Sepet 0

Kutu Oyunları

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Hobi-Oyun (4741 Ürün)
Sırala
Peşin Fiyat
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Birbirinden Eğlenceli En İyi Kutu Oyunları

Aile ve arkadaş toplantılarında eğlenceyi artırmak isteyenler için kutu oyunları en iyi aktivitelerden biri olabilir. Sevdiklerinizle güzel vakit geçirirken bilgilendirici oyun setleri ile farklı beceriler de elde edebilirsiniz. Strateji geliştirme oyunları ile daha fazla para kazanmaya çalışırken, kelime bulmaca oyunları ile sözcük dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Netflix’in fenomen dizilerinden La Casa De Papel’in heyecanını monopoly ile yaşayabilirsiniz. Jenga ile kıran kırana bir denge oyunu oynarken, Tic Tac Toe sayesinde beyin egzersizi yapabilirsiniz. Geleneksel tavla oyunuyla şans ve stratejiyi bir araya getirerek heyecan dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Oyuncu sayısı ve oyun çeşidine uygun pek çok alternatiften birini tercih ederek eğlenceye başlayabilirsiniz.

En Çok Sevilen Kutu Oyunları Çeşitleri

Gerçek hayata en yakın strateji ve satın alma oyunu olan monopoly, kalabalık arkadaş gruplarının ve ailelerin tercih ettiği oyunlardan biridir. Monopoly farklı oyuncu tiplerine uygun olarak pek çok alternatif sunar. Kaybetmeyi sevmeyenler için Şanslı Kaybedenler, hileci oyuncular için de Cheaters Editions ile monopoly farklı versiyonlarını sunmuştur. Özellikle çocuklar için daha iyi bir seçenek olan monopoly Junior ve monopoly Junior Elektronik Bankacılık onların hayal dünyalarını geliştirerek soyut düşünme yeteneklerini ortaya çıkarmaya yardım eder. En çok sevilen denge oyunlarından biri olan Jenga ise yaş ve kişi sınırı olmayan oyunlardan biridir. Ahşap blokların devrilmeden kuleden alınmasını hedefleyen Jenga, küçük çocukların el koordinasyonlarını geliştirmesi için de uygundur. Kelime bulma oyunu denince akla ilk gelen oyun Tabu, klasikleşen kuralları dışında çizerek, kuklayla ve kelime sınırı ile anlatma gibi versiyonlar da içerir. 8 yaş ve üzeri çocukların kelime hafızalarının gelişmesi için Tabu Junior en çok tercih edilen çocuk oyunlarının başında gelmektedir.

Bilime Meraklı Olanlar için Hobi Oyun Kutuları

DNA araştırmaları ya da laboratuvar gereçlerine ilgi duyuyorsanız “Neo Olay Yerindeki DNA” oyunu ile kendinizi bir bilim insanı gibi hissedebilirsiniz. Tek kişilik veya grup olarak oynanabilen bu bilimsel hobi oyunu ile özellikle çocuklar deney yapmanın keyfini doyasıya yaşayabilir. Kurutulmuş çileğin DNA örneğini alarak tüm hücrelerini inceleyebilirsiniz. Basit bir kimyasal ayrıştırma tekniği kullanarak oynanan bu kutu oyunuyla laboratuvar ortamını evinize taşıyabilirsiniz. 8 yaş ve üzeri için uygun olan DNA oyunu ile çocuklarınızın biyoloji ilgisini artırabilirsiniz. Kutu içerisinde bulunan izopropil alkol, cam slayt ve sodyum klorür gibi kimyasal maddeler ile deney yapmayı bu oyunla eğlenceli hale getirebilirsiniz. Kurutulmuş çileğin hücre zarını parçalayarak DNA’nın ortaya çıkmasını gözlemleme fırsatını bulacağınız bu oyunda Friedrich Miesher’in yöntemini kullanmayı öğrenebilirsiniz. Bilimsel merak ve uygulamalı biyoloji bilgisi gibi kazanımlar elde etmek isteyenler için bu oyun seti iyi bir alternatif olabilir.

Kaliteli Zaman Geçirmek İsteyenler için Aile Kutu Oyunları

Boş vakitleri daha verimli geçirebilmek için aile kutu oyunları tercih edilebilir. Eğitici oyunlar sayesinde çocuklarınızın sözel ve sayısal zekalarının gelişmesine destek olabilirsiniz. “Neo Kelime İşlem Yarışması” oyunu bu açıdan tercih edilebilecek alternatiflerden biridir. Aynı zamanda pek çok ülkede yayınlanan ve severek takip edilen bir TV programının oyun versiyonudur. İlk aşamada oyuncular verilen harflerden en uzun kelimeyi bulmayı hedefler, ikinci kısımda ise ellerindeki rakamlarla hedeflenen sayıya ulaşmaya çalışırlar. En uzun kelimeyi ve hedefe en yakın sayıyı bulan kazanır. 150’den fazla sayı ve harf kartı arasından rastgele seçim yaparak her defasında heyecanı katlayabilirsiniz. Oyun oynarken kelime hazinesi ve hızlı işlem yapma yeteneği de gelişmiş olur. Bulmaca çözmeyi seven ve aritmetik bilgisini artırmak isteyenler için iyi bir oyun alternatifi oluşturabilir.

Klasik Sevenlerin Tercihi Geleneksel Kutu Oyunları

Geçmişi eski çağlara kadar dayanan tavla ve 9 taş sadece şansa dayalı gibi görünse de; arka planında stratejik kuralları vardır. Tavlada gelen zarlara göre belirli stratejiler izlenir. Her zar çifti için hesaplanabilen oynama alternatifleri vardır. Bu sayede oyuncular zamanla, kazanmak için en iyi hamleleri yapmayı öğrenebilirler. Pratik Tavla kutu içeriğinde bulunan tavla problemleri ve çözümleri kitapçığı ile çocuklara farklı bakış açıları kazandırabilirsiniz. 9 taş ise 4 farklı versiyonu olan soyut düşünme yeteneği kazandıran bir oyundur. Bazı yerlerde 3 taş olarak da adlandırılan oyunun değişik birçok ismi vardır. Kutu içerisinde oyun tahtası 3 versiyon oynanabilecek şekilde tasarlanm​ıştır. Oyunculara sakin olup sabırlı hareket etme becerisi kazandırır. Çocuklarda düşünme yeteneğinini arttırırken beyin jimnastiği yapmalarına yardımcı olur. Hafıza ve konsantrasyon becerisinin kazanılmasına katkı sağlar. Çocuklara küçüklükten itibaren stratejik oyunları sevdirmek istiyorsanız bu geleneksel oyunlar sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Partilerin Vazgeçilmezi Eğlenceli Kutu Oyunları

Pek çok alternatiften biri olan “Tabu” oyunu, parti gibi ortamlarda eğlenceyi arttıracak iyi bir seçenek olabilir. Birbirinden komik ve zor kelimeleri arkadaşlarınızla belirlenen süre içerisinde bilerek takımınızı öne taşıyabilirsiniz. Ya da jenga gibi sabır ve dikkat isteyen bir oyunu seçerek de arkadaşlarınızla eğlence dolu vakitler geçirebilirsiniz. Jenga gibi zor bir oyunu kazanmak içinse yalnızca dikkatli bir gözlemci olmanız yetmiyor, oyunun akışını da iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekiyor.

İki Kişilik Kutu Oyunları

Connect 4 hem eğlenceli hem de hızlı düşünmeyi teşvik eden oyun arayanlar için bir alternatif oluşturur. Renkli diskleri yukarı, aşağı ya da çapraz olarak dizmeyi hedefleyen bu oyunda rakibin hamlelerini de hesaplayarak hareket etmek gerekir. İlk dörtlü sırayı dizmeyi başaran oyunu kazanmış olur. Connect 4 Shots daha fazla heyecan isteyenler için aksiyonun dozunu artırır. Böylece toplar sıraya dizilmeden önce masada sektirilerek istenilen aralığa atılır.

Kutu Oyunları Fiyatları

Kutu oyunları kategorisinde herkese hitap edebilecek geniş fiyat aralığı bulunmaktadır. Oyunun içeriği ve malzeme materyali gibi unsurlar da bu konuda belirleyicidir. Oyunlar sert plastik, kalın mukavva ve ahşap gibi malzemeler ile üretilmektedir. Ucuz kutu oyunları arayanlar için de daha sade ve az malzemeden oluşan o​yun setleri bir seçenek olabilir.

En Çok Tercih Edilen Kutu Oyunları Yorumları

Kutu oyunları özellikle gelişim çağındaki çocuklarda dikkat toplama, analitik düşünme, pratiklik kazanma ve el becerilerinin gelişmesi gibi kazanımlar sağlaması açısından önemlidir. Planlama ve öngörü gibi yeteneklerin artmasını sağlayan oyunlar eğlenceyle öğrenmeyi bütünleştirdiği için tercih edilebilir. Kullanıcıların yaptığı yorumlar sayesinde yeni kutu oyunu almak isteyenler de fikir sahibi olabilirler.

Turkcell Pasaj ile En İyi Kutu Oyunları Alışverişi

Birbirinden farklı pek çok kutu oyununa Turkcell Pasaj ile ulaşabilirsiniz. Tüm yaşlara uygun kategorilenmiş oyunların detaylarına ve fotoğraflarına göz atabilirsiniz. Böylece alışveriş yapmadan önce aklınızdaki soru işaretlerini gidererek en iyi alternatifi seçebilirsiniz.

Daha Fazla

Sıkça Sorulan Sorular

Çocuğumun Yaş Aralığına Uygun Oyunu Nasıl Seçerim?

Kutu oyunlarının üzerinde ve açıklamalarda yer alan yaş ibarelerini kontrol ederek doğru oyunu satın alabilirsiniz ( 8+, 9-99, 3+ vs.).

Oyun Kurallarını Nereden Öğreneceğim?

Oyun kutularının içerisinde gerekli oynama talimatlarını içeren bilgilendirme kitapçıkları mevcuttur.

Kutuların İçinden Hangi Oyun Malzemeleri Çıkıyor?

Oyun içerikleri ürün açıklama sayfasında ve kutu üzerinde yazmaktadır. Bazı oyunlarda pil gerektiği için kutu içerisinde mevcut olup olmadığına dikkat ediniz.

Daha Fazla