Sepet 0

Şarj Adaptörleri

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Cep Telefonu-Aksesuar (10238 Ürün)
Sırala
Kontratlı Ürünler
Peşin Fiyat
Aylık Taksit Tutarı
Satıcılar
Hızlı Şarj Özelliği
USB Port Sayısı

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Orijinal Cep Telefonu Şarj Adaptörleri Modelleri ve Fiyatları

Cep telefonu ve tablet gibi mobil cihazlar için tasarlanan şarj adaptörleri, pratik kullanımları ve gelişmiş özellikleri sayesinde oldukça verimli bir kullanıcı deneyimi sunar. Gün içinde yoğun olarak kullanılan akıllı telefonlarda ve tabletlerde, daha kısa sürelerde batarya bitmesi durumu yaşanır. Bu cihazların bataryalarının kaliteli şarj adaptörleri ile doldurulması, hem bataryaların ömrü hem de güvenli kullanım ve zaman tasarrufu açısından oldukça önem taşıyan bir konudur. Farklı teknik özelliklere ve güçlere sahip pek çok şarj adaptörü modeli bulabilirsiniz. Ürünlerin akım ve voltaj değerleri, soket yapısı gibi faktörlere bağlı olarak MP3 çalar, dijital fotoğraf makinesi gibi cihazların şarj edilmesinde de kullanılabilen şarj adaptörleri vardır. Turkcell Pasaj'da Samsung, Apple, Philips, Ttec, Ktools ve Mcdodo gibi markalar tarafından üretilen en kaliteli telefon şarj adaptörü modellerini bulabilirsiniz.

Kullanışlı ve Performanslı Cep Telefonu Şarj Adaptörü Modelleri

Mobil cihazlar için özel olarak tasarlanan şarj adaptörleri, fazla yer kaplamayan boyutları ve hafiflikleri sayesinde son derece pratik bir kullanıcı deneyimi yaşatır. Taşınabilirlikleri yüksek olan bu aksesuarları evde, iş yerinde, okulda ve her türlü seyahatleriniz sırasında verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Telefon şarj adaptörü, seyahat (travel) şarj adaptörü, şarj aleti adaptörü gibi farklı isimlerle de anılan cihazlar, ani şarj bitmesi durumunun getireceği tüm sıkıntıları ortadan kaldırır. Sert plastik gibi dayanıklı dış kasa malzemelerine sahip olan ürünler, farklı çevresel koşullara ve darbelere dayanabilecek şekilde tasarlanır. Mobil cihazlar için üretilen şarj adaptörlerinde genellikle siyah ve beyaz renkleri kullanılır. Bunun yanı sıra üzerlerinde farklı temalarda baskılı resimlerin olduğu adaptör modellerini de bulabilirsiniz.

Şarj adaptörleri, belirli bir akım ve voltaj (gerilim) değerlerine sahiptir. Cihazların voltaj değeri Volt (V), akım değeri ise Amper (A) birimi ile gösterilir. Bazı şarj adaptörleri sadece tek voltaj ve akım değerine sahiptir. Bazı modeller ise farklı akım ve voltaj değerlerinde çıkışlara sahip olabilir. Akım ve voltaj değeri olarak birden çok çıkış soketi bulunan şarj cihazları ile farklı batarya kapasitelerine sahip uyumlu cihazları şarj edebilirsiniz. Bazı şarj adaptörlerinde, akım ve voltaj değerlerinin yanı sıra Watt (W) birimi ile cihazın sahip olduğu güç de belirtilir. 5W, 15W, 20W, 30W ve 65W gibi farklı güçlere sahip birçok şarj cihazı modeli bulabilirsiniz. Eğer mobil cihazınız kablosuz şarj özelliğini destekliyorsa, kablo sorununu ortadan kaldıran ve çok daha pratik bir kullanıcı deneyimi yaşatan kablosuz şarj adaptörü modellerini de satın alabilirsiniz.

Soket yapısı olarak mikro USB, Type-C ya da Lightning gibi farklı şarj adaptörü çeşitlerini bulabilirsiniz. Type-C şarj adaptörü modelleri, USB-C şarj adaptörü olarak da bilinir. Ürün modeline göre bazı adaptörlerde sadece bir adet USB portu varken, bazılarında ise 2, 3 ve 6 gibi daha fazla sayıda USB şarj portu bulunabilir. Eğer mobil cihazınız hızlı şarj özelliğini destekliyorsa, çok daha kısa sürede şarj işlemi gerçekleştiren ve zaman tasarrufu yapmanızı sağlayan hızlı şarj adaptörü modellerini tercih edebilirsiniz. Hızlı şarj desteği bulunan adaptörler, özellikle gün içinde mobil cihazlarını yoğun olarak kullanan ve sıklıkla batarya bitmesi durumu yaşayan kullanıcılar için etkili bir çözüm sunar. Cihazınızın teknik özelliklerine ve soket yapısına uyumlu en kaliteli şarj adaptörlerine Turkcell Pasaj avantajları ile sahip olabilirsiniz.

