Sepet 0

Yenilenmiş Telefonlar

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Cep Telefonu-Aksesuar (10210 Ürün)
Sırala
Peşin Fiyat
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Yenilenmiş Telefon Ne Demek? Yenilenmiş İkinci El Telefonlar

Yenilenmiş telefon, çeşitli nedenlerden dolayı üreticiye veya satıcıya iade edilen, ardından tamir ve testlerden geçirilerek tekrar satışa sunulan telefonlardır. ​

Yenilenmiş telefonlar, uygun fiyata amiral gemisi sahibi olmak isteyen kullanıcılar için iyi bir seçenek haline gelir. Kullanılmış telefonlar belirli kalite aşamalarından geçirildikten sonra çok iyi ya da mükemmel durumlara getirilir. Kullanıcıları memnun edecek performanslar ortaya çıkaracak şekilde yenilenen telefonlar, kaliteye uygun fiyata ulaşmak isteyen kişilere hitap eder. Apple ya da Android telefonlar arasından istediğiniz modele yenilenmiş telefon çeşitleri aracılığı ile bütçe zorlamayan seçenekler içinden sahip olabilirsiniz. Bazı modeller kısa bir süre sonra kullanıldıktan sonra iade edilen telefonların yenilenmesi sonucunda ortaya çıkarılır. Az kullanılmış cihazlar sıfırlama ya da iyileştirme süreçlerinden geçirildikten sonra yeniye yakın hale getirilir. Yenilenen ve iyi duruma getirilen cihazlar, piyasanın altındaki fiyatlardan satışa sunulur. Böylece uygun fiyata başarılı telefonlar kullanmak isteyen kullanıcılar için iyi bir alternatif olur. Yeni bir akıllı telefon almanın finansal zorluklarını azaltması sonucunda ihtiyaçlara başarılı bir şekilde yanıt veren ikinci el telefon modelleri ile gereksinimlerinizi kısa süre içinde karşılayabilirsiniz. Üstelik taksitli ikinci el telefon alma imkanı sunan Turkcell ile bütçenize fazla yük bindirmeden kaliteye güvenle sahip olabilirsiniz. “Yenilenmiş telefon nereden alınır?” diye merak ediyorsanız Turkcell Pasaj’ı inceleyebilirsiniz.

Yenilenmiş Ürün Türk Standartları Enstitüsü tarafından "TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi" almış ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı tarafından "Yenileme Merkezi" olarak belirlenmiş firmalar tarafından, yenileme ve sertifikalandırma işlemi yapılarak satışa sunulan kullanılmış ürünlerdir.  Yenilenmiş ürünler, tüm kontrolleri yapılmış, gerekli tüm bakım, onarım ve test işlemlerinden geçirilmiş, tüm fonksiyonları %100 çalışan, üzerinde darbe, çizik, soyulma, aşınma izi bulunmayan, kozmetik olarak yeni (sıfır) cihazdan farksız cihazlardır. Yenilenmiş cihazların iç aksam, tuş ve fonksiyonları ayni kondisyonda olup %100 olarak çalışır durumdadır.  Yenilenmiş ürünler, Yenileme Merkezleri tarafından 12 ay süre ile garanti altındadır.  Yenilenmiş ürünlerin kutu içeriğinde şarj kablosu, sim iğnesi bulunmaktadır. Yenilenmiş telefonlarda cihazın içindeki veriler kalıcı olarak silinir.

Avantajlarıyla Yenilenmiş İkinci El Telefonlar

İkinci el yenilenmiş telefon çeşitleri, yenilendikten sonra kullanıcılarının günlük ihtiyaçlarına başarılı bir şekilde yanıt verecek hale getirilir. Ayrıca istediğiniz renkteki modeli bulamazsanız bile aksesuarlar aracılığı ile telefonunuzun görünümünü dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Taksitli ikinci el telefon modelleri sayesinde zorlanmadan yeni ve premium bir telefona sahip olabilirsiniz. Aşağıdaki bulunan listede 2. el yenilenmiş telefon avantajları bulunur. Maddeleri inceleyerek bu cihazlar hakkında daha yakından fikir sahibi olabilir, kararınızı daha kolay bir şekilde verebilirsiniz.


