Sepet 0

Bebek Tekstil Ürünleri

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Anne-Bebek-Oyuncak (2797 Ürün)
Sırala
Peşin Fiyat
Satıcılar
Temizle

Minikler için Sevgiyle Dokunan Konfor: Bebek Tekstil Ürünleri

Minik yavrunuzu kucağınıza aldığınız ilk an, içinizde dünyanın en hoş duyguları uyanır. Bir ebeveyn olunca, minik bebeğinizi sarıp sarmalamak ve dünyadaki tüm kötülüklerden korumak istersiniz. Bu noktada bebeğinizin bakımında kullandığınız her bir ürünü ince eleyip sık dokursunuz. Bunun farkındalığında üretilen bebek tekstil ürünleri ile yavrunuza anne yumuşaklığında dokunuş sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı ve Huzurlu Uyku: Özel Tasarım Bebek Tekstil Ürünleri

Sağlıklı ve huzurlu uykunun anahtarı battaniyeler, bebeklerin narin cildine ve vücuduna özel olarak üretilmiştir. Yumuşak dokulu kumaş kullanılarak tasarlanan ürünler, bebeğinizin kendini güvende hissetmesine yardımcı olur. Bebek battaniyeleri üretiminde kullanılan özel malzemeleri yavrunuzun anne kucağı sıcaklığında, güvende ve konforlu bir uyku uyumasını sağlar.

Bebeklerin vücudu kendi ısısını düzenleme konusunda yetersiz olduğundan kullanılan tekstil ürünlerinin hipoalerjenik ve antibakteriyel özelliklerde olması gerekir. Özel tasarım battaniyelerin bazılarında %100 organik pamuk örgü, Ege pamuğu ve benzeri materyaller kullanılmıştır. Bu anlamda ilgili ürünlerin bebek tekstili ihtiyaçlarınız için ideal olduğunu söylemek mümkündür. Vücudu yeterli ısı seviyesine ulaşan bebeğiniz özel tasarım bebek tekstil ürünleri sayesinde rahat bir uyku çeker.

Doğal ve Sağlıklı Malzemelere Sahip Bebek Tekstil Ürünleri

Uzmanlar tarafından bebekler için kullanılan ürünlerdeki içeriklerin deriye geçiş hızının yetişkinlere göre daha hızlı olduğu belirtilir. Bebeklerin cildindeki epidermis ve stratum corneum tabakaları yetişkinlere göre daha ince olduğundan kullanılan ürünlerin doğal ve temiz içerikli olması gerekir. Bebek odası tekstil ürünleri, minik yavrunuzun narin cilt dokusuna anne yumuşaklığında temas sağlar. Saf içeriğe sahip sağlıklı malzemeler kullanılarak tasarlanan ürünler, bebeğinizin hassas geçirgen deri yapısına zarar vermez.

Özellikle yenidoğan bebekleri sarmak için kullanılan battaniyelerin bebek dostu materyallere sahip olması gerekir. Kategori özelindeki bebek tekstil ürünleri çeşitleri çocuğunuzun cildinin tolere edebileceği niteliktedir. Bazı ürünlerde bulunan “Oeko- Tex Standard 100 Sertifikası” bebek tekstil ürünlerinin doğal içeriğine parmak basar. Bebeğinizin ihtiyaç duyduğu tekstil ürünleri sepetinize ekleyebilir ve rahat bir uyku çekmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Şıklık ve Fonksiyon: Bebek Tekstil Ürünlerinde Küçüklere Özel Tasarımlar

Doğal bileşenler kullanılarak tasarlanan ürünler, yaratıcı ve sevimli tasarımlarıyla dikkat çekicidir. Denizci ahtapot ve deniz kızı gibi sevimli figürler kullanılarak tasarlanan ürünler çocuğunuzun hayal dünyasına katkıda bulunur. Açık mavi, bej, pudra, krem ve beyaz gibi soft renkler kullanılarak tasarlanan bebek tekstil ürünleri sakin ve hoş bir ambiyans sunar. Yavrunuzun odasına uyumlu renklerden oluşan battaniyeyi seçerek bebeğiniz için keyifli bir tercih yapabilirsiniz.

Minikleri konforlu ve sıcak tutmak için tasarlanan tekstil ürünleri oda dekorasyonunda önemli olduğu kadar puset ve bebek arabalarına da uygun olmalıdır. Sıcak, dinlendirici ve sakin hisler uyandıran tasarıma sahip battaniyeler, miniklerin uyku hijyenine katkıda bulunurken estetik bütünlüğe destek olur. Seçim yaparken evdeki bebek eşyalarının renklerini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Bebek odası tekstil ürünlerinde dekoratif uyumun yanı sıra bir fonksiyonellik de ön planda tutulmuştur. Bazı modellerde bulunan cep detayı, çocuğunuzun ayaklarını içine sokabileceği ergonomide tasarlanmıştır. Bu özellik sayesinde bebeğinizin dışarıdayken ya da beşikteyken ayaklarının daima sıcak kalması hedeflenmiştir. Fonksiyonel tasarıma sahip battaniyelerin bazıları giyilebilir formdadır. Böylece bebek kadar annenin de konforu sağlanabilir.

Bakımı ve Temizliği Kolay Bebek Tekstil Ürünleri ile Kolay Kullanım Keyfi

Bebek ev tekstili ürünleri ebeveynlerin hayatını kolaylaştıracak nitelikte tasarlanmıştır. Ürünlerde kullanılan materyaller bebeğin cilt sağlığını desteklerken ebeveynlerin temizleme ve bakım yapma anlarını pratik hâle getirir. Bebek tekstil grubu ürünler yetişkin tekstil ürünlerine göre daha hassas niteliktedir. Uygun temizleme ve bakım koşullarında kullanılan bir ürün uzun ömürlü olacak şekilde yıllar boyu kullanılabilir.

Nefes alabilen sağlıklı materyallere sahip battaniyeleri çamaşır makinesinde kolayca yıkamak mümkündür. Yıkama için çamaşır makinesinin hassas programını ayarlayabilir ve ürünleri kısa sürede tertemiz şekilde alabilirsiniz. Bu noktada bebek dostu deterjan ve yumuşatıcı ürünler kullanmayı ihmal etmeyin. Bebek giyim tekstil ürünlerinin minimum 30, maksimum 60 derecede yıkanması önerilir. Tercihe bağlı olarak ürünü elinizde yıkayabilir ve hızlıca kurutup bebeğinizin bakımına devam edebilirsiniz.

Bebek Tekstil Ürünlerinden Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bebek tekstil ürünleri seçimi yaparken beşiğin boyutu, kullanım amacı, kumaş türü ve ortam sıcaklığı gibi birçok faktörün göz önünde bulundurulması gerekir. Seçim noktasında en fazla dikkate alınması gerekenlerden biri de ürünün bebeği tam olarak sarmalamasıdır. Bu, bebeğin kendini güvende hissetmesi için oldukça önemli bir detaydır.

  • Malzeme: Tıpkı bebek bakım ürünlerinde olduğu gibi tekstil modellerinin de içeriği seçim noktasında önemlidir. %100 pamuk, polyester ve Ege pamuğu gibi materyallere sahip ürünler bebeğin kendini huzurlu ve mutlu hissetmesine yardımcı olur. Ege pamuğu kullanılarak tasarlanan ürünlerin üretiminde daha az boya ve enerji tüketilir. Ancak bu ürünlerin ücreti nispeten daha pahalıdır.


  • Hafiflik: Bebek battaniyelerinin hafif olması atlanan ancak önemli bir detaydır. İdeal ağırlığa sahip ürünler kullanıldığında bebeği taşımak daha rahat olur ve bu annenin daha az efor sarf etmesini sağlar. Ayrıca hafif ürünler bebeğin kendini daha konforlu hissetmesine yardımcı olur.


  • Yumuşak Doku: Bebek tekstil ürünleri özellikleri itibarıyla yetişkin ürünlerinden ayrılır. Burada en ayırıcı özelliklerin başında doku gelir. Bebeklerin cilt yapısı, yeni dünyaya uyum sağlayana kadar bariyer görevini tam anlamıyla yerine getiremez ve bu durum kullanılan ürünlerin dokusunun neden önemli olduğunu açıklar.


  • Boyut: Bebek tekstil ürünleri seçerken boyut faktörünü de göz önüne almalısınız. Özellikle battaniye satın alırken bu konu ekstra önem kazanır. Bebeği sarmak için kullanılan battaniye ve pikelerin uygun boyutta olması bebeğin konforu için oldukça önemlidir. Ayrıca beşiklerde tercih edilecek ürünlerin büyük, puset içi olanların ise daha küçük seçilmesi faydalı olacaktır.


  • Isı Koruma Özelliği: Küçük bebeklerin cildi son derece hassas olduğundan soğuk havalarda çocuklara ve yetişkinlere göre daha fazla ve daha hızlı üşürler. Bu nedenle bebek battaniyelerinin ısıyı muhafaza etme özelliğinin olması gerekir. Yumuşak dokulu wellsoft battaniyeler bu konuda oldukça başarılıdır.

Bebeğiniz için tekstil ürünü seçerken bütçe tespiti yapmayı düşünebilirsiniz. Tekstil ürünü seçimi bir tercih ve bütçe meselesidir. Çünkü bebek tekstil ürünleri fiyatları çok çeşitlidir. Ürünün dokusu, kumaşı, içeriği, boyutu, rengi, niteliği ve boyutu gibi birçok faktör ücreti doğrudan etkiler. Aradığınız fiyat aralığına sahip ürüne hızlıca ulaşmak için Turkcell Pasaj’ın gelişmiş filtreleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Rahat ve Konforlu Bebek Tekstil Ürünleri Turkcell Pasaj’da!

Yumuşak dokulu kumaş, hijyenik yapı ve sağlıklı içeriğe sahip ürünleri Turkcell Pasaj’ın geniş ürün yelpazesinde bulabilirsiniz. Ürünlerdeki ipeksi yumuşaklık ve sık dokumanın ciltte bıraktığı rahatlatıcı ve sakinleştirici his miniklere keyif dolu bir uyku sunar. Bebek mavisinden pudraya, mordan pembeye kadar geniş renk seçeneğine ve sevimli tasarımlara sahip ürünleri Turkcell Pasaj ayrıcalığıyla satın alabilirsiniz. Bebeğiniz için fayda sağlayacak ürünler arasından seçim yapabilir ve bakımını daha keyifli hâle getirebilirsiniz.

Daha Fazla

​​