Sepet 0

Epilatörler & IPL Cihazları

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Sırala
Kontratlı Ürünler
Peşin Fiyat
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Epilatör Modelleri ve Fiyatları

İstenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen kişiler, bunu en etkili şekilde gerçekleştirmeye yardımcı olan epilatörleri edinmeyi arzu eder. Epilatör çeşitlerinin kullanıcılara sağladığı en önemli avantajlardan biri, bu cihazların tüylerin yalnızca görünen kısmını değil, tüyleri kökleri ile birlikte almasıdır. Bu sayede epilatörler ile yapılan tüy alma işlemleri, çok daha uzun süreli bir pürüzsüzlük sağlamak konusunda da yardımcı olur. Farklı bölgeler ve farklı ihtiyaçlara özel olarak üretilen epilatör çeşitlerine ulaşmak da mümkündür. Yüz bölgesi için üretilen epilatörler, daha küçük bir başlığa sahiptir ve hassas bir bölge olan yüze uygun başlıklar ile kullanıcılara sunulur. Vücut için üretilen epilatörlerin başlığı ise daha geniş bir yapıya sahiptir ve bu ürünlerin vücudun farklı bölgelerine uygun olacak şekilde çeşitli başlıkları da bulunur. Bunun yanı sıra ev konforunda lazer epilasyon yapmanıza yardımcı olan epilatörlere de ulaşabilirsiniz. IPL lazer aleti çeşitleri, tüyleri büyük ölçüde azaltmaya ve zaman içerisinde tüylerden kalıcı olarak kurtulmaya yardımcı olur. Siz de Turkcell Pasaj’ın ayrıcalıklı dünyasında epilatörleri ve diğer ev & yaşam ürünlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.

Epilatör Çeşitleri Nelerdir?

Epilatör aleti IPL modelleri; ağda, jilet ya da tüy dökücü krem gibi yöntemleri kullanmak istemeyen kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilir. Ağda yöntemi oldukça acılı bir işlemdir, jilet ise tüylerin çok daha kısa bir sürede yeniden çıkmasına sebep olur. Epilatörler de hem ağda yöntemine göre daha acısızdır hem de tüyleri yüzeysel olarak değil, kökten alması sebebiyle çok daha uzun süreli bir pürüzsüzlük sağlamak konusunda size yardımcı olur. IPL epilatör cihazları ise lazer epilasyonu ev konforunda deneyimleme şansı sunar ve bu sayede de tüyler zaman içerisinde oldukça yüksek oranlarda azalma gösterir. Peki, Turkcell Pasaj üzerinden inceleyerek satın alabileceğiniz epilatör çeşitleri nelerdir?


 • Yüz, oldukça hassas bir bölgedir ve bu bölgeye epilasyon işlemi uygularken de dikkatli olmak gerekir. Yüz bölgesi için özel olarak üretilen epilatör çeşitleri; dudak üstü, kaş, gıdı ve yanak bölgesinde tüyleri almak konusunda size yardımcı olur. Ayrıca bu ürünlerin yüz yapısına uygun olarak tasarlanan başlığı yüzün kıvrımlı bölgelerinde de kolayca hareket etme imkanı sunar.
 • Islak ve kuru olarak uygulanabilen epilatörler de dikkat çeken modeller arasında yer alır. Hem vücudun farklı bölgelerinde kullanıma uygun olan başlıkları hem de ıslak ya da kuru ciltte uygulanabilmeleri bu ürünleri oldukça kullanışlı hale getirir. Islak ve kuru olarak kullanılabilen kimi epilatör çeşitlerinde ciltte peeling etkisi yaratmaya yardımcı olan ve cildi çok daha yumuşak hale getiren masaj başlıkları da yer alır.
 • Standart kablolu epilasyon cihazları ise yalnızca vücut üzerinde kullanıma uygundur. Bu modellerin buz uygulamalı modelleri, epilasyon sonrası cildin rahatlamasına yardımcı olur. Standart bir epilasyon cihazına ihtiyaç duyan kişiler, bu modelleri rahatlıkla tercih edebilir.
 • Yeni nesil teknolojinin epilasyon cihazlarında da kullanılmaya başlanması ile ev konforunda lazer epilasyon işlemi uygulamak da çok daha pratik bir hale gelmiştir. IPL lazer epilasyon cihazı çeşitleri sayesinde evde lazer epilasyon işlemini uygulayabilir ve tüy oluşumunu düzenli uygulamalar ile en aza indirebilirsiniz.

Epilatörler ile Kusursuz Pürüzsüzlüğe Ulaşın

Epilatörlerin en önemli özelliği, ev rahatlığı içerisinde arzu edilen pürüzsüzlüğe ulaşma imkanı sunmasıdır. Farklı ihtiyaçlara uygun olarak üretilen IPL tüy alma cihazı çeşitleri sayesinde vücut ve yüzün farklı bölgelerinde kusursuz bir pürüzsüzlüğe ulaşmak mümkün hale gelir. Epilatör çeşitleri birbirlerine göre farklılık gösterse de temelde aynı kullanım prensiplerine sahiptir. Eğer edindiğiniz epilatör çeşidinde bir hız ayarı mevcut ise tüylerinizin uzunluğuna göre hız ayarını belirleyerek epilasyon cihazınız için gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Acı eşiğiniz de epilatörün hız ayarı konusunda belirleyici olacaktır. Bunun yanı sıra kuru bir cilt yapısına sahipseniz epilasyon öncesinde peeling ve nemlendirici uygulaması ile cildinizi yumuşatmanız da epilasyon öncesinde tamamlamanız gereken işlemler arasında yer alır.