 • Yenilenmiş telefonlar söz konusu olduğunda fiyatları en büyük avantajları arasında yer alır. Amiral gemilerini ve premium cihazları uygun fiyatlardan almanıza imkan tanıyan ikinci el telefon çeşitleri, bu özelliği ile pek çok kişi tarafından tercih sebebi haline gelir.
 • İkinci el akıllı telefon modelleri aslında biraz kullanılmış cihazlardan farksızdır. Hem görünüm hem de donanım açısından yenilenen modeller, memnuniyet seviyesini üst kademelere çıkarır. Bazı modeller ise neredeyse kullanılmamış, iade cihazlardan oluşur.
 • Yüksek seviyelerde olan cihazları, yenilenmiş ikinci el telefonlar arasından rahatlıkla bulabilirsiniz. Normal fiyatının altında ücretler ile bütçe zorlamadan premium cihazlara sahip olabilirsiniz.
 • Yenilenmiş telefonların garanti süresi 1 yıldır​.
 • Sevdiğiniz markaların merak ettiğiniz cihazlarına ikinci el telefon fırsatları ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • Son yıllarda akıllı telefon donanımı daha yavaş yaşlandığı ve güncellemeler daha uzun sürdüğü için yenilenmiş bir telefon satın almaya değerdir.
 • İş amaçlı ikinci bir telefona ihtiyacınız varsa da yenilenmiş telefonlar iyi bir seçenek haline gelir. Yenilenmiş telefon modelleri, hem iş ihtiyaçlarını karşılar hem de yüksek donanımı ile dilediğiniz işlemi yapmanıza imkan tanır.
 • Küçük yaştaki kullanıcılar için telefon alacaksanız ikinci el telefonlar mantıklı bir alternatiftir. Çocukların telefon kullanma becerisi kazanmadan önce uygun fiyatlı ikinci el telefonlar ile pratik yapmalarını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda ikinci el telefonlar, çocukların kendilerine özel bir eşyaya sahip olma bilinçlerini de artırmanıza yardımcı olur.
 • Oyun oynamak için kaliteli bir cihaz arıyorsanız yenilenmiş ve mükemmel duruma getirilmiş ikinci el telefon çeşitleri ihtiyaçlarınıza kolay bir şekilde yanıt verebilir. Cihazların donanım özelliklerini inceleyerek oyun telefonunuza kolaylıkla sahip olabilirsiniz.
 • Orta segmentte bulunan sıfır bir cihaz yerine amiral gemilerine ikinci el taksitli telefon fırsatlarından yararlanarak sahip olabilirsiniz. Ayrıca taksitli ikinci el telefon avantajları ile sevdiklerinize güzel bir hediye de alabilirsiniz.

Android ya da Apple telefonlar arasından istediğiniz modeli kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Yenilenmiş telefonlar sayesinde kaliteye ulaşılabilir fiyatlardan ulaşabilirsiniz. Önceliklerinizi ve nasıl bir model istediğinizi belirledikten sonra uygun ikinci el telefon fiyatları ve seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Yenilenmiş Telefon Alınır mı? Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el telefonlar yenilendikten sonra kullanıcılarına pek çok farklı fayda sağlar. Bu faydalardan en iyi şekilde yararlanmak için ise satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler bulunur. Aşağıdaki listeden “İkinci el telefon alırken nelere dikkat edilmeli?” sorusunun cevabını bulabilirsiniz.


