Sepet 0

Müzik Yapım & Kayıt Ürünleri

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Hobi-Oyun (3964 Ürün)
Sırala
Kontratlı Ürünler
Peşin Fiyat
Puan
Satıcılar

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Ses Kayıt ve Müzik Yapım İçin Tüm Ekipmanlar

Müzik kayıt ürünleri, teknolojinin büyük bir hızla değişimine paralel olarak her geçen gün yeni modellerin piyasaya sürülmesi ile gelişmeye devam ediyor. Yüzlerce marka ve ürünün kıyasıya bir rekabet içerisinde olduğu müzik kayıt ekipmanları sektöründe ihtiyacınıza en uygun ürünü bulmak artık eskisinden çok daha zor. Turkcell “Müzik Yapım Kayıt Ürünleri” kategorisinde kalite, fiyat ve performans açısından değerlendirebileceğiniz çok sayıda stüdyo ekipmanları modelleri bulunuyor. Ürünlerin ayrıntılı olarak ele alındığı kategori sayfasındaki açıklamaları okuyarak işinize en çok yarayacak kayıt cihazını belirleyip kafanızda tasarladığınız müziği sorunsuz bir biçimde dışarıya yansıtabilirsiniz.

Stüdyo Ekipmanları Modelleri

Stüdyo ekipmanları geçmişte yalnızca kayıt stüdyolarında kullanılırken günümüzde artık ofis ya da home stüdyolarda da kullanılmaya başlandı. Kayıt teknolojileri alanındaki devrim niteliğindeki yeniliklere istinaden artık evinizi ya da bulunduğunuz her mekanı adeta profesyonel bir müzik stüdyosuna çevirebiliyorsunuz. Turkcell müzik yapım ürünleri, gelişmiş teknolojileri sayesinde bir yandan kullanıcılarını zamandan tasarruf ettirirken bir yandan da kusursuz bir ses kalitesi sunuyor.

 • Stüdyo kulaklıkları (Behringer BH470 profesyonel stüdyo kulaklığı gibi.)
 • Ses kabloları
 • Mikserler
 • Stüdyo monitörleri
 • Kondenser ve dinamik mikrofonlar
 • Grafik ekolayzerler
 • Efekt pedalları (TC Electronic Choka Tremolo Analog Efekt pedalı gibi.)

Turkcell Pasaj’ın tüm bu ürünleri kapsayan müzik yapım ekipmanları profesyonel anlamdaki müzik stüdyolarından ev stüdyolarına hatta mobil sistemlere kadar geniş bir alanda müzik yapımcılarına hizmet ediyor.

Ses Kayıt Ürünleri Özellikleri

Yalnızca müzik sektöründe değil başka alanlarda çalışan kişiler de zaman zaman ses kayıt cihazlarına ihtiyaç duyabilirler. Eski dönemlere göre günümüzde çok daha gelişmiş modellerini gördüğümüz ses kayıt ürünleri birbirinden ayrılan yapıları ve amaçları ile Turkcell Pasaj’da kullanıcılarını bekliyor. Ses kayıt cihazlarının kullanılacak amaca göre farklı özellikleri bulunuyor. Dolayısıyla Turkcell Pasaj’daki ses kayıt ürünleri inceleyerek amacınıza en uygun ürünü bulabilirsiniz. Bu tarz ürünler, yalnızca teknik özellikleri ile değil farklı tasarımlarıyla da ön plana çıkıyor. Örneğin; bazı cihazlar bileklik şeklinde olurken bazıları kolye şeklinde olabiliyor. Bileklik şeklinde tasarlanmış ürünleri ise tıpkı bir akıllı saat gibi kolunuza takıp kullanabiliyorsunuz. Ses kayıt ürünleri özellikleri hafıza kapasiteleri bakımından da birbirinden ayrılıyor. Hangi kapasitede bir ses kayıt cihazına ihtiyacınız varsa ona göre incelemenizi yaparak alacağınız ürüne karar verebilirsiniz.

Ses Kayıt Ürünleri Fiyatları

İnternet teknolojilerindeki baş döndürücü gelişmelere paralel olarak ses kayıt özelliğine sahip ürünler artık günlük hayatın birçok alanında kullanılıyor. Günümüzde internet üzerinde içerik üreten içerik üreticileri başta olmak üzere gazeteciler ve öğrenciler gibi farklı kesimlerden kişiler bu cihazları yoğun şekilde kullanıyorlar. Ses kayıt ürünleri fiyatları konusunda net bir şey söylemek mümkün değil. Çünkü piyasada çok farklı müzik kayıt ürünleri modelleri ve buna bağlı olarak da farklı fiyatlandırmalar söz konusu. Gerek stüdyo ekipmanları gerekse de ses kayıt cihazları olsun ürünün teknik özelliklerine, tasarımına ve boyutlarına göre fiyatlar da değişiklik gösteriyor. Turkcell Pasaj içerisindeki birbirinden farklı özellikteki ürünleri inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda dilediğinizi modeli seçebilirsiniz.

Müzik Yapım Ekipmanları Özellikleri

İyi müzik yapmak, yeteneğin yanı sıra kaliteli müzik yapım ekipmanları ile mümkündür. Müzik yapımı konusunda ne kadar yetenekli olursanız olun eğer ekipmanlarınız yeterli seviyede değilse veya müzik yapım ürünleri hakkında yeterince bilgi sahibi değilseniz sonuç istediğiniz gibi olmayacaktır. Turkcell Pasaj “Müzik Yapım Kayıt Ürünleri” kategorisinde her amaca uygun stüdyo ekipmanları modelleri bulabilirsiniz. Peki, günümüz kayıt teknolojileri hakkında kâfi derecede bilgiye sahip misiniz?

 • Ses Kartları: Ses kartları analog sesleri dijital ortama aktaran cihazlardır. Besleme üniteleri ve dijital dönüştürücüler gibi farklı elektronik devrelerin bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Özellikle ev stüdyolarının vazgeçilmez ekipmanlarından biridir. Ses kartı seçerken giriş çıkış kanallarının sayısına ve A/D, D/A ve Pre-amfi kalitesine dikkat edilmesi tavsiye edilir. Kayıt yapılacak duruma göre kaç tane mikrofon kullanacaksanız o kadar sayıda mikrofon girişi olan bir ses kartını tercih etmelisiniz. Örneğin alacağınız kayıt stereo bir kayıt olacaksa kullanacağınız ses kartının en az iki mikrofon girişinin olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Referans Monitörler: Referans monitörler stüdyo ekipmanları arasında en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Amacı sesin doğallığını bozmadan duyulmasını sağlamaktır. Referans monitörlerde en fazla dikkat edilmesi gereken husus, sesi olduğu gibi verip vermediğinin kontrol edilmesidir. Sesi doğala yakın olarak verdikleri için yaptığınız müziği sonrasında hangi hoparlörle dinlerseniz dinleyin arada çok fazla ses farkı olmayacaktır.
 • Midi Klavyeler: Midi klavyeler tıpkı bilgisayar klavyelerine benzer. Bilgisayar klavyelerinde olduğu gibi midi sinyalleri göndererek kayıt programınızı etkin bir şekilde kontrol etmenizi sağlarlar. Midi klavyelerin üzerinde piyano tuşları yer alır. Bazı klavyelerde piyano tuşlarına ek olarak pitch band, oktav aralığını değiştirme, modülasyon, fader, pad ve knob gibi ek özellikler de yer alabilir. Tüm stüdyo ekipmanları modelleri gibi midi klavyelerin de yaptığınız müziğin türüne göre farklı formları vardır. Örneğin; klasik müzikle uğraşıyorsanız tuş sayısı fazla olan bir midi klavye, daha az kompleks olan bir müzik türü ile uğraşıyorsanız tuş sayısı fazla olmayan bir midi klavye tercih edebilirsiniz.

Stüdyo Ekipmanları Yorumları

Evinizde mütevazı bir ev stüdyosu kurmak istiyorsanız stüdyo ekipmanları yorumları bu konuda size yol gösterebilir. Daha önceden evinde stüdyo kurmuş insanlar farklı platformlarda müzik yapım ürünleri yorumları yaparak evinde müzik stüdyosu kurmak isteyenleri bilgilendirirler. Turkcell Pasaj ürünleri için yapılan yorumları okuyarak siz de ürünler hakkındaki kullanıcı deneyimlerini öğrenebilirsiniz. Örneğin bir ses kayıt cihazı almayı düşünüyorsanız Turkcell Pasaj ses kayıt ürünleri yorumları size birçok konuda bilgi verebilir. Ürünün kayıt kalitesinden kullanışlı olup olmadığına ayrıca beklentileri ne ölçüde karşıladığına kadar aklınıza takılan birçok sorunun yanıtını müzik yapım ekipmanları özellikleri ile ilgili yapılan yorumları okuyarak cevaplayabilirsiniz.

Daha Fazla


Sıkça Sorulan Sorular

Müzik Kayıt Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

Müzik kayıt ürünleri alırken cihazın kullanılacağı alan çok önemli. Alanınızın büyüklüğü doğrultusunda bir seçim yaparsanız ürününüzden maksimum verimi alabilirsiniz.

Ses Kayıt Ürünleri Ne İşe Yarar?

Ses kayıt ürünleri ortamda kaydedilmesini istediğiniz seslerin sağlıklı bir şekilde kaydedilmesini sağlayan ürünlerdir. Çok farklı sektörlerde kullanılan ses kayıt cihazları, kaydedilen seslerin uzun yıllar boyunca bozulmadan muhafaza edilebilmesi için vazgeçilmez ürünlerdir.

Ses Kartı Nedir?

Ses kartı, analog ve dijital ses sinyallerini kaydederek sonrasında bunları bilgisayara aktarmaya yarayan stüdyo ekipmanları parçalarından biridir.

Ses Kartları Arasında Neden Çok Fazla Fiyat Farklılıkları Bulunuyor?

Kaliteyi artırmak için atılan adımların her biri doğal olarak maliyetleri de artırmaktadır. Ses kartı fiyatlarında üretim ve pazarlama maliyetleri ile kartın ürettiği sesin kalitesi fiyatlandırmayı belirleyen en önemli faktörler arasında gelir.

Kaliteli Bir Ev Stüdyosunda Hangi Müzik Yapım Ekipmanları Bulunması Gerekir?

Eğer evinizde kaliteli bir müzik stüdyosu kurmak istiyorsanız şu ekipmanların mutlaka elinizin altında olması gerekiyor;

 • Ses Kartı
 • Referans Monitörler
 • Mikrofonlar
 • MIDI Klavye
 • Kulaklık
 • Mikrofon Standı
 • XLR Kabloları

Evde Kayıt Yapmak için En iyi Mikrofon Hangisidir?

Mikrofonlar sayesinde şarkı ve podcast kaydetmek, sosyal platformlarda yayın açmak ve kitap seslendirmek gibi birçok etkinliği gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle en iyi kaydı alabilmek için iyi bir mikrofon almak çok önemlidir. Turkcell Pasaj “Müzik Yapım Kayıt Ürünleri” kategorisinde amacınıza uygun en iyi mikrofonu bulabilirsiniz.

Daha Fazla