Oyun Bilgisayarları

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Bilgisayar-Tablet (2600 Ürün)
Sırala
Kontratlı Ürünler
Markalar
Peşin Fiyat
Aylık Taksit Tutarı
İşletim Sistemi
İşlemci Türü
İşlemci Markası
Sabit Disk
Satıcılar
İşlemci
İşlemci Hızı
Ram (Sistem Belleği)

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Oyun Bilgisayarları / Gaming Laptoplar ile Sürükleyici Oyun Deneyimi

Video oyun sektöründe meydana gelen gelişmeler sonucunda çok daha gerçekçi grafiklere sahip olan yeni nesil video oyunları, kullanıcılara benzersiz bir oyun deneyimi sunar. Oyun şirketleri tarafından titiz bir geliştirme sürecinin ardından kullanıcıların beğenisine sunduğu oyunları tam anlamı ile oynayabilmek ve geliştiricilerin hazırladığı grafiklerin tadını çıkarabilmek için yeterli donanıma sahip olan bir oyun bilgisayarına ihtiyaç duyulur. Yerli ve yabancı teknoloji firmaları tarafından üretilen, güçlü donanımları ile kullanıcıyı oyunun içindeymiş gibi hissettiren pek çok oyun bilgisayarı vardır. Özellikle oyun için tasarlanan, kullanım kolaylığı ve taşınabilirliği sebebiyle yoğun ilgi gören laptop modelleri, kullanıcılara dilediği yerde oyun oynama avantajı sunar. Yeni nesil işlemcileri, ileri seviye ekran kartları, güçlü CPU’ları, sessiz çalışan soğutma sistemleri ve geniş depolama alanları ile bir oyun bilgisayarında olması gerekenden fazlasını sunan söz konusu bilgisayarlar, RGB aydınlatma sistemi başta olmak üzere görsel tasarımları ile de fark yaratır. Birçok markanın güçlü oyun bilgisayarı modellerinin yer aldığı Turkcell Pasaj sayesinde oyun bilgisayarlarını yakından inceleyebilir, avantajlı kampanya ve indirimler ile ihtiyaç duyduğunuz oyun bilgisayarına sahip olabilirsiniz.

Gaming Laptop Özellikleri ve Çeşitleri

Açık dünya oyunları başta olmak üzere yeni nesil video oyunları sorunsuz bir şekilde oynama ayrıcalığı sunan oyun bilgisayarları, günlük veya ofis kullanımı için üretilen bilgisayarlara kıyasla farklı özelliklere sahiptir. Bu özelliklerin başında aynı anda pek çok işi yapabilecek kapasitede güçlü bir işlemci gelir. Intel Core ve AMD Ryzen gibi yeni nesil işlemci modellerinin yer aldığı oyun bilgisayarlarında işlemcinin kaçıncı nesil olduğu ve desteklediği hız aralığı da oldukça önemlidir. Çünkü işlemci ne kadar yüksek olursa bilgisayar o kadar hızlı ve yüksek performans gösterir. Ancak işlemcinin yüksek bir RAM, iyi bir ekran kartı, geniş bir depolama alanı ve etkili bir soğutma sistemi ile de desteklenmesi gerekir. Uzmanlar, üreticiler ve profesyonel oyuncular tarafından önerilen oyun bilgisayarları da ileri seviye donanımlı modellerden meydana gelir.

Ekran büyüklüğünün önemli olduğu dizüstü oyun bilgisayarlarında genellikle 15.6 inç, 16 inç ve 17.3 inç gibi farklı ekran boyutları tercih edilir. Büyük ekran daha geniş bir görüş alanı sağladığı için daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunar. Ancak bilgisayar akranlarından maksimum verim alabilmek için yüksek çözünürlük sunan, ekran yenileme hızı yüksek olan ve düşük tepki süresine sahip bir grafik kartına ihtiyaç duyulur. Bu noktada üreticiler genellikle NVIDIA GeForce ve AMD Radeon gibi yeni nesil ekran kartlarını tercih eder. Ekran kartları sadece yüksek kaliteli ve detaylı görseller oluşturmakla kalmaz aynı zamanda oyun sırasında gerçek zamanlı olarak sistem optimizasyonu gerçekleştirerek bilgisayarın daha hızlı çalışmasını da sağlar. Ayrıca ekranın desteklediği yenileme hızına uyum sağlayarak hareketli görüntülerde ortaya çıkan ekran yırtılması, kare atlama, çözünürlük kaybı gibi sorunların yaşanmasını önler. Oyun bilgisayarı özellikleri arasında öne çıkan bir diğer önemli etken ise yeterli bir depolama alanına sahip olmasıdır. Özellikle açık dünya oyunları gibi oyunculara bağlı olarak gerçek zamanlı olarak gelişen oyunlar sürekli daha fazla alana ihtiyaç duyar. Bununla birlikte onlarca yeni nesil oyun depolanabilecek, kişisel fotoğraf, video, iş dosyası gibi ek verileri de rahatlıkla saklayabilecek kadar geniş belleklere ihtiyaç duyulur. Bu bellekler arasında ise okuma ve yazma hızının yüksek olması nedeniyle SSD modelleri tercih edilir.

Dizüstü Oyun Bilgisayarı Fiyatları

Taşınabilir başka bir ifadeyle dizüstü oyun bilgisayarı modelleri, marka ve donanım/yazılım özelliklerine göre farklı fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur. İşlemci ve ekran kartı özellikleri, SSD kapasitesi, RAM boyutu, ağırlık, ekran teknolojisi, panel tipi, ekran özellikleri, ekran büyüklüğü, soğutma sistemi, batarya kapasitesi, kullanım süresi gibi pek çok etkenler baz alınarak belirlenen oyun bilgisayarı fiyatları, RGB aydınlatma gibi ek özelliklere göre de değişebilir. Bu sebeple oyun bilgisayarı satın almadan önce ihtiyaç duyulan sistem özellikleri belirlenmeli ve bütçe dahilinde satın alınabilecek gaming laptop modelleri tespit edilmelidir. Oyunseverleri indirim ve kampanyalar ile destekleyen Turkcell Pasaj, profesyonel oyuncuların oyun bilgisayarı laptop tavsiye ve önerilerinde öne çıkan modellere uygun koşullarda sahip olma ayrıcalığı sunar. Bu sayede Turkcell Pasaj’ın dönemsel oyun bilgisayarı indirim ve kampanyaları ile uygun koşullarda oyun için laptop sahibi olmak mümkündür.

Oyun Bilgisayarı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Profesyonellere hitap eden iyi bir bilgisayar ile oyun bilgisayarı arasında belirgin farklar bulunur. Bu sebeple iyi bir bilgisayar her zaman iyi bir oyun bilgisayarı değildir. Yeni nesil video oyunlarını daha akıcı ve gerçekçi bir atmosferde oynayabilmek, oyunların sunduğu grafikleri görüntüleyebilmek ve rekabetçi online oyunlarda hızlı tepki verebilmek için oyunların mutlaka oyun bilgisayarında oynanması gerekir. Yeni oyun bilgisayarı almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli hususlar şu şekilde sıralanabilir:

  • İnce çerçeveli, büyük ve yansımasız ekrana sahip olmalıdır. Bazı ekranlarda titreşim önleme, mavi ışık filtresi gibi uzun kullanımlarda kullanıcının gözlerinin yorulmasını önleyen özellikler bulunur.
  • Uzmanların oyun bilgisayarı tavsiye ve önerilerinde ilk olarak yeni nesil bir işlemci ve yeterli RAM yer alır. Özellikle son 5 yılda çıkış yapan video oyunların büyük bir kısmı yüksek sistem gereksinimleri olan oyunlar olduğu için bu iş yükünü kaldırabilecek güçlü ve hızlı bir işlemci olması gerekir.
  • Oyun içi görselleri görüntü kalitesini bozmadan gösterebilmesi, ekran senkronizasyonu sağlaması için Adaptive Sync desteği olan bir ekran kartı yer almalıdır.
  • Çok sayıda oyun yükleyebilmek ve diğer kişisel dosyaları saklayabilmek için yeteri kadar alana sahip bir SSD bulunmalıdır. SSD tercih edilmesinin nedeni ise klasik harddisklere kıyasla daha hızlı veri transferine olanak tanımasıdır.
  • Kesintisiz online oyunlar ve online yayınlar için yüksek bağlantı hızını desteklemeli ve dış ortamlarda da oyun oynayabilmek için kolay taşınabilecek kadar hafif olmalıdır.
  • Uzun oyun seanslarında sistemin serin kalmasını sağlayacak ve dolayısıyla kullanım ömrünü koruyacak etkili bir soğutma sistemine sahip olmalıdır.

Oyun için bilgisayar alırken donanım özelliklerinin yanı sıra bilgisayarın görsel tasarımına da dikkat etmek gerekir. MSI Pulse serisi gibi oyun atmosferini destekleyecek akıllı RGB aydınlatma teknolojisi bulunan, hızlı tepkiler verilmesini destekleyen bir klavyenin yer aldığı oyun bilgisayarlarını tercih etmekte fayda vardır. FPS’ten battle royal’e, tournament’tan RPG’ye tüm oyunları sorunsuz bir şekilde oynamanızı sağlayacak olan bir oyun bilgisayarı, oyunun içinde hissetmenizi sağlayacak görsel derinlik ve surround ses desteği gibi özelliklere de sahiptir. Özellikle 360 derecelik bir alanda ses oluşturarak gerçekçi bir oyun atmosferini destekleyen surround ses teknolojisi, oyun heyecanını artıran özellikler arasında yer alır. Bu sebeple özellikle profesyonel oyuncular oyun bilgisayarı laptop öneri ve tavsiyelerinde yüksek kaliteli ses çıkışı sağlayan ve surround ses teknolojisini destekleyen modelleri ön plana çıkarır.

En Güçlü Oyun Bilgisayarı Modelleri Turkcell Pasaj’da!

Oyun tutkunlarını ve profesyonel oyuncuları gaming laptop kampanya ve indirimler ile destekleyen Turkcell Pasaj, e-sporcuların oyun bilgisayarı önerilerinde yer verdiği dizüstü oyun bilgisayarı modellerini kullanıcıların beğenisine sunar. Yerli ve yabancı teknoloji markaları tarafından geliştirilen taşınabilir oyun bilgisayarı modellerine ilişkin öne çıkan özelliklere ve yeni teknolojilere ve teknik özelliklere tek bir platform üzerinden erişme avantajı sunan Turkcell Pasaj sayesinde oyun bilgisayarı laptop fiyatları hakkında bilgi edinebilir, kampanyalı dizüstü oyun bilgisayar fiyatları ile avantajlı koşullarda yeni bir oyun bilgisayarı satın alabilirsiniz.

Daha Fazla