Sepet 0

Eğitici Setler

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Anne-Bebek-Oyuncak (2797 Ürün)
Sırala

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Öğrenmeyi Eğlenceye Dönüştürün: Eğitici Setler

Konuşma, problem çözme, hesap yapma ve ince motor gibi becerileri geliştiren setler, çeşitli yaş gruplarına hitap eder. Zekâ oyunları ve bilimsel setler, çocuğunuzun mantık geliştirme becerilerine katkıda bulunurken eğlenceli vakit geçirmesine yardımcı olur. Eğitici set çeşitleri ile çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Her Yaştan Çocukların Gelişimine Katkı Sağlayan Eğitici Setler

Eğitici oyuncak seti ile çocuğunuzun gelişimine destek olurken eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Miniğinizin büyüme sürecine eşlik edecek oyuncakları seçerken yaş aralığını göz önüne alabilirsiniz. İlk yaş oyuncakları ile başlayan ürün çeşitliliğini okul öncesi ve sonrası döneme ait eğitici setler takip eder. Setler, çocuğunuzun yaş grubuna karşılık gelen çeşitli becerilere ve zihin gelişimine uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.

0-1 yaş eğitim seti özellikle el ve göz koordinasyonuna odaklanır. Bu dönemdeki bebeklerin oynadığı oyuncaklar duygusal, fiziksel ve zihinsel gelişimi açısından çok önemlidir. Bir yaşından sonra konuşmayı geliştiren zekâ kutusu, legolar, eğitici şekil ve renkler içeren setleri kullanarak çocuğunuzun tüm bilişsel süreçlerine destek olabilirsiniz. Çocuğunuzun yaşı daha büyük ise doktor seti, satranç, dama ve kelime yarışması gibi setleri tercih edebilir ve büyüme sürecini keyifle izleyebilirsiniz.

2-3 yaş için eğitici setler bebeğin kendine güven duygusunu geliştirmeye yardımcıdır. Bunun asıl nedeni, ilgili yaş aralığındaki miniklerin en hızlı gelişen duygusunun güven olmasıdır. Özellikle 2 yaşında olan bir çocuğa alınan oyun halıları sayesinde bebeğin güvenli bir alanda kendini ve etrafını keşfetmesini sağlar. Dikkat çekici şekil ve renkler çocuğun ilgisini çeker ve çocuk oyun matında kalmaktan keyif alır.

Farklı Alanları Kapsayan Eğitici Setler ile Çocuklarınızla Kaliteli Zaman Geçirin

Eğitici set modelleri, farklı alanlardaki gelişim ihtiyaçlarına hitap eder. Çocuğunuzun problem çözme becerisine katkıda bulunmak için yapboz setlerinden, analitik düşünme becerilerini geliştirmek için legolardan, iletişim becerisini takip etmek için konuşma kartlarından yararlanabilirsiniz. Setler, ilgili yaş grubundaki çocukların dil, bilim, yaratıcılık, sosyal etkileşim becerileri, matematik, el- göz koordinasyonu ve motor becerilerine katkıda bulunur.

Eğitici setler, her çocuğun özel ve yetenekli olduğu bilincinde olan markalar tarafından üretilmiştir. Bu anlamda kategorideki ürünler çok çeşitlidir. Toplama ve çıkarma oyunu, okul öncesi matematik kutusu, konuşturmayı geliştiren zekâ seti ve okumayı sevdiren sesli kitap seti bunlardan sadece birkaçıdır. Köy yapım seti, dama, satranç, tavla ve Bak Bul serisi gibi ürünler arasından seçim yaparak çocuğunuzun en güzel yıllarına daha fazla keyif katabilirsiniz.

Bilim ve Keşif Dünyası: Eğlenceli ve Eğitici Bilim Setlerini Keşfedin

Eğitici oyun setleriyle çocuğunuzun öğrenmeyi sıkıcı bir iş olarak değil, keşif duygusunu perçinleyen eğlenceli bir aktivite olarak görmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuza öğrenme duygusu aşılayan eğitici set modelleri, aynı zamanda kendini keşfetme ve ilgi duyduğu alanı tanıma fırsatı verir. Bilim setleri, eğitici fonksiyonlarıyla çocuğunuzun etrafındaki dünyayı daha iyi algılamasına yardımcı olur.

Erken yaşta çözüm odaklılık ve eleştiri yeteneği kazandıran setler, çocuğunuzun mantık yürütme becerisine doğrudan katkı sağlar. Eğitici bilim setleri, aynı zamanda küçükleri oyun oynarken düşünmeye ve beyin fırtınası yapmaya iter. Bu da ileri vadede çocuğunuzun akademik hayatına bir temel oluşturur. Analitik becerilere doğrudan hitap eden bilimsel oyuncaklar, miniklerin konsantrasyon süresinin uzamasını da destekler.

Matematik Zekası Geliştirici Eğitici Setleri Deneyimleyin

Okul öncesi matematik kutusu, toplama ve çıkarma oyunu gibi ürünler, çocuğunuzun sayısal zekâsına katkıda bulunurken lojik gelişime destek olur. Evin en küçük üyesine ilgi duyacağı zekâ oyununu hediye ederek mantıksal düşünme ve çıkarım yapma yeteneği kazandırabilirsiniz. Özellikle 6 yaş eğitici setler daha çok bilişsel beceriler üzerine odaklıdır ve bu oyuncakların ortak özelliği eğlendirirken öğretmesidir.

Matematik becerisine katkıda bulunan eğitici set modelleri küçüklerin; problem çözme, sayıları tanıma, bilişsel beceri kazanma ve gruplama gibi yeteneklerine katkıda bulunur. Çocuğunuzu hedefe giden yolda teşvik eden bu oyuncaklar, çocuğunuzun konsantrasyon yeteneğiyle tanışmasını sağlarken kendine güvenmesine de yardımcı olur. Matematik ve hesaplama konulu setler, küçüklerin bağımsız hareket etme duygusunu öğrenmesi noktasında da oldukça faydalıdır. Bu ürünler, 5 yaş eğitici set arayan ebeveynlerin de ihtiyacına seslenir.

Yaratıcılığı Destekleyen Sanat ve El Sanatları Setleri

Çocuklar için oyuncaklar çok önemlidir ve doğru seçilen oyuncaklar sayesinde beklenen gelişimi kaydetmek mümkündür. Bu noktada çocukların yaratıcılığını perçinleyen dikkat çekici renk ve şekiller oyuncak setlerinde sıkça kullanılmıştır. Sanat konulu oyuncaklar yaratıcılığın yanı sıra; çifte koordinasyon, ince motor becerisi, öz denetim, bağ kurma ve kendine güven gibi katkıları da sağlar.

2-3 ve 4-5 yaş eğitici setler çocukların hayal evrenini genişleterek yaratıcılık kavramını tanımasını sağlar. İki elini kullanarak bir şeyler yapması gereken çocuğunuz, çifte koordinasyon yeteneği kazanır ve ileride tanıyacağı yazı yazma, bağcık bağlama gibi eylemlere hazır hâle gelir. Yaratıcılığı destekleyen oyuncaklar, dolaylı olarak çocuğunuzun iletişim ve kendini ifade etme becerilerine de katkıda bulunur.

Eğitici Setlerden Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Eğitici set çeşitleri; çocuğun yaşına, ilgisine, ve içinde olduğu dönemin gelişimsel özelliklerine uygun olarak seçilmelidir. Çocuğun ilgili oyuncaktan tam olarak verim alması için bazı noktalara dikkat edilmelidir. Bunlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır;

  • Yaş ve Beceri Düzeyi: Çocuklar için eğitici setler üretilirken miniklerin yaş aralığı ve beceri seviyesi göz önüne alınır. Çocuğun yaşının ve beceri potansiyelinin üzerindeki bir oyuncak başarısızlık duygusuna neden olarak çocuğun kendisini yetersiz hissetmesine yol açabilir.


  • Bedene Uygunluk: Yaş durumu kadar bedene uygunluk da önemlidir. Çocuğunuzun kas kuvvetine orantılı ve bedenine uygun büyüklükte oyuncak tercih etmelisiniz. 3- 4 yaş eğitici setlerin yapısıyla 6 yaş oyuncaklarının yapısı aynı değildir.


  • İşlevsellik: Çocuğun gelişimi için işlevsellik daima ön planda olmalıdır. Bununla bağlantılı olarak tercih edilen oyuncağın yaratıcılığı sınırlamayan, fazla yapılanmamış ve ergonomik olması önemlidir. Örneğin legolar çocuğun dilediğini yapmasına fırsat tanır ve yaratıcılığını perçinler.


  • İlgi Alanı: Eğitici set seçiminde belki de en önemli faktör çocuğun ilgi alanıdır. Bazı çocuklar görsel dikkat gerektiren oyuncaklardan hoşlanırken bazı çocukların ilgisi konuşmalı oyunlarda daha belirgindir. Bu aşamada yapılan doğru seçimler çocuğun gelişimine doğrudan katkıda bulunur.

Tüm bunların yanı sıra bebek eğitici setler arasında seçim yaparken söz konusu oyuncağın güvenli olduğundan emin olmalısınız. Turkcell Pasaj özelinde satışa sunulan bebek oyuncakları çocuk sağlığını tehlikeye atacak özellik taşımaz. Kategorideki oyuncakların köşeleri yumuşak, malzemeleri kaliteli ve yapıları çocuk kullanımına uygundur.

Eğlendirirken Öğreten Eğitici Setler Turkcell Pasaj’da!

Eğitici setler 4 yaş ya da 1 yaş fark etmeksizin her yaş grubunun verim alacağı formda tasarlanmıştır. Çocuklar için eğlenceli vakit geçirme aracı olan ürünlerin zihinsel, fiziksel ve duygusal gelişime katkılarını görmek ve çocuğunuzun büyüme sürecine heyecanla tanık olmak için size uygun seti sepete ekleyebilirsiniz. Hemen şimdi çocuğunuzun büyüme sürecinde köprü olacak oyuncağı satın alın ve Turkcell Pasaj’ın ayrıcalıklarla dolu dünyasını keşfedin.

Daha Fazla

​​