Sepet 0

All-in-One Bilgisayarlar

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Bilgisayar-Tablet (9473 Ürün)
Sırala
Peşin Fiyat
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Pratik Kullanım Sunan All in One Bilgisayarlar

Yerli ve yabancı teknoloji markaları tarafından geliştirilen ve klasik masaüstü bilgisayar modellerine kıyasla daha az yer kaplayan all in one bilgisayarlar, iş ve eğlenceyi bir arada sunar. Monitör PC veya kasasız bilgisayar gibi farklı şekillerde adlandırılan bu cihazların sadece küçük bir kutu formunda olan versiyonları da bulunur. Tüm kullanıcıların aklında olan “All in one bilgisayar nedir?” sorusuna verilebilecek en sade yanıt ise “sadece monitör görünümünde olan ve kasası olmayan bilgisayar modelleri” olur. Bilgisayar için fazla alana sahip olmayan kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği bu bilgisayarlar arasında oyun bilgisayarından iş bilgisayarına kadar pek çok kullanım için alternatif bulmak mümkündür. Yer kaplamayan tasarım sebebiyle özellikle öğrenci yurtları ve ofislerde sık karşılaşılan all in one bilgisayar modelleri arasında iş merkezi olarak adlandırılan ileri seviye modeller de yer alır. İşlemci, ekran kartı, RAM, dahili bellek, CPU, bağlantı girişleri ve işletim sistemi açısından klasik masaüstü bilgisayarlar ile aynı içeriklere sahip olsalar da bilgisayar kasalarındaki gibi büyük fanlı soğutma sistemleri yerine sessiz çalışan termal soğutma sistemlerine sahiptir. All in one bilgisayar modellerinde fiyatlandırma ise marka ve modelin yanı sıra ekran boyutuna göre de farklılık gösterir. Turkcell Pasaj sayesinde yerli ve yabancı birçok markanın all in one bilgisayar modellerine tek bir platform üzerinden ulaşabilir, uygun fiyat seçenekleri ile dilediğiniz bilgisayara sahip olabilirsiniz.

All in One Bilgisayar Özellikleri

Tüm kasa içeriğinin monitörde yer alması sebebiyle pratik bir kullanım sağlayan, dolayısıyla da taşıması da kolay olan all in one masaüstü bilgisayar, günlük kullanım, internette gezinme, ofis kullanımı, video oyun oynama gibi birçok farklı kullanım için çeşitli model seçenekleri sunar. Markadan markaya değişen özelliklere ve farklı boyutlardaki ekranlara sahip olmalarının yanı sıra farklı ekran kartları ile desteklenen all in one bilgisayarlar, görüntü kalitesi, çözünürlük, renk canlılığı, kontrast ve parlaklık açısından masaüstü ve dizüstü bilgisayar modelleri ile aynı özelliklere sahiptir. Öte yandan söz konusu bilgisayarların görüntüleme özellikle sahip oldukları panele göre de farklılık gösterir. Örneğin yansımasız IPS panel kullanılan all in one bilgisayarlarda 178 derece izleme açısı bulunur. Bunun anlamı ise tam karşıdan bakılmadığında da net ve kaliteli görüntü vermesidir. Özellikle dizi, film, video veya spor müsabakası izleneceği zaman avantaj sağlayan bu geniş izleme açısı, tıpkı monitör seçiminde önemli olduğu gibi all in one bilgisayar seçiminde de önemli bir detaydır.

Monitörsüz olmalarına rağmen diğer bilgisayarlara kıyasla çok daha yüksek görüntü kalitesini destekleyen ve iş merkezi olarak adlandırılan modeller de vardır. Kullanıcıların all in one bilgisayar yorum ve değerlendirmelerinde öne çıkan bir başka özellik ise all in one bilgisayarların sessiz çalışmalarıdır. Klasik masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar gibi devasa fanlara sahip olmadıkları için fan çalışma sesi olmadan yüksek performans gösteren all in one bilgisayarlarda genellikle termal soğutma tercih edilir. Bilgisayarın sistem özelliklerine bağlı olarak daha gelişmiş soğutma sistemleri de kullanılır. Özellikle oyun bilgisayarları olarak tasarlanan all in one bilgisayarlar, uzun ve yoğun kullanımda dahi sistemin ısısını belirli bir seviyede tutmak zorunda olduğu için farklı soğutma sistemlerine sahiptir. Oyunun yanı sıra e-ticaret uygulamaları için de pek çok avantajı bir arada sunan söz konusu bilgisayarların iş merkezi olarak tasarlanan versiyonları aynı zamanda POS cihazı ve barkod okuyucu gibi farklı ticari cihazların bağlanabilmesi için ekstra portlara da sahiptir.

