Sepet 0

Bebek Arabaları

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Anne-Bebek-Oyuncak (2859 Ürün)
Sırala
Kontratlı Ürünler
Peşin Fiyat
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Kaliteli ve Modern Tasarımlı Bebek Arabaları

Çocuk sahibi olmaya hazırlanan ebeveyn adayları tarafından öncelikli olarak araştırılan ürünlerden biri bebek arabalarıdır. Hem bebeğin hem de eşyaların rahat bir şekilde taşınabilmesine yardımcı olan bu ürünlerin kalitesine öncelik verilmesi gerekir. Güvenli bir şekilde bebeğinizi taşıyabilmeniz için sağlam malzemelerden üretilmiş olan arabalara yönelmeye özen göstermelisiniz. Bu sayede uzun süre boyunca kullanabilmeniz de mümkün hale gelir. Çocuklu ailelerin olmazsa olmaz eşyaları arasında yer alan bebek arabası seçeneklerinde geniş bir ürün yelpazesine rastlamanız mümkündür. Farklı birçok ihtiyaca, beklentiye ve aynı zamanda da tarz anlayışına yönelik model alternatifleri mevcuttur. Dolayısıyla çocuğunuzun yaşına, ihtiyacına ve beğenilerine hitap eden bebek arabasını zahmetsiz bir şekilde bulabilirsiniz. Dışarı çıkarken işinizi fazlasıyla kolaylaştıran bebek arabası modelleri, maksimum güvenlikle çocuğunuzu taşıyabilmenizi mümkün kılar. Böylelikle günlük yaşantınızda size pratiklik kazandırır. Eğer siz de çocuğunuz için kalitesi yüksek, sağlam, modern tasarımlı ve uzun ömürlü bir bebek arabası satın almayı düşünüyorsanız, Turkcell Pasaj’ı ziyaret ederek pek çok markanın ürün seçeneklerine göz atabilirsiniz. Böylece aralarında karşılaştırma yaparak ihtiyacınıza en çok uyan modeli anında bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Model çeşitliliği sebebiyle çocuklar için bebek arabası arayışında olan ebeveynler kararsızlık yaşayabilir. Hem kolaylıkla karar verebilmek hem de satın alınan ürünü yıllar boyunca kullanabilmek için bazı bebek arabası özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Bu özelliklerden bazıları aşağıdaki gibidir:

  • İlk etapta bebeğinizin yaşına uygun bir tercihte bulunmanız gerekir. Farklı boyutlarda araba seçenekleri mevcut olduğu için bebeğinizin rahatlıkla sığabileceği alternatifi hemen bulabilirsiniz.
  • Göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer kriter de ürünün hafif bir yapıya sahip olmasıdır. Hem iterken hem de katlayıp yanınızda taşımanız gerektiğinde size zorluk yaşatmaması önemlidir.
  • Satın alacağınız bebek arabası modelinin dengeli gitmesi gerekir. Bu noktada tekerleklerin yapısı önemli bir role sahiptir. Alışveriş öncesinde sürerek dengesini kontrol etmelisiniz.
  • Ürünün tutma sapının ergonomik olması ebeveynlerin rahat etmesi açısından dikkate alınmalıdır. Sapı tuttuğunuz zaman ve arabayı iterken ellerinizde herhangi bir rahatsızlık hissi oluşmamasına öncelik vermelisiniz.
  • Bir diğer kriter ise arabanın kolay bir şekilde katlanmasıdır. Aracınızın bagajına yerleştirmeniz ya da toplu taşıma kullanmanız gerektiğinde hem hızlı hem de pratik katlanabilmesi işinizi fazlasıyla kolaylaştırır.

Bebek Arabası Ne Zaman Alınır?

Anne ve baba adaylarının hazırlık sürecinde öncelik verdiği bebek araç ve gereçleri içinde arabalar ön plana çıkar. Ne zaman alınması gerektiği ise en çok merak edilen konular arasındadır. Bebek arabası çeşitleri arasından bir tercih yapmak için doğumdan 1 ay öncesi idealdir. Hem farklı markaların ürünlerine göz atma fırsatı bulabilir hem de ihtiyaçlarınızı ve önceliklerinizi belirleyerek ideal modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu ürünler yenidoğanlar için de kullanılabilir. Dolayısıyla tamamen yatık pozisyona getirebileceğiniz, ultra ergonomik alternatifleri değerlendirmeniz, doğum sonrasındaki süreçte rahatlıkla dışarı çıkabilmenizi mümkün hale getirir. Özellikle Maxi-Cosi MX1311712110 bebek arabası gibi modeller bu anlamda en çok dikkat çeken seçeneklerdendir. Bebek arabasını çocuk sahibi olmaya hazırlanan sevdiklerinize hediye olarak da satın alabilirsiniz. Doğumdan sonra da alışverişinizi yapabilirsiniz. Böylece bebeğin boyuna ve ihtiyacına hitap eden modeli de rahatça bulabilirsiniz. Bütün alternatiflere göz atmak için Turkcell Pasaj’ı ziyaret edebilirsiniz. Bebek arabası yorumları sayesinde ürünler hakkında detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilir, fikir edinebilir ve bu doğrultuda kararınızı verebilirsiniz.

Bebek Arabası Kaç Yaşına Kadar Kullanılır?