Epilasyon cihazını tüylerin çıkış yönünün tersinde, 90 derecelik bir açıyla tutmanız gerekir. Uygulama sırasında cildinize baskı uygulamaktan ve epilatörü hızlı hareket ettirmekten kaçınmalısınız. Eğer epilasyon sırasında cihazı çok hızlı bir şekilde hareket ettirirseniz cihazın tüyleri kökünden değil, yüzeysel olarak almasına sebep olabilirsiniz. Epilasyon işlemini tamamladıktan sonra bir nemlendirici kullanarak cildinizin yatışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca işlem sonrasında epilatör üzerinde kalan tüyleri bir fırça yardımıyla temizlemeli ve cihazı sonraki kullanıma hazır hale getirmelisiniz. Siz de Turkcell Pasaj üzerinden sağlık ve kişisel bakım ürünlerini inceleyerek ihtiyacınız olan epilatör modelini edinebilirsiniz.

Epilatörler Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilatör seçimi, cilt yapısı ve çeşitli ihtiyaçlara göre farklılık gösterir. Bu sebeple her kullanıcının epilatör seçimi bir başkasına göre farklı olabilir. Epilatör seçimi yaparken dikkat edilecek hususları eksiksiz bir şekilde belirlemek ise kendiniz için en uygun epilasyon cihazını bulmanızı kolaylaştırır. Turkcell Pasaj üzerinden çeşitli epilatörleri inceleyerek kendiniz için en uygun modeli edinebilirsiniz.


 • Epilasyon aleti satın almadan önce cilt yapınızı en iyi şekilde tanımanız gerekir. Eğer hassas bir cilt yapısına sahipseniz buna uygun bir epilatör edinmelisiniz. Bunun yanı sıra tüylerinizin uzunluğu da epilatör seçiminde belirleyici unsurlar arasında yer alır. Hızı ayarlanabilen modeller sayesinde tüylerinizin uzunluğu ve yoğunluğuna göre epilatörde gerekli ayarlamaları kolay bir şekilde yaparak kullanımı kişiselleştirebilirsiniz.
 • Tüy uzunluğunuz aynı zamanda seçeceğiniz epilasyon cihazının batarya özelliği konusunda da belirleyicidir. Eğer epilatörü uzun süre boyunca kullanıyorsanız tercihinizi şarjlı modellerden yana yapabilirsiniz. Daha kısa süreli kullanımlar için ise bataryalı modeller ideal olacaktır.
 • Epilatör için kullanım alanlarını belirlemek de cihaz seçimi yaparken size yardımcı olacak detaylar arasındadır. Eğer epilasyon cihazını duşta da kullanmak istiyorsanız ıslak ve kuru kullanım sunan modelleri tercih etmelisiniz. Islak olarak kullanılabilen epilasyon cihazlarının acı seviyesi, diğerlerine göre daha düşük bir seviyede olması ile de dikkat çeker.
 • Yüzünüz ve vücudunuzun farklı bölgeleri için farklı başlıklar sunan modelleri tercih etmek hijyen açısından önemlidir. Bu sayede hem yüzünüz ve vücudunuzda aynı başlığı kullanmak durumunda kalmazsınız hem de farklı bölgelerdeki farklı kıvrımlara uygun başlıklar sayesinde daha etkili bir epilasyon deneyimi yaşayabilirsiniz.
 • Eğer daha pratik kullanıma sahip bir epilatör modeli tercih etmek istiyorsanız başlığı çıkarılarak yıkanabilen çeşitleri kullanabilirsiniz. Bu sayede epilasyon işlemi sonrasında cihazınızın hijyenini de koruyabilirsiniz.
 • Epilasyon başlıklarının çift katlı olması da cihaz seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli detaylar arasında yer alır. Bu sayede hem tüylerinizi daha etkili bir şekilde toplayabilirsiniz hem de yorucu olmayan bir epilasyon deneyimi yaşayabilirsiniz.
 • Birçok epilatör modeli yalnızca epilasyon işlemi sunmaz, bu cihazlar sayesinde cilt bakımı da yapabilirsiniz. Peeling etkili ya da masaj başlığına sahip olan epilatörler sayesinde tüylerinizi en iyi şekilde alırken cilt bakımınızı da tamamlayarak daha yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Turkcell Pasaj üzerinden sağlıklı yaşam ürünleri ve epilatör modellerini detaylı bir şekilde inceleyebilir, kendiniz için en uygun ürünü hemen satın alabilirsiniz.

Daha Fazla