Sepet 0

Pikaplar

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Hobi-Oyun (4741 Ürün)
Sırala
Kontratlı Ürünler
Peşin Fiyat
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Nostalji ve Müzik Sevenlerin Ortak Noktası: Pikaplar

Plaklar ve pikaplar geçmişte en sık kullanılan müzik dinleme aracı olarak kullanılmalarıyla bilinir. Günümüzde yeni gelişen teknoloji ile müzik dinlemek için farklı yöntemler yaygınlaşsa da pikap kullanarak plak çalmak hâlâ çoğu kişinin ilgisini çeker. Hem sunduğu nostalji hissiyatı hem de yüksek ses kalitesiyle gönüllerde taht kuran pikaplar görsel açıdan da tatmin sağlar.

İğnenin plağın üstündeki girinti ve çıkıntılara değerek ses dalgaları oluşturmasına dayalı olan pikaplar çoğu koleksiyonerin ya da müzik severin sıklıkla kullandığı cihazlar arasındadır. Çeşitli plakları kolaylıkla oynatabilen pikaplar, farklı renk seçenekleri ve tasarımlarıyla da bulundukları ortamın havasını değiştirir. Müzik deneyimini ve dekoru bir üst seviyeye taşıyan çok farklı pikap müzik çalar modelleri mevcuttur.

Yüksek Kaliteli İğne ve Kartuşla Gerçekçi Ses Deneyimi Sunan Pikap Modelleri

Her ne kadar eski bir teknoloji olsa da en yüksek ses kalitesi plak ve pikap ile elde etmek mümkündür. Pikap teknolojisi diğer yöntemlere göre daha az dijital olduğundan pikaptan çıkan ses gerçeğine son derece yakındır. Gerçek enstrümanların sesini evinize taşıyan pikap gramofon çeşitleri ile plak koleksiyonunuzun tadını çıkarabilir, seçkin bir müzik deneyimi yaşayabilirsiniz.

Pikapların yüksek ses kalitesini sağlayan elemanları iğne ve kartuştur. İğne, plak ile temas eden kısım iken kartuş da iğne ve kafa başta olmak üzere tüm mekanizmayı bir arada tutan parçadır. Müziğe ilgi duyan ve ses kalitesine önem veren dinleyiciler çeşitli iğne ve kartuş modelleri arasından kendi zevklerine en iyi hitap edeni kullanır.

Üstün Performans ve Ses Teknolojileriyle Modernleşen Pikaplar

Pikap çalar her ne kadar eski bir teknoloji olsa da unutulmuş bir cihaz değildir. Günümüzde gelişen teknoloji ile yenilenen ve modern bir hâl alan pikaplar en yeni ses teknolojileriyle donatılmıştır. Çağımıza uygun bir kimlik kazanan son teknoloji pikap plak çalar modelleri ile zengin bir müzik deneyimi yaşayabilir, her notanın keyfine varabilirsiniz.

Üstün Titreşim İzolasyonuyla Saf ve Net Ses

Pikapların iğnesi plağa değerken cihazlarda bir titreme meydana gelir. Bu titreme her ne kadar göz ardı edilebilir bir durum olsa da bazı müzik severler tarafından bir dezavantaj olarak nitelendirilir. Yıllar içerisinde bu titreme sorununa farklı çözümler geliştirilmiştir. Günümüzde piyasada bulunan pikap amfisi çeşitleri titremeye karşı teknolojilerle donatılmıştır. Müzik çalarken yaşanabilecek titreme sorunu minimuma indirilmiş en yeni pikap modelleri ile stüdyo kalitesine en yakın sesi alabilirsiniz.

Anti-Skate ve Ses Kontrolüyle Derin ve Zengin Ses

Anti-skate teknolojisi iğnenin daha stabil durmasını sağlar. Bu özellik sayesinde pikap hoparlörü kusursuz ve zengin bir ses verir. Ses kalitesinin yüksek olmasını ve sesin derinliklı çıkmasını önemsiyorsanız anti-skate gibi özelliklere sahip pikap modellerine yönelebilirsiniz.

Eskiyle Yeniyi Birleştiren Pikap Seçenekleri

Pikaplar her ne kadar plaklar ile özdeşleşmiş olsalar da günümüzde farklı kullanım alanları edinmişlerdir. Bluetooth gibi bağlantılara izin veren pikap modelleri ile sadece plaklarınızı değil telefon ya da tablet gibi cihazlarınız aracılığıyla dijital müzik de oynatabilirsiniz. Bazı pikaplar Bluetooth, AUX gibi çeşitli bağlantıları desteklemelerinin yanı sıra radyo özelliğine de sahiptir. Tüm bu teknolojik dokunuşlar eskiden günümüze gelen pikapların modern bir kimlik kazanmasını sağlar.

USB Bağlantısıyla Pikaplarınızı Dijitalleştirin

USB bağlantısı da son zamanlarda pikaplarda sıklıkla karşılaşılan bir özelliktir. USB, Bluetooth gibi seçeneklere sahip olan pikap plak çalar olmasına ek olarak her türlü medyayı oynatabileceğiniz bir cihaz olarak öne çıkar. Bu tür özelliklere sahip pikap modelleri ile radyo dinleyebilir, izlediğiniz videoların ya da filmlerin sesini bile pikaptan duyabilirsiniz. Şarjlı ve çantalı olup taşınabilen pikap modellerini istediğiniz yere götürebilir, USB bağlantısıyla dilediğiniz yerde plaklara bağımlı kalmadan müzik oynayabilirsiniz.

