Sepet 0

Ütüler

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Elektrikli Ev Aletleri (7741 Ürün)
Sırala
Kontratlı Ürünler
Peşin Fiyat
Aylık Taksit Tutarı
Satıcılar
Su Haznesi Kapasitesi
Güç (Watt)

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Birbirinden Kullanışlı Ütü Modelleri ve Fiyatları

Günlük hayat içerisinde ev elektroniklerine fazlasıyla ihtiyaç duyulur. Bu sebeple küçük ev aletleri seçmek isteyen kişiler, bu ürünlerin hem teknolojik özelliklerine hem de ihtiyaçlarını ne ölçüde karşılayabileceğine dikkat eder. Kıyafetleri ve diğer tekstil ürünlerini pürüzsüz bir görünüme kavuşturmaya yardımcı olan ütü çeşitleri de en çok kullanılan küçük ev aletleri arasında yer alır. Ütü çeşitleri, buharlı ve buhar kazanlı olmak üzere iki temel kategoriye ayrılır. Buhar kazanlı ütüler, daha yüksek bir performansa sahip olması ile dikkat çeker. Buharlı ütüler ise modellerine ve özelliklerine göre hem yüksek bir performans sunar hem de pratik bir kullanım imkanı sağlar. Buhar kazanlı ya da buharlı ütü seçimi yaparken ütü konusundaki ihtiyaçlarınızı ve seçeceğiniz ütüden beklentilerinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Hangi ütü modelini satın alacağınıza karar vermeden önce mevcut teknik özellikleri, buhar performansı ve kullanım kolaylığı sağlayan özellikleri gibi detaylara da dikkat etmek gerekir. Siz de farklı teknik özelliklere sahip ve farklı ihtiyaçlara yanıt veren ütü modellerini ve diğer tüm elektrikli ev aletleri​ni Turkcell Pasaj üzerinden inceleyebilir ve kendinize en uygun ütü modelini kolayca satın alabilirsiniz.

Yüksek Performansa Sahip Buhar Kazanlı Ütüler

Buhar kazanlı ütü modelleri, sundukları yenilikçi teknoloji ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Buhar kazanlı ütüler basınçlı ve basınçsız olmak üzere ikiye ayrılır. Her iki modelin de ayrı bir buhar kazanı bulunur. Bu buhar kazanının içerisindeki su haznesi, basınçlı ya da basınçsız bir şekilde buhar üretir. Basınçsız buhar kazanlı ütü modelleri dakika başına 80 ila 108 gram arasında buhar üretimi gerçekleştirir. Basınçlı buhar kazanlı ütü modelleri ise dakikada 100 ila 120 gram arasında buhar üretme performansları ile dikkat çekmeyi başarır. Basınçlı buhar kazanlı ütüler aynı zamanda çok daha hızlı bir şekilde buhar üretimi gerçekleştirdikleri için zamandan tasarruf etmek konusunda da size yardımcı olur. Buhar kazanlı ütüler aynı zamanda geniş bir su haznesine sahip olması sebebiyle ütüye devamlı olarak su doldurma zorunluluğunu da ortadan kaldırır ve ütüleme işlemini daha kısa bir sürede tamamlamak konusunda yardımcı olur. Bu tipteki ütüler dikey buhar püskürtme performansları sayesinde kırışıklıkların daha kolay açılmasını ve ütüleme işleminin çok daha kısa sürmesini sağlar. Böylece buhar kazanlı ütülerin üstün buhar performansı sayesinde hem kusursuz bir pürüzsüzlüğe ulaşabilir hem de ütü işlemi sırasında zamandan kazanabilirsiniz. Siz de kıyafetlerinizi çok daha kısa sürede ütülemek ve ütüleme işleminin çok daha pratik hale gelmesini istiyorsanız buhar kazanlı ütü modellerine göz atarak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun ürünü kolayca seçebilirsiniz. Ayrıca farklı ev eşyaları ve beyaz eşya​ modellerini de inceleyebilir ve tek tıkla satın alabilirsiniz.

Buharlı Ütüler ile Kusursuz Kıyafetler

Buharlı ütü modelleri, ütü satın almaya karar veren kişiler tarafından en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Ütülerin iyi bir buhar performansının olması, kumaşlardaki kırışıklıkların çok daha kolay bir şekilde açılması anlamına gelir. Buharlı ütü modellerinde buhar performansı ve buharın çıkış yönü kumaş tipine göre ayarlanabilir. Eğer çok hassas bir kumaşı ütülemeniz gerekiyorsa buhar yoğunluğunu ve çıkış yönünü buna göre ayarlayabilirsiniz. Yine kırışıklık oranı yüksek kumaşlarda da bu seviyeyi ayarlayarak kırışıklıkların daha kolay açılmasını sağlayabilirsiniz. Buharlı ütüler taban yapılarına göre de farklılık gösterir. Seramik tabanlı ütüler, buharlı ütü modelleri arasında en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Seramik tabanlı buharlı ütülerin en önemli özellikleri arasında ise ısıyı tüm tabana eşit şekilde dağıtması ve bu sayede de kırışıklıklarla daha etkin bir şekilde mücadele etmesi gelir. Yapışmaz tabanlı buharlı ütüler de kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilir. Bu buharlı ütü modellerinin özelliği ise kıyafetlerin üzerinde çok rahat bir şekilde hareket etmesi ve kumaşlar üzerinde yapışma yapmaması olarak öne çıkar. Aynı zamanda buharlı ütüler, ekstra bir kazana sahip olmadığı için küçük alanlarda çok daha kolay saklanabilmesi özelliği ile de sıkça tercih edilen modeller arasında yer alır. Siz de daha pratik bir kullanım arzu ediyor ve ütünün evde çok daha az yer kaplamasını istiyorsanız buharlı ütü modelleri arasından kendinize en uygun olanı seçerek kolayca satın alabilirsiniz.

Ütü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günlük ev hayatı içerisinde en çok kullanılan küçük ev aletlerinin başında ütü modelleri gelir. Ütüler, hem kıyafetlerin hem de diğer ev tekstili ürünlerinin kusursuz ve pürüzsüz bir görünüme ulaşmasına yardımcı olur. Ancak ütü seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar bulunur. Bu detaylar hem bir ütüde ihtiyaç duyulan özelliklerin belirlenmesi hem de doğru ütü seçimi yapmak için önemlidir. Peki, ütü seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli detaylar nelerdir?

  • Ütüler, buhar kazanlı ütü ve buharlı ütü olmak üzere ikiye ayrılır. Bu sebeple öncelikle hangi modeldeki ütüye ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeniz gerekir. Buhar kazanlı ütü modelleri, ekstra bir su kazanına sahiptir ve daha fazla su alması sebebiyle daha hızlı ve kesintisiz buhar üretimi gerçekleştirir. Ancak ek kazanı sebebiyle evde daha fazla yer kaplaması ile de dikkat çeker. Buharlı ütülerin ekstra bir su kazanı bulunmaz ve bu sebeple ütüleme işlemi sırasında daha fazla su takviyesine ihtiyaç duyar. Ancak ev içerisinde çok daha az yer kaplaması ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarır.

  • Ütü satın almadan önce kullanım sıklığını ve ütüleme sırasındaki yoğunluğu göz önünde bulundurmalısınız. Eğer ütü, çok fazla zamanınızı alan bir ev işi ise bu yoğunluğu karşılayacak bir ütü modeli tercih etmelisiniz.

  • Ütüler, taban yapılarına göre de farklılık gösterir. Seramik, yapışmaz ve teflon tabanlı ütüler arasından seçim yapabilirsiniz. Seramik tabanlı ütüler, ısıyı tüm tabana eşit bir şekilde dağıtır ve bu sebeple kırışıklıkların daha kolay açılmasına yardımcı olurken kumaşlara zarar vermez. Yapışmaz tabanlı ütü modelleri, kumaş üzerinde daha kolay hareket eder ve yapışma sorununun önüne geçer. Teflon tabanlı ütüler hem yapışmaz özelliğe sahiptir hem de kumaşların sararmasını ya da yanmasını önler.

  • Satın alacağınız ütünün teknik özellikleri konusunda da dikkatli olmanız gerekir. Çünkü günlük ev işlerinde sıkça kullanacağınız bu ütü modelinin teknik özellikleri, beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılamalıdır. Ütülerin ideal motor gücü 2000 ila 2400 W arasındadır. 90 gramlık bir buhar gücüne sahip olan ütü modelleri de oldukça ideal bir kullanım imkanı sunar. Satın alacağınız ütü modeli tasarımsal olarak da sizi mutlu etmeli ve kişisel zevklerinize uygun olmalıdır.

  • Ütülerin tabanında delikler yer alır. Bu deliklerinin sayısının artması ütünün performansının da artacağı anlamına gelir ve kırışıklıklar çok daha kolay çözülür.

  • ​Ütü satın almadan önce ürünün hangi enerji sınıfına dahil olduğu konusunda da dikkatli olmanız gerekir. A+++, A++ ya da A+ enerji sınıfına sahip olan ütü modelleri, daha az enerji harcayarak çok daha üstün bir performans sunar.

Turkcell Pasaj üzerinden ütü modellerinin yanı sıra ev ve yaşam ürünlerini de inceleyerek ihtiyacınız olan elektronikleri seçebilirsiniz.

Daha Fazla