Sepet 0

Su Arıtma Cihazları

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Elektrikli Ev Aletleri (7771 Ürün)
Sırala
Peşin Fiyat
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Çevre Dostu ve Kullanışlı Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazı seçenekleri, musluğunuzdan akan suyu zararlı maddelerden tamamen arındırarak içilmeye uygun olacak şekilde temizler. Bu ürünlerin içeriğinde çeşitli filtreler bulunur. Su arıtma cihazlarının içerisinde yer alan filtreler yardımı ile çamur, kum ve toz tanecikleri ayrıştırılarak klor miktarı eşit duruma getirilir. Aynı zamanda suyun tadında ve kokusunda değişiklikler oluşturan bu filtreler, en ideal seviyeye ulaşmasına imkan sunar. Temiz suya olan ihtiyaç geçmişten günümüze giderek önemini artırmaktadır. Su arıtma cihazları ve bu cihazlardaki filtreler temel temiz su ihtiyacının büyük ölçüde karşılanmasında önemli bir yer tutar. Gün içerisinde tüketilen suyun temiz olması insan sağlığı açısından da oldukça önemlidir. Vücuttaki fazlalıkların daha kolay bir şekilde atılması ve sağlıklı bir yaşam için düzenli olarak su tüketilmesi gerekir. Su arıtma cihazı çeşitleri ekonomik açıdan da daha ideal bir alternatiftir. Şişe ve damacana şeklinde alınan sular devamlı biten ve yenisi alınması gereken seçeneklerdir. Su arıtma cihazları ekonomik bir tutum sergileyerek uzun süre kullanım imkanı sunar. Aynı zamanda çevre kirliliği bakımından da önemli bir rol oynar. Araştırmalar doğrultusunda pet şişe ya da damacanaların doğada tamamen kaybolması için 1000 yıl gerektiği bilinmektedir. Bu bağlamda tercih edilen su arıtma cihazları, şişe ve damacana gibi plastik ürünlerin kullanımını en aza indirerek çevre kirliliğine katkıda bulunur.

Hayatınızı Kolaylaştıran Su Arıtma Cihazları

Süzme işlemi yaparak suyu içmeye hazır hale getiren su arıtma cihazları farklı model seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Alternatifler arasında filtre sayıları ve kaç aşamadan oluştuğu gibi farklılık vardır. 5 aşamalı su arıtma cihazı seçenekleri gibi her üründe yer alan temel aşamalar bulunur. İlk aşamada ön filtreleme gerçekleşir. Ön filtrelemede 5 mikron sediment filtre kullanılır. Sediment filtrede 5 mikron gözenek yer alır. Bu ebatlardaki istenmeyen maddelerin arıtılma işlemi gerçekleştirilir. İkinci aşamada granül aktif karbon filtre yer alır. Bu filtreler klor dahil bütün kimyasal maddeleri ve kötü kokuyu sudan arındırır. Üçüncü aşamada bir mikron spun filtre kullanılır. Bu aşamada arıtma işlemi tekrar 1 mikron hassasiyeti ile yapılır. Bir mikrona kadar yer alan kimyasalların arıtılma işlemi gerçekleşir. Dördüncü aşamadan sonra ham bir su kalır. Bu suyun tadı genel olarak beğenilmez. Tatlandırıcı filtre aracılığı ile içilmeye uygun hoş bir tat kazandırılır. Bu aşamada gerçekleştirilen süzme işlemi insan vücuduna ve dolayısıyla sağlığına uygun nitleliklerdedir. Bu aşamalar sırası ile berrak olması, pH değerinin 7 ve 8 aralığında olması, kimyasal maddeden arındırılmış olması ve nitrat ve amonyak içermemesidir. 5 aşamalı cihazlar haricinde farklı aşamaları bulunan seçenekler de ürün yelpazesinde yer alır. 6 aşamalı su arıtma cihazı modelleri ek olarak mineral filtresi içerir. Bu aşamada insan vücuduna gerekli olan kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum gibi sağlıklı mineraller takviye edilir. Üstelik su ısıtıcıları ile suyunuzu çok daha sıcak hale getirebilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı İçin Gereken Malzemeler

Elektrikli mutfak aletleri kategorisinde su arıtma cihazlarının daha iyi bir performans sergileyebilmesi ve farklı fonksiyonlar edinebilmesi için gerekli malzemeler vardır. Özel olarak arıtma ve süzme gibi işlemler için tasarlanan farklı malzemeler bulunur. Bu malzemeler aracılığı ile makineler daha verimli bir çalışma performansı gösterir. Örneğin, su arıtma cihazlarının bağlantılarında yararlanılan ve ısı kaynaklı su arıtma cihazı hortumu üretilir. Dışarıdan gelen darbelere karşı dayanıklılık gösteren hortumlardan bağlantı noktasında yararlanılır. Su arıtma cihazı motoru ürünün haznesine göre farklı filtrelerde depolama görevini üstlenir.


Motorlu arıtma cihazları elektriğe bağlı olarak çalışır. Ancak bu modellerin elektrik tüketimi son derece azdır. Motorsuz su arıtma cihazları basınç seviyesinin 4 bar ve üzeri olduğu alanlarda daha verimli sonuçlar kazandırır. Motorlu ürünler ise basınç değeri düşük bile olsa sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder. Uyumlu bir performans sergilemesi için kullandığınız ürüne bağlı olan musluğu değiştirmeniz de gerekebilir. Su arıtma cihazı musluğu tercih ederek arıtma için tercih ettiğiniz makine ile uyumlu çalışmasını sağlamış olursunuz. Bu sayede bütün olarak faaliyet gösteren sistemden daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Zaman içerisinde yapılması gereken bakımlar ve filtrelerin yenilenmesi aşamasında cihazın şebeke bağlantısını kesme görevini gerçekleştiren su arıtma cihazı vanası oldukça önemlidir. Bu vana aracılığı ile filtre değişimi ve rutin bakımları güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Pratik Kullanım Kolaylığı Sunan Su Arıtma Cihazı

Su arıtma cihazı kullanımı pek çok yönden avantaj sağlar. Su arıtma cihazı ev tipi alternatifleri evlerde bulunan muslukların kullanımı için idealdir. Musluktan akan suyu doğrudan tüketmek insan sağlığı açısından tehlikeli sonuçlar meydana getirebilir. Musluğun içerisinde bulunan mil, çamur, kum gibi maddeler insan sağlığına zarar verir. Arıtma cihazları tercih ederek su ihtiyacınızı karşılamak için harcadığınız bütçeden tasarruf edebilirsiniz. Suyun içerisinde yer alan mineraller insan vücudu için son derece gereklidir. Su arıtma cihazlarında bulunan filtreler suda olması gereken mineralleri geri kazandırır. Aynı zamanda süzme işlemi gerçekleştirilemeyen sıvıda kötü bir tat oluşur. Bu durum, su içerisinde zararlı ve kimyasal maddelerin yer aldığını gösterir. Bu maddelerin en ince detayına kadar süzülmesi sonucunda suyun tadı tamamen kaybolur. Su arıtma cihazı bu aşamada devreye girerek, suya tat kazandırarak içmeye hazır duruma getirir. Bu nedenle sağlıklı yaşam ürünleri arasında yer alır. Su insan vücudu için oldukça önemlidir ve günde en az 2 litre tüketilmesi gerekir. Bu durum göz önüne alındığında bütçenin büyük bir kısmı su ihtiyacına harcanır. Su arıtma cihazlarının uzun ömürlü kullanımı sayesinde bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Fiyatlar Sunan Su Arıtma Cihazı

Su arıtma cihazı fiyatları üründe bulunan filtre sayısı ve pompasına bağlı olarak farklılık gösterir. Genel olarak 5 temel filtreden üretilen bu ürünlerde ekstra filtrelere sahip seçenekler de yer alır. Ekstra fonksiyonlar sağlayan bu filtreler fiyat konusunda da farklılıkları meydana getirir. Aynı zamanda ekstra olarak yararlanabileceğiniz farklı malzemeler de sunulur. Su arıtma cihazı tankı, arıtılan suyun kullanıcılara ulaşmasında önemli yere sahiptir. Bu ürünler arıtılan suyu depolar ve basınçlı bir şekilde musluğa ulaşmasına yardımcı olur. Bu tankların bazılarında temizlenebilir özellikler yer alır. Basıncı 3 barın altında olan alanlarda su arıtma cihazı pompası kullanımı tavsiye edilir. Basıncın yetersiz olma durumu genel olarak köy ve şehre uzak bölgelerde görülen bir durumdur. Basınç yetersizliği su arıtma cihazının verimliliğini de düşürür. Bu nedenle ürün seçimi yaparken yaşadığınız yeri ve bölgenin basınç değerini göz önünde bulundurmanız gerekir. “Su arıtma cihazı ne kadar?” sorusunun cevabı bazı kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tercih edeceğiniz üründen beklentilerinizi belirledikten sonra markalar arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Uzun ömürlü bir kullanım göz önünde bulundurulduğunda bu ürünler bütçe olarak son derece ekonomiktir. Su arıtma cihazı uzun ömürlü kullanım avantajı ile hesaplı bir tutum sergiler.

Daha Fazla