 • Yenilenmiş ikinci el telefonlar kendi içinde farklı kategorilere sahiptir. Ürünleri incelediğinizde bazı modellerin mükemmel bazılarının çok iyi durumlarda olduğunu görebilirsiniz. Genel çerçeveden bakıldığında bütün telefonlar ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde yenilense de bazı ürünler diğerlerinden daha iyi durumda olabilir.
 • Hangi işletim sistemine sahip olan cihazı kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekir. iOS kullanmak istiyorsanız yenilenmiş iPhone 7 Plus veya ​ikinci el iPhone X gibi Apple cihazlara, Android kullanmak istiyorsanız da diğer markaların modellerine göz atmalısınız.
 • İş için bir telefon alacaksanız cihazı ne için kullandığınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, sürekli olarak video üretimi yapıyorsanız yeni modellerin ikinci el fırsatlarına göz atabilirsiniz. Daha çok mail ya da konuşma gibi amaçlar ile kullanacaksanız birkaç yıl önceki modeller de iyi bir seçenek olabilir.
 • Birine telefon hediye etmek istiyorsanız da yenilenmiş telefonlar iyi bir alternatiftir. Uygun fiyatlardan taksitli ikinci el avantajlarını takip ederek güzel bir hediye alabilirsiniz.
 • Çocuklarınız için taksitli ikinci el fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız nasıl bir telefon istediklerini bilmenizde fayda var. Hangi markanın hangi modelini istediklerine karar verdikten sonra seçenekler arasında rahatlıkla bulabilirsiniz.
 • Kamera sizin için önemli bir kriterse satın alacağınız cihazın kamera özelliklerine dikkat etmeniz tavsiye edilir. İş ya da kişisel amaçlar ile sıklıkla video ve fotoğraf çekiyorsanız satın alacağınız cihazın kamera detayları hakkında bilgi edinmeniz gerekir.
 • Telefon ile çok fazla oyun oynuyorsanız ikinci el telefon RAM ya da ekran hızı gibi özelliklerine de göz atmanız önerilir. Aynı zamanda grafik işlemcisi de oyun telefonu alacaklar için göz önünde bulundurulması gereken kriterler arasında bulunur.

Telefonda olmasını istediğiniz özellikleri belirledikten sonra modelleri incelemeye başlayabilirsiniz. Taksitli ikinci el telefon fırsatlarından yararlanarak hayalinizdeki telefona bütçenizi zorlamadan sahip olabilirsiniz. Çocuklarınız ya da sevdikleriniz için üst seviyedeki cihazlara taksitli ikinci el telefon fırsatlarıyla ulaşabilirsiniz.

İkinci El & Yenilenmiş Telefon Fiyat Çeşitleri

İkinci el yenilenmiş telefonlar sayesinde telefonlarınızı daha sık değiştirebilirsiniz. Farklı markaların farklı seviyelerdeki cihazlarını deneyimleyerek telefonlar hakkındaki bilginizi derinleştirebilirsiniz. Üstelik sık sık telefon değiştirerek tek bir modele bağlı kalmamanızı sağlar. Yenilenmiş ikinci el telefonlar sahip olduğu çeşitlilikten dolayı geniş bir aralıkta dağılma özelliği gösterir. Ürünleri incelediğinizde İyi, Çok İyi ya da Mükemmel gibi farklı durumlarda olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Marka, model ve durum, ikinci el telefon fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Genel anlamda bütün ürünler kullanıcıyı memnun edecek üstün seviyelere çıkarılmış olsa da bazı modeller sıfıra yakın konumda bulunur. Bu farklılıklardan dolayı da ikinci el telefon fiyatları çeşitli seçenekler içerir. Böylece her bütçeden kullanıcının erişebileceği seviyelere ulaşmayı başarır. Kaliteye uygun fiyatlardan sahip olmak istiyorsanız taksitli ikinci el telefon fiyatları ile istediğiniz modele kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Üstelik farklı renk seçeneklerine de sahip olan cihazlar, herkesin aradığını bulabileceği alternatifleri içerir. Kılıf gibi aksesuarlar aracılığı ile de cihazlara dilediğiniz görünümü kazandırabilirsiniz. Özel olarak istediğiniz bir model varsa ya da amiral gemisi bir telefona sahip olmak istiyorsanız yenilenmiş telefon fiyatları ve modellerini Turkcell Pasaj üzerinden inceleyebilir, istediğiniz modeli kısa sürede bulabilirsiniz.

Sıfır cep telefonu modellerinden de taksitli telefon​ avantajlarını değerlendirebilirsiniz.

Daha Fazla

Sıkça Sorulan Sorular

Yenilenmiş Telefon Ne Demek?

Yenilenmiş telefon, kullanıcılardan yetkili firmalar tarafından alınan eski telefonların laboratuvar ortamında test edilmesi sonucu sorunların giderilerek tam işlevli hale getirilmesi ve tekrar satışa sunulmasıdır.

2. El Telefon ve Yenilenmiş Telefon Farkı Nedir?

 • Yenilenmiş telefonların bütün fonksiyonları %100 çalışır durumdayken, 2. el telefonlar problemli donanımsal parçalar içerebilir.
 • 2. el telefonlar herhangi bir garanti kapsamı altında değildir. Yenilenmiş telefonlar ise 12 ay garantili olarak satılır.
 • Yenilenmiş telefonların dış görünüşü sıfıra çok yakın olmasına rağmen 2. el telefonlarda kırık, çatlak, çizik ve yıpranmalar görülebilir.
 • Yenilenen telefonların lisans yenileme merkezinde testten geçmesi sonucu illegal riski bulunmaz. 2. el telefonlarda ise bu risk her zaman vardır.
 • Lisanslı yenileme merkezlerinde yenilenme yapılan telefonlar lisanslı orijinal parçalara sahiptir. Fakat 2. el telefonlarda orijinal olmayan parçalar bulanabilir.

Yenilenmiş Telefonlar Güvenilir mi?

Yenilenmiş telefonlar bakanlık tarafından yetki verilen resmi yerlerde satılır. Bu sebeple %100 güven içerir. Yenilenmiş telefonlar birtakım testlerle tüm kontrolleri yapılarak gereken tüm bakım ve onarım işlemlerinden geçirilir. Tüm fonksiyonları çalışır halde ve darbe, çizik aşınma izi olmadan satışa sunulur.

Yenilenmiş Telefonlar Orijinal midir?

Yenilenmiş telefonlar aynı sıfır telefonlar gibi cihaz kutusuna yerleştirilen orijinal ürünlerdir. Ayrıca cihazın yenilenmesi kapsamındaki bakım ve onarım sürecinde tamamıyla %100 orijinal parçalar kullanılır.

Neden Yenilenmiş Telefon Almalıyım?

Yenilenmiş telefon almanın en temel nedeni yenilenmiş telefon fiyatlarının sıfır telefon fiyatlarından çok daha uygun olmasıdır. TSE standartlarına uygun laboratuvar ortamında işinde uzman kişiler tarafından yenilenen bu telefonlar hem geri dönüşüme hizmet eder hem de kullanıcılara daha uygun seçenekler sunar.

Yenilenmiş Telefon Aldığımda Eski Kullanıcının Bilgileri ile Karşılaşacak Mıyım?

Yenilenen telefonların tümü yetkili teknik servis tarafından, uzman personeller eşliğinde ve uygun laboratuvar ortamında veri temizliği yapılarak satışa sunulur. Bir başka deyişle bu telefonlar yapılan işlemler sonucu fabrika standartlarına geri döndürülür. Bu işlemler sonucu telefonu aldığınızda eski kullanıcının bilgileri tamamen silinmiş olur.

Yenilenmiş Cep Telefonu Turkcell Pasaj Aracılığıyla Nasıl Alınır?

Lisanslı yenileme merkezinde tüm testleri ve onarımları yapılan telefonları Turkcell Pasaj aracılığı ile kolayca alabilirsiniz. Siteye girerek yenilenmiş iPhone ve Android telefonlara göz atarak fiyatları inceleyebilirsiniz. Almak istediğiniz telefonu sepetinize ekleyerek tek tıkla kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Turkcell Pasaj Yenilenmiş Telefonlarda Hangi Parçalar Yenileniyor?

Turkcell Pasaj bünyesinde yer alan yenilenmiş telefonlar tüm fonksiyonel özellikleri çalışır durumda satışa sunulur. Kullanıcılardan alınan telefonların lisans yenileme merkezinde yapılan testler sonucu sorunlu parçaları tespit edilir. Dış aksamından kamerasına, donanımdan yazılımsal problemlerine kadar problemli bütün parçaları yenilerek satışa sunulur.

Yenilenmiş Telefon “Mükemmel” Durumda Ne Demektir?

Mükemmel durumda yenilenmiş telefon, kozmetik yani dış görünüş olarak sıfır telefonlarda çok yakın ürünlerdir. Bu telefonun kasasında ya da ekranında en ufak bir sorun bulunmadığı anlamına gelir.

Yenilenmiş Telefon “Çok İyi” Durumda Ne Demektir?

Yenilenmiş telefonun çok iyi durumda olması demek, işlevsel ya da performans olarak hiçbir sorunu olmadığı anlamına gelir. Bu ürünlerin kozmetik yapısında hafif çizikler görülebilir. Fakat bu çizikler telefonun çalışma performansını hiçbir şekilde etkilemez.

Yenilenmiş Telefon “İyi” Durumda Ne Demektir?

İyi durumda olan yenilenmiş telefon ise yine ürünün performansı ve işlevselliği açısından bir sorun yaratmayacak hafif çiziklerin biraz daha gözle görülür durumda olmasını ifade eder.

Aynı Model Yenilenmiş Telefonlar Neden Farklı Fiyatlara Sahip?

Yenilenmiş telefonlar “Mükemmel”, “Çok iyi”, “İyi” durumdaki farklı seçenekler ile sunulur. Bu seçenekler telefonun kozmetik durumu, kasa ve ekranda bulunan çiziklerin yoğunluğu gibi kriterler ile belirlenir. Telefonların hiçbirinde dış görünüş kusurları dışında performans problemi bulunmaz. Yenilenmiş telefon fiyatları bu nedenlerden kaynaklı farklılık gösterebilir.

Turkcell’den Alacağım Yenilenmiş Telefonlar Kim Tarafından Yenileniyor?

Turkcell’den alınan yenilenmiş telefonlarda Mobilfon ve EasyCep öne çıkmaktadır.

Mobilfon, kullanılmış cihazları yüksek ve güvenli standartlara uygun olarak yenileme amacıyla kurulmuş bir merkezdir. Mobilfon, Ticaret Bakanlığı tarafından “Yenilenmiş Cihazlara İlişkin Yönetmeliği” kapsamında lisansa sahiptir. Bu merkez aynı zamanda Turkcell’in “Eskisini Getir Yenisini Götür tekliflerinin” iş ortaklığını üstlenir.

EasyCep ise, 2018 yılında kurulan ve cep telefonu, tablet, bilgisayar, akıllı saat gibi ikinci el elektronik cihazları yenileyerek bir yıl garantili satışını yapan bir şirkettir.

Turkcell’de Garantili İkinci El Telefon Satışı Yapılıyor mu?

Turkcell mağazaları ve Turkcell Pasaj online mağaza üzerinden, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) standartlarına uygun ve Ticaret Bakanlığı onayı ile lisanslanan yenileme merkezinde bakımdan geçen 2. el telefonlar garanti kapsamı dahilinde satılabiliyor.

Yenilenmiş Telefon Garanti Süresi Ne Kadardır?

Yenilenmiş telefonların garanti süresi 12 ay yani 1 yıldır. Yenilenmiş cihazlar Turkcell Pasaj’da Mobilfon garantisi ile sizlere sunulur. Garanti kapsamı, kullanıcı hatası dışındaki yasa ile belirtilen üretim kaynaklı fonksiyonel problemleri içerir. Garanti belgesi, cihazın kutusunun içerisinde bulunur.