Apple marka mobil cihazlar için geliştirilen Apple USB-C güç adaptörü modellerinin, hangi iPhone veya iPad cihazlar ile uyumlu olduğu bilgisini ürün açıklamalarında bulabilirsiniz. Otomobillerde kullanılmak için özel olarak tasarlanan ve çakmaklık girişlerine takılarak kullanılan cep telefonu araç şarj cihazı modelleri ise oldukça pratik bir şarj işlemi sağlar. Farklı akım ve voltaj değerlerine, USB soket sayılarına, donanım özelliklerine ve standlı ya da standsız tasarıma sahip araç şarj adaptörü modelleri bulabilirsiniz. Standlı tasarıma sahip olan cihazlar, mobil cihazları darbe, sarsılma gibi fiziksel durumlardan korur ve daha konforlu bir kullanım sunar. İhtiyaç durumunuza göre Mikro USB to Type-C adaptör gibi isimlerle satılan ve farklı mobil cihazlar arasındaki kablo uyumsuzluğunu gideren kablo dönüştürücü adaptörleri de satın alabilirsiniz. Batarya şarjı veya data transferi yapılmasına izin veren bu dönüştürücü adaptörler, pratik kullanımları ile öne çıkar.

Cep Telefonu Şarj Adaptörü Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Küçük boyutları, hafiflikleri ve sağladıkları pratiklik ile mobil cihazların verimli kullanılmasına olanak tanıyan şarj adaptörlerinin, farklı fiyat segmentlerine sahip modelleri vardır. Cep telefonu şarj adaptörü fiyatları ürünlerin markasına, akım ve voltaj değerlerine, sahip oldukları USB port sayısına göre farklılık gösterebilir. Standlı ya da standsız tasarım, dijital LED ekran, kablosuz ve hızlı şarj desteği gibi özellikler de yine ürün fiyatları üzerinde etkili olabilir. Kullandığınız mobil cihazların özelliklerine göre Turkcell Pasaj'da satışa sunulan şarj adaptörleri arasında karşılaştırma yapabilir ve size en uygun modelleri satın alabilirsiniz. Seçiminizi gerçekleştirmeden önce cep telefonu şarj cihazı önerileri ve yorumları ile ilgili sayfalara da göz atabilirsiniz.

Cep Telefonu Şarj Adaptörü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobil cihazlarınız için şarj adaptörü satın alırken bazı özelliklere dikkat ederek daha doğru tercihler yapabilir ve yanlış bir seçimden kaynaklanabilecek problemleri ortadan kaldırabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında, şarj cihazının akım ve voltaj değerinin mobil cihazınızla uyumlu olması gelir. Eğer elinizde mobil cihazla birlikte gelen şarj cihazınız varsa, mobil cihazınızın hangi akım ve voltaj değeri ile şarj olduğu bilgisini bu şarj cihazı üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz. Dilerseniz mobil cihaz üreticinizin sağladığı teknik dökümanlardan da bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Akım ve voltaj değeri olarak uyumsuz şarj adaptörlerinin kullanılması ise bataryaların arızalanmasına, patlamasına, aşırı ısınmasına veya kullanım ömürlerinin düşmesi gibi durumlara sebep olabilir. Alacağınız şarj adaptörü ile mobil cihazınızın soket yapısının da mutlaka birbiri ile uyumlu olduğuna dikkat etmeniz gerekir.

Cep Telefonu Şarj Adaptörü Kullanımı Hakkında Bilgiler

Mobil cihazlar için üretilen şarj adaptörlerinin kullanımı hakkında birkaç önemli noktaya dikkat etmeniz, daha verimli ve problemsiz bir kullanım gerçekleştirmenize yardımcı olur:


  • Şarj adaptörü, mobil cihazın bataryasının ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisini sağlayacak özellikte olmalıdır. Akım ve voltaj değeri olarak mobil cihazınıza uyumlu şarj adaptörlerini kullanmanız, bataryanızın ömrünü artırır ve daha verimli bir kullanım sağlar.
  • Sorunsuz ve verimli bir kullanım için şarj işlemi gerçekleştikten sonra adaptörün şarj kablosunun mobil cihazdan çıkarılması önerilir.
  • Şarj adaptörlerine ait kabloların aşırı yıpranmış, ezilmiş veya soyulmuş olmaması önem taşır. Bu tür kablolarla şarj işlemi gerçekleştirmek ise kısa devre oluşturabileceği için adaptörün veya mobil cihazın bozulmasına sebep olabilir.
  • Şarj işlemi yapılırken adaptörün veya mobil cihazın aşırı ısınması, bir problem olabileceği anlamına gelebilir. Bu tür durumlarda, şarj kablosunun yanı sıra akım ve voltaj değeri olarak adaptörün mobil cihazla uyumlu olduğunun kontrol edilmesi gerekir.
  • Şarj cihazları, sıklıkla seyahatler sırasında taşınarak da kullanıldıkları için uygun taşıma şartlarına özen göstererek adaptörünüzün daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Önemli cep telefonu aksesuarları arasında bulunan şarj adaptörleri, pratiklik sağlayan tasarımları ve gelişmiş teknik özellikleri ile çok daha verimli bir mobil cihaz kullanımı gerçekleştirmenizi sağlar. Farklı markalar tarafından üretilen en kaliteli şarj adaptörü modellerini inceleyerek siz de ihtiyaçlarınıza uygun olan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Daha Fazla