Güvenli bir seyahat imkanı sağlayan bebek arabaları, yenidoğanlarda kullanılmak için uygun model seçeneklerine sahiptir. Satın alınan ürünü, bebeğiniz 15 kg’a ulaşana kadar kullanabilmeniz mümkündür. Dolayısıyla hemen hemen 3 yaşına kadar size eşlik eder. Özellikle fonksiyonel detaylar açısından zengin olan alternatifler bu noktada ebeveynlere büyük kolaylıklar sağlar. Tamamen yatırılabilen arabalar hem bebeğiniz yeni doğduğu zaman hem de büyüdüğünde binebileceği seçeneklerdendir. Bu nedenle tercihinizi çok yönlü ve işlevsel modellerden yana kullandığınız takdirde her dönemde arabayı kullanmanız da mümkün olur.

Bebek Arabası Nasıl Katlanır?

Fonksiyonelliği ve sağladığı tüm kolaylıklarla dikkatleri üzerinde toplayan bebek arabalarını birçok sebeple katlamanız gerekebilir. Seyahat edeceğiniz zaman toplu taşımalarda yer kaplamaması için, kendi aracınızın bagajına yerleştirirken kompakt bir hale getirmek oldukça kolaydır. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken işlem, tekerlekleri hareketsiz hale getirmektir. Bebek arabası ile işiniz bittikten sonra fren aparatını aktiive etmelisiniz. Çocuğunuzu arabadan çıkardıktan sonra katlama işlemine geçiş yapabilirsiniz. Tutamağın yan tarafında bulunan kolları kendinize çekmelisiniz. Sonrasında kol durana kadar ters yöne doğru çevirmelisiniz. Arabanın kasası ideal şekilde katlandığında tık sesini duyabilirsiniz. Böylelikle saniyeler içerisinde bebeğinizin arabasını katlama işlemini tamamlayabilirsiniz. Daha küçük hale geldiği için araçların arka koltuklarına konulabilir, otobüste ya da metroda taşınabilir. Günlük hayatınızda size büyük bir rahatlık yaşatır. Britax, Kraft bebek arabaları​ gibi pek çok markada bu kolay katlanabilme özelliği mevcuttur.

Bebek Arabası Nasıl Yıkanır?

Bebeklerin sık sık kullandığı arabaların hijyeni oldukça önemlidir. Çünkü çocuklar her an temas eder ve mikrop kapma olasılığı da buna bağlı olarak artar. Belli aralıklarla arabayı kirlerden, tozlardan arındırmanız hijyenik bir kullanım açısından önemlidir. Bunun için ilk yapmanız gereken işlem, çıkarılabilen kumaş bölgelerini makinede yıkamaktır. Çamaşır makinesinin 30 derecede su kullanan yıkama programlarını kullanarak temizlenmelerini sağlayabilirsiniz. Eğer ürünün kullanma kılavuzunda su ile yıkanabileceğine dair bir ibare yer alıyorsa, hortum ve fırçayla da temizliğini yapmanız mümkündür. Yıkama bittikten sonra dikkat etmeniz gereken önemli nokta, tamamen kurumadan kullanmamaktır. Aksi takdirde küflenme ya da paslanma gibi problemlerle karşılaşma ihtimaliniz vardır. Bunun dışında bebek arabasının üzerindeki tozları günlük olarak elektrik süpürgesi ya da el süpürgesi yardımıyla yok edebilirsiniz. Düzenli olarak süpürdüğünüz takdirde yıkama işlemine daha az sıklıkta ihtiyaç duyarsınız.

Bebek arabası fiyatları, sahip oldukları özelliklere göre farklılık gösterir. Ancak genellikle her bütçeye uyan alternatifler bulmak mümkündür. Eğer siz de bebeğiniz için ergonomik, kaliteli, dayanıklı bir araba arayışındaysanız, Turkcell Pasaj ayrıcalığıyla tüm modelleri inceleyebilirsiniz. Bebek arabası modelleri ve fiyatları arasında karşılaştırma yaparak hem bütçenize hem de beklentilerinize uyan ürünü dakikalar içinde satın alabilirsiniz.

Daha Fazla

Sıkça Sorulan Sorular

Bebek Arabasını Ne Kadar Süre Kullanabilirim?

Çocuğunuz 3 yaşına gelene kadar kullanabilirsiniz. Ayrıca kullanma talimatlarına uyduğunuz ve ürüne herhangi bir zarar gelmediği takdirde sonraki çocuklarınız için de saklayabilirsiniz.

Bebek Arabasını Toplu Taşımaya Binerken Yanıma Alabilir miyim?

Ürünler pratik bir şekilde katlanabilme özelliğine sahip olduğu için otobüse, metroya, taksiye binerken kolaylıkla yanınıza alabilirsiniz.

Bebek Arabasını Aracımın Bagajında Nasıl Güvenli Bir Şekilde Saklayabilirim?

Öncelikle arabanın katlanmış halinin bagajın kapasitesini aşmadığından emin olmalısınız. Herhangi bir zorlanma olmamasına özen göstermelisiniz. Bununla birlikte mümkün olduğunca arabanın üzerine koruyucu bir örtü örtebilirsiniz. Böylece tozlanma riskini de minimum düzeye indirebilirsiniz.

Bebek Arabasıyla Gezerken Bebeğimi Güneşten Nasıl Koruyabilirim?

Ürünlerin üst kısımlarında yer alan aparat sayesinde gölgeliği hemen açabilirsiniz. Dolayısıyla son derece pratik, hızlı bir şekilde bebeğinizin güneşten rahatsız olmasının önüne geçebilirsiniz.

Daha Fazla