Turkcell Pasaj Garantisi Nedir?

Turkcell Pasaj garantisi, Turkcell’in satışa sunduğu ürünlerin garantisini kapsar. Turkcell pasajdan alınan ürünler resmi distribütör garantisi altında yer alır. Siteden alınan yenilenmiş telefonlar 1 yıl Mobilfon garantisi altındadır.

Satın Aldığım Yenilenmiş Telefon Bozulursa Ne Olur?

Satın aldığınız yenilenmiş telefonda, bir yıl içerisinde kullanıcı hatası dışında gelişen fonksiyonel üretim hatası oluşur ise cihazınız ücretsiz olarak bakım onarım servisine gönderilir ya da yenisi ile değiştirilir.

Yenilenmiş Telefonum ile Alakalı Sorun Yaşadığımda Kimden Destek Alabilirim?

Yenilenmiş telefonunuz ile ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda, Turkcell Çağrı Merkezi’ni arayarak ya da mail atarak bilgi alabilirsiniz. Telefonunuzun teknik sorunlarıyla ile ilgili ise 0850 255 30 03 numaralı Mobilfon Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Turkcell İkinci El Telefon Satın Alıyor mu?

Turkcell kullandığı telefonu satmak isteyen kişilere çözümler üretiyor. Siz de ikinci el telefonunuzu satmak istiyorsanız Turkcell’in sitesinde yer alan online formu doldurarak telefonunuzu kolay ve hızlı bir şekilde satabilirsiniz.

İkinci El Telefon Nasıl Satılır?

İkinci el telefonunuzu satmak için şu adımları izleyebilirsiniz.

 • Turkcell sitesinde yer alan formu açın.
 • Satmak istediğiniz telefonunuzun marka ve modelini seçin.
 • Telefonun durumu ile ilgili sorulan soruları yanıtlayın.
 • Akıllı algoritma sonucu cihazınıza verilen fiyat teklifini görün.
 • Ekranda çıkacak kargo kodu ile telefonunuzu gönderin.
 • Yapılan inceleme sonrası yapılan son fiyat teklifini öğrendikten sonra kabul edin.
 • IBAN kodunu paylaştığınız bankadan paranızı çekin.

Turkcell Pasaj Yenilenmiş Telefon Satışında Kampanya ve İndirim Var mı?

Turkcell Pasaj’da yer alan yenilenmiş telefon ve yenilenmiş iPhone fiyatlarını inceleyerek zaman zaman sunulan kampanyaları takip edebilirsiniz.

Yenilenmiş Telefon İçin Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

Yenilenmiş telefonları Turkcell Pasaj’dan peşin fiyatına ya da belirtilen yasalar doğrultusunda taksitli olarak alabilirsiniz. Dilerseniz cihaz tutarını faturanıza ek ücret olarak yansıtarak da taksitlendirebilirsiniz.

Aldığım Yenilenmiş Telefonu İade Edebilir miyim?

Aldığınız yenilenmiş telefonu hiçbir koşul belirtmeden 14 gün içerisinde ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.

Eski Telefonumu Yenilenmesi İçin Satarken Daha Üst Modelini Satın Alabilir miyim?

Turkcell'in sunmuş olduğu “Eskisini Getir Yenisini Götür” kampanyası kapsamında telefonunuzu daha üst bir model ile değiştirebilirsiniz. Kampanya koşullarını öğrenmek için Turkcell sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yenilenmiş Telefonların Teslimatı Nasıl Yapılıyor?

Turkcell Pasaj üzerinden verdiğiniz yenilenmiş telefon teslimatları firma tarafından güvenli bir şekilde yapılır. Ayrıca seçmiş olduğunuz ürünü bulunan mağazadan giderek kendiniz de teslim alabilirsiniz.

Aldığım Yenilenmiş Telefon Kargoya Kaç Günde Teslim Edilir?

Aldığınız yenilenmiş telefonlar genellikle 1 ila 3 gün içerisinde kargo teslim edilir.

Daha Fazla