Sepet 0

Ankastre Ocaklar

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Beyaz Eşya (1552 Ürün)
Sırala
Peşin Fiyat
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Farklı Modelleriyle Ankastre Ocaklar

Yeni evinize çıkarken ya da eski eşyalarınızı değiştirmek istediğiniz zaman modern ve kullanışlı beyaz eşya seçmek önemlidir. Beyaz eşyaların çoğu da mutfaklarda kullanılır. Mutfağınız için şık, işlevsel ve bütçenize uygun bir ocak arıyorsanız seçiminizi ankastre modellerden yana yapabilirsiniz. Modern görünümü ile yeni mutfakların vazgeçilmezi ankastre ocak fiyatları özelliklerine göre değişir. Bütçenize uygun modeller arasından en iyi ankastre ocak hangisi bulmak için araştırırken fırsatları yakalayın.

Ankastre Ocak Markaları Arasından Doğru Seçim

Birçok özelliğe sahip ankastre ocaklar arasından doğru ürüne karar vermek zor olabilir. Seçim öncesi hangi kriterleri aradığınızı belirlerseniz zaman kaybetmeden beklentinizi karşılayacak modeli hızla seçebilirsiniz. Öncelikle hangi boyutta bir ocağa ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Ankastre ocak ölçüleri birbirine çok yakın olsa da 1-10 cm arası farklar ile değişebilir. Ankastre ocağı koyacağınız yer belliyse oranın tam ölçüsünde bir ürün seçerseniz yüzeyle kusursuz bütünleşir.

Elektrik, doğal gaz, tüp ya da bunlarda birkaçını çalıştırabilen ankastre ocak modelleri vardır. Evinizde kullandığınız yakıt kaynağına uygun olan türde bir modele karar verirseniz sorunsuz çalışır. Çalışma sistemini daha emniyetli hale getirmek için ankastre ocak markaları tarafından sunulan güvenlik-kilitleme özelliklerine de göz atabilirsiniz. Özellikle çocuğunuz varsa gaz emniyeti olan bir model riskleri ortadan kaldırır.

İyi pişiren, kolay kullanılan şık bir modele karar verirken malzemesine de dikkat etmelisiniz. Cam, inox, emaye gibi farklı materyallerin bir araya gelmesi ile üretilen ocakların gövdesinden demirine tüm detayları kolay silinebilir olması işinize yarar. Ayrıca kaliteli malzeme seçimi sağlamlık ve dayanıklılık da getirir. Güvendiğiniz bir markadan seçeceğiniz modelin garanti özelliklerini de karar aşamasında dikkate alabilirsiniz.

Mutfağınıza Uygun Ankastre Ocak Çeşitleri

Ankastre ocaklar malzemesi, rengi, özellikleri ve yakıt türüne göre birbirinden ayrılır. Ortak özellikleri solo yani tekil kullanım ve gömülerek yerleştirilme olan modelleri mutfağın tasarımı ve beklentinize göre seçebilirsiniz.

Malzemesine göre ocaklar cam-sert cam, inox ve seramik gibi gövde materyallerinden oluşur. Cam ankastre ocak modelleri parlak ve kolay silinebilir yüzeyiyle dikkat çeker. Tıpkı Profilo QN27Q2012D cam ankastre ocakta ya da Siemens EO6C66PB110 iQ100 ankastre gazlı ocakta olduğu gibi temizlendiğinde ayna gibi ışığı yansıtabilir. Inox ankastre ocak modelleri gri sevenlerin dikkatini çeker. Yarı mat görüntüsü ile kolay silinebilir materyallerdendir. Seramik ankastre ocakların da temizliği kolay olur. Beyaz, siyah ankastre ocak seçimi materyalin yanı sıra zevke göre de belirlenebilir. Markalar siyah, beyaz ve gri renklerde farklı materyalleri kullanarak ocak modelleri tasarlar. Tek ya da iki renkli olarak farklı tasarımlar yapılır.

Ankastre ocak modelleri gazlı, doğal gazlı ve elektrikli yapısıyla farklı ihtiyaçlara ve mutfaklara hizmet eder. Gazın tüketim miktarı ve ateşin gücü, kullanılan yakıt türüne göre değişebilir. Ankastre ocak göz sayısı ürünün özelliğine göre değişir. Genellikle 3 ile 5 göz arasında üretilir. Ocak gözleri farklı boyutları ile değişik miktarlarda gaz tüketerek ısı oluşturur. Pişirilen yemeğin özelliğine göre ocak gözü kullanılabilir. Bazı modellerde wok ocak gözü de yer alır. Çift halkalı ve yoğun ateş gücüne sahip bu göz sebze ve meyvelerin vitamin değerini koruyarak pişmesini sağlar. İki ateş halkası oluşturarak tencerenin her yerine ısıyı eşit yayar.

Ankastre ocak çeşitleri tasarıma göre dijital ya da çevirmeli düğmelerden kontrol edilir. Tencerenin direkt olarak yüzey üzerine yerleştirildiği modellerde dokunmatik kontrollere yer verilir. Izgara teli olan ankastre ocak modellerinde ise çevirmeli kontroller yer alır. Gaz emniyeti ve güvenlik özelliği olan ocaklarda düğmeyi açık unutsanız da bir süre sonra model kendini kitler. Özellikle çocuklu ailelere bu nedenle gaz emniyetli ankastre ocak tavsiye edilir.

Bütçe Dostu Ankastre Ocak Fiyatları

Yeni evlenenler, evini değiştirenler ya da eskileri yenilemek isteyenler aynı anda birden fazla beyaz eşyayı satın almalıdır. İster toplu alım yapın ister tekli olarak ürün seçin kaliteyi avantajlı fiyata almak herkesin isteğidir. Fiyat-performans ürünü olarak değerlendirilen ankastre ocaklar ile kaliteyi bütçenize dost fiyata alabilirsiniz. Alışveriş öncesi bütçe belirlemek için sorulan ankastre ocak ne kadar tarzı bir soruya kesin yanıt verilmesi mümkün değildir. Çünkü ürünler marka, özellik, malzeme gibi birçok faktör göz önüne alınarak geniş fiyat aralığına sahiptir. Bu nedenle ortalama bir bütçe belirleyip ürün özelliğine göre üstüne ya da altına inebilirsiniz.

Toplu alım yapmayı planlıyorsanız ankastre setler sizin için uygun olur. Beyaz eşyalarınız birbiri ile uyumlu görünürken kampanyalar cebinizi rahatlatır. Solo ankastre ocak almak istiyorsanız seçenekleri inceleyerek ayırdığınız bütçeye göre özellikleri açısından karar verebilirsiniz. Ürün skalasındaki ankastre fırın ve ocak setleri de bu açıdan faydalıdır. Eski fırından memnun değilseniz fırın içine gömmeli bir ankastre ocak tercih edilebilir. Davlumbaz, fırın ve ocak ankastre set modelleri de tam bir pişirme alanı yaratır. Mutfakta ihtiyacınız olan pişirme setini bir arada sunar. Ürünlerin set halinde alınması ile uyumluluk üst düzeyde olur ve tasarım çizgileri birbirini izler.

Daha Fazla

Sıkça Sorulan Sorular

Ankastre Ocakların Özelliği Nedir?

Tezgâh ya da ankastre dolaplarının içine sabitlenmesi ve istenildiği zaman çıkarılabilir olması başlıca özelliğidir. Bu tarz ocakların çevresi dolap ya da tezgâh ile sarılı olur yani bir yüzeyin üzerinde değil içinde bulunur. Bu nedenle çıkarıldığı zaman yerinde boşluk kalır ve normal ocaklar bu kısma tam olarak yerleşmez. Genellikle fırın, bulaşık makinesi, davlumbaz gibi gömülebilir ankastre setlerle birlikte tasarlanırlar.

Ankastre ve Normal Ocak Aynı mı?

Standart ocaklar bir yüzeyin üzerine yerleştirilerek kullanılan hacimli tasarımlara sahiptir. Ankastre ocaklar ise yüzeyin içine gömülür. İşlevleri aynı olsa da tasarımları konusunda birbirlerinden ayrılırlar. Modern bir görünüm isteyen ve yerden tasarruf hedefleyenler ankastre ocak modellerine yönelir.

Ankastre Ocak Nasıl Temizlenir?

Yapısı gereği ankastre ocak yerinden oynatılamaz. Bu nedenle demirleri çıkarabilseniz de gövdeyi sabit olduğu yerde temizlemelisiniz. Demir kısımları döktükten sonra kir ve yağ sökücüler ile temizleyip suyla durulamak mümkündür. Gövdeyi temizlerken ağır kimyasallar içermeyen bir deterjan ve ılık su ile hazırladığınız solüsyonu kullanabilirsiniz. Direkt olarak yüzey üzerine sıkılarak kullanılan temizleyiciler de iş görür. Mikrofiber bez gibi parça bırakmayan bir kumaş ve süngeri temizlik sırasında kullanabilirsiniz.

Ankastre Ocak ve Davlumbaz Arası Kaç cm Olmalıdır?

Ankastre ocak ve davlumbaz arasındaki mesafenin yasal olarak 65 cm olması gerekir. Tezgâh içine yerleştirilecek olan ankastre ocaklar için bu mesafe eski tip tasarımlarda daha kısa kalabilir. Bu durumda davlumbazı yükseltmek ya da ankastre dolabı kullanarak seti farklı bir alana kurmak çözüm olur.

Ankastre Ocak Nasıl Çalışır?

Ocağın özelliğine göre doğal gaz, elektrik ya da mutfak tüpü ile çalışır. Ankastre ocağın gaz girişinden yakıt kaynağına yapılan güvenli bağlantı sonrası düğmelerden çalıştırılır. Çalışma prensibi açısından standart ocaklardan farklı değildir.

Birbirinden şık ve kullanışlı ankastre ocaklar arasından şimdi mutfağınıza en uygun olana karar verebilir, Turkcell Pasaj fırsatları ile avantajlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Daha Fazla