Sepet 0

İlk Yaş Oyuncakları

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Anne-Bebek-Oyuncak (2859 Ürün)
Sırala

Aradığınız kriterlerde ürün bulunamamıştır.

Daha farklı sonuç görmek yeniden deneyin.

Temizle

Keşfetmeye Hazır Minikler İçin: İlk Yaş Oyuncakları

Eğitici ve öğretici ilk yaş oyuncakları çeşitlerini Turkcell Pasaj’da bulabilirsiniz. Farklı tasarım ve konseptlere sahip oyuncaklarla bebeğinizin zihinsel, duyuşsal ve bedensel gelişimini desteklersiniz. Dil öğrenmesine yardımcı olursunuz. Yeni bilgileri almayı, neden-sonuç ilişkileri kurmayı ve keşfetmeyi öğretirsiniz. Bebeğinizin gelişim sürecinin kolay ve keyifli geçmesini sağlarsınız.

Duyuları Geliştiren Renkli İlk Yaş Oyuncakları Keşfedin

İlk yaş oyuncakları özelliklerinden ilki duyuları geliştirmesidir. Çünkü 1 yaşına kadar çocuklarda duyu gelişimi son derece önemlidir. Sık sık kontrol ve takip edilmelidir. Seslere veya farklı renklere tepki vermeyen çocuklar bir uzmana gösterilebilir. Şekil, renk, ses ve resim gibi farklı duyusal unsurların ayırt edilebilmesi, çocuğun gelişimine destek olur.

Duyu gelişimi noktasında bul ve tak oyuncaklar ön plana çıkar. Bul-tak oyuncaklar delikli bir yüzeye sahiptir. Bu deliklerin her biri farklı geometrik şekillerde tasarlanır. Oyuncağın içinde tasarlanan bu deliklere bire bir uyan geometrik figürler de mevcuttur. Çocuğun doğru şekildeki figürü uygun delikten geçirebilmesi beklenir. Bu oyuncaklarda görsel algılama, farklılıkları ayırt edebilme ve eşleştirme becerileri gelişir. Aynı zamanda el fonksiyonları da çalışır. Üstelik çocuk, geometrik şekilleri öğrenme şansı elde eder. Bul-tak oyuncakların farklı parça sayısına, ebata ve tasarıma sahip seçenekleri vardır. Çocuğunuzun gelişim düzeyine ve ilgisine yönelik bir seçim yapmanız mümkündür.

Duyu gelişimi sürecinde seslere tepki vermek de önemlidir. Turkcell Pasaj’daki dans arkadaşı oyuncakları çocuğunuzun etki-tepki sürecini takip etmenizi sağlar. Bu oyuncaklar ışıklı, müzikli ve hareketlidir. Çocuğunuz oyuncağı kurcaladıkça çıkan seslere, renkli ışıklara ve oluşan hareketlere tepki vererek duyu gelişimi gerçekleştirir. Tüm bu özellikler, çocuğun merak duygusunu da tetikler. Ayrıca çocuğunuzun dans arkadaşına eşlik etmeye çalışırken bedensel reflekslerini geliştirdiğini ve eğlendiğini görebilirsiniz.

Ksilofon ve piyano gibi oyuncaklar, çocukların sesleri tanıması ve birleştirmesini sağlar. Sese duyarlılığı artırırken ritim duygusunu geliştirir. Kendi müziğini yapmasına olanak tanıyarak yaratıcı zekasını destekler. Konuşan ve şarkı söyleyen ayna ise çocuğun görsel algılarını yükseltir. Kendini tanımasına, yansımaları fark etmesine ve eğlenmesine yardımcı olur. Pasaj’da bulabileceğiniz daha birçok oyuncakla bebeğinizin motor becerilerini güçlendirmeniz mümkündür.

Öğrenmeye Yönlendiren Eğitici İlk Yaş Oyuncakları

İlk yaş oyuncakları eğitici olmalıdır. Çünkü çocuklar zaten her an gördüklerini ve işittiklerini bilgi hâline getirerek eğitim almaktadır. Oyuncaklar aracılığıyla bu sürecin sağlıklı işlemesine yardımcı olabilirsiniz. Aktivite masaları, eğitici oyuncaklar arasında dikkat çeken seçeneklerdir. Üzerindeki tuşlar, figürler, ışıklar, renkler, sesler ve çok daha fazlasıyla çocukların ilgisini çeker. Motor becerilerini geliştirirken yeni bilgiler kazanmalarına yardım eder.

Eğitici mutfak seti, karıştırma kabı aracılığıyla çocuklara eğlenceli bilgiler sunar. Böylece çocuklar hem mutfak aletlerini tanır hem de eğlenceli şarkılara eşlik eder. Pizza ile sayıları, renkleri, harfleri, gıda malzemelerini ve çok daha fazlasını telaffuz etmeye çalışır. Orman parkuruyla neden-sonuç ilişkisi kurmayı öğrenir. Doğayı ve hayvanları tanır. Oyun konsoluyla hedef odaklı hareket etmeyi öğrenir ve başarmanın hazzını tadar. Numaralı kaplarla sayma ve sıralama becerilerini geliştirir. Akıllı telefon ve saat oyuncağı ile rol yapar, hareket eder, cümle kurmayı öğrenir ve motor becerilerini bir üst seviyeye taşır. Yumuşak bebek kitabıyla okuma ilgisi kazanır. Sonraki yıllarda yine Pasaj’da bulabileceğiniz eğitici setler ile okumaya ve öğrenmeye hazır olur.

Sesli Hikayeler ve İngilizce Öğretici Modlar: Dil Gelişimine Katkı Sağlayan ilk Yaş Oyuncakları

İlk yaş okul öncesi oyuncakları, çocuğunuzu öğrenmeye hazırlar. Çocukların sesleri taklit etme becerilerinden faydalanarak dil gelişimine destek olur. Çünkü çocuklar, ana dillerini yalnızca etrafındaki konuşmalardan öğrenirler. Sesleri analiz eder ve anlamlarını keşfederler. Bu süreci taklit eden sesli oyuncaklar, çocuklara yabancı dil aşinalığı sunar. Üstelik beyinlerindeki öğrenme alanının uyanık kalmasına yardımcı olur.

Sesli oyuncakların farklı tasarımları mevcuttur. Kumanda formunda tasarlanmış olan oyuncaklar, çocuklar için pratik kullanım sunar. Birbirinden farklı şarkılar ve eğlenceli içeriklerle öğrenme sürecini keyifli hâle getirir. Çocukları görsel, işitsel, dokunsal ve bilişsel yönden destekleyen kumandalar, el-göz koordinasyonunu da geliştirir.

Bu kategoride radyo, oyun kolu veya peluş hayvan şeklinde tasarlanmış seçenekler de bulunur. Hayvan figürleri arasında çoğunlukla tavşan ve köpek dikkat çeker. Çocuğunuz oyuncak üzerindeki farklı tuşlara veya bölgelere basarak yeni bilgiler öğrenir. Yabancı dilde yüzlerce kelime, vücudun bölümleri, renkler, sayılar ve çok daha fazlası bu oyuncaklarla çocuğa aktarılır. Bilinç dışı ve kalıcı öğrenme gerçekleştirilir.

Güvenli ve Dayanıklı Malzemelerle Üretilmiş İlk Yaş Oyuncakları

1 yaş oyuncaklarının eğitici ve geliştirici özelliklerinin yanı sıra güvenli olması da önemlidir. Zira hareketlerini yeterince kontrol edemeyen ve hassas bir bedene sahip olan bebekler, zarar görme riski taşır. Bu nedenle oyuncakların yumuşak malzemeden imal edilmesi gerekir. Bebeklerin oyuncakları fırlatma ve merakla kurcalama özellikleri göz önüne alınınca bu ürünlerin aynı zamanda dayanıklı olması da önem kazanır.

Turkcell Pasaj’daki sevimli uyku arkadaşı ürünleri, çıngıraklı toplar, diş kaşıyıcılar ve benzeri oyuncaklar, yumuşak yüzeyli ve hafiftir. Çocuklar bu oyuncakları rahatlıkla kavrayıp taşıyabilirler. Bu oyuncaklar eşliğinde uykuya dalabilirler. Kullanım sırasında çocuklara herhangi bir zarar vermeyen bu ürünler, alerjik reaksiyona da sebep olmaz. Pasaj’daki anne bebek ürünleri arasında bulabileceğiniz bakım çantalarında rahatlıkla taşınabilirler. İhtiyaç anında çocuğu sakinleştirmek veya eğlendirmek için kullanılabilirler.

Pasaj’daki tüm ilk yaş oyuncakları dayanıklı malzemeleri sayesinde uzun ömürlüdür. Bebeğinizin tüm gelişim süreci boyunca güvenle kullanıma uygundur. Süre sonunda bu oyuncakları saklamanız ve ihtiyacı olan sevdiklerinize hediye etmeniz mümkündür.

Bebek Gelişimine Uygun Oyun Setleri

1 yaş çocuk oyuncakları bebeklerin bedensel gelişimine de destek olur. Özellikle jimnastik halıları, sırt üstü pozisyonda kaba motor becerilerini geliştirir. Uzanma, dokunma, vurma ve dişleme gibi davranışları teşvik eder. Halılardaki figürler ve aynalar çocuğun ilgisini çekerken müzikler ve ışıklar eğlenmesine yardımcı olur.

Yürüteçler ise bebeğin bedensel gelişimini destekleyen diğer oyuncaklar arasındadır. Araba konseptli yürüteçler bebeği ayaklanmaya teşvik eder. Farklı tasarımlarla her zevke uygun seçenek sunar. Eğitici modelleri yürürken bilişsel gelişimin devam etmesine yardımcı olur. Aktivite davulu ve direkisyon gibi oyuncaklar ise çocukların el becerilerininin ve manevra kabiliyetinin gelişmesi için idealdir.

Büyüyen Zeka İçin Interaktif İlk Yaş Oyuncakları

1 yaş çocuğu oyuncakları çoğunlukla interaktif tasarlanır. Bu oyuncaklar tek bir üründe çok sayıda fonksiyon barındırırlar. Örneğin çocuğunuz yalnızca bir bebekle oynayacağını düşünürken keşif yoluyla diğer fonksiyonları fark eder. Oyuncağı çözerken zekasını kullanır. Aynı zamanda oyuncağın öğretmeye çalıştığı bilgileri kabul eder. Bu nedenle 1 yaş zeka oyuncakları, çocuğun zihinsel gelişiminin yanı sıra özgüveninin artmasına da yardımcıdır.

İlk Yaş Oyuncaklarından Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

0-1 yaş oyuncakları arasında seçim yaparken bebeğin gelişim düzeyini göz önünde bulundurabilirsiniz. İhtiyaç ve zevklerini gözetebilirsiniz. İlk yaş oyuncaklarında genel olarak bulunması gereken özellikler şunlardır:

  • Duyusal ve bilişsel gelişimi destekleyici
  • Eğitici
  • Emniyetli
  • Dayanıklı

Gelişim düzeyine göre adapte edilebilen ürünleri seçmeyi de düşünebilirsiniz. Böylece hızlı gelişen bebeğiniz için sürekli yeni oyuncak almazsınız. Uzun ömürlü eğitici oyuncakları aylar boyu kullanabilirsiniz.

Gelişime Katkıda Bulunan İlk Yaş Oyuncakları Turkcell Pasaj’da!

1 yaş gelişim oyuncaklarını Turkcell Pasaj’da bulabilirsiniz. Bu ürünler bebek oyuncakları kategorisinde yer alır. Kategorideki tüm oyuncakların özelliklerini ve kullanıcı değerlendirmelerini inceleyebilirsiniz. İlk yaş oyuncakları fiyatlarını Pasaj’a özel avantajlarla görüntülersiniz. Bebeğinizin ilk oyuncaklarını güvenli ve kolay ödeme seçenekleriyle satın alırsınız.

Daha Fazla

​​