Platinum Elit 8GB Paket

Platinum Elit 8GB Paket ile turbo hızında 8 GB, her yöne 8000 dakika konuşma ve her yöne 1000 SMS/MMS sahibi olursunuz. Paketinizdeki internetin 1 GB'ı yurt dışında da geçerlidir. 1000 dakikanızı ve 100 SMS'inizi yurt dışındayken veya yurt dışı yönüne kullanabilirsiniz. Platinum Elit 8GB Paket, size özel çözümlerle hayatınızı kolaylaştırır ve konforunuzu artıracak Platinum Ayrıcalıklar Dünyası'nın kapılarını aralar.

Platinum Elit 8GB Paket
KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET
8000 DK HER YÖNE
8 GB İNTERNET
1000 SMS/MMS HER YÖNE
Yurt dışında ve yurt dışı yönüne de geçerlidir.(*)

Daha Fazla Bilgi

İçerikAylık Abonelik Ücreti
Her yöne 8.000 DK + Her yöne 1.000 SMS/MMS + 8 GB199 TL
 • Platinum Elit 8GB Paket kapsamında sunulan internetinizin 1 GB’ını yurt dışında; konuşma ve mesaj hakkınızın 1000 dakikasını ve 100 SMS’ini Türkiye’den yurt dışı yönüne veya yurt dışındayken ek bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz. 
 • Yurt içi her yöne dakikalarınız KKTCELL yönüne yaptığınız aramalarda da geçerlidir.
 • Paket dahilindeki konuşma ve mesajlaşma haklarınızı bitirdiğinizde sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan fatura kesim tarihinize kadar geçerli ek paketler hattınıza tanımlanır. Böylece paketli kullanım avantajınız hep devam eder. İnternet kullanım hakkınız bittiğinde ise internetiniz durdurulur, kullanmaya devam etmek isterseniz INTERNET DEVAM yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz. İlk kullanımınızla birlikte ek paketiniz tanımlanır. Ek paketler bittikçe yenisi tanımlanır.
Ek PaketİçerikÜcret
Ek Konuşma PaketiHer yöne 250 dakika7 TL
Ek Mesajlaşma PaketiHer yöne 250 SMS/MMS7 TL
Ek İnternet Paketi500 MB7 TL
 • 31.05.2016 itibarıyla, yurt içi tarifenizin içeriğindeki yurt dışında geçerli 1 GB internet ve hem yurt dışında hem de yurt dışı yönüne kullanabileceğiniz 1000 dakika ve 100 SMS'iniz bittikten sonraki kullanımlarınız için, tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. 
 • Bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Yurt dışını ararken veya yurt dışına SMS gönderirken yapacağınız kullanımlarda da avantajlı paketler otomatik olarak hattınıza tanımlanır.
PaketİçerikÜcret
Yurt Dışı Yönüne Arama Paketi60 dakika12 TL
Yurt Dışı Yönüne SMS paketi30 SMS3 TL
 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir, telsiz kullanım ücreti ve telsiz ruhsat ücreti dahil değildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Paketler kapsamında ve paket aşımında yapacağınız yurt içi görüşmeleriniz 6 saniyede bir ücretlendirilir.
 • Turkcell, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin internet paketleri ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Turkcell Platinum’un ayrıcalıklarla dolu dünyasını incelemek ve tüm ayrıcalıklardan yararlanabilmek için AppStore veya Google PlayStore üzerinden Turkcell Platinum Uygulaması’nı indirmeyi unutmayın.
 • 13.12.2015 tarihi itibarıyla kampanyadan yararlanan abonelerimiz yurt içi 4.5G hizmetinden faydalanmak için onay vermiş ve ön talep/abonelik başvurusunda bulunmuş sayılır. Turkcell tarafından sunulacak olan 4.5G hizmetinin başlayacağı tarih itibarıyla, cihaz ve sim kart uyumlu olduğu sürece herhangi ek bir işlem yapmadan; telefonda ilgili şebeke tipi seçilerek, 4.5G hizmetinden faydalanmaya başlanılabilir. İptali için IPTAL 4.5G yazıp 2222’ye gönderilmesi yeterlidir.
 • 10 Eylül 2016 itibarıyla tarife içeriğine Dergilik Servisi ve bu servis kullanımında geçerli 5 GB internet paketi eklenecektir. 5 GB internet paketiniz bittikten sonra ücretlendirme olmaz, 1 kpbs hız ile kullanım devam eder. Dergilik Servisi hakkında detaylı bilgiyi bu sayfadan alabilirsiniz.

 

SMS
 • PLATINUM ELIT yaz 2222’ye gönder
 • 532 ya da 0532 532 0000
  • PLATINUM ELIT 8GB  yazