Şarj & Data Kabloları

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Cep Telefonu-Aksesuar (3755 Ürün)
Sırala
Kontratlı Ürünler
Markalar
Peşin Fiyat
Aylık Taksit Tutarı
Satıcılar
Bağlantı Tipi
Kablo Tipi
Kablo Uzunluğu

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Şarj & Data Kabloları Fiyatları ve Modelleri

Şarj ve data kabloları telefonlar, kulaklıklar, kameralar, akıllı saat ve birçok teknolojik cihaz için gerekli aksesuarlardır. Cihazlarınızı şarj etmeye yarayan şarj kabloları çeşitli konnektörlere sahiptir ve bu bağlantı noktaları ile uyumlu cihazlarda kullanılabilirler. Pratik ve hafif tasarımları sayesinde yanınızda taşıyabileceğiniz şarj ve data kabloları tak-çalıştır özelliğine sahiptir. Ekstra bir uygulama ve aksesuar gerektirmeyen teknolojileri sayesinde uygun cihazlarda pratik bir şekilde kullanabilir. Böylece cihazlarınızı şarj edebilir ve güvenli veri aktarımı sağlayabilirsiniz. Şarj kabloları, hızlı, manyetik, mıknatıslı, ışıklı gibi birçok farklı özelliğe sahiptir. Ayrıca farklı kullanım alanları için çeşitli boylarda üretilirler. Telefon şarj kablosu modelleri bir metre ve üç metre arasında çeşitli uzunluklara sahiptir. Bu sayede kullanım alışkanlıklarınıza göre rahatça uzun ve kısa şarj kablosu seçebilir, telefonlarınızı ve uyumlu tüm cihazlarınızı güvenli bir şekilde şarj edebilirsiniz.

Data kablosu nedir? sorusu ise şöyle cevaplanabilir; akıllı telefon, Bluetooth kulaklık, kamera, akıllı bileklik gibi cihazlardan PC, laptop gibi cihazlara içeriklerinizin güvenli ve hızlı bir şekilde aktarılmasına yardımcı olan kablolardır. Data kablosu modelleri ise şarj kabloları gibi çeşitli boylarda üretilir, ancak daha uzun ve daha kısa boylarda bulmak da mümkündür.

Şarj ve Data Kablolarında Konnektör Tipleri

Şarj ve data kablosu çeşitleri birçok cihazla uyum sağlamaları için farklı konnektörlere sahiptir. Bu konnektörler evrenseldir ve genellikle micro USB, lightning ve Type-C olarak karşınıza çıkar. Bunların dışında ise özellikle telefon şarj kablolarında ve iPhone modellerinde USB-A ve 30-pin bağlantı seçenekleri bulunur. USB çıkışlı kablolar ise teknolojilerine göre USB 2.0, USB 3.0 ve USB 3.1 bağlantı seçenekleri ile cihazlarınızı şarj adaptörlerine bağlar. Şarj cihazı modelleri de kablolar gibi evrenseldir ve genellikle USB bağlantı noktalarına sahiptir. Bu sayede cihazlarınızı şarj kablosu ve adaptörü yardımıyla elektrik şebekesi veya powerbank gibi harici enerji sağlayıcılarla şarj edebilirsiniz.

Veri kabloları ise genellikle telefon gibi küçük ebatlı akıllı cihazları bilgisayarlara bağlamak için kullanılır. Bunun için de bilgisayarınızdaki USB portu ve telefon portunuzla uyumlu bir data kablosu seçmeniz gerekir. Data kabloları da oldukça hızlı veri aktarımı yapabilir ve genellikle 480 Mbps hız vadeder. Son teknolojilerden biri olan Thunderbolt 3 ise, standart USB-C 1.nesil veya 2.nesilden çok daha fazla seçenek sunar. Thunderbolt 3, iki cihaz arasında çok yüksek bir hızda veri veya video sinyalleri alışverişinde bulunmanıza izin veren bir protokol kullanır. Bu hız 40Gbps'ye kadar çıkabilir.

Hızlı Şarj Özellikli Kablo Çeşitleri

Şarj kablosu çeşitleri arasında oldukça popüler olan hızlı şarj özellikli kablolar, data ve şarj kablolarında olduğu gibi farklı konnektörlerle birçok cihaza bağlanabilir ve verimli bir şarj sağlar. Apple ve Android telefonlar veya diğer elektronik cihazlarınızı hızlı bir şekilde şarj edebileceğiniz hızlı şarj kablosu çeşitleri 2A, 2.4A, 3A, 3.4A ve 4A değerlerinde elektrik akımını destekler ve uyumlu cihazlarınızı hızlı bir şekilde şarj eder. Hızlı şarj özelliği olan cihazlarınızla kullanabileceğiniz kabloların batarya ömrüne olumsuz bir etkisi bulunmadığı için güvenle kullanabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Hızlı şarj özelliklerinin yanı sıra birçok avantaj sağlayan şarj kablolarından bir diğeri ise ışıklı şarj kablosudur. LED ışıklı şarj kablosu, aydınlatmaları sayesinde düşük ışık koşullarında telefonunuzu rahatlıkla bulmanızı sağlar ve ışığın yanıp yanmadığına bağlı olarak kablonun çalışma durumunu takip etmenize yardımcı olur.

İkisi Bir Arada Şarj ve Data Kabloları

Cihazları şarj etmeye ve iki cihaz arası veri aktarımı yapmaya yarayan kablolar ikisi bir arada kablolar olarak adlandırılır. Bu kablolar hem hızlı şarj özelliği hem de hızlı ve güvenli veri aktarımı yapabilirler. En iyi şarj kablosu modellerinden biri olan bu kabloları iOS ve Android işletim sistemine sahip telefonlarda, giyilebilir teknoloji ürünlerinde ve tablet gibi taşınabilir bilgisayarlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şarj ve data kablosu veri aktarım hızlarının yanı sıra görünüm olarak da oldukça farklı modellerde tasarlanır. Data kablosu renkleri siyah, beyaz başta olmak üzere mavi, kırmızı, pembe, yeşil ve birkaç rengin karışımından oluşur.

Data ve şarj kablosu çeşitleri arasında yoğun ilgi gören modellerden biri de örgü kablolardır. Örgü ve uzun şarj kablosu son derece dayanıklı, kırılma ve kopmalara karşı dirençlidir. Örgü ve korumalı ikisi bir arada kabloları Turkcell Pasaj’da rahatlıkla bulabilir, cihazlarınızı güvenli ve hızlı bir şekilde şarj edebilir, verilerinizi gecikme ve kayıp olmadan cihazlarınız arasında paylaşabilirsiniz. Birden fazla cihazınızı tek bir kablo ile şarj edip verimi aktarımı yapmak istediğinizde kullanabileceğiniz çok uçlu kablolar mevcuttur. Bu kablolar konusunda oldukça başarılı olan Basesus markasının CAMLT-SU09 modeli 3in1 tasarımı ve 3A hızlı veri aktarımı/şarj etme özelliği ile öne çıkar. Baseus, Apple, MCdodo, Belkin, Dafoni gibi kabloları ile ünlü markaları Turkcell Pasaj'da uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Manyetik Şarj ve Data Kabloları

Manyetik olmayan kablolarda çeşitli bağlantı noktaları bulunur ve daha iyi performans göstermeleri için içinde bulunan bakır kablolar altın bağlantı noktaları ile desteklenir. Diğer bir kablo seçeneği olan manyetik şarj kablosu modelleri ise mikro USB ve diğer tüm konnektörlere sahiptir, ancak cihazı şarj etmek veya veri aktarımı yapmak için kabloyu sürekli takıp çıkarmanıza gerek bırakmayan bir sistemi vardır. Bağlantı noktası ayrı olarak tasarlanan bu kablolar, iki parça halinde sunulur. Cihazın soketine yerleştirilen bağlantı noktası ince ve rahatsız etmeyen bir yapıya sahip olduğu için sürekli olarak cihazda kalabilir. Manyetik uca sahip kablo ile sokete takılan parça mıknatıslı olduğu için birbirlerine yaklaştırdığınız anda bağlanır ve şarj/veri aktarımı hemen başlar. Mıknatıslı şarj kablosu çeşitlerinin en büyük özelliği sık kullanıma bağlı yıpranmayı ve hatalı kullanım sebebiyle meydana gelebilecek deformasyonu önlemesidir. Ayrıca mıknatıslama özelliği ile düşük ışık koşullarında dahi el yordamı ile kısa sürede kullanabilmenizi sağlar ve bağlantı noktalarını kullanmadığınız zamanlarda toz ve kirden uzak tutmak için mükemmeldir.

Orijinal Şarj Kablosu Nasıl Anlaşılır?

Sahte şarj ve data kabloları genellikle orijinalleri gibi görünür ancak orijinal değilse birçok problemi beraberinde getirir. Sahte USB kabloların cihazınızı %100 şarj etmesi genellikle uzun sürer, bazıları telefonunuzun piline zarar verir, bazıları ise 2-3 kez şarj ettikten sonra şarj cihazı normalden daha fazla ısınır. Özellikle Apple markalı cihazlar için geliştirilen kablolar sıkça taklit edilir. Sahte bir Apple şarj kablosu kullandığınzıda;


  • iOS cihazınız hasar görebilir.
  • Kablo kolayca zarar görebilir.
  • Konektör ucu düşebilir, çok ısınabilir veya cihazınıza tam olarak oturmayabilir.
  • Cihazınızı senkronize edemeyebilir veya şarj edemeyebilirsiniz.

Orijinal şarj kablosunu anlamanın birçok yolu vardır. Kabloların adaptör ile bağlantı noktası yani USB noktasına bakmanız gerekir. Burada veri yolunu ortaya çıkaran iki delik bulunur. Dikkat etmeniz gereken bu deliklerden görünen iletkenin rengidir. İletkenler ise genellikle bakır veya alüminyumdur. Renk altın ise bakır iletkendir. Bakır, üstün iletkenliğe sahiptir, termal iletkenlik ve termal genleşme özellikleri içerir. Alüminyumun iletkenliği ise bakıra göre düşüktür, ancak bu sahte olduğu anlamına gelmez. Orijinal, cihazlarınıza zarar vermeyen, hızlı şarj ve güvenli veri aktarımı vadeden kablolar arıyorsanız Turkcell Pasaj'a göz atabilir, uygun şarj kablosu fiyatları sayesinde dilediğiniz modele hemen sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla