Sepet 0

Su Isıtıcıları

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Elektrikli Ev Aletleri (7605 Ürün)
Sırala
Kontratlı Ürünler
Peşin Fiyat
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Su Isıtıcılar ve Kettle Modelleri

Mutfaktaki önemli yardımcılardan biri olan su ısıtıcıları, her evin temel ihtiyacı arasında bulunan cihazlar arasındadır. Farklı gövde materyallerinden üretilen son derece kullanışlı ürünler, fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra oldukça şık görünümlere sahiptir. Su ısıtıcı çeşitleri, farklı ısıtma güçleri, güvenliği ön planda tutan kullanımları ve büyük konfor sağlayan tasarımları ile ön plana çıkmaktadır. Mutfaklardaki yaşamı daha da kolaylaştırmak adına pratik ve birbirinden ergonomik özelliklerde üretilen cihazlar, sıcak su ihtiyacınızı kısa sürede karşılar. Kettle olarak da bilinen su ısıtıcıların, gelişen teknoloji ile birlikte mobil cihazlardan açılıp kapatılabilen ve "akıllı kettle" olarak adlandırılan modelleri de vardır.

Su Isıtıcılar Nasıl Çalışır?

Mutfaktaki sıcak su ihtiyaçlarına anında cevap veren su ısıtıcı kettle modelleri, çalışma prensipleri bilindiğinde daha güvenli kullanılan elektrikli ev aletleri arasındadır. Bu cihazlarda su ısıtma amacıyla bir rezistans, rezistans ısısını kontrol eden termostat ve cihazın kapalı ya da ısıtma yapmakta olduğunu gösteren uyarı ışıkları vardır. Isıtma elemanı olan rezistans, bazı ürün modellerinde su kabının içinde, bazılarında su kabının alt kısmında yer alır. Rezistansın su kabının altında bulunduğu kettle modelleri, "gizli rezistanslı" olarak geçer. Bu bilgi genelde üretici firmalar tarafından ürün açıklamasında da belirtilir. Isıtıcı içerisindeki su kaynama noktasına ulaştığı zaman termostat devreye girer ve rezistansa giden enerjiyi keserek cihazı kapatır.

Su Isıtıcılar Hangi Şekilde Kullanılır?

Farklı gövde tasarımlarının yanı sıra farklı su kabı hacimlerine sahip olarak üretilen kettle çeşitleri, mutfaklardaki her türlü düşük hacimli sıcak su ihtiyacı için kullanılır. Su ısıtıcıları ile oldukça kısa süre içinde birbirinden lezzetli çay ve kahveler hazırlayabilirsiniz. Aroma ve içerik olarak farklı özelliklere sahip şifalı bitki çaylarını, günün her saatinde kolayca hazırlayabilir ve keyifle içebilirsiniz. Kettleların farklı su hacmine sahip tasarımlarda üretilmesi sayesinde hem elektrik enerjisinden hem de zamandan tasarruf yapılmış olur. Kettle ile bulaşık makinesi yerine elde yıkamayı tercih ettiğiniz hassas mutfak gereçleri için sıcak su ihtiyacını anında karşılayabilirsiniz. Çay, kahve ve diğer sıcak içeceklerin dışında, çorba ve makarna gibi yemekleriniz için de gereken suyu kettleda hemen kaynatabilirsiniz.

Fonksiyonel ve Şık Kettle Modelleri

Mutfaktaki en iyi yardımcılarınızdan biri olan ve fonksiyonel özellikleriyle dikkat çeken su ısıtıcılar, yeni nesil son derece şık tasarımları ile mutfak dekorasyonuna uyum sağlar. Su ısıtıcı modelleri, gövde tasarımı olarak farklı özelliklerde üretilir. Ürünlerin gövdesinde plastik, paslanmaz çelik ya da ısıya karşı oldukça dayanıklı olan camlar gibi farklı niteliklerde malzemeler kullanılır. Kettlelarda kullanılan gövde malzemesi, su ısıtıcı fiyatı konusunda belirleyici faktörler arasında yer alır. Renk olarak siyah, beyaz, çelik rengi, yeşil ve pembe gibi farklı renk tonlarının baskın olduğu son derece zarif seçenekleri bulabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve kişisel zevklerinize bağlı olarak size en uygun gövde tasarımına sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Cam gövdeye sahip olan kettlelar, oldukça şık görünümleri ile mutfaklarınıza zarif bir dokunuş katar. Saf ve doğal cam malzemeden üretilen cihazlar, ısıya karşı yüksek bir direnç gösterir ve güvenli bir kullanım sunar. Bazı elektrikli su ısıtıcı modellerinde ise daha lezzetli çayların ve sıcak içeceklerin hazırlanabilmesi amacıyla kireç çözücü filtre bulunur.


Kettleların ısıtma güçleri 500W, 1000W, 1500W, 2000W ve 2400W gibi modelden modele değişiklik gösterir. Paslanmaz çelik gövdeye sahip olan kettlelar, çeşitli çevresel koşullara karşı son derece dayanıklı elektrikli muftak aletleri arasındadır. Zariflikleriyle dikkat çeken ürünler, mutfağınıza estetik bir dokunuş katar. Bazı ürün modellerinde ise damlama önleyici filtre gibi kullanıcı dostu fonksiyonel özellikler bulunur. Özel su döküm uçları sayesinde damlama yapmadan kullanılan bu ürünler, yüzeylerin ve cihazın üstünün her zaman temiz kalmasını sağlar. 0,6 lt, 1 lt, 1,75 lt, 2 lt ve 2,5 lt gibi farklı hazne kapatisitelerine sahip birçok kettle modeli vardır. Kettle satın alma tercihlerini etkileyen faktörler arasında, kettle fiyatı dışında su haznesi kapasitesi de önemli bir rol oynar. Klasik kettle modellerinin yanı sıra, geçmiş yılların tasarımlarında üretilen su ısıtıcı modelleri de vardır. Bugünün teknolojisi ile geçmişin hoş ve nostaljik tarzını bir araya getiren bu ürünler, mutfakların şıklığını artırır. Modelden modele değişmekle birlikte, yeni nesil su ısıtıcılarda; 360 derece döner taban, güvenlik sağlayan emniyet sistemleri, otomatik kapanma ve LED ışıklı göstergeler gibi fonksiyonel özellikler bulunur.

Su Isıtıcı Fiyatları

Su ısıtıcı fiyatları cihazların gövde malzemesine, sahip oldukları güçlere, fonksiyonlarına ve tasarım özelliklerine göre değişiklik gösterir. Modern mutfakların vazgeçilmezi olan ve birbirinden şık tasarımları ile mutfağınızın havasını değiştiren kettle modellerini inceleyebilir ve bütçenize en uygun olanları satın alabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza en iyi cevap veren ürünü satın almak için su ısıtıcı kettle tavsiye yorumlarına göz atabilir ve seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. Kişisel zevklerinize ve ihtiyaç durumuna bağlı olarak kettle modelleri arasında karşılaştırma da yapabilir ve beklentilerinizi karşılayanları tercih edebilirsiniz. Kettlelarda ihtiyacınız olan su haznesi kapasitesi, ailenizdeki kişi sayısına veya kullanım alışkanlıklarınıza göre değişiklik gösterebilir. Bu konuda Turkcell Pasaj, su ısıtıcı kettle indirim fırsatları ile şık ve fonksiyonel su ısıtıcılarına sahip olmanızı sağlar.

Su Isıtıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha verimli bir kettle kullanımı için su ısıtıcısı alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Bunların başında, satın almayı düşündüğünüz cihazın su haznesi kapasitesi ve ısıtıcı gücünün ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek seviyede olması gelir. İhtiyaçlarınızın altında hazne kapasitesine veya ısıtma gücüne sahip olan ürünler, zaman kaybına ve fazla elektrik enerjisi harcanmasına sebep olabilir. Kalabalık bir ailede yaşıyorsanız tercihinizi daha yüksek hazne kapasitesi ve ısıtma gücüne sahip modellerden yana kullanmalısınız. Tek başınıza yaşıyorsanız ya da öğrenci evinde kalıyorsanız düşük güçlü ve su hazne kapasiteli ürünler, sizin için uygun seçim olacaktır. Kişisel zevklerinize ve kullanım alışkanlıklarınıza göre paslanmaz çelik, cam ya da plastik gövdeli ürünlerden size uygun olanları tercih edebilirsiniz. Bazı kullanıcılar daha sağlıklı olduğunu düşündükleri için su ısıtıcı satın alma tercihlerini cam gövdeli kettlelardan yana kullanırlar. Bazı tüketiciler ise sağlamlıkları ve şıklıklarıyla ön plana çıkan çelik gövdeli ürünleri ya da daha uygun su ısıtıcı kettle fiyatları nedeniyle plastik gövdeli ürünleri tercih etmektedir.

Kettle Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Kettlelarda, haznede sürekli kaynayan su sebebiyle zamanla istenmeyen kireç oluşumları meydana gelebilir. Isıtıcı tabanında biriken kireç, kullanım esnasında içeceklere veya hazırlanan yemeklere karışabilir. Kireç ayrıca kettle içindeki suyun hızlı kaynamasını da olumsuz etkiler. Beyaz sirke ile ısıtıcının hazne temizliğini kolayca yapabilir ve istenmeyen kireç kalıntılarından cihazı arındırabilirsiniz. Sirke ile kettle temizliği için eşit oranlarda beyaz sirke ve sudan oluşan karışımı ısıtıcının yarısına kadar doldurmalı ve cihazı çalıştırarak suyu kaynatmalısınız. Su kaynadıktan sonra ise cihazın fişini çekerek 20 dakika beklemeli ve haznedeki karışımı dökmelisiniz. Yapılan bu işlem, hazne içinde zamanla biriken kireci temizler ve cihazın daha verimli çalışmasını sağlar.

Daha Fazla