Sepet 0

Lazer Epilasyon & IPL Cihazları

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Sırala
Kontratlı Ürünler
Peşin Fiyat
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Lazer Epilasyon Aletleri & IPL Cihazları Modelleri ve Fiyatları

Cildinizin güzelliğini ortaya çıkarmak için aradığınız pürüzsüzlüğe batık, sivilce ve kırılmaya yol açan yöntemlerle ulaşmanız zordur. Turkcell Pasaj’dan seçtiğiniz bütçe dostu lazer epilasyon makinesi kıl kökü tahribat sistemi ile cilt sorunlarınızı minimuma indirirken aylar boyu pürüzsüzlük sağlayabilir. IPL yani Intense Pulsed Light, Türkçeye “Yoğunlaştırılmış Atışlı Işık” olarak çevrilir. IPL modelleri farklı özellikleri ile birbirinden ayrılır. Tüy köküne yaptığı atışlar sayesinde tekrar cilt yüzeyine çıktığı süreyi uzatarak istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlar.Uzun süreli klinik çalışmalar ve dermatologlar ile desteklenen tasarımları kullanımı kolaylaştırmak için özel olarak hazırlanır. Evde bir kişinin kendisi için en doğru ayarı seçmesi ve tek başına uygulama yapabilmesi için dizayn edilir. Işık atım sayısı, gövde tasarımı, kablolu ve kablosuz kullanım, ısı derecesi ayarı, otomatik cilt sensörü ve paket içeriği ürüne göre değişir.

Uygulama sıklığı, etki gösterme süresi ve başarı durumu değişken olan cihazların sonuç vermesi için kılavuzda belirtildiği şekli ile düzenli olarak kullanılması gerekir. Hassas başlık ve geniş başlık gibi farklı set içerikleri bulunan modeller, vücudunuzun çeşitli yerlerine uygulamanın doğru yapılmasına yardım eder.


Hassas bölgelerin yanı sıra yüz için ekstra başlığı setin içinde olan markalar da vardır. Kaş tarağı, cep telefonu için app desteği, temizleme fırçası gibi farklı aksesuarlar ile zenginleşen seçenekler arasından bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olana karar verebilirsiniz.


Tabanca şeklinde tutma kolu olan modellerin yanı sıra büyük bir epilatör görünümünde olan tasarımlar da vardır. Ergonomik gövde tasarımları tam kavrama ve kolay taşıma göz önünde bulundurularak hazırlanır. Gövde üzerinde yer alan açma/kapama tuşları, yoğunluk seçim, sensör ayarı ve dijital göstergeler çalıştırma ve yönetme işlemini basitleştirir. Aralıklı atış ve otomatik atış gibi kullanım modları sayesinde epilasyon işleminizi daha dikkatli ve hızlı olarak tamamlayabilirsiniz.

Evde Lazer Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Lazer epilasyon cihaz fiyatları ve modellerini inceledikten sonra kendinize uygun olan seçeneğe karar verebilirsiniz. IPL lazer epilasyon cihazı kullanımı modele göre küçük farklar göstermekle beraber genel olarak aynıdır.


  • Cilt yüzeyinin üzerinde görünür olan tüm kılların tıraş makinesi, jilet ve tüy dökücü krem gibi yöntemlerle temizlenmesi gerekir. İlk kullanımda ağda tercih ediyorsanız birkaç gün beklemek daha iyi sonuç verir. İkinci ve diğer kullanımlarda ağda kılı kökten aldığı için uyutma işleminin etkisini azaltabilir.
  • Temizlenmiş ve kuru cildin üzerine uygulama yapmadan önce doğru başlığın takılı bulunduğundan ve ayarın seçili olduğundan emin olmalısınız. Uygulama yapacağınız bölgeye göre aralıklı ya da sıralı atış modlarından birine karar verebilirsiniz.
  • Cildiniz ve ayarlar hazır olduktan sonra dikey olarak cihazın açık penceresini teninizin üzerine yerleştirmeniz gerekir. Tam yerleşemeyen ve kenarları açıkta kalan pencereler ışığın atılmamasına neden olabilir. Aralık ve boşluk kalmaması için dikey konumda ve uygun genişlikte başlıkla atış yapılmalıdır. Bu noktaya dikkat ederek cildinizin yüzeyinde aleti dolaştırabilirsiniz.
  • Lazer epilasyon aleti ile işlemi bitirdikten sonrası özen ister. Lazer epilasyon aleti kullanıcı yorumları ve uzman önerisine göre işlem sonrası 24 saat su değdirilmemesi önerilir.

Lazer Epilatör İşe Yarar mı?

Pürüzsüz bir cilt için düzenli kullanımda etkili sonuç veren evde lazer epilasyon aleti çeşitleri, tüy ve ten rengine göre farklı başarı sonuçları ile öne çıkar. Evde lazer epilasyon yorumları ve kullanıcıların geri bildirimleri çoğunlukla olumludur. En iyi sonuç, her daim açık renk cilt yüzeyinde bulunan koyu renk kıl kökü ve gövdesine sahip insanlarda elde edilir. Çeşitli varyasyonlara göre uygulama süresi ve derecesi değişse de çoğunlukla yüksek oranda pürüzsüzlük için etki eder. Evde IPL lazer kullanıcı yorumları Turkcell Pasaj kullanıcılarının gerçek fikirlerini yansıtarak size yardımcı olur.


IPL olarak da bilinen evde lazer epilasyon cihazları koyu renk kıl üzerinde etkisinin fazla olması melanin pigmenti ile ilişkilidir. Cihazın ışık atışı melanin pigmentinin koyu rengine odaklanarak çalışır. Işık, kıl folikülünü parçalayarak hasar verir ve yeniden büyümesini engelleyici rol oynar.


