Hafıza & Depolama Ürünleri

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Cep Telefonu-Aksesuar (4591 Ürün)
Sırala
Markalar
Peşin Fiyat
Puan
Satıcılar
Temizle

Hafıza & Depolama Ürünleri | USB, Flash Bellek, SSD

Hafıza depolama araçları; bilgisayar, cep telefonu, tablet gibi cihazlarınızdaki verileri yedekleyebilmenizi sağlayan yararlı ürünlerdir. Fotoğraflarınızı, videolarınızı, iş dosyalarınızı rahatça saklayabilmenizi sağlayan hafıza depolama ürünleri, veri kaybı yaşamanızın önüne geçer ve dijital cihazlarınız zarar görse bile önemli dosyalarınızı kurtarabilmenize olanak tanır. SanDisk, Lexar gibi markalar tarafından üretilen hafıza depolama araçları arasında flash bellekler ve micro SD kartlar bulunur. Flash bellek seçenekleri, harici depolama araçları olarak öne çıkarken SD kart çeşitleri ise dahili hafıza depolama işlemlerinizi başarıyla yerine getirir. Eğer siz de dijital cihazlarınızdaki dosyaları yedeklemek ve bilgisayar, tablet ya da cep telefonunuzun hafıza kapasitesini artırmak istiyorsanız, hafıza çeşitleri ve depolama birimleri ile hemen tanışabilirsiniz. Birbirinden etkili ve kullanışlı hafıza depolama birimleri çeşitlerini ise Turkcell Pasaj’da bulabilirsiniz.

En Kullanışlı Flash Bellek Modelleri

Hafıza depolama araçları nelerdir?” sorusuna verilebilecek yanıtların başında, flash bellek seçenekleri gelir. 16, 32, 64 GB gibi seçenekleri bulunan flash bellek seçenekleri, güçlü tasarımları ve pratik kullanım şekilleriyle size veri depolama konusunda büyük bir kolaylık sağlar. USB aracılığıyla bağlantı gerçekleştirebilen flash bellek modelleri, bu sayede USB desteği bulunan her türlü cihaza kolayca bağlanabilir. Cep telefonu modellerine en önemli cep telefonu aksesuarları arasında yer alan USB dönüştürücülerle bağlanabilen flash bellekler, USB girişine sahip olan bilgisayar, tablet, akıllı televizyon gibi cihazlara da doğrudan erişebilir. Her türlü veri dosyasını depolayabilen flash bellek modelleri, USB portuna bağlandıkları anda otomatik olarak devreye girer. Herhangi bir kurulum ve tanımlama istememeleri sayesinde en pratik depolama aygıtları arasında yer alan cihazlar, güvenli tasarımlarıyla da ön plana çıkar. Katlanabilir ya da kapaklı şekilde tasarlanan ürünler, bu sayede kullanılmadıkları durumda toz, sıvı teması, darbe gibi olumsuzluklardan kolayca korunur.


Flash bellek seçenekleri, dileyen kullanıcılar için micro USB çıkışıyla da tasarlanabilir. Cep telefonundan cep telefonuna ya da tablet bilgisayarlara veri aktarırken son derece yararlı olan micro USB çıkışlı flash bellek seçenekleri, telefonunuzdaki dosyaları herhangi bir dönüştürücü kullanmadan doğrudan harici depolama aygıtlarına transfer edebilmenizi sağlar. Micro USB çıkışlı flash bellekler, özellikle çok sayıda fotoğraf ve video çeken ya da telefonunu sıfırlamadan önce dosyalarını yedeklemek isteyen kullanıcılar için idealdir. Telefon hafızasındaki dosyaları yalnızca birkaç saniyede kopyalayabilmenize imkân tanıyan ürünler, dayanıklı tasarımları sayesinde telefonunuzda yaşanabilecek olumsuzlukların kişisel dosyalarınıza zarar vermesinin önüne geçer. Micro USB bağlantılı depolama aygıtları, USB dönüştürücüler aracılığıyla standart USB girişine sahip aygıtlara da bağlanabilir. Dual drive özelliğine sahip olmaları sayesinde son derece hızlı bir performans gösteren ürünler, bu sayede yüksek hacimli dosyaları aktarırken bile vakit kaybetmenizi önler.

Hafıza Kartı Seçenekleri

Pek çok kullanıcı, “taşınabilir depolama ve hafıza birimleri nelerdir?” sorusuna alternatif yanıtlar arar. Hem cep telefonlarında hem de diğer dijital aygıtlarda kullanılabilen en kullanışlı depolama ve hafıza birimleri arasında, hafıza kartı çeşitleri de bulunur. SD kart olarak da bilinen hafıza kartları, telefon ve bilgisayarların ilgili girişlerine yerleştirilerek kullanılan ve geniş kapasiteleri sayesinde çok sayıda dosyayı rahatça depolayabilmenize imkân tanıyan ürünlerdir. SanDisk ve Lexar gibi markaların imzasını taşıyan hafıza kartı depolama aygıtları, hem sabit hem de taşınabilir şekilde kullanılabilmeleriyle de öne çıkar. Cep telefonları için küçük boyutlu olarak üretilen micro SD kartlar, kullanıcılara 8, 16, 32, 64 ve 128 GB gibi farklı depolama alanları sunar. Hafıza kartlarını dijital cihazlarınızda kullanmanız ise oldukça kolaydır. Cihazınızla uyumlu bir kartı telefon, tablet ya da bilgisayarınızın SD kart girişine yerleştirmenizle birlikte kullanıma başlayabilirsiniz. Kartta herhangi bir arıza bulunmadığı sürece tüm dijital cihazlar, SD kart girişini otomatik olarak algılar ve size bu kartı depolama alanı olarak kullanmak isteyip istemediğinizi sorar. Eğer cihazınızın sorusuna yanıt verirseniz, kartı taktığınız andan itibaren gerçekleştirdiğiniz tüm işlemler, SD kart üzerine kaydedilir. Bu sayede cihaz kameranızla çektiğiniz fotoğraflar, videolar, cihaza internetten ya da mail adresinizden indirdiğiniz dosyalar ve diğer veriler, SD kart üzerine yazılır.


Telefon ve tablet modellerinin bir bölümü, hafıza kartlarına uygulama yükleme özelliğine de sahiptir. Bu sayede cihaz hafızasından önemli bir yer ayırmanıza olanak tanıyan hafıza kartları, telefon ve tabletinizin dahili depolama alanının dolmasını önler ve düşük depolama alanı sebebiyle karşılaşabileceğiniz performans kayıplarının da önüne geçer. Micro SD kartlar, dilerseniz telefonda ya da tablette sabit olarak ve yalnızca telefon hafızasını yükseltme amacıyla kullanılabilir. Bu şekilde kullanılan kartlar, telefonunuzdan ve tabletinizden alacağınız verimi artırırken daha çok sayıda dosya depolayabilmenize yardımcı olur. Dileyen kullanıcılar ise hafıza kartlarını portatif aygıt olarak tercih edebilir. Hafıza kartını farklı cihazlarda kullanmanız için, bir cihazdan çıkarıp ötekine takmanız yeterlidir. Dijital cihazlar, hafıza kartının çıkarıldığını otomatik olarak algılar ve telefonun dahili hafızasını otomatik olarak depolama alanı olarak tanımlar. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman, karta kaydedilen dosyaları diğer dijital cihazlarınıza taşımanız mümkün hâle gelir. Kart takılı değilken çektiğiniz fotoğraflar, videolar ve telefona indirdiğiniz dosyalar ise telefonun hafıza alanına depolanır. Micro SD kartları dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlarda çalıştırmak için ise adaptör kullanmanız gerekebilir. Pek çok micro SD kart, her türlü cihazda çalıştırılabilmeleri amacıyla adaptörüyle birlikte satılır. Bu sebeple, kartınızı micro SD kart girişi bulunmayan cihazlara takmadan önce adaptörünün içine yerleştirmeniz ve yeni cihaza adaptörle birlikte takmanız gerekir. Micro SD kart adaptörleri, birbirleriyle uyumludur. Bu sebeple, kartınıza ait olan adaptörü bulamamanız durumunda başka bir kartın adaptörünü kullanabilir ve kartınızı her türlü bilgisayarda rahatlıkla çalıştırabilirsiniz.

SSD Hard Disk Seçenekleri

Cep telefonları ve tabletlerde bulunan verilerinizi depolayabileceğiniz en etkili ürünler arasında, SSD hard disk seçenekleri de bulunur. İsmini Solid-State Disk, yani “katı hal sürücüsü” ifadesinin kısaltmasından alan SSD hard disk seçenekleri, HDD modellerinden farklı olarak iç kısmında herhangi bir disk bulundurmaz ve tüm verileri dijital altyapısına yazar. Bu sayede son derece dayanıklı bir performans sergileyen SSD hard disk modelleri, geniş hafıza kapasiteleriyle de öne çıkar. 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB ve 2 TB gibi farklı kapasitelerde üretilen SSD hard disk modelleri, tek bir aygıtla pek çok verinizi rahatça depolayabilmenize imkân tanır. USB bağlantısı sayesinde cep telefonu, tablet, masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar gibi cihazların tümüne bağlanabilen SSD hard disk modelleri, aynı zamanda cihazlar arasında bilgi transferi yapabilmenizi de kolaylaştırır.


SSD hard disk seçenekleri, yüksek hızlarıyla veri kopyalama işlemini saniyeler içinde tamamlayabiliR ve internet bağlantısına ihtiyaç duymamalarıyla da kullanım konforunuzu artırır. Windows, MacOS, Android ve iOS işletim sistemlerinin tümüyle uyumlu olan ürünler, farklı işletim sistemlerine sahip cihazlarda rahatlıkla kullanılabilir. Eğer siz de cep telefonlarınızın, tabletlerinizin ve bilgisayarlarınızın dahili hafızasını artırmak ve farklı cihazlarınız arasında kolayca dosya aktarımı yapmak isterseniz, Turkcell Pasaj’da sizi bekleyen hafıza ve depolama ürünlerini inceleyebilirsiniz. Telefon ve bilgisayar modellerinize en uygun aygıtları size özel fiyat ve ödeme seçenekleriyle rahatça satın alabilir, geniş depolama alanlarının ve sınırsız dosya paylaşımının tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Daha Fazla