Sepet 0

Ankastre Bulaşık Makineleri

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Beyaz Eşya (1519 Ürün)
Sırala
Peşin Fiyat
Satıcılar
Temizle

Ankastre Bulaşık Makineleri Modelleri ve Fiyatları

Bulaşık makineleri tabaklarınızı, çatal-bıçaklarınızı, tencere ve tavalarınızı kısaca tüm mutfak gereçlerini zahmetsizce temizlemenizi sağlar. Büyük geniş hacimli solo bulaşık modellerine şık ve minimal bir tasarım alternatifi olarak sunulan ankastre bulaşık makineleri mevcuttur. Ankastre bulaşık makineleri çeşitli tasarımları, fonksiyonları ve kurulum özelliklerine göre üç gruba ayrılır. Tezgah altı, entegre ve tam entegre olarak sunulan ankastre bulaşık makinesi modelleri stil açısından da rahatlıkla tercih edilebilir ayırt edici özelliklere sahiptir. Pek çok marka tarafından üretilen ve modern mutfaklara entegre edilebilen bulaşık makinesinin tamamen gizlenebildiği tam entegre, yarı entegre ve tezgah altı bulaşık makinesi seçenekleri mevcuttur. Ankastre bulaşık makinesinin en büyük avantajı, cihazın mutfağınızın tasarımına kusursuz bir şekilde entegre olmasıdır. Her zaman mutfağınıza ve evinizin büyüklüğüne uygun bir bulaşık makinesi bulmanız mümkündür. Örneğin, farklı renklerde ve 6 veya 16 kişilik kapasiteye sahip bulaşık makineleri arasından seçim yapılabilir. Ayrıca A sınıfı enerji sınıfına sahip ankastre bulaşık makinesi, temiz bulaşıklar için enerji açısından verimli bir çözümdür.

Ankastre Bulaşık Makinesi Modelleri

Ankastre bulaşık makineleri olarak da bilinen tam entegre bulaşık makineleri, mutfak yerleşiminde tamamen gizlidir. Çünkü ankastre bulaşık makinesi tam entegre seçildiğinde kontrol paneli kapının üst kenarında yer alır. Böylece, Teka DFI 46700 Ttm tam ankastre bulaşık makinesi modelinde olduğu gibi kapı paneli mutfak dolaplarıyla aynı görünür ve kapağı kapatıldığında tüm bulaşık makinesi gözden kaybolur. Kontrol paneli kapağın üst kısmındadır ve sadece kapı açıldığında görünür. Tam ankastre bulaşık makinesinin en büyük avantajı gürültü seviyesidir, çünkü oldukça sessiz çalışma sistemine sahiptir. Ankastre bulaşık makinesi markaları tam entegre bulaşık makineleri için farklı boyutlar ve farklı yükseklikler sunar. Sizin için en uygun ölçüler ise mutfağınıza ve mutfak dolaplarınızın ölçülerine göre değişir.

Entegre ankastre bulaşık makinesi, yerleşik ve kontrol panelinin kapının dışında olduğu modeldir. Böylece ankastre bulaşık makinesinin ekranı kapak kapalıyken de görünür. Bu sayede kontrol etmek, yıkamanın kaç dakikasının kaldığını görmek oldukça kolaydır. Ancak hemen her tür ankastre bulaşık makinesinde yıkama tamamlandığında size haber veren bir uyarı sistemi mevcuttur. Bu sayede entegre ya da tam entegre bir ankastre bulaşık makinesi rahatlıkla seçilebilir. Tezgah altı ankastre bulaşık makinesi ise üstü olmayan bir bulaşık makinesidir. Bu bulaşık makinesinin tablası olmadığı için bulaşık makinesini tezgahın altına sabitlemek gerekir. Bu nedenle mutfağınızda bulaşık makinesi için bir yer olduğunda, ancak cihazı saklamak için fazladan bir dolap kapağı olmadığında, bu tip bulaşık makinesi iyi bir alternatiftir. Tezgah altı bulaşık makineleri, tezgah altına tam oturur ve benzersiz tasarımları sayesinde mutfakta göz alıcı bir görünüm sunar.

Ankastre Bulaşık Makinesi Özellikleri

Gizlenebilme özelliklerine göre pek çok seçenek sunan ankastre bulaşık makineleri yıkama, durulama, kurutma konusunda da farklı teknolojilere sahiptir. 6 kişilikten başlayan ve 15 kişilik kapasite sunanlara kadar farklı hacimlerde üretilen ankastre bulaşık makineleri her kullanıcıya uygundur. Program açısından da kısa ve uzun olmak üzere çeşitli alternatiflere sahip ankastre bulaşık makineleri bulaşıklarınızın kirlilik durumuna göre uygun bir program seçmenize olanak tanır. Örneğin yağlı tencere ve tavalar için 4 saatli yoğun yıkama programını kullanabilir, hafif günlük kirli bardaklar gibi bulaşıklar için 15 dk ya da 30 dk süren ön yıkama programlarını seçebilirsiniz. Profilo BMA5102EV 5 programlı 13 kişilik ankastre bulaşık makinesi programları gibi uzun süren yıkama programları genellikle enerji tasarrufu modunda yıkama yapar ve yüksek enerji maliyetlerine neden olmaz. Bu sayede rahatlıkla tercih edilebilen bu programlar yüksek ısıda hem temizlik hem de hijyen sağlar. Kurulumundan kullanımına kadar zahmetsiz bir cihaz olan ankastre bulaşık makinelerinin diğer özellikleri ise şöyledir:

