Kontrol Yayıncılık Zekare Smart İşitsel Dikkat Seti (6+ Yaş)

Henüz yorum yok Yorum Yaz
Çok Yakında Turkcell Pasaj' da

DİĞER TEKLİFLER

Zekare Smart İşitsel Dikkat Seti

6 yaş ve üst grubuna yönelik hazırlanmış bu set çocukların işitsel algı yeteneklerini geliştiren çeşitli egzersizler içerir.
Aktif dinleme, fonolojik farkındalık, işitsel hafıza ve duyduğunu anlama gelişen beceriler arasındadır. Fonolojik Bozukluk ve Artikülasyon Bozukluğu tedavilerinde konuşma terapistlerinin tercih ettiği ve önerdiği faydalı bir üründür. Set içinde bulunan soru kitapçığı, set içerisinde bulunan tüm egzersizlere ait açıklama, soru ve doğru cevapları içerir. İlk dokuz kitapta bulunan oyunlar soru kitapçığı içindeki açıklama ve soruların; uygulayıcı tarafından okunması yoluyla yapılır. Set içindeki son üç kitap ise çocuk tarafından bağımsız olarak; kitaplara uygun olarak hazırlanmış Kontrol Yayıncılık sitesinde yer alan ses kayıtları dinlenerek kullanılır. Sette bulunan oyunlar 8 taşlı eşleştirme paneli ile oynanmaktadır. Eşleştirme paneli içindeki taşların ön yüzeyinde 1’den 8’e kadar rakamlar; arka yüzeylerinde ise cevap anahtarlarını oluşturan renkli desenler yer almaktadır. Eşleştirme paneli, çocuklara oyunları oynadıktan sonra kendi kendilerini kontrol edebilmelerine olanak sağlar. Bu da çocuklara bağımsız bir çalışma ortamı yaratmaktadır.

Set İçeriği 1

- İşitsel Dikkat 1
Bu kitap işitsel hafızayı geliştirmeye yönelik oyunlar içerir. Bu oyunlar dinlenen kısa olay dizilerinin akılda tutularak; ilgili soruların cevaplandırılması mantığı ile hazırlanmıştır.
- İşitsel Dikkat 2
Bu kitap fonolojik farkındalık yeteneğini geliştirmeye yönelik oyunlar içerir. İçerdiği oyunlar, sözcükleri oluşturan ses ve heceleri tanıma yeteneğinin yanı sıra; duyulan sözcüğü oluşturan sesleri doğru sıralama becerisini de geliştirir.
- İşitsel Dikkat 3
Bu kitap dinleme ve odaklanma algılarını güçlendiren oyunlar içerir. Oyunlar karmaşık betimlemelerin dinlenmesi ve bu betimlemelere uygun görsellerin bulunması mantığı ile hazırlanmıştır.
- İşitsel Dikkat 4
Bu kitap fonolojik farkındalık yeteneğini geliştirmeye yönelik oyunlar içerir. İçerdiği oyunlar, sözcükleri oluşturan ses ve hece sayılarını belirleme ve sesleri tanıma becerilerinin yan ısıra; alfabe ve sözlük bilgisini de güçlendirir.
- İşitsel Dikkat 5
Bu kitap fonolojik farkındalık yeteneğini geliştiren oyunlar içerir. İçerdiği oyunlar, benzer sesleri ayırt etme, sözcükleri oluşturan sesleri algılama ve ayrıştırma becerilerinin yanı sıra; alfabe bilgisini de güçlendirir.

Set İçeriği 2

- İşitsel Dikkat 6
Bu kitap ses bilgisini pekiştirmeye yönelik oyunlar içerir. İçerdiği oyunlar, sözcüklerin içinde yer alan sesleri algılama yeteneğini ve benzer sesleri ayırt etme becerisini güçlendirir.
- İşitsel Dikkat 7
Bu kitap dinleme yeteneğini geliştiren oyunlar içerir. İçerdiği oyunlar, günlük hayatta karşılaşılan kavramlar ile ilgili soruların cevaplandırılması mantığı ile hazırlanmıştır.
- İşitsel Dikkat 8
Bu kitap zihinden işlem yapabilme ve duyulanı akılda tutma yeteneklerini geliştiren oyunlar içerir. İçerdiği dört işlem konularını işleyen oyunlar, temel matematik bilgilerini geliştirir.
- İşitsel Dikkat 9
Bu kitap dinleme, işitsel hafıza ve duyduğunu anlama yeteneklerini geliştiren oyunlar içerir. Bu oyunlar dinlenen kısa cümleler içindeki detayların akılda tutularak; bu cümleleri anlatan görsellerin bulunması mantığı ile hazırlanmıştır.
- İşitsel Dikkat 10
Kulaklıkla kullanılan bu kitap öncelikle sağ ve sol kulaktan gelen farklı sesleri ayırt edebilme yeteneğini geliştirir. İçerdiği oyunlar konsantrasyon, odaklanma ve gruplama yeteneklerini geliştirir.

Set İçeriği 3

- İşitsel Dikkat 11
Kulaklıkla kullanılan bu kitap öncelikle sağ ve sol kulaktan gelen farklı sesleri ayırt edebilme yeteneğini geliştirir. İçerdiği oyunlar konsantrasyon, odaklanma ve ilişkilendirme yeteneklerini geliştirir.
- İşitsel Dikkat 12
Kulaklıkla kullanılan bu kitap öncelikle sağ ve sol kulaktan gelen farklı sesleri ayırt edebilme yeteneğini geliştirir. İçerdiği oyunlar konsantrasyon, odaklanma ve fonolojik farkındalık yeteneklerini geliştirir.
- Soru Kitapçığı
Bu kitap set içerisinde bulunan tüm oyunlara ait açıklama, soru ve doğru cevapları içerir.

Genel Özellikler

  • Marka: Kontrol Yayıncılık
  • Oyun: Zekare Smart İşitsel Dikkat Seti
  • Model: 9786058500952
  • Oyun Kategorisi: Eğitim Setleri
  • Oyun Türü: Dikkat ve Hafıza Setleri
  • İçerik: 13 Adet Egzersiz Kitabı, 1 adet 8 Taşlı Eşleştirme Paneli 240 Soru, 1920 Egzersiz
  • Sayfa Sayısı: Her Kitap 27 Sayfa
  • Yaş Grubu: 6-10 Yaş

Teknik Özellikler

Ürün Model Adı
KONTROL YAYINCILIK ZEKARE SMART İŞİTSEL DİKKAT SETİ 6+ YAŞ
Üretim Yeri
Türkiye
Yaş Grubu
+6
Güç (w)
BELİRTİLMEMİŞ
Garanti Süresi
2 YIL
Ana Renk
RENKLİ
Renk
RENKLİ
Orıjınal Renk
RENKLİ
Seri - Imeı
SERİ
Sub Kategori
PASAJ
Part Number
BELİRTİLMEMİŞ
Marka
KONTROL YAYINCILIK
Henüz yorum yok