Sepet 0

Steam Cüzdan Kodları - Oyun E-Pinleri

Karşılaştırma Modu
Karşılaştırma için en az iki cihaz seçmelisiniz.
Hobi-Oyun (4754 Ürün)
Sırala
Temizle

Steam Cüzdan Kodları Sayesinde Oyunlar Bir Adım Uzağınızda!

Steam cüzdan kodu, online oyun satın alma platformu olarak bilinen Steam’de yer alan oyunları indirmek ve satın almak için kullanılan satın alma aracıdır. Oyun satın almak için çevrim içi satın alma platformları arasında en bilinen alternatiflerden birisi olan Steam, oyunseverleri bir araya getirir. Pek çok kategoride oyun seçeneğine sahip olan platform, oyun satın almak veya oyun içi satın alma işlemlerinde kullanmak için Steam cüzdan uygulamasına sahiptir.

Steam oyun platformu; strateji oyunundan, macera oyunlarına kadar pek çok alternatifi oyunseverlerin beğenisine sunar. Siz sanal oyunlarda keyifli vakit geçirirken, oyunların satın alınması esnasında gerekli bakiyeler için ise Steam cüzdan kodları devreye girer. Steam cüzdan kodu fiyatları bakiyeye göre farklılık gösterir. Her bir Steam cüzdan kodu sahip olduğu miktara göre bir fiyat sahiptir.

Steam Nedir?

Steam, online oyun satın alma platformudur. Oyunların dağıtımı ve kullanıcıların çevrim içi satın almaları için geliştirilmiştir. Steam içerisinde en çok sevilen ve merak edilen oyunlar oyunseverler için bir araya getirilir. Ve kredi kartı, banka kartı gibi ödeme seçenekleri ile oyunları indirmek ve oyun içi satın almalar yapmak mümkündür. Alternatif ödeme yöntemlerinden birisi de Steam cüzdan kodlarıdır. Steam hesapları ile eşdeğer bir akışa sahip olan Steam cüzdan sayesinde oyun satın alınabilir. Kart kullanmayı tercih etmeyen ya da kartı olmayanlar için uygun ödeme yöntemleri arasında yer alır.

Steam Cüzdan Kodu Nedir?

Steam cüzdan kodu; Steam üzerinden uygulama ve oyun satın almaya yarayan bakiyelerdir. Steam platformu üzerinden yapılacak satın almalar için alternatif ödeme yöntemi olarak kullanılan Steam cüzdan kodları bakiye bitene kadar kullanıma açıktır. Farklı miktarlarda ve para birimlerine karşılık gelen Steam cüzdan kodları, dünyanın her yerinde kullanıma uygunluk oluşturur. Steam cüzdan içerisindeki bakiye bittiğinde kullanıcılar ister yeniden bakiye güncellemesi yapabilir isterse farklı ödeme yöntemlerini kullanabilir.

Steam cüzdan kodları; Steam 10 TL cüzdan kodu, Steam 20 TL cüzdan kodu, Steam 50 TL cüzdan kodu, Steam 100 TL cüzdan kodu gibi bakiyelere sahiptir. Bu şekilde dilediğiniz kadar bakiye satın alabilir ve her bakiye bitiminde kolaylıkla yeniden bakiye güncellemesi yapabilirsiniz. Steam kodları Steam hesapları üzerine tanımlanır. Bu da güvenli ortamda satın almak ve kendi hesabınızı kolaylıkla kontrol etmeye olanak tanır.

Steam Cüzdan Kodu Nasıl Kullanılır?

Steam cüzdan kodlarının kullanılabilir olması için öncelikle bir Steam hesabına sahip olmak gerekir. Steam cüzdan kodları satın alındıktan sonra, bakiye Steam hesabına tanımlanır. Bu adımın ardından yüklediğiniz bakiyeleri kolaylıkla kullanmanız mümkün olur. Steam kodlarını kullanmak için her kullanıcı için özel olarak belirlenen giriş bilgileri ile hesaba giriş yapılır.

Peki Steam cüzdan kodu ne işe yarar? Steam hesabına giriş yapıldıktan sonra, platformun üst kısmında oyunlar sekmesi bulunur. Burası ödeme yöntemleri menüsüdür ve Steam cüzdan kodunu buradan aktif edebilirsiniz. Bu alan oyunların ve oyun içi satın almaların ödeme adımı için yönlendirilen sayfadır. Burada satın alanın Steam cüzdan kodunda yer alan 15 haneli koda ihtiyaç duyulur.

Bu kod, sayfada bulunan ufak kutuya yazılır ve işleme devam edilir. Her yeni Steam cüzdan kodu tanımlamada bu kısa adımları gerçekleştirebilir ve var olan bakiyenizi d​​aha da artırabilirsiniz. Steam cüzdan bakiyenizi, Steam hesabınız açıkken hesap ayarlarının olduğu sağ üst köşeden kontrol edebilirsiniz.

Steam Cüzdan Kodu Nereden Alınır?

Steam cüzdan kodlarına Turkcell Pasaj’dan ulaşabilirsiniz. Bunun için oyun pinleri - üyelikler sayfasında yer alan Steam cüzdan kodu satın al kısmı kullanılabilir. Bu sayfada farklı bütçelerde Steam cüzdan kodları yer alır ve her kullanıcı bu alandan kendisi için uygun olan Steam cüzdan kodu fiyatları ile alışveriş yapabilir.

Turkcel Pasaj’da Yer Alan Steam Kodları Hangileri?

Turkcel Pasaj, sanal oyunlarda satın alma adımında geçerli olacak Steam cüzdan kodlarına ulaşmanıza olanak sunar. Dijital ürünler​ alanından Steam kodlar başta olmak üzere pek çok dijital ürün koduna ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu sayfadan ulaşabileceğiniz başlıca seçenekler şu şekildedir.

Steam 10 TL Cüzdan Kodu

Steam platformunda geçerli olan Steam 10 TL cüzdan kodu sayesinde oyun ve oyun içi satın almalarda kullanmak için 10 TL değerinde bakiye elde edilir.

Steam 20 TL Cüzdan Kodu

Steam 20 TL Cüzdan Kodu sayesinde kullanıcılar merak ettikleri oyunu indirme adımı için 20 TL değerinde bakiye elde eder. Bu sayede sıfırdan yükleme yapabildiği gibi bar olan bakiyesini de artırabilir.

Steam 50 TL Cüzdan Kodu

Steam hesaplarına tanımlanan Steam 50 TL cüzdan kodu ile bu değerde farklı kategorilerden oyun satın alınabilir.

Steam 100 TL Cüzdan Kodu

Steam hesabına Steam 100 TL cüzdan kodunu tanımlayan kullanıcılar anında oyun satın alma adımını gerçekleştirebilir ve arkadaşları ile kesintisiz oyun keyfini çıkarabilir.

Steam Cüzdan Kodu Yüklerken Hata Oluştu Ne Yapılmalı?

Steam cüzdan kodu aldıktan sonra kodun okunmadığı durumlar yaşanabilir. Bu gibi durumlarda Steam destek hattı ile iletişime geçilebilir. Bir diğer durum ise Steam cüzdan kodu ekleme sırasında hata alınmasıdır.

Kullanıcıların karşılaştığı durumlardan birisi geçersiz kod hatasıdır. Hata mesajı ile karşılaşmamak adına, ilk etapta kodun doğru girildiğinden emin olunmalıdır. Kod doğru olduğu halde hata alınmaya devam ediyorsa izlenecek adımlar şu şekilde;

  • Kod içerisinde bulunan 0 rakamı yerine, Q harfi, D harfi ve O harfi denenebilir.
  • Aynı şekilde kod içerisinde 1 rakamı yerine; I harfi denenebilir.
  • Kod içerisinde O harfi bulunuyorsa da; 0 rakamı, D harfi ve O harfi seçenekleri denenebilir.

Bunlara ek olarak sıklıkla karıştırılan;

  • B harfi ile 8 rakamı
  • G harfi yerine 6 rakamı gibi ayrıntılara dikkat edilmelidir.

Steam Cüzdan Kod Eklendiği Halde Bakiye Görünmüyorsa Ne Yapılmalı?

Steam cüzdan kodu satın alma ve hesaba aktarma adımları yerine getirildiği halde bakiye görünmüyorsa şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

  • Satın alma adımının ardından kayıtlı mail adresine gelen fatura şablonu kontrol etmelisiniz.
  • Satın alma işlemi gerçekleştirilen hesabın doğruluğundan emin olunmalıdır. Hesap bilgileri faturada belirtilir.
  • Steam platformuna yeniden giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
  • En son adımda da bakiye görünmüyorsa Steam destek ekibi ile iletişime geçilebilir.

Daha Fazla

Sıkça Sorulan Sorular

Steam cüzdan için belirli bir para birimi var mıdır?

Steam cüzdan hesabını yeni açanlar için para birimi Steam mağazasında bulunan para birimi ile aynıdır. Açık bir Steam hesabı üzerinden yeni Steam kodu ekleneceği anda ise daha önce yüklenen bakiyenin para birimi ne ise o şekilde devam eder.

Steam cüzdan kodlarında para birimi ve ülke kısıtlaması olur mu?

Steam cüzdan hesabı oluştururken para birimi ve ülke bilgileri başlangıç adımında belirlenir. Ve sonraki süreçlerde belirlenmiş ülke ve para biriminden farklı bir işlem yapılmak istendiği esnada hata alınabilir.

Steam cüzdan bakiyeleri farklı bir hesaba aktarılabilir mi?

Satın alınan Steam cüzdan kodu hesaba tanımlandığı andan itibaren kişinin kendi hesabında sınırlandırılır. Ve başka bir hesaba aktarımı, hediye olarak sunulması ya da nakit olarak çekilmesi mümkün olmaz.

Steam cüzdan kodu nereye yazılır?

Steam cüzdan kodunu satın aldıktan sonra Steam uygulamasında, “Oyunlar” sekmesinde yer alan “Steam Cüzdan Kodu Kullan” bölümündeki kutucuğa yazarak aktifleştirebilirsiniz.

Daha Fazla