  • Ankastre bulaşık makinelerinin ses seviyeleri oldukça farklıdır. Ancak solo cihazlara göre daha gömülü bir sisteme sahip oldukları için genellikle 39 dB ile 50 dB arasında ses seviyesi sunarlar. Günlük konuşma seviyesinin de altında olan bu ses seviyeleri sayesinde ortamda bulunanları rahatsız etmez.
  • Ankastre bulaşık makinelerinde bulunan bir diğer özellik ise bulaşıklarınızın kirlilik derecesine göre sıcaklığı ve su tüketimini otomatik olarak ayarlayabilmesidir. Her yük ayrı ayrı ölçülür, böylece her yıkamada yüksek performans gösterir.
  • Cam gibi hassas mutfak eşyaları için özel program sunan ankastre bulaşık makinesi modelleri çizilme ve aşınma olasılıklarını ortadan kaldırmak için ekstra hassas yıkama yapabilir.
  • Entegre modellerde bulunan LED ekran kalan süreyi gösterir ve gecikmeli başlatma seçeneği dilediğiniz saatte yıkamaya başlamasını sağlar.
  • Telefon uygulamaları ile kontrol edilebilen ankastre bulaşık makineleri ise LED panele gerek bırakmaz. programın kaç dakikası kaldığını rahatlıkla görebilir, uzaktan kontrol sağlayarak cihazın başlamasını veya durdurulmasını sağlayabilirsiniz.
  • Ankastre setler arasında bulunan bulaşık makinelerinin hızlı yıkama, ekstra hijyen, ekstra kurulama, tasarruflu su kullanımı gibi pek çok özelliği uygulama üzerinden kontrol edilebilir.

Ankastre Bulaşık Makineleri Ölçüleri

Doğru bulaşık makinesi için ilk kriter ankastre boyutudur. Bu genellikle 60 ya da 45 santimetre arasında bir genişlik, 57 veya 50 santimetre arasında bir derinlik ve 92,5 ile 45 santimetre arasında bir yükseklik anlamına gelir. Bununla birlikte esas olarak hangi modeli seçeceğiniz kullanıcı sayısına da bağlıdır. Standart ve iki kişilik bir ev için genellikle 6 kişilik bulaşık makinesi yeterlidir. Ancak, ikiden fazla çocuklu bir aileniz var ve düzenli olarak misafir ağırlıyorsanız 12 kişilik ve daha fazla kapasitesi olan ankastre bulaşık makinelerini tercih etmeniz tavsiye edilir. Öte yandan üç kategoriye ayrılan ankastre fırın modellerinin boyutları da birbirinden oldukça farklıdır. Örneğin tam ankastre bulaşık makinesi boyutları ortalama 85 cm yüksekliğe sahiptir ve bu genellikle tezgahın yüksekliği ile aynıdır. Bu tür ankastre bulaşık makinelerinin genişliği ise tıpkı ankastre fırınlar​​​​​ gibi genellikle 60 cm'dir, ancak seçenekler arasında 45 cm genişliğinde ankastre bulaşık makineleri de vardır. Ankastre bulaşık makinesi ölçüleri sahip olduğunuz tezgah yüksekliği, cihaza kalan alan hesaplandıktan sonra seçilmelidir. Böylece size en uygun ankastre bulaşık makinesini daha kolay bulabilir ve modern mutfağınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Ankastre Bulaşık Makinesi Fiyatları Turkcell Pasaj Ayrıcalıklarıyla

Turkcell Pasaj fırsatlarıyla sunulan beyaz eşyalardan biri de ankastre bulaşık makineleridir. Tüm seçeneklerin bir arada bulunduğu ankastre bulaşık makinesi kategorisi hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza cevap veren alternatiflere sahiptir. Ankastre bulaşık makinesi fiyatları marka ve modele göre değişkenlik gösterebildiği gibi ekstra özelliklere ve enerji sınıfına göre de farklı fiyatlarla listelenebilir. Bütçe dostu alternatifler sunan Turkcell Pasaj avantajlarıyla dilediğiniz ankastre bulaşık makinesi modeline ulaşmanız ise oldukça kolaydır. Geniş yelpazede sunulan ödeme ve taksit seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Mutfağınıza uygun şık bir model seçebileceğiniz ankastre bulaşık makinesi tavsiye ve önerileri kullanıcı yorumlarından rahatlıkla ulaşılabilir. Seçim aşamasında sizinle aynı ihtiyaçlara sahip kullanıcıların tecrübelerinden yararlanabilir, ürün özelliklerine de göz atarak en iyi ankastre bulaşık makinesine sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi ankastre bulaşık makinesi en iyisidir?

En iyi ankastre bulaşık makinesi herkes için farklı olabilir. Çünkü bu sadece ne aradığınıza, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize bağlıdır. Ankastre bulaşık makinesinin kapasitesi, yüksekliği ve genişliği, enerji sınıfı ve su tüketimi, programları, arayüzü veya fiyat aralığı tamamen birbirinden farklıdır. Bu nedenle ihtiyaçlarınıza en uygun model sizin için en iyi ankastre bulaşık makinesidir.

Ne tür ankastre bulaşık makineleri var?

Ankastre bulaşık makineleri program ve özellik olarak çeşitlilik gösterir ancak model ve görünüm açısından 3 kategoride sunulur. Mutfağınızda tamamen görünmez olanlar tam entegre, paneli görünenler entegre ve tipik bir bulaşık makinesinin tezgaha monte edilenleri ise tezgah altı olarak bilinir.

Ankastre bulaşık makinesi montajı nasıl yapılır?

Ankastre bulaşık makineleri tıpkı tüm beyaz eşyalar gibi profesyonel kurulum gerektirir. Aynı zamanda cihazın garanti kapsamından çıkmaması için yetkili servis tarafından açılması ve kurulması tavsiye edilir. Sahip olduğunuz cihazın yetkili servisini arayarak kurulum talep edebilirsiniz.

Daha Fazla