Sepet 0

Android Tabletler

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Bilgisayar-Tablet (12057 Ürün)
Sırala
Kontratlı Ürünler
Peşin Fiyat
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

İş ve Eğlenceyi Bir Arada Sunan Android Tabletler

İş, eğlence, eğitim ve sosyalleşme aracı olarak yoğun ilgi gören tablet bilgisayarlar, tıpkı laptoplar gibi taşınabilir özelliğiyle öne çıkar. Akıllı telefonlar ile bilgisayarlar arasındaki boşluğu dolduran bu tablet bilgisayarlar, tamamen ücretsiz olan ve kullanıcılara pek çok avantajı bir arada sunan Android işletim sistemine sahip modelleri ile dikkat çeker. Düzenli olarak güncellenmesi, kişiselleştirilebilir olması ve yaklaşık 1.3 milyon uygulamaya erişim olanağı sunması gibi avantajlarıyla Android tabletler, kullanıcılara özgürce kişisel tercihlerini yapabileceği bir alan sağlar. Yerli ve yabancı bilgisayar, telefon ve diğer teknoloji markaları tarafından farklı modelleri üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulan Android tabletler, markadan markaya ve modelden modelde değişen özelliklere sahiptir. Bu sebeple bir Android tablet satın almadan önce, ihtiyaç, beklenti ve önceliklerin belirlenmesi ve bunlara uygun modellerin tercih edilmesi önerilir. Yeni bir Android tablet edinmek isteyen kullanıcılara zengin ürün yelpazesi ile yanıt veren Turkcell Pasaj, dünyanın en başarılı markalarının birçok farklı model olarak kullanıcılara sunduğu Android tabletlerini avantajlı fiyatlar ile sahip olma fırsatı sunar.

Android Tablet Özellikleri

İşletim sistemi Android olan tüm tablet bilgisayarları kapsayan Android tabletler, destekledikleri Android sürümüne göre de farklı özelliklere sahiptir. Android, düzenli olarak ücretsiz olarak güncellenebilen bir işletim sistemi olmasına rağmen eğer kullanılan tablet yeni sürümleri desteklemiyor ise güncel bir işletim sistemine sahip olmak mümkün değildir. Ancak günümüzdeki pek çok tablet markası, yeni sürümleri de destekleyen Android tabletler üretir. Android işletim sistemi, kullanıcı dostu arayüzü sayesinde hemen herkese hitap eden bir kullanım süreci sunar. Ekran düzeninden arka plana, uygulama seçiminden internet kullanımına kadar tamamen kişiselleştirilebilir seçenekler sunarak benzerlerinden ayrılan Andorid işletim sistemi, Google hesabı aracılığı ile kişisel fotoğraflar, dökümanlar ve Gmail’e erişim imkânı tanır. Başka bir ifadeyle ilk defa kullanılacak olan bir Android tablet üzerinden Google hesabına giriş yapmak, kişisel dosyalarınıza ulaşmak için yeterlidir. Yeni dökümanlar oluşturma, düzenleme, internette gezinme, sosyal medya hesaplarını takip etme, mobil oyunlar oynama, film ve dizi izleme, online yayınları takip etme gibi pek ayrıcalığı bir arada sunan Android tabletler, sesli komutları da algılayabilme özelliğine sahiptir. Güvenlik açısından da avantajlı bir kullanım süreci sağlayan tabletlerde şifre ile korunan bir kullanıcı hesabına ek olarak misafir hesabı oluşturup tableti başkaları ile paylaşmak da mümkündür.

Android işletim sisteminin tüm özelliklerini taşıyan Android tabletler, ekran boyutu, ekran paneli, çözünürlük, dahili bellek boyutu, RAM, batarya tipi, batarya kapasitesi, ses sistemi, ön/arka kamera, mikrofon ve kasa özellikleri markadan markaya farklı seçenekler sunar. Dolayısıyla sadece işletim sistemine bakarak tablet bilgisayar satın almak, ihtiyaçları karşılamayan bir tablete sahip olmak ile sonuçlanabilir. Bu noktada uzmanların ve üreticilerin Android tablet önerisi, güncel Android işletim sistemini destekleyen ve depolama alanından ekran çözünürlüğe, batarya kapasitesinden bağlantı seçeneklerine kadar kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip olan tabletlerdir. Başka bir ifadeyle işletim sistemi çok önemli olsa da tablet bilgisayar tercihinde başka özelliklerin de dikkate alınması gerekir. Tüm bunların yanı sıra Android tabletler, tablet kılıfı, tablet tutucu, tablet klavyesi, tablet kalemi ve tablet için ekran koruyucu gibi çeşitli aksesuarlar ile hem kişiselleştirilebilen hem de daha kullanışlı hale getirilebilen ürünlerdir. Bununla birlike tablet kılıfı, tablet çantası ve tablet ekran koruyucu gibi aksesuarlar konforlu bir kullanımın yanı sıra tabletin kullanım ömrünü de korur. Özellikle tabletlerin çizilmemesi, darbelere karşı daha dirençli olması, su ve tozdan etkilenmemesi için kılıf ve ekran koruyucu film ile birlikte kullanılması önerilir.

Android Tablet Modelleri

iOS ve Windows işletim sistemine sahip olanlar dışında neredeyse tüm tabletler Android işletim sistemi ile çalışır. Android işletim sistemine sahip olan tabletler ise depolama alanları, ekran büyüklükleri, RAM kapasiteleri gibi özellikleri ile birbirinden ayrılır. Dünyaca ünlü teknoloji markaları tarafından geliştirilerek kullanıcıların beğenisine sunulan Samsung Galaxy Tab gibi Android tabletler, kullanıcıların birbirinden farklı olan beklenti ve ihtiyaçlarına yanıt verecek modelleri ile dikkat çeker. Tabletin ağırlıklı olarak hangi amaçla kullanılacağı, ne kadar depolama alanına ihtiyaç duyulduğu, internet bağlantı seçeneklerinin önemi, desteklediği micro SD kapasitesi, ses teknolojisi ve seviyesi, dokunmatik hassasiyeti, çoklu dokunmaya izin verip vermemesi gibi farklı özellikler, modelden modele değişebilir.

Android tabletler, 16 GB 32 GB, 64 GB ve 128 GB depolama alanı, 2GB, 4GB ve 6GB RAM, maksimum 7250 mAh batarya kapasitesi, yaklaşık 11 inçe varan ekran boyutu gib farklı seçenekler sunar. Exynos, Qualcomm Snapdragon, HiSilicon Kirin, SpreadTrum, ARM Cortex gibi farklı işlemcilere sahip olan Android tabletlerin işlemci hızları, destekledikleri ekran çözünürlükleri de modelden modele farklılık gösterir. Dolayısıyla, sadece e-kitap okuma, online dizi/film izleme, sosyal medya hesaplarında gezinme gibi eğlence amacıyla kullanılacak ise ortalama bir işlemciye, ekran boyutuna, dahili hafızaya, batarya kapasitesine sahip, yüksek çözünürlüklü ekranı olan bir tablet edinmek yeterlidir. Ancak profesyonel işlerin de yürütüleceği bir tablet gerekiyor ise ileri seviye bir işlemci, daha yüksek kapasite, daha uzun batarya ömrü, yüksek bağlantı hızı desteği, monitör veya projeksiyon cihazına bağlanabilme özelliği, ileri seviye bir işlemcinin olduğu tabletler tercih edilmelidir. Öte yandan hem eğlence hem de iş kullanımı için bir tablet alınacaksa üreticilerin Android tablet tavsiye ve önerilerinde yüksek depolama kapasiteli ve geniş ekranlı modeller öne çıkar.

Android Tablet Fiyatları

Tüm bilgisayar modellerinde olduğu gibi Android tabletlerde de fiyatlar donanım ve ekran özelliklerine göre belirlenir. Bu noktada RAM, depolama alanı, grafik kartı ve batarya kapasitesi tablet fiyatlarını etkileyen önemli donanım özellikleri olarak öne çıkar. Panel tipi, ekran boyutu, multi touch teknolojisinin olup olmaması da fiyatlar üzerinde etkili olan ekran özellikleri arasında yer alır. Genel olarak daha fazla iş yükü kaldırabilecek donanıma sahip çok yönlü Android tabletler farklı bir fiyatlandırma ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Bununla birlikte tabletin markası da fiyatlar üzerinde etkilidir. Android tablet fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiler edinebileceğiniz Turkcell Pasaj, Android tablet ve tablet aksesuarları​​​​​​​​ için cazip seçenekler sunar. Siz de Turkcell Pasaj’ın sunduğu ayrıcalıklarından yararlanarak, dilediğiniz bir Android tablet modeline sahip olabilirsiniz.

Yeni Nesil Android Tabletler Turkcell Pasaj’da!

Günlük kullanımdan profesyonel kullanıma kadar birçok ihtiyacınıza hitap eden Android tabletler, birbirinden avantajlı model seçenekleri ile Turkcell Pasaj’da. Söz konusu tablet bilgisayarları yakından tanımak isteyenlere de kolaylık sağlayan Turkcell Pasaj sayesinde Android tabletlerin öne çıkan özellikleri ve teknik detayları hakkında bilgi almak, ihtiyaç ve beklentilere uygun tablet modellerini yakından incelemek mümkün. Avantajlı koşullarda tablet sahibi olmak isteyenlere dönemsel kampanyalar ve büyük indirimler sunan Turkcell Pasaj, ulaşılabilir Android tablet fiyatları ile dikkat çeker. Siz de bütçenize hitap eden fiyatlar ve güvenli ödeme seçenekleri ile yeni bir Android tablet satın almak istiyorsanız, Turkcell Pasaj’ın geniş ürün yelpazesinden faydalanabilirsiniz.

Daha Fazla

Sıkça Sorulan Sorular

Android Tablet Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android işletim sistemli tablet seçmeden önce kullanım amacı ve beklentiler belirlenmelidir. Kullanım amacı belirlendikten sonra ise dikkat edilmesi gereken başlıca özellikler bulunmaktadır. Cihaz marka ve modeline göre değişkenlik gösterebilecek bu özellikler aşağıdaki gibi listelenebilir:

  • Ekran boyutu
  • Pil ömrü
  • Bellek boyutu
  • Ekran çözünürlüğü
  • İşletim sürümü

Profesyonel iş yaşamında kullanmak için ya da günlük kullanım için bir tablet seçimi yapılacak ise her bir özellik bu kritere göre değerlendirilmelidir.

Android Tabletlerin Ekran Büyüklükleri Neler?

Android tabletlerin ekran büyüklükleri de tıpkı bilgisayar ve telefon ekranları gibi “inç” ile ifade edilir. Tablet ekran büyüklükleri ise 8 inçten 12 inç’e kadar farklı alternatifler içermektedir. Kullanım ihtiyacına göre küçük ekranlı ya da büyük ekranlı tabletler tercih edilebilir ve böylece kullanım konforu daha yüksek seviyeye çıkarılabilir.

Android Tablet Özellikleri ile iOS Tablet Özellikleri Farklı mı?

Android tabletler ile iOS tabletlerin özellikleri arasında en belirgin fark, işletim sistemlerinin farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Android tablet modellerinde Android işletim sistemi kullanılırken iOS tabletlerde Apple markasına ait olan iOS işletim sistemi kullanılmaktadır. İşletim sisteminin farklı olması kullanılacak uygulamalar ya da programlar açısından kritik önem teşkil edebilir. Ayrıca farklı cihazlarla bağlantı kurma gerekliliği söz konusu olduğunda yine işletim sistemi önem arz edeceği için bu ihtimale de dikkat etmek oldukça önemlidir.

Tablette Android mi Windows mu?

Tablet alırken kullanım amacına göre hareket edilmesi oldukça önemlidir. Günlük kullanım ya da profesyonel iş yaşamında kullanım seçeneklerinden hangisi ön plana çıkıyorsa tablet seçimi yaparken buna dikkat edilmesi gerekmektedir. Zira iş hayatında kullanılmak üzere bir tablet arayışı söz konusu ise açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olan Android tabletler tercih edilebilir. Bunun dışında kullanılacak uygulamalar için de Windows işletim sistemi gözetilerek bir tercih yapmak mümkündür.

Android Tablet mi iOS Tablet mi?

Apple markasına ait bir işletim sistemi olan iOS özellikli tabletler kullanıcılara sıklıkla güncelleme desteği sağlaması ile öne çıkarken Android tabletler açık kaynaklı platformlar arasında kullanım kolaylığı sağlaması ile biliniyor. Profesyonel yaşamda kullanılacak bir tablete ihtiyaç duyuluyorsa işletim sistemi özellikle detaylı şekilde araştırılmalıdır.

Android Tablet Projeksiyona Bağlanır mı?