IPL epilasyon yaptıranlar melanin yoğunluğuna göre farklı sonuçlar elde eder. Melanin pigmenti ciltte de bulunduğu için doğal koyu ten rengi ve bronz ten ışık atışının etkisini dağıtır. Kıl ve cilt rengi ne kadar zıt ise ışığın tek noktaya odaklanması o kadar kolay olur. Ürünlerin cilt ve kıl rengine göre başarısının değişmesi bu durumla alakalıdır ve seçim sırasında modelin kapasitesinin göz önüne alınması tavsiye edilir.Doğru koşullar sağlandığında, kaliteli ve başarılı bir ürün seçildiğinde, ideal kullanma yöntemi ile IPL lazer aleti kılları yıpratarak yeniden çıkışlarını engeller ve size uzun süreli pürüzsüz bir cildin kapılarını aralar.

Lazer Epilasyon Cihazları Kime Uygun?

Lazer epilasyon erkek ve kadınların istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurdukları uzun vadeli etkisi bulunan bir yöntemdir. Mahremiyetinizi koruyarak evinizde lazer epilatör kullanmak istiyorsanız bunun size uygun olup olmadığını öğrenmeniz önemlidir. Kıl tipi, rengi ve cilt yapınız uygunsa Turkcell Pasaj’ın farklı fiyat ve özelliklere sahip modellerinden birini seçerek güvenle kullanabilirsiniz. Tek bir cihaza takılan farklı boyutta çıkarılabilir başlıklar sayesinde ailecek kullanım imkanı da bulabilirsiniz. Önemli nokta kullanım sonrası başlığın önerilen şekilde temizlenmesidir.


Siyah, açık ve koyu kahverengi, koyu sarı kıl renklerinde IPL cihazı kullanımı çoğunlukla başarılı sonuç verir. IPL epilasyon aleti kullananlar çok açık sarı, kızıl ve beyaz gibi melanin pigmenti düşük kıl yapısına sahipse cihazın etkisi düşer ve uzun süre düzenli seans gerekir. Sonuç almak için diğer kıl tiplerine göre bekleme süreniz de artar. Işığın tüylere yolladığı ısının yakalanması renk, yani melanin pigmenti ile ilişkili olduğundan açık renklerde dilediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Bu tarz kıl rengine sahip insanlar için epilatör makineleri başarılı sonuçlar verir. Siyahi, aşırı esmer ve bronzlaşmış insanlarda da ışığın yakalanma başarısı düşer. Açık, orta ve esmer tenli kişilerde ise başarılı sonuçlar elde edilir. Yazın güneşlenmek, kışın solaryuma girmek nedeniyle cilt tonunuz koyulaşmış ise birkaç aylık bekleme süresinin ardından işlemi yapmanız önemlidir. Güneşte koyulaşan ciltler başarı oranının düşmesinin yanı sıra leke oluşumuna meyilli olabilir.


Lazer Epilatör IPL Cihaz Seçim Tüyoları

Turkcell Pasaj’ın geniş ürün yelpazesi ve avantajlar sayesinde kendiniz için ideal modeli bulabilirsiniz. IPL lazer kullanıcı yorumları, ürün özellikleri ve fiyatlarına göz atarak kaliteli bir makineye sahip olabilirsiniz. Sürekli ağda yaparken acı çekmek, her ay kuaföre para vermek ya da jilet gibi kısa süreli çözümlerle uğraşmak yerine en iyi sonucu veren IPL tüy alma cihazı modellerini satın alabilirsiniz.Bir sürü farklı model arasından IPL makinesi karşılaştırması yapmak ve doğru ürüne karar vermek zorlayıcı olabilir. Birkaç küçük ipucuna dikkat ederek kendiniz için en mükemmel ürüne Turkcell pasaj’dan uygun fiyata sahip olabilirsiniz. Kıl, cilt rengi ve yapınıza uygun koşulları sağlayan modeli bulmak ilk dikkat etmeniz gereken noktadır. Her cihazın ürün özelliği birbirinden farklı olduğundan kullanılabilir olduğu renkler de değişkendir.


Cilt renginiz dengesiz bronzlaşma, kararma ya da farklı sebeplerden dolayı tüm vücudunuzda eşit olmayabilir. Vücudun her bölgesi için farklı ayarları seçmek konusunda yeteneğinize güvenmiyorsanız sensörlü modellere yönelebilirsiniz. Cilt ve kıl rengini algılayan sensörler sizin için en ideal olan atış derecesini kolayca seçer. Kişisel bakım ve sağlık konusuna özen gösterenlerin bir numaralı tercihi olan lazer epilatörler ışık atım sayısına göre belli bir ömre sahiptir. Ürün seçiminde atış sayısını göz önünde bulundurmanız gerekir. Atım sayısı bittiği zaman cihazın ömrü dolmuş olur. Genellikle düzenli kullanımda 7-10 yıl civarı ömürlü olan modeller markaya göre farklılık gösterebilir. Yüksek atış sayısı uzun süreli kullanım anlamına gelir. Lazer epilasyon makinesi fiyatları arasından bütçenize göre seçim yaparken farklı başlık tiplerine ve ekstralara sahip setlere yönelirseniz birden fazla bölge için tek makineyi sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Turkcell Pasaj’dan tüm elektronik ve beyaz eşya ihtiyaçlarınızın yanı sıra avantajlı lazer epilasyon aleti fiyatları ile kişisel bakım ihtiyacınızı tamamlayabilirsiniz.

Daha Fazla