Apple Ürünleri

turkcell.com.tr

Tüm Apple ürünleri
size uygun taksitlerle
Turkcell'de

Telefonlar

Tabletler

Akıllı Saatler

Akıllı TV

Aksesuarlar

Sıkça Sorulan Sorular

iPhone Garanti Süresi Ne Kadardır?

turkcell.com.tr'den aldığınız cihazların (cep telefonu, tablet, VINN) garanti süresi 2 yıldır. Aksesuarlar kategorisinde yer alan tüm ürünlerin garanti süresi 1 yıldır.

iPhone Nasıl Yedeklenir?

İster cihazınızı kaybedin, ister bir iOS güncellemesinin azizliğine uğrayın akıllı telefonunuzu sık sık yedeklemeyi alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor. Bunu yapmanın iki kolay yolu var: iCloud ve iTunes. Apple'ın 'bulut' sistemi olan iCloud bilgileri Apple'ın bulutunda saklamaya yarıyor. Üstelik Wi-Fi ağına bağlandığınız sürece yedeklemeler otomatik olarak yapılıyor. iTunes ise verilerinizi Mac veya PC'nizde saklamaya yarıyor. Bilgisayarınızda depolama alanı varsa ve iTunes yüklediyseniz, verilerinizi çevrimdışı kaydedebilirsiniz. Sadece resim ve rehber yedeklemek istiyorsanız ise Turkcell’in bulut uygulaması olan Lifebox’ı kullanabilirsiniz.

Yeni iPhone’lar Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Apple’ın 12 Eylül’de tanıttığı iPhone XR, XS ve XS Max 30 Kasım 2018’den beri satışta. Apple’ın yeni telefonlarını 12 taksit imkânı ile satın almak için ise turkcell.com.tr’ye tıklamanız yeterli.

iPhone Nasıl Sıfırlanır?

Mac'inizde veya PC'nizde iTunes'u açın. Kullanabileceğiniz bir bilgisayar yoksa ve aygıtınız hâlâ çalışıyorsa aygıtınızı bilgisayar kullanmadan silebilir ve geri yükleyebilirsiniz. Aygıtınızla birlikte gelen kabloyu kullanarak iPhone, iPad veya iPod'unuzu bilgisayarınıza bağlayın. Aygıtınızın parolasını soran bir ileti görüntüleniyorsa veya Bu Bilgisayara Güvenilsin mi? uyarısını alıyorsanız ekrandaki adımları izleyin. Parolanızı unuttuysanız yardım alın. iTunes'da göründüğünde iPhone, iPad veya iPod'unuzu seçin. Yanıt vermeyen veya açılmayan bir aygıt için ne yapılacağını öğrenin.

iPhone IMEI Numarasına Nasıl Bakılır?

Telefonunuzun Ayarlar bölümünden > Genel > Hakkında'ya gidin.Aygıtınızın seri numarasını, IMEI/MEID ve ICCID numaralarını buradan görüntüleyebilirsiniz.

Apple Yeni Model Aksesuar Ve Telefonlarını Ne Zaman Tanıtıyor?

Apple Amerika 2018 yılına kadar yeni model aksesuar ve telefonlarını Eylül ayında tanıttı. 2019 yılındaki lansman tarihi ise henüz belirlenmedi.

iPhone WiFi Olarak Nasıl Kullanılır?

Kişisel Erişim Noktası, bir Wi-Fi ağına erişiminiz yokken iPhone veya iPad (Wi-Fi + Cellular) aygıtınızın hücresel veri bağlantısını paylaşmanıza olanak sağlar. Wi-Fi Ağa bağlanmasını istediğiniz aygıtta Ayarlar > Hücresel > Kişisel Erişim Noktası'na gidin ve bu seçeneğin açık olduğundan emin olun. Ardından, Wi-Fi parolasını ve telefonun adını doğrulayın. Diğer aygıtınız da Wi-Fi ağına bağlanana kadar bu ekranda kalın. Bluetooth ile bağlanmak isterseniz; iPhone veya iPad'inizin bulunabilir olduğundan emin olmak için Ayarlar > Bluetooth'a gidin ve bu ekranda kalın. Ardından Mac'inizde veya PC'nizde, Bluetooth ağ bağlantısı ayarlamayla ilgili üretici yönergelerini izleyin. Kişisel Erişim Noktasını Bluetooth ile kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin. USB ile bağlanmak isterseniz; Mac'inizde veya PC'nizde iTunes'un en son sürümünün bulunduğundan emin olun. Ardından, aygıtınızla birlikte gelen USB kablosunu kullanarak iPhone'unuzu veya iPad'inizi bilgisayarınıza bağlayın. "Bu Bilgisayara Güvenilsin mi?" iletisiyle karşılaşırsanız Güven'e dokunun.

iPhone iMessage Nasıl Kapatılır?

iMessage uygulaması, Apple tarafından geliştirilen iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarda standart SMS aracına kıyasla daha gelişmiş bir sistemdir. Ancak daha hızlı, güvenli ve iyi seçenekler sunan iMessage’i bazı durumlarda bırakmak isteyebilirsiniz. iPhone elinizdeyse ve cihaza erişim sağlayabiliyorsanız sadece 6 adımı takip ederek iMessage uygulamasını kapatabilirsiniz. iMessage SIM kartınızı kullanarak çalışmaktadır. Takılı değilse iPhone’a SIM kartınızı takın. Ayarlar’a basın. iMessage yanındaki kutucuğa dokunarak deaktif duruma getirin. Ayarlar’a gidin. Facetime’a basın. Facetime yanındaki kutucuğa dokunarak kapalı duruma getirin.

iPhone’ları Taksitli Almak İçin Bir Süre Sınırı Var mı?

BDDK’nın kredi kartı taksit sınırlaması yürürlüğüne göre, elektronik eşya alımlarında Ocak 2019’a kadar 12 taksit seçeneğinden yararlanılabilir. Ocak 2019’dan sonrası için bu sınırlama 6 taksite düşürülecektir.