PS5

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Hobi-Oyun (1805 Ürün)
Sırala
Kontratlı Ürünler
Markalar
Peşin Fiyat
Puan
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

PS5 ile Harika Bir Oyun Deneyimi

Yeni nesil konsolların en büyük temsilcilerinden biri olan Playstation 5, gerek teknik özellikleri gerekse de ekstra ekipmanlarıyla kullanıcılara daha önce görülmemiş bir oyun deneyimi sunuyor. Türkiye’de konsol tutkunlarının en çok kullandığı oyun konsollarının başında gelen Playstation, yeni nesil konsol ekosistemine PS5 ile güçlü bir giriş yapıyor. PS5 için planlanan exclusive oyunlar, konsol için tasarlanan üstün teknolojili ekipmanlar ve konsolun performansı, oyuncuların oynadıkları oyundan aldıkları keyfi çok daha üst seviyeye taşıyor.

PS5 SSD Yeniliğiyle Oyunculara Hızlı ve Güçlü Bir Deneyim Sunuyor

Önceki nesillerde kullanılan HDD teknolojisi, bu yeni nesil konsollarda yerini SSD’ye bırakıyor. Yüksek performanslı SSD’ler ile donatılan Playstation 5 konsolları, kullanıcılara adeta hayalin ötesinde bir deneyim sunuyor.

SSD teknolojisiyle donatılan oyun konsolları, kusursuz koşullar söz konusu olduğunda saniyede 5 GB’a kadar varan veriyi okuyabiliyorlar. SSD’ler yalnızca oyun konsollarının ve oyunların daha hızlı açılmasını sağlamakla kalmıyor; oyun performansına dahi etki ediyor. Daha hızlı veri okuyabilen SSD’ler sayesinde artık oyunlardaki cutsceneler, yükleme ekranları ve doku yükleme hızı, eski nesillere oranla çok daha hızlı ve çok daha akıcı oluyor.

Playstation 5 Özellikleri

Playstation 5 teknik özellikleri itibarıyla, kendi neslinin öncülerinden biri olarak konumlanıyor. Konsolun 8 çekirdekli 3,5 GHz frekans hızıyla çalışan AMD Zen 2 mimarili işlemcisi, yüksek işlem gücü sayesinde oyunculara neredeyse gerçeğin ötesinde bir oyun deneyimi sunuyor. Bu yüksek işlem gücü sayesinde oyun içi FPS, konsol açılış süreleri ve yükleme ekranları eski nesle oranla gözle görülür ve farkedilir bir şekilde iyileşiyor.

Konsolun 10,28 TFLOPS performanslı ve 2,23 GHz frekans hızıyla çalışan grafik kartı ise güncel teknolojiye meydan okuyarak oyuncular için yüksek performansı ve yüksek kaliteyi bir araya getiriyor.

Cihazda bulunan HDMI 2.1 desteği, 8K ekran çözünürlüğünde tam 60 FPS’ye kadar performans vadediyor. Gelişmiş oyun konsollarında bir standart olarak belirlenen 4K çözünürlük ve 60 FPS ise PS5 ile birlikte değişiyor. PS5, HDMI 2.1 teknolojisi sayesinde, performans modunda kullanıldığında kullanıcılara 4K çözünürlükte 120 FPS vadediyor.

PS5 teknik özellikleri ile kullanıcıları memnun ederken, daha önce görülmemiş yeniliklere de imza atıyor. Yüksek performanslı donanımına rağmen PS5 fiyat seçenekleri, kullanıcılar için oldukça erişilebilir bir konumda yer alıyor.

Playstation 5 Satın Almak İsteyenler için Birden Fazla Seçenek

Oyun konsolu üreticileri, yüksek performansı ön planda tutarken, kullanıcılara da erişilebilir bir fiyat skalası sunmayı hedefliyor. Bu doğrultuda, herkesin bütçesine hitap etmek amacıyla kullanıcılara iki farklı PS5 modeli sunuluyor.

Bunlardan ilki, standart Blu-Ray disk sürücüsü içeren PS5 modeli oluyor. Bu model, konsolun vadettiği tüm donanımı ve performansı içerisinde barındırıyor. Özellikle kutulu oyun satın almayı seven ve oynadığı oyunları koleksiyon olarak saklayan kişiler, Blu-Ray disk sürücüsü opsiyonu sebebiyle PS5’in bu standart versiyonunu tercih ediyor.

İkincisi ise, içerisinde Blu-Ray disk sürücüsü içermeyen PS5 Dijital Sürüm modeli oluyor. Bu modelde bir disk sürücüsü bulunmadığından, konsolunuza doğrudan CD ile bir oyun yükleyemiyorsunuz. Oynamak ve yüklemek istediğiniz oyunların dijital versiyonuna sahip olmanız gerekiyor. Bu sayede oyunların dijital versiyonuna sahip olmak ve oyunları dijital versiyonları üzerinden oynamak, hiçbir performans kaybına yol açmıyor. Yalnızca, satın aldığınız oyunun fiziksel CD’sine sahip olamıyorsunuz. PS5 Dijital Sürüm, standart PS5’e oranla daha erişilebilir bir fiyata sahip oluyor.

Playstation 5 fiyat seçenekleri karşılaştırıldığında; eğer oyunların kutulu versiyonları yerine dijital sürümlerini tercih ediyorsanız, Dijital Sürüm PS5 satın almak, sizin için uygun bir tercih olacaktır. Siz de Playstation oyunları ile harika oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yeni Nesil Dualsense Deneyimi

Yeni nesil teknoloji, gücünü yalnızca PS5’te değil; PS5 ekipmanlarında da gösteriyor. Oyuncuların büyük bir çoğunluğu tarafından tercih edilen Dualsense kablosuz oyun kolu, ileri teknolojisi ile sizlere benzersiz bir deneyim vadediyor.

Gerçekçi titreşimler, RT ve LT tuşlarına uygulanan silah tetiği benzeri teknoloji, bu oyun kolunu rakiplerine oranla çok daha ileri bir noktaya taşıyor. Oyunda üzerinde yürüdüğünüz zemin, kullandığınız silahın geri tepmesi ve aldığınız hasar gibi tüm olayları Dualsense sayesinde artık yalnızca oyun karakteriniz değil; siz de deneyimleyebileceksiniz.

PS5 satış fiyatlarını görüntülemek ve PS5 sipariş etmek için şimdi kategorimizi inceleyebilir, yeni nesil oyun konsolu deneyimine yalnızca tek bir tıklamayla erişebilirsiniz.

Daha Fazla

​​