All in One Bilgisayar Modelleri

Hepsi bir arada tasarımları ile çok sayıda kullanıcının tercihi olan all in one bilgisayarlar, kasa ve monitörü tek bir cihazda bir araya getirmesi ile öne çıkar. Sadece monitör görünümünde oldukları için monitör bilgisayar olarak da adlandırılan bu bilgisayarların monitörsüz olan farklı modelleri de vardır. İş istasyonu, iş ve eğlence merkezi gibi farklı şekillerde adlandırılan bu bilgisayar modellerinde monitör bulunmaz. Sadece bir kutu görünümünde olan söz konusu all in one bilgisayarlar, bilgisayar çevre birimleri ve monitörün dışındaki tüm donanımlara sahiptir. İşlemciden RAM’a, ekran kartından termal soğutma sistemine kadar bir bilgisayarda ihtiyaç duyulan her şeyi küçük bir kutuda birleştiren bu bilgisayarlar, aynı anda çift monitör bağlanarak farklı işlerin bir arada yapılabileceği kadar yüksek kapasitelidir. Ticari işletmeler ve ofislerin yoğun olarak tercih ettiği bu iş istasyonları, projektör ile de kullanıma uygundur. Bu sebeple özellikle sunumlarda sık kullanılır. Tüm çalışmaları, iş dosyalarını ve kişisel dosyaları taşınabilir hale getiren bu bilgisayarlar, iş seyahatlerine götürülebilecek kadar küçük ve hafif yapıdadır.

Klavye ile kullanılabilen klasik all in one bilgisayarlar olduğu kadar dokunmatik ekrana sahip olan ve klavye kullanımı gerektirmeyen modeller de vardır. All in one dokunmatik bilgisayara verilebilecek en iyi örnek Apple iMac serisidir. On parmağın aynı anda kullanımına uygun olan dokunmatik panelleri sayesinde oldukça pratik bir kullanım süreci vadeden bu bilgisayarlar da sadece monitörden ibaret gibi görünür. Klavye, mouse ve hoparlör gibi bilgisayar çevre birimlerinin kullanımına gerek olmayan bu modellerde dahili hoparlör, mikrofon ve webcam bulunur. Dahili monitöre sahip olan all in one bilgisayar modelleri arasında farklı boyutlarda ekrana sahip olan bilgisayarlar bulmak mümkündür.

All in One Bilgisayar Fiyatları

All in one bilgisayar modelleri tıpkı masaüstü bilgisayarlar ve taşınabilir bilgisayarlar gibi marka ve modele göre farklı fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Ekran boyutu, paneli, desteklediği çözünürlük, işlemci markası, işlemci hızı, ekran kartı, GPU’su, dahili bellek tipi/depolama alanı, ses sistemi ve soğutma sistem başta olmak üzere her bir özelliğinin fiyatlandırma üzerinde etkili olduğu all in one bilgisayarlar genel olarak ulaşılabilir bilgisayar modelleri arasındadır. Öte yandan günlük kullanım için tasarlanan orta seviye all in one bilgisayar fiyatları ile all in one oyun bilgisayarı fiyatları arasında farklılıklar söz konusudur. Profesyonel kullanıma uygun başka bir ifadeyle hem oyun oynanabilen hem de yüksek sistem gereksinimleri olan iş programlarını sorunsuz çalıştırabilen all in one bilgisayarlar ise çok yönlü olmaları ve çok fazla avantajı bir arada sunaları sebebiyle daha farklı şekilde fiyatlandırılır.

Tüm All in One Bilgisayarlar Turkcell Pasaj’da!

Teknoloji tutkunlarını, öğrencileri, çalışanları ve oyunseverleri bilgisayar kampanyaları ve indirimler ile destekleyen Turkcell Pasaj, profesyonellerin all in one bilgisayar tavsiye ve önerilerinde yer verdiği tüm marka ve modellere tek bir platform üzerinden ulaşma ayrıcalığı sunar. Dünyaca ünlü bilgisayar markalarının farklı kullanıcı profillerine hitap eden all in one bilgisayar modelleri hakkında detaylı bilgiler ve teknik özelliklerin yer aldığı Turkcell Pasaj, uygun fiyat, cazip indirimler ve avantajlı ödeme seçenekleri ile yeni bir bilgisayar sahibi olmak isteyenlere pek çok avantajı bir arada sunar. Siz de Turkcell Pasaj’ın zengin ürün yelpazesi sayesinde ihtiyaç duyduğunuz bilgisayarı bulabilir, uygun fiyat ve avantajlı kampanyalar sayesinde yeni bir all in one bilgisayara sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla