Sepet 0

Piller

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Ev-Yaşam (5061 Ürün)
Sırala
Peşin Fiyat
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Teknolojiye Güç Veren Yenilik: Piller

Gün içinde kullanılan birçok cihaz batarya ile çalışır. Dayanıklı, uzun ömürlü ve çevre dostu bataryalar ile avantaj kazanırsınız. Hem cihaz kullanımında yarı yolda kalmaz hem de doğayı ve bütçenizi korursunuz. Turkcell Pasaj’daki birbirinden farklı pil çeşitleri arasında cihazınıza uygun seçeneği kolaylıkla bulabilirsiniz. Garantili ürünler ile endişesiz ve emniyetli kullanımın tadını çıkarırsınız.

Çeşitli Boyutlarda Yüksek Performans Sunan Piller

Bataryalar çok farklı boyutlarda üretilirler. Çünkü her cihazın batarya yuvası farklıdır. Boyutuna göre bulabileceğiniz farklı batarya çeşitlerini aşağıdaki listede görebilirsiniz.

 • AA: Bu batarya çeşidi kalem pil olarak bilinir. Çapı 14.5 mm’dir. Uzunluğu ise 50.5 mm’dir. Kumandalarda, oyuncaklarda, taşınabilir hoparlör ve el feneri gibi cihazlarda, duvar ve masa saatlerinde ve küçük ev aletlerinde kullanılır. Dijital termostatlarda dahi kullanıma uygundur.


 • AAA: İnce kalem pil olarak bilinir. Çapı 10.5, uzunluğu 44.5 mm’dir. AA bataryaların kullanıldığı her cihaz türüne uygundur. Bunların haricinde kulaklıklar, dijital çerçeveler, optik cihazlar ve mutfak terazilerinde kullanılabilir.


 • Pil kart: Yassı tasarıma sahiptir. Sıklıkla öğrencilerin bilim projelerinde tercih edilir. Ses kaydediciler, deney setleri ve farklı taşınabilir cihazlarda da kullanılabilir.


 • C: Kalın pildir. Çapı 26.2, uzunluğu 500 mm’dir. Kumanda, oyuncak, projektör, ses sistemi, tıbbî cihazlar gibi farklı alanlarda kullanılabilir. Elektronik müzik aletleri ve alarm ve güvenlik sistemleri de C batarya kullanımına uygundur.


 • D: Büyük pil olarak bilinir. Çapı 34.2, uzunluğu ise 61.5 mm’dir. C bataryaların kullanıldığı tüm cihaz türlerinde tercih edilebilir. Farklı olarak C bataryadan daha fazla enerji kapasitesi taşır.


 • Düğme: Küçük, yassı ve yuvarlaktır. Kendi içinde farklı boyutlara sahiptir. Kol saati, işitme cihazları, küçük el fenerleri ve ışıklı aksesuarlar gibi cihazlarda kullanılır.


 • Fotoğraf pili: Yassı veya silindir versiyonları bulunur. Çapı 17, uzunluğu ise 34.5 mm’dir. Dijital ya da analog kameralar ve fotoğraf makineleri için üretilir. Ölçüm cihazı, pozometre ve flaş ünitesi gibi diğer fotoğrafçılık ekipmanlarıyla da kullanılabilir.


 • MN21: Küçük silindirik yapıdadır. Çapı 8, uzunluğu ise 28 mm’dir. Çoğunlukla uzaktan yönetilen sistemleri kumanda etmek için kullanılır.

Farklı boyutlardaki bu pillerden ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Cihazın üzerini okuyarak veya eski bataryanızı saklayarak doğru seçimi yapabilirsiniz. Bu bataryaların yüksek performansları sayesinde cihazınızı uzun süre çalıştırmanız mümkün olur.

Dayanıklı Pil Teknolojisi: Uzun Ömürlü Enerji

Turkcell Pasaj’da bulabileceğiniz bataryalar, gelişmiş teknolojilerle üretilir. Çoğunluğu alkalin özelliktedir. Yüksek enerji yoğunluğu sunarlar. Bu bataryalar uzun ömürlü, yüksek performanslı ve zorlu koşullara dayanıklıdır. Uzun ömürlü olmaları sebebiyle sizi asla yarı yolda bırakmazlar. Sık aralıklarla değiştirmek zorunda kalmazdığınız için sürekli atık üretmezler. Zira bataryaların doğada çözünmediği bilinir. Uzun ömürlü bataryalar çevreye zarar vermezler. Üstelik bütçenizi de korurlar.

Lityum piller ise hafifliğiyle dikkat çeker. Yüksek enerji talep eden uygulama ve cihazlarda avantaj sunar. Pasaj’da bulabileceğiniz bataryalar farklı sıcaklıklarda istikrarlı performans gösterir. Geniş sıcaklık yelpazesi sayesinde düşük ve yüksek ısılarda bile zarar görmez. Cihazın da zarar görmesini engeller. Bu sayede farklı hava ve iklim koşullarına uyum sağlar.

Bu bataryaların dirençli dış kaplaması darbelere dayanıklıdır. Genel tasarımı sayesinde titreşime ve dış etkenlere karşı kendini korur. Aynı zamanda yüksek akıma karşı da dayanıklı olduğu için emniyetli kullanım deneyimi sunar. Bu bataryaları yine Turkcell Pasaj’da bulabileceğiniz akıllı ev aletleri cihazlarında güvenle kullanabilirsiniz.

Her Türlü Cihazı Çalıştırın: Her Alana Uyumlu Piller

Pil türleri kullanım alanına göre çeşitlenir. Her alana uyumlu bataryaların kullanım yelpazesi oldukça geniştir. Pasaj’daki bataryaları mutfak eşyalarınızda, küçük ev aletlerinizde, giyilebilir teknolojilerinizde, bebeğinizin oyuncaklarında, kitap okuma lambanızda ve daha birçok üründe kullanabilirsiniz. Bu bataryalar ile gün içinde kullandığınız onlarca farklı cihazı çalıştırabilirsiniz. Yalnızca batarya ve cihaz arasındaki akım uyumuna dikkat etmeniz yeterlidir. Elbette batarya boyutunun da cihazda ayrılmış yuvaya uygun olması elzemdir.

Çevre Dostu Teknoloji: Şarj Edilebilir Pilleri Keşfedin

Bataryalar farklı metallerin birleşiminden üretildiği için homojen şekilde toprağa karışmaz. Çoğunlukla topraktan yer altı sularına karışır. Bataryanın kimyasal yapısındaki metallerin yer altı sularına karışması hem çevreyi hem de insan ve hayvan sağlığını tehdit eder. Şarj edilebilir piller çevre dostu teknolojileriyle dikkat çekerler. Doğaya daha az zarar verirler.

Şarjlı piller aynı zamanda bütçe dostudur. Çok kez doldurulabilir oldukları için bir kez satın alınıp uzun yıllar kullanılabilirler. Böylece ekonomik bir seçenek hâline gelirler. Üstelik cihaz kullanımı için pratik ve ulaşılabilir özellik sunarlar. Çünkü bu bataryaları bittiğinde yenisiyle değiştirmek zorunda kalmazsınız. Yeni batarya bulamayacağınız zamanlarda yarı yolda kalmazsınız. Şarj devresi yanınızda olduğu müddetçe bataryanızı sınırsız kullanma hakkı kazanırsınız. Bu devre bazı bataryalar için bir adaptör ve elektrik prizinden oluşur. Şarj edilebilir kalem piller için ise özel bir devre gerekebilir.

Dayanıklı ve Kaliteli Piller ile Garantili Kullanım Keyfi

Turkcell Pasaj’da bulabileceğiniz tüm bataryalar garantilidir. Gerekli sertifkaları taşıyan bu bataryaları güvenle kullanabilirsiniz. Şarj edilebilir seçenekleri en az cihaz üzerinde yazan miktarda yeniden doldurabilirsiniz. Bu miktarın 100 doluma kadar yükselmesi mümkündür.

Cihaza ve kullanım sıklığına göre değişmekle birlikte bu bataryalar için yaklaşık bir ömür biçilir. İhtiyacınıza göre 3 veya 5 senelik garanti sunan bataryalardan birini tercih edebilirsiniz. Yine Pasaj’dan satın alabileceğiniz kablosuz mouselar ve daha birçok cihazınızı yarı yolda kalma endişesi duymadan kullanabilirsiniz.

Pil Çeşitlerinden Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Batarya seçimi, kullanacağınız cihazı çalıştırmak için son derece önemlidir. Yanlış bataryayı seçerseniz cihazınız çalışmaz. Seçim sırasında daha büyük bir hata yaparsanız cihazın veya elektrik düzeneğinin devrelerine zarar verebilirsiniz. Batarya seçimi yaparken aşağıdaki özelliklere dikkat etmeniz önerilir.

 • Akım gücü: Cihazın akım gücüyle bataryanınki mutlaka uyumlu olmalıdır. Düşük akımla çalışan bir cihaza daha yüksek volt gücüne sahip batarya takarsanız alete kapasitesinin üstünde enerji yüklersiniz. Tam tersi durumda ise cihazın yeteri kadar beslenmesine engel olursunuz. İki durum da risklidir. Dolayısıyla 1.5, 9 veya 12 volt pil gibi farklı ürünler arasından doğru seçimi yapmanız gerekir.


 • Ebat: Bataryalar, iletken uçlarının cihaz yuvasındaki karşılıkları ile kurdukları temas sonucunda çalışırlar. Bu sebeple bataryanın yuvasına tam oturması gerekir. Doğru boyutu seçerseniz cihazınız güvenle çalışır.


 • Kapasite: Özellikle şarj edilebilir bataryalarda mAh birimiyle ölçülen kapasiteye dikkat edebilirsiniz. Daha yüksek kapasiteli bataryalar ile uzun kullanım ömrü sağlarsınız.

Bu özelliklerin yanı sıra bataryanın çevre dostu olmasına dikkat edebilirsiniz. Paketin tekli veya çoklu olmasına göre seçim yapabilirsiniz. Böylece bütçe dostu seçenekleri değerlendirmeniz mümkün olur.

Enerjiye Yeni Dönem Getiren Piller Turkcell Pasaj’da!

Birbirinden farklı batarya çeşitlerini Turkcell Pasaj’daki ofis malzemeleri kategorisinde bulabilirsiniz. Tüm ürünlerin özelliklerini okuyabilir ve gerçek kullanıcı deneyimlerini inceleyebilirsiniz. Filtreleme ve karşılaştırma modlarını kullanarak seçiminizi hızlandırırsınız. Üstelik pil fiyatlarını Pasaj’a özel avantajlarla görüntülersiniz. Güvenli ve kolay ödeme seçenekleri ve ücretsiz kargo ile akıllı alışverişin tadını çıkarırsınız.

Daha Fazla

​​