Şık ve Tarzınızı Yansıtan Tasarımlara Sahip Birbirinden Değişik Pikaplar

Pikaplar bulundukları ortama ilgi çekici ve nostaljik bir dokunuş katar. Retro pikap ya da modern tasarıma sahip pikap gibi seçenekler arasından dekorunuza en uygun olanı seçebilir, yaşam alanlarınıza şıklık katabilirsiniz.

Şık ve Fonksiyonel Toz Kapaklarına Sahip Tasarım Pikaplar

Kapaklı ya da çantalı modeller plakların ve pikabın iğne gibi sistemlerinin tozlanmasının önüne geçer. Bu tarz hem göze hitap eden hem de işlevsel kapaklara sahip seçeneklere yönelerek temizlik yükünüzü azaltabilir ve cihazınızın uzun ömürlü olduğundan emin olabilirsiniz.

Pikap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Günümüzde gelişen özelliklerinden dolayı pikaplar arasında seçim yapmak biraz zor olabilir. Farklı modeller arasından tercihinizi yaparken şu etkenlere dikkat edebilirsiniz:

  • Tasarım: Gözünüze hitap eden modeli seçmeniz kullanırken daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır.
  • Bütçe: Çeşitli pikap fiyatları arasından bütçenize en uygun olanı seçerek alışverişinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.
  • Teknolojik Özellikler: Ses konusunda hassasiyeti olan kullanıcılar farklı özelliklere sahip modeller arasından kendi zevklerine en uygun sesi veren pikabı seçebilir.
  • Boyut: Çalmak istediğiniz plakların boyutlarını göz önüne bulundurarak ihtiyaçlarınızı karşılayacak pikaplara yönelebilirsiniz.

Bu tür unsurlara dikkat ederek piyasadaki farklı pikap markaları ve modelleri arasından seçiminizi yapabilir, plaklarını çalmaya başlayabilirsiniz.

Tasarımları ve Özellikleriyle Ön Plana Çıkan Pikaplar Turkcell Pasaj’da!

Turkcell Pasaj, pikap kategorisinde geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Çok sayıda farklı model arasından ihtiyaçlarınıza ve zevklerinize en uygun pikap hoparlörü gibi ürünü seçmenize olanak tanıyan Turkcell Pasaj, farklı müzik ürünleri ile de deneyiminizi zenginleştirir. Pikaba dair her şeyi bulabileceğiniz Turkcell Pasaj’da çeşitli ödeme kolaylıklarından ve hızlı kargodan da yararlanabilirsiniz.

Her Pikap Her Plağı Çalabilir mi?

Plaklar günümüzde genellikle 33’lük ya da 45’lik olarak adlandırılan ölçülere sahiptir. Pikapların boyutları da kendi aralarında değişiklik gösterir. Bazı pikaplar hem 33’lük hem de 45’lik plakları çalabiliyorken bazıları ise bu çeşitlerden sadece birisini çalmaya uygundur. Modeller arasından tercih yaparken çalmayı düşündüğünüz plakları göz önünde bulundurmanız bu yüzden faydalı olacaktır.

Pikap İğnesi Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Pikap iğneleri sürekli olarak plakların üzerinde yer alan minik girinti ve çıkıntılara sürtünürler. Bu sürtünme işlemi pikap iğnesinin ucunun zamanla yıpranmasına yol açar. Yıpranan iğne sesi doğru vermemeye başlayabileceği gibi plakları da çizebilir. Bu tür durumların önüne geçmek için iğneyi değiştirmek gerekir. Bir iğnenin ortalama ömrü 3000 saat olarak belirlenmiştir. Pikap çalar iğnelerini bu sürenin sonunda değiştirebilirsiniz.

Pikap Bluetooth Nasıl Bağlanır?

Yeni teknolojiler doğrultusunda pikap müzik çalar olarak da kullanılabilir. Yüksek ses kalitesine sahip yeni pikap çalar modelleri çoğunlukla Bluetooth özelliğine sahip biçimde üretilir. Pikabınızın üzerindeki Bluetooth düğmesine basarak diğer cihazlarla bağlantı kurabilirsiniz. Bluetooth bağlantısı sağlandıktan sonra pikabınız ile elinizde plak olarak bulunmayan şarkıları da dinleyebilirsiniz.

Pikap’ımı Neden Turkcell Pasaj’dan Almalıyım?

Turkcell Pasaj, en kaliteli ve yeni pikap modellerini kullanıcılarla buluşturur. Çeşitli seçenekler arasından hem görsellik hem de işlevsellik açısından size en uygun olanı Turkcell Pasaj’da bulmanız son derece kolaydır. Hızlı ve rahat bir alışveriş deneyimi sunan Turkcell Pasaj’da pikap ile dinlemek için plak da bulabilir, koleksiyonunuzu genişletebilirsiniz.

Daha Fazla

​​