Sepet 0

xbox

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Hobi-Oyun (4633 Ürün)
Sırala
Peşin Fiyat
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Yeni Nesil Oyun Anlayışıyla Xbox Konsol Modelleri

Teknoloji devi Microsoft tarafından oyun dünyasına sunulan yeni nesil oyun konsolu Xbox her geçen gün daha da fazla ilgi topluyor. Pek çok farklı aksesuarla birlikte kullanılabilen konsol, bilgisayar monitörlerinin yanı sıra TV’lere bağlanarak da kullanılabilir. Yeni nesil oyunları nostaljik bir deneyimle sunan bu ürün, yüzlerce farklı seçenekle kullanıcıları memnun etmeyi başarır. Yüksek bir görüntü kalitesi sunan Xbox konsol modelleri, yapay zekâ destekli işlemcilerle her an en gerçekçi deneyimi sunmak üzere tasarlanır. Kullanıma sunulan yeni oyunların yanı sıra daha eski tarihli oyunları da sorunsuz şekilde çalıştırma yeterliliğine sahip olan modeller pek çok farklı fonksiyonu da bünyesinde toplar. Online oyun deneyiminin yanı sıra offline oyun keyfi de sunabilen cihazlar, kullanıcıların beklentilerine uygun olarak özelleştirilmiş deneyimlere kapı aralar. Oyun keyfini üst düzeyde yaşamaya ortam hazırlayan Xbox’lar ile film, dizi ve video içerikleri izlemek de mümkün olur.

En İyi Xbox Modelleri

İlk kez 2001 yılında oyunseverlerin beğenisine sunulan Xbox, aradan geçen 20 yılı aşkın sürede yeni nesil cihazlarla kullanıcıların karşısına çıkmayı sürdürdü. Xbox modelleri içerisinde “birinci nesil” olarak anılan ilk cihaz, Windows işletim sistemiyle uyumluydu ve 8 GB depolama alanı sunmuştu. Online oyun oynama seçeneği de sunan bu modelde aksiyon oyunları oynamak dönemin trendleri arasında yerini aldı. 2005 yılına gelindiğinde ise “ikinci nesil” olarak anılan Xbox 360 piyasaya sürülür. Son derece geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran bu konsol, geriye dönük oyunları oynama imkânı sunmasıyla da tercih sebebi olur. Premium ve Arcade başlıklı iki farklı modelle sunulan bu model, farklı depolama alanı alternatifleri sunmasıyla da ilgi toplar. 2010 yılında Xbox 360 S, 2013 yılında ise Xbox 360 E modelleri ile yoluna devam eden bu seri, her yeni sürümde farklı özellikler sunmasıyla ilgiyi canlı tutmayı başarır.

Oyun konsollarındaki gelişme çizgisini sürdüren Microsoft, üçüncü nesil Xbox modellerini ise 2013 yılında piyasaya sürer. S ve X uzantılı iki farklı seçenekle sunulan Xbox konsol modelleri getirdiği yeniliklerle kullanıcıları memnun etmeye devam eder. Kas hareketini algılayarak oyun kolu olmadan oyun oynamaya imkân tanıyan yepyeni bir teknolojiyle donatılan bu modeller, kısa sürede yoğun ilgi görür. Daha yüksek görüntü kalitesi ve farklı bağlantı noktası donanımlarıyla da döneminin yenilikçi modelleri arasına giren konsollar, Xbox’ın farklı modelleriyle oyun oynayabilme imkânı da sunar. Bu seriye ait olan ve 2017’de piyasaya sürülen Xbox One X ise 4K ekran çözünürlüğü 1 terabayt’lık depolama alanıyla oldukça ses getirir. Bu modelde yer alan bir başka yeni donanım detayı ise tam 8 oyun kolu kullanmaya uygun olmasıdır.

Xbox “dördüncü nesil” konsolları ise 2020 yılında piyasaya sürülen Xbox Series X ve Series S olur. Son derece güçlü bir yazılım altyapısı sunan bu modeller, geriye dönük oyunları oynamaya da olanak sunar. 8K görüntü kalitesi sunan 120 FPS oynatma hızı sağlayan konsollar, 1 terabayt’lık da depolama alanı sağlar. Xbox Series S modeli ise Microsoft’un bu zamana kadar yaptığı en güçlü Xbox sürümü olarak değerlendirilir. 7.1 Surround ses ve 1440p çözünürlük desteğine sahip olan bu model, geriye dönük oyunları oynamaya da olanak tanır. Xbox Game Pass ile birçok farklı aktiviteye dahil olma fırsatı da sunan bu modeller, pek çok oyunseveri cezbetmeyi başarır. Son derece gelişmiş grafik detaylarıyla dikkat çeken oyun konsolları son derece sessiz çalışmasıyla da ilgi görür.

Xbox Oyun Konsolları Özellikleri

Eğlence istasyonu olarak nitelenen Xbox oyun konsolu modelleri sahip olduğu fonksiyonlar ile birçok farklı özellik sunar. Wi-Fi bağlantısı ile dijital dünyaya bağlantı noktası da olan konsollar, online oyun oynama keyfine zemin hazırlar. Ayrıca online mecradaki tüm film, dizi ve video içeriklerini de oynatma yetisine sahiptir. Yüksek bir çözünürlük ve ekran yenileme hızı sunan modeller, hem oyun oynarken hem de dizi ya da film izlerken en gerçekçi deneyimi sunar. Piyasaya çıktığı ilk günden beri sürekli gelişen Xbox özellikleri itibarıyla oyun dünyasında en çok tercih edilen konsollar arasına girmeyi başarmıştır. Tasarım özellikleriyle de göz dolduran oyun konsolları sadelikle modernliği birleştiren çizgileriyle de dikkat çekicidir.

Xbox ile Oynanabilecek Oyunlar

Xbox’ı cazip kılan etkenlerin başında oldukça geniş olan oyun kütüphanesi gelir. Yüzlerce ücretsiz oyunun indirilebileceği oyun kütüphanesinde her tarzdan beklentiye yanıt sunabilecek seçenekleri bulmak mümkün olur. Bununla birlikte Xbox’ın özel oyunları da kullanıcıların çok fazla rağbet ettiği seçenekler arasında yerini alır. Game Pass üyeliği ile uygun fiyatlarla erişilebilecek pek çok özel oyun ile oyun keyfini yepyeni bir seviyeye taşımak olanaklı hale gelir.​​

Xbox Oyun Konsolu Fiyatları

Farklı sürümlerle bambaşka özellikler sunan Xbox fiyat itibarıyla da geniş seçenekler sunar. Oyun zevkini kesintisiz sürdürmeye kapı aralayan oyun konsolları görece erişilebilir fiyat aralıkları sunmasıyla da tercih sebebi olur. Hem yazılım hem de tasarım özellikleriyle dikkat çeken Xbox fiyatları açısından ele alındığında da oyun tutkunlarını memnun etmeyi başarır. Pek çok farklı aksesuarla özelleştirilmiş oyun deneyimlerine de kapı aralayan oyun konsolları her yaştan kullanıcıyı memnun etmeyi de başarır. Xbox konsol fiyatları ise ürünlerin donanım özelliklerine göre farklılık gösterir.

Xbox vs Playstation 5 Oyun Konsolu Karşılaştırma

Hem Xbox hem de Playstation 5 oyun çeşitliliği konusunda rakiplerinden hayli önde duruyor. İki konsol da pek çok ikonik ve özel oyunla gamerları memnun etmeyi başarıyor. İki konsolu uyumluluk açısından ele aldığımızda ise Xbox’ın bir adım önde olduğunu söylemek yerinde olur. Playstation 5 ancak bir önceki sürüme kadar oyun desteği sunarken Xbox neredeyse ilk oyunlarına kadar oyun desteği sunmasıyla dikkat çekiyor. Bununla birlikte yüksek grafik değeri gibi özellikleriyle cezbedici olan her iki konsolun da son derece tatmin edici oyun deneyimleri sunduğunu belirtmek gerekiyor. Teknolojinin global öncüleri arasında yer alan Microsoft ve Sony firmaları tarafından üretilen oyun konsolları, muadillerine kıyasla her zaman bir adım önde olmayı başarıyor.

Daha Fazla

Sıkça Sorulan Sorular

Xbox oyun konsolu seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Xbox oyun konsolları pek çok farklı donanım özelliği sunan alternatif sürümlere sahiptir. Model seçiminde hangi oyun tarzlarından hoşlanıldığı ve ne kadarlık bir depolama alanına ihtiyaç duyulacağı gibi hususlara dikkat etmek yerinde olur.

Game Pass nedir?

2017 yılında piyasaya sürülen Game Pass üyelik esasına dayalı bir oyun kütüphanesidir.

Game Pass fiyatı nedir?

Aylık üyelik planları bulunan Game Pass ücretleri uygun fiyat aralıklarına sahiptir.

Xbox Game Pass oyunları kalıcı mı?

Game Pass kütüphanesinde zaman zaman güncellemeler yapılmakla ve kimi oyunlar erişimden kaldırılmakla birlikte, oyunları uzun süreler kullanmak mümkündür.

Xbox hangi ülkenin ürünüdür?

Xbox, Amerika merkezli teknoloji devi Microsoft’un tescilli markasıdır.

Xbox'da hesap nasıl açılır?

Herhangi bir Microsoft hesabınız varsa buradaki bilgileri kullanarak kolaylıkla Xbox hesabı açabilirsiniz.

Xbox'da online oyun oynamak paralı mıdır?

Xbox online oyunları hesabınızla giriş yaptıktan sonra ücretsiz olarak indirebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.

Daha Fazla