Android tabletler projeksiyona bağlanabilmesi özelliği ile daha büyük görüntüler elde edilmesine olanak sağlar. Cihaz marka ve modeline göre bağlantı bir uygulama üzerinden yapılabileceği gibi ara kablo ile de bağlantı kurulması gerekebilir. İş yaşamında sıklıkla sunum yapmak durumunda kalan kullanıcılar için projeksiyona bağlanma özelliği oldukça faydalı olacaktır.

Android Tablet Nasıl Hızlandırılır?

Android işletim sistemine sahip tabletlerin hız konusunda performansını artırmak için cihazı güncel tutmak çok kritiktir. Cihaz hafızasında kullanılmayan uygulamalar silinmeli ya da arka planda gereksiz halde çalışıyorsa kapatılmalıdır. Canlı duvar kağıdı ya da hareketli animasyonlar çalışıyorsa kapatılması gerekir. Depolama alanı düzenli olarak boşaltılmalı, fotoğraf ve videolar temizlenmelidir. Android tabletin pil ömrü iyi korunmalı ve kullanılmadığı durumlarda ürün kapalı duruma getirilmelidir.

Android Tablet Nasıl Güncellenir?

Android tableti güncellenmeden önce ilk olarak şarj seviyesi %50 ve üzerinde olmalıdır. Güncellemenin sağlıklı bir şekilde başlayıp tamamlanabilmesi için de Wi-Fi bağlantısı olması gereklidir. Ardından tabletin Ayarlar menüsünden güncelleştirme ya da yazılım güncelleme adımları takip edilmeli. Güncelleme komutu verildikten sonra tablet bu işlem için internet bağlantısı ile sunuculara bağlanacak ve varsa güncelleme işlemini başlatacaktır. Otomatik sistem güncelleme gerçekleşmediği durumlarda manuel olarak bu işlem yapılabilir. Android tabletin her zaman güncel ve hızlı performans göstermesi için güncelleme durumu yakından takip edilmelidir.

Android Tablet İçin Çizim Programı Mevcut mu?

Profesyonel grafik tasarımcılar ya da hobi olarak çizimle ilgilenen kullanıcılar için Android tabletlerde çizim yapma alternatifleri de bulunmaktadır. Bunun için kullanılacak cihazın ekran büyüklüğü, ekran çözünürlüğü ve varsa kalem seçeneği dikkate alınmalıdır. Uygulama marketlerinden ihtiyaç ve beklentiler göz önünde bulundurularak indirilecek çizim programları ile tasarımlar yapmak mümkündür.

Android Tabletlerde Taksit ile Ödeme İmkanı Var mı?

Android tablet satın alınmak istendiğinde peşin ödeme ve kredi kartına taksit seçenekleri sunulur. Bunun için cihazın alınacağı satıcı kanal iyi araştırılmalıdır. Alışverişlerinizi kredi kartınıza taksitlendirebilir veya Turkcell faturanıza ek, 36 aya varan vade imkanından faydalanabilirsiniz. Turkcell Pasaj tarafından sunulan pek çok taksit imkanına göz atarak kolay ödeme avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Android Tableti Beğenmezsem İade Edebilir Miyim?

Android tablet satın alındıktan sonra faturasıyla beraber iade işlemi için satıcı firmaya başvuruda bulunmak mümkündür. Android tableti beğenmeme ya da üründen memnun kalmama ihtimali göz önünde bulundurularak cihazın faturası saklanmalıdır. Cihazın alındığı satıcı firmanın iade ve değişim prosedürleri dikkatle incelenmelidir. Turkcell Pasaj tarafından sunulan ücretsiz iptal ve iade seçeneklerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Android Tabletler Garantili mi? Garanti Süresi Ne Kadar?

Android tabletlerde garanti ile cihazı güvenceye almak mümkündür. Garanti süresi 24 ay olmakla beraber marka ya da satıcı firma özelinde bu süre değişkenlik gösterebilir. Ürün satın alınmadan önce garanti süresi ve koşulları hakkında ayrıntılı araştırma yapılması, gelecekte doğabilecek garanti ihtiyaçları için oldukça kritik bir öneme sahiptir. Android tablet satın alındıktan sonra garanti belgesinin saklanması, ihtiyaç duyulması halinde bu belge ile satıcı firmaya başvuru yapılması gerekmektedir.

Daha Fazla