Sepet 0

Bulaşık Makineleri

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Beyaz Eşya (1552 Ürün)
Sırala
Peşin Fiyat
Satıcılar
Program Sayısı

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Mutfaklara Tasarruf ve Kullanım Kolaylığı Getiren Bulaşık Makineleri

Modern yaşamın vazgeçilmez bir parçası hâline gelen bulaşık makinesi, yıkama ve kurutma işlemini otomatik olarak gerçekleştiren bir mutfak eşyasıdır. Hem zaman hem de enerji tasarrufu sağlamasıyla kolaylık sunan bu ürün, daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyanlara yönelik pratik bir çözümdür. Değerli tezgâh alanını boş bırakarak mutfak düzeni oluşturan bulaşık makinesi, işlemlerini hızla gerçekleştirerek zamandan da tasarruf sağlar. Beyaz eşya kategorisinde yer alan bu ürünlerin kullanımı son derece pratiktir. Sadece bulaşıkları dizdikten sonra uygun programı seçerek başlatmanız gerekir.

Farklı Boyutlarıyla Kapasite İhtiyacını Karşılayan Bulaşık Makinesi Modelleri

Mutfaklar, hayatın önemli bir parçası olduğundan buraya yerleştirilecek ekipmanları ve cihazları seçmek de oldukça mühimdir. İşlevselliğinin yanı sıra alanı verimli şekilde kullanılmasıyla da beğeni kazanan bulaşık makinesi, ölçüleri baz alınarak seçilmesi gereken bir eşyadır. Farklı boyutlarda ve kapasitelerde sunulan bulaşık makinesi modelleri, her türlü ihtiyaca yanıt verebilecek esnekliğe sahiptir.

Bulaşık makinesi boyutları incelendiğinde fonksiyonel yapıya sahip birçok seçeneğin bulunduğu görülür. Özellikle dar alanlara sahip olanlar bu çeşitlilikten faydalanarak doğru ölçülere sahip alternatiflere yönelebilir. Bunlardan biri olan tezgâh üstü bulaşık makinesi, stüdyo dairelere mükemmel bir uyum sağlar. Ayrıca bu ürünleri ergonomik yapısı sayesinde ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir alanda değerlendirebilirsiniz.

Fazla kapasiteye ihtiyaç duyan ancak sınırlı alana sahip olanlar için küçük bulaşık makinesi uygundur. Genellikle 18 inç genişliğindeki bu ürünler tek kişilik hanelerden küçük ailelere kadar farklı ihtiyaçları karşılar. Mini bulaşık makinesi modellerine göz atarak mutfağınızı daha işlevsel hâle getirebilirsiniz.

Farklı Tür ve Miktarlardaki Bulaşıkları Yıkamaya Yardımcı Program Çeşitliliği

Farklı türde ve miktarlardaki bulaşıkları etkili şekilde yıkayabilmek için geniş bir program çeşitliliği sunan makine seçenekleri mevcuttur. Örneğin 3 programlı bulaşık makinesi, temel yıkama ihtiyaçlarını karşılar. Genellikle standart, ekonomik ve hızlı yıkama programlarını içeren bu eşyalar bütçe dostudur. 5 programlı bulaşık makinesi ise daha fazla esneklik sağlar. Standart programlara ek olarak, hassas cam yıkama özelliği de içerirler. Bir diğer seçenek olan 6 programlı bulaşık makinesi, en geniş çeşitliliği sunar. Otomatik sensörle donatılan bu eşyalar, yoğun yıkama programlarına sahiptir.

Daha Az veya Hızlı Yıkama Gibi Özelliklere Sahip Bulaşık Makineleri

Bulaşık makinesi çeşitleri arasında özellikle daha az zaman harcamak isteyenler için tasarlanan seçenekler bulunur. Enerji ve su tasarrufu sağlamak amacıyla özel olarak üretilen bu modeller, yüksek sıcaklık ve basınçla çalışarak bulaşıkları hızla yıkar. Özellikle hızlı bir şekilde temizlik yapmanız gerektiğinde yardımınıza koşan söz konusu modeller, çevre dostu bir yaklaşım benimseyenler için idealdir. Bulaşık makinesini tam kapasiteyle çalıştırmadan bile kullanmanıza imkân tanıyan yarı veya hafif dolu seçenekler sayesinde su ve enerji tasarrufu yapmanız mümkün hâle gelir. Daha az veya hızlı yıkama gibi özelliklere sahip bir model seçerek kaynak tasarrufu yapabilirsiniz.

Akıllı Teknolojileriyle Kullanımı Deneyimini En Üst Seviyeye Çıkaran Bulaşık Makineleri

Bulaşık makinesi önerileri incelendiğinde deneyimi en üst seviyeye çıkaran birçok model dikkat çeker. Trende uyum sağlayarak kullanım olanaklarını önemli ölçüde geliştiren bu eşyalar arasında akıllı program seçimi bulunan opsiyonlar mevcuttur. İçerisinde yer alan sensörlerle bulaşıkların kirlilik seviyelerini otomatik olarak belirleyen bu modeller, yıkama programını otomatik olarak seçebilir. En iyi temizleme sonuçlarını elde etmenizi sağlayan bu seçeneklerin yanı sıra uzaktan kumanda ile kontrol edilebilenler de yer alır. Bir mobil uygulama veya akıllı ev asistanları aracılığıyla makinenizi herhangi bir yerden başlatabilir, durdurabilir veya programlarınızı dilediğiniz biçimde şekillendirebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Söz konusu ürünleri satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli faktör yer alır. Size uygun olan bulaşık makinesi, ankastre gibi farklı modellerde bulunuyor olabilir. İhtiyacınıza ve mutfağınıza uygun bir seçenek tercih ederken şunları göz önünde bulundurabilirsiniz:

  • Renk Uyumluluğu: Gri bulaşık makinesi gibi renk seçenekleri, tasarım açısından önemli bir faktördür.
  • Boyut ve Kapasite: Mutfak alanınızı ölçerek, ailenizin büyüklüğüne ve bulaşık yıkama ihtiyaçlarınıza uygun bir kapasiteyi tercih etmeniz önemlidir. Örneğin kısıtlı alana sahip olanlar için boş yerlere entegre edilebilen ankastre bulaşık makineleri oldukça uygundur.
  • Enerji Verimliliği: Uzun vadede enerji faturalarını düşüren tasarruflu bir bulaşık makinesi seçebilirsiniz. Bunun için etiket üzerindeki sınıflandırmaya dikkat etmeniz gerekir.
  • Yıkama Programları ve Özellikler: Hassas cam yıkama, hız, otomatik sensör gibi ek özellikleri inceleyerek ürünün beklentilerinize uygunluğunu değerlendirebilirsiniz.

Bulaşık makinesinin çalışma sırasında ürettiği ses seviyesi gibi birçok faktörü de dikkat alarak tercihte bulunmanız önemlidir. İhtiyaçlarınıza uygun bir modeli seçmek için kapsamlı bir araştırma yapabilirsiniz.

Özellikleriyle Mutfaklarda Yardımcı Bulaşık Makineleri Turkcell Pasaj’da!

En iyi bulaşık makinesi modellerini içeren Turkcell Pasaj, mutfaklarda büyük bir kolaylık sağlayacak çeşitlilik sunar. İşlerinizi daha verimli hâle getirmeyi mümkün kılan mutfak gereçleri, zamanınızı daha etkili bir şekilde kullanmanız için Pasaj’da hazırdır. Bulaşık makinesi fiyatları gibi birçok bilgiye Turkcell Pasaj’dan ulaşabilir, geniş ödeme ve ürün seçeneklerinden faydalanarak kolayca satın alabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Kaç Kilo Alır?

Bulaşık makinesi özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösteren kapasite, genellikle 30 ile 50 kg arasında bulunur. Daha geniş hacme sahip ürünler çoğunlukla daha ağırdır çünkü oldukça fazla bulaşık yıkama kapasitesine sahiptir.

Bulaşık Makinesi Kaç Litre Su ve Elektrik Harcar?

Harcanan su ve elektrik miktarı, ürünün enerji sınıfına ve yıkama programlarına bağlı olarak farklılık gösterir. Ortalama bir bulaşık makinesi, tek yıkama işleminde yaklaşık 10 ila 15 litre su tüketir. Bulaşık makinesi enerji sınıflarını göz önünde bulundurarak söz konusu miktarı azaltmak mümkündür. En az enerji tüketen verimli modeller, tek yıkama işleminde ortalama 0.8 ila 1.2 kWh elektrik harcaması gerçekleştirir. A sınıfı bulaşık makinesi alternatiflerini inceleyerek çevresel etkinizi minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Kaç Programlı Olmalıdır?

Bulaşık makinesi 3 ve 4 programlı seçeneklerden başlayarak kullanıcıların ihtiyaçlarına ve tercihlerine bağlı olarak artış gösterir. Modele ve markaya bağlı olarak farklılaşan söz konusu özelliği evdeki yemek hazırlama sıklığına bağlı olarak seçmeniz gerekir. Karar verirken kullanım alışkanlıklarınızı ve gereksinimlerinizi dikkate alarak doğru bir tercihte bulunmanız mümkündür.

Bulaşık Makinesi Kaç Saatte Yıkar?

Bulaşık makinesi özellikleri incelendiğinde yıkama süresi dikkat çeker. Genellikle bu ürünün işlemi tamamlama süresi 1 ile 2.5 saattir. Yeni nesil bulaşık makineleri, hızlı ve etkili yıkama sağlayan teknolojiler barındırır. Bu tür ürünlerin son derece kısa sürede bulaşıkları temizlemesi mümkündür.

Bulaşık Makinemi Neden Turkcell Pasaj’dan Almalıyım?

Bulaşık makinesi markalarında sunduğu çeşitlilikle dikkatleri üzerine toplayan Turkcell Pasaj, birçok avantaj sunar. Ürünler arasında kolayca karşılaştırma yapmanıza yardımcı olan bu platform, bütçe dostu seçeneklere sahiptir. 2 programlı bulaşık makinesi fiyatları gibi birçok bilgiye Turkcell Pasaj’dan hızla ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla

​​