Sepet 0

Biberonlar

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Anne-Bebek-Oyuncak (2797 Ürün)
Sırala
Peşin Fiyat
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Bebeklerin Beslenmesinde Başrol: Biberonlar

Biberonlar bebek beslenmesinde temel ihtiyaçlar arasındadır. Yenidoğandan itibaren beslenmede önemli role sahip bebek biberon, anne sütü ya da mamayla beslenmede vazgeçilmezdir. Aynı zamanda pratik olmalarıyla beslenme sürecini kolay hâle getirir. Farklı çeşit ve modellere sahip ürünler, bebek için en kullanışlı olanı bulmaya da imkân sağlar. Alternatifler arasından seçim yaparak bebeğinizin beslenmesini destekleyebilirsiniz.

Bebeğinizin Rahatlığı için Doğru Biberon Seçimi: Biberon Çeşitleri

Bebeklerin konforlu ve rahat şekilde beslenmesi için biberon çeşitleri bulunur. Bunlar malzeme, tasarım ve model açısından birbirinden farklılık gösterir. Her ürünün kendine göre farklı avantajları bulunur. Bebeklerin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda biberon çeşitleri oldukça kullanışlıdır.

Ürün çeşitleri boyut olarak birbirinden farklıdır. Yenidoğan biberon, küçük boyutu ve özel şekliyle sağlık sorunları olan ya da prematüre doğan bebekler için avantaj sağlar. Seyahat sırasında veya dışarıda kullanmak için içindeki sıvının sıcaklığı uzun süre koruyan bebek biberon çeşitleri de vardır. Aynı zamanda yolculuk yaparken biberon çantasını kullanarak güvenli ve sağlıklı şekilde taşıyabilirsiniz.

Sağlıklı ve Kolay Kullanıma Sahip Cam Biberonlar

Cam malzemeden üretilen bebek biberon, sağlıklı ve kaliteli olmasıyla bilinir. Diğer çeşitlere göre daha dayanıklı olan cam biberonlar, uzun süre kullanıma uygundur. Hijyen açısından ise kolay temizlenebilir olması ve yüksek sıcaklığa dayanıklılığıyla çok avantajlıdır. Tat ve koku geçirmeyen sağlık dostu bebek biberonları herhangi bir kimyasal madde de içermez. Tasarım olarak ise ağırlıkları diğerlerine göre daha ağırdır. Bu yüzden bebeğin yaşına göre tercih yapabilirsiniz.

Kırılmayan Yol Arkadaşı Plastik Biberonlar

Plastik biberonlar, bebek beslenmesinde sıkça tercih edilen gereçlerden biridir. Hafif tasarımlarıyla kolay tutma sağlamasının yanında kolayca taşınabilir özelliktedir. Bu yüzden hem bebek hem ebeveynler için kullanışlıdır. Plastik ürün çeşitleri, çarpma veya darbelere karşı da dayanıklıdır. Bu yüzden küçük bebeklerin kullanımı için güvenlidir. Plastik malzemeden üretilen modeller uygun fiyatlarıyla da ebeveynlerin tercihi olur.

Bebeklerin Ağız Yapısına Uygun Şekil Alan Silikon Biberonlar

Silikon biberonlar, yumuşak yapıları sayesinde memeden geçiş sürecinde kolaylık sağlar. Doğal emiş hissi sağlayan silikon materyal, bebeklerin biberona daha rahat alışmasına yardımcıdır. Silikon materyal; dayanıklılık, kolay temizlik ve hafiflik gibi pek çok avantajı da beraberinde getirir.

Bebeğinize Göre Farklı Tasarımda Biberon Modelleri

Biberon modelleri farklı tasarımlarıyla hem estetik hem kullanışlıdır. Çeşitli modeller bebeklere göre tasarlanır. Bu sayede bebek konforlu ve rahat şekilde beslenir. Farklı tasarımlar, bebekler için keyifli desenlere sahiptir. Ürün çeşitleri penguen, ayıcık, köpek, fil veya geyik gibi hayvan desenleriyle bebeklerin ilgisini çeker. Aynı zamanda farklı renklere sahip olanlar da estetik zevke hitap eder.

Bebeğin Kolayca Tutabileceği Ergonomik Tasarımlı Biberonlar

Ürünler, bebeklerin kolayca kavraması için ergonomik tasarımlara sahiptir. Bu tasarımlar şekil, kaymaz yüzey veya yumuşak tutma kulplarıyla çeşitlenir. Tutma kulplarına sahip ürünler, özellikle küçük yaş grubundaki bebekler için çok kullanışlıdır. Kolayca tutulabilen biberonlar sayesinde bebeğiniz rahat bir şekilde beslenebilir. Kulp kısmı çıkarılıp takılan çeşitlerde bulunur. Özellikle biberon ısıtıcılarını kullanırken bu tür tasarımlar kullanışlıdır.

Kolikten ve Gaz Oluşumundan Koruyan Biberon Modelleri

Antikolik biberonlar, bebeklerin hava yutma oranını en aza indiren özel tasarımlarla üretilir. Bu çeşitler özellikle bebekler için büyük bir sorun olan gaz oluşumunu ve kolik semptomlarını azaltarak rahat bir beslenme sunar. Gaz yapmayan biberonlar özel hava valfleriyle tasarlanır. Bunlar hava akışını kontrol ederek oluşabilecek negatif basınçları ortadan kaldırmayı hedefler. Antikolik sistemlere sahip çeşitler sayesinde bebeğinizin bu tür semptomlarını en aza indirebilirsiniz.

Net Ölçü İşaretleriyle Doğru Miktarlarda Beslenmeye Yardımcı Biberonlar

Bebeklerin beslenme alışkanlıklarını takip etmek için ölçü kullanmak önemlidir. Bebek biberonlarda bulunan ölçü işaretleri, bu konuda büyük avantaj sağlar. Bebeğiniz için doğru miktardaki mamayı biberondaki çizgiler sayesinde kolayca görebilirsiniz. İşaretler ml veya oz ölçü birimleriyle tasarlanır. Net ölçüler sayesinde bebeğin günlük alması gereken mama miktarını kolayca takip edebilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Her Şeye Sahip Biberon Setleri

Bebeklik döneminde sıkça ihtiyaç duyulan biberon, set olarak da satılır. Biberon seti genellikle birden fazla biberon ve emziği içerir. Setler aynı boyutta olabileceği gibi farklı tip ve tasarımda da olabilir. Genellikle yedek parçalar da pakete dâhil olduğu için ihtiyaç duyduğunuzda kolayca değiştirebilirsiniz. Ayrı ayrı almak yerine set olanları satın alarak pek çok avantaj elde etmeniz mümkündür. Tek pakette bulunan biberon takımı pratik kullanım sağlar. Aynı zamanda set olarak satın aldığınızda fiyatlar da daha uyguna gelir. Bu sayede bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.

Biberon Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bebek beslenme gereçlerinde önemli yere sahip biberonlar birçok farklı çeşitte bulunur. Alternatifler arasından seçim yaparken bazı noktaları göz önünde bulundurmanız yarar sağlar. Başlıca dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Şekil ve emzik türü: Ürün çeşitleri farklı tasarımlarla ve emzik türleriyle üretilir. Rahat tutmak için kulplu tasarımlar, ileri dönemlerde ise bardak biberon avantajlıdır. Emzik türleri ise standart veya meme ucuna benzeyen olarak çeşitlenir.
  • Malzeme kalitesi ve güvenilirliği: Modeller genellikle cam, plastik veya silikondan üretilir. Seçim yaparken plastik olanların BPA gibi zararlı kimyasalları içermemesine dikkat edilmelidir. Bebek için güvenli malzemelerden üretilen ürünler sağlıklı olmasıyla öne çıkar.
  • Boyut ve kapasite: Farklı ölçü ve kapasitedeki biberonlar arasından bebeğin yaşına uygun seçimler yapabilirsiniz. Bebek büyüdükçe ihtiyaç duyacağı besin miktarı da artar.
  • Kolay temizlenebilirlik: Hijyenik şekilde temizlemek bebek sağlığı için oldukça önemlidir. Kolay temizlenebilir ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı ürünleri tercih etmeniz yararlıdır.
  • Hava akışı sağlaması: Bebeklerde sık görülen gaz problemini en aza indirmek için hava akışı sağlayan antikolik biberonlar avantajlıdır.

Bebek gereçlerini seçerken hassas davranmak önemlidir. Genel olarak bebeğin ihtiyaçlarını ve sağlığını göz önünde tutarak doğru bir alışveriş yapabilirsiniz.

Bebeğinizin İhtiyaçlarına Uygun Biberonlar Turkcell Pasaj’da!

Geniş ürün yelpazesine sahip Turkcell Pasaj’da aradığınız bebek biberonu bulmanız kolaydır. Farklı çeşitteki ürünler arasından bebeğiniz için en iyisini tercih edebilirsiniz. Her bütçeye uygun biberon fiyatları arasından seçim yapmanız avantajlıdır. Pasaj, bazı zamanlar ürünlerinde kampanyalar da yapar. Çeşitli fırsatlardan yararlanarak bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Biberon Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Sağlık ve güvenlik için biberonların düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Değiştirilmeye ihtiyaç duyulacak sıklık kullanım süresi, hasar ve emzik durumuna göre farklılık gösterir. Çatlak, deformasyon, renk değişimi veya yıpranma gibi etkenlere bağlı olarak değişmesi gerektiğini anlayabilirsiniz.

Biberon Ne Zaman Bırakılmalı?

Bebek biberonun bırakılması gereken zaman birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Bunlar; bebeğin beslenme alışkanlıkları, fiziksel ve psikolojik gelişimi, ebeveyn tercihi olarak sıralanabilir.

Biberon Nasıl Temizlenir?

Biberonları birçok farklı şekilde temizlemek mümkündür.Temizlenme yöntemi ürüne göre farklılık gösterebilir. Bu yüzden etiketine veya kullanım kılavuzuna bakmak fayda sağlar. Bebek biberonu temizlemek için bulaşık makinesinde kolayca yıkalayabilirsiniz. Etkili temizlik için biberon yıkama fırçası da tüm kalıntıları temizlemeye yardımcı olur. Bu tür özel tasarlanmış fırçaları kullanarak iç yüzeyini kolayca temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda sıcak sabunlu su da mikropları öldürmede etkili bir yöntemdir.

Bebeğime Biberonu Neden Turkcell Pasaj’dan Almalıyım?

Güvenilir ve ayrıcalıklı bebek biberon alışverişi için Turkcell Pasaj’ı tercih edebilirsiniz. Pasaj, müşteri memnuniyeti politikasıyla her yanınızda olur. Alışveriş esnasında aklınıza takılan soruları veya sonrasında merak edebileceklerinizi hızlıca yanıtlar. Farklı seçenekler arasından seçim yaparken kullanıcı değerlendirmeleri de size yardımcı olur. Dilediğiniz ürünü satın aldıktan sonra hızlı kargo gibi avantajlarla kısa süre sonra size ulaşır.

Daha Fazla

​​