Sepet 0

Ankastre Mikrodalga Fırınlar

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Beyaz Eşya (1547 Ürün)
Sırala
Peşin Fiyat
Satıcılar
Temizle

Pratik ve Kullanışlı Ankastre Mikrodalga Fırınlar

Ankastre mikrodalga fırın modelleri kullanımı son derece pratik mutfak aletleridir. yemek pişirmeye ve özellikle ısıtmaya izin veren ankastre mikrodalga fırınlar kullanıcılar tarafından donuk ürünleri çözdürmek için de tercih edilir. Standart fırınlara göre farklı çalışma sistemi ve ısı dağılımı ile donatılan ankastre mikrodalga fırınlar infrared ısı oluşturmak için elektrik enerjisini magnetron adı verilen teknolojiyi kullanır. Mikro dalga boyutuna sahip ışınlar ise yiyecekleri pişirmeye veya ısıtmaya yarar. Fırın içine bir çeşit yönerge ile ulaşan ışınlar gıda ve içeceklerin iç kısmına kısa sürede ulaşarak hızlı sonuç almanıza yardımcı olur. Yerleşik olarak kullanım sunan ankastre mikrodalga fırın çeşitleri mutfak modüllerine uygun ölçülerde üretilir. Pek çok boyut seçeneği sunulduğundan sahip olduğunuz ankastre modüllere mutlaka uyum sağlayan bir mikrodalga fırın bulabilirsiniz. Hem standart fırın hem de Samsung MS23K3555ES/ND mikrodalga fırın gibi buharla pişirme fonksiyonu olan birçok ankastre mikrodalga seçeneği mevcuttur. Bu sayede ihtiyaçlarınıza yönelik ankastre mikrodalga fırın rahatlıkla bulabilir, lezzetli yemekler pişirirken zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Şık ve Kullanışlı Ankastre Mikrodalga Fırın Modelleri

Ankastre mikrodalga fırın, yiyecekleri ve içecekleri hızlı bir şekilde ısıtmak, buzunu çözmek için son derece pratik bir çözümdür. Yalnızca mikrodalga işlevine sahip solo ankastre mikrodalgaların yanı sıra aynı zamanda fırın işlevini kullanabileceğiniz, ızgara yapabileceğiniz ve kızartma yapabileceğiniz ankastre mikrodalga fırınlar da mevcuttur. Ankastre mikrodalga fırınlar, çok yönlü ve solo mikrodalga olarak ikiye ayrılabilir. Solo mikrodalga ile sadece ısıtma yapabilir ve buz çözebilirsiniz. Kombo ankastre mikrodalga fırınlarda ise ek olarak ızgara, üstten ısıtma veya sıcak hava gibi fırın işlevleri bulunur, böylece pizza veya sıcak sandviç de pişirmek mümkündür. İki model arasında en büyük fark boyutlardadır. Fırın özellikli ankastre mikrodalga fırınlar ek özellikleri nedeniyle hacim olarak daha büyüktür. Ancak ​ ankastre bulaşık makinesi modellerinde de olduğu gibi ankastre mikrodalga fırın markaları sayesinde pek çok ölçü seçeneği bulmak mümkündür. Öte yandan ankastre mikrodalga fırın modelleri estetik açıdan mutfağınıza hoş bir ambiyans katacak kaliteli malzemelerden yapılır. Kapak tasarımı ve kulplarının zarif tasarımıyla dikkat çeken ürünler aynı zamanda mutfak dekorasyonuna da uyum sağlar.

Kısa Sürede Pişirme İmkanı Sunan Ankastre Mikrodalga Fırın Özellikleri

Ankastre mikrodalga fırın modelleri mutfağınızın geri kalanıyla bir bütün oluşturacak şekilde kurulabilen pişiricilerin başında gelir. Dakikalar içinde lezzetli yemekler hazırlamanızı sağlayan​ Samsung GE83X/AND 23 LT solo mikrodalga fırın gibi ankastre solo mikrodalga fırınlar mutfağınızın her köşesinde engel olmadan kullanabileceğiniz mutfak yardımcılarıdır. Zamanlama, pişirme süresi, pişirme ısısı, buz çözdürme özellikleriyle hemen her tarif rahatlıkla uygulanabilen ankastre mikrodalga fırınlar, standart mikrodalgalarla aynı özelliklere sahiptir. Parmak izi bırakmayan paslanmaz çelik tasarımdan özel ısıya ve çizilmeye dayanıklı kaplamalara kadar seçenek sunarlar. Hem pişirme hem de kullanım açısından kullanıcı dostu üretilen en iyi ankastre mikrodalga fırınlar dokunmatik panel ve LED ekranlı göstergeye sahiptir. Isıyı ve diğer özellikleri manuel düğme yardımı ile ayarlayabileceğiniz modeller ise istediğiniz tüm özellikleri kullanmanıza ve tariflerde bulunan ısı-süre ayarını yapmanıza olanak tanır. Hayatı kolaylaştıran diğer ankastre mikrodalga fırın özellikleri ise şöyledir:

  • Dış boyutları gibi iç hacimleri de değişen ankastre mikrodalga fırınlar tüm kullanıcılar için uygundur.
  • Döner tablalı ya da tablasız olarak üretilen modelleri kullanım alışkanlıklarına ve pişirme özelliklerine göre seçilebilir.
  • Dokunmatik panele sahip ankastre mikrodalga fırın modelleri hemen her et, sebze, balık, donuk ürün için ideal ısıyı ayarlamanıza izin verir. Manuel ısı ayarı da sunan bu fırınlar pişirme süresi ayarı ile yiyeceklerinizi ideal derecelerde hazırlamanıza imkan tanır.
  • Ankastre setler​ arasında bulunan bazı modellerde 5 ve üzeri güç seviyesi bulunur ve direk bu güç seviyelerinin uygun olanı ile pişirme sağlayabilirsiniz.
  • Mikrodalga özelliklerine ek olarak ızgara fonksiyonu bulunan ankastre mikrodalga fırınlar etleri ızgara izi ile pişirmenize yardımcı olur.
  • Koruyuculu cam kapaklar yiyecekleri pişirirken takip etmenizi sağlar ve gözlerinizi korumak için özel filtrasyona sahiptir.
  • Geleneksel fırınlarda olduğu gibi ankastre mikrodalga fırınlarda yemeğin hızlı pişmesi watt değerine bağlıdır. Çoğu mikrodalga fırın 600 ila 1.200 watt arasındadır. Çok yönlü pişirme imkanı tanıyan modeller daha fazla güç seçeneği sunabilir.
  • Klasik ankastre fırınlar gibi sıcak tutma fonksiyonu bulunan ankastre mikrodalgalar yemekleri sıcak servis etmenize yardımcı olur.

Her Alana Uygun Ankastre Mikrodalga Fırın Ölçüleri

Çok yönlü kullanım sağlayan ankastre mikrodalga fırınlar standartlardan daha büyük hacme sahiptir. Bunun için mutfak modülünde ne kadar yer olduğu da oldukça önemlidir. Çünkü seçim aşamasında doğru ölçülerde bir ankastre mikrodalga fırın tercih etmeniz gerekir. Kombo fırınlar daha yüksektir ve üstten ve alttan ısıtma ve genellikle daha yüksek sıcaklık ile tam fırın işlevleri sunar. Standart ankastre mikrodalga fırın seçenekleri daha küçüktür ve sadece üst ısı ile pişirmeye imkan tanır. Örneğin, içinde sandviç veya pizza pişirebilirsiniz ancak gerçek bir fırında olduğundan daha az pişirme seçeneğiniz mevcuttur. Maksimum pişirme sıcaklığı da genel olarak sunulan ankastre mikrodalga fırınlarda biraz daha düşüktür. Ankastre mikrodalga fırın ölçüleri 38 cm ve 45 cm olmak üzere iki standart yükseklik sunar. 45 cm'lik daha yüksek modeller daha büyük bir hacme sahiptir ancak yükseklik tamamen ankastre mutfağınıza hangi boyutta mikrodalga fırın yerleştirebileceğinize bağlıdır. Ankastre mikrodalgalar için yükseklik en önemli ölçümdür, ancak emin olmak için daima genişliği ve derinliği de ölçmeniz tavsiye edilir. Bu sayede tek seferde ihtiyaçlarınızı karşılayan ve mutfağınıza tam uyum sağlayan bir ankastre mikrodalga fırın seçebilirsiniz.

Turkcell pasaj Avantajlarıyla Sunulan Ankastre Mikrodalga Fırın Fiyatları

Marka, model, özellik, fonksiyon ve daha pek çok detaya göre değişebilen ankastre mikrodalga fırın fiyatları, kullanım ömrü ve sağladığı zaman tasarrufu göz önünde bulundurulduğunda oldukça bütçe dostudur. Turkcell pasaj avantajlarıyla desteklenerek daha ulaşılabilir hale getirilen ankastre mikrodalga fırın fiyat seçenekleri uygun aralıklarla listelenir. Taksitli ödeme avantajları ve çeşitli ödeme seçenekleriyle her kullanıcıya hitap eden Turkcell Pasaj ankastre mikrodalga modellerine sahip olmanız için pek çok fırsat sunar. Küçük ve oldukça işlevsel olan bu mikrodalga fırınlar her yaştan kullanabileceği şekilde dizayn edilir ve pratik yemek pişirmek, hazır ya da donuk yemeği ısıtmak için idealdir. Bu sayede kısa sürede yemek hazırlıklarını tamamlayabilir, zaman ve enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Siz de ankastre mikrodalga fırsatlarından yararlanmak isterseniz Turkcel Pasaj'da sunulan ankastre fırınlara göz atabilirsiniz.

Daha Fazla

Sıkça Sorulan Sorular

Ankastre mikrodalga fırınlarda yemek pişirilir mi?

Solo ve kombo ankastre mikrodalga fırınlar farklı pişirme ve ısıtma özelliklerine sahiptir. Ancak her ikisi de yemek pişirmek için uygundur. Ancak çok yönlü mikrodalga fırınlar buhar pişirme, ızgara gibi ek özelliklerle pişirme seçeneklerinizi artırabilir.

Ankastre mikrodalga fırın montajı nasıl yapılır?

Ankastre mutfak modülleri ölçüsüne göre seçilen ankastre mikrodalga fırın montajı cihazın garanti kapsamı dışına çıkmaması için yetkili servis tarafından yapılır. Ancak kurulum oldukça basittir. Mutfak dolap kabin ölçülerine göre seçilen mikrodalga fırın, kabin içine prize ulaşabileceği şekilde yerleştirilir ve mobilyaya belirtilen kısımlardan vidalanarak sabitlenir.

Ankastre mikrodalga fırın temizliğinde dikkat edilecek püf noktalar nelerdir?

Ankastre mikrodalga fırınlarda da tıpkı klasik fırınlar gibi yemek, yağ, içecek sıçramalarına maruz kalır. Özellikle sıvı yiyeceklerden çıkan yağ buharı fırın içini kirletebilir. Elektronik olduğu için ilk olarak cihazın prizle bağlantısını kesmelisiniz. Daha sonra iç yüzeyini su ve bulaşık deterjanı ile ıslattığınız sünger veya bez yardımı ile kullanım sonrası silebilirsiniz. Dış yüzeyinde de çizici malzemelerden uzak durmalı ve ağartıcı kullanmamalısınız.

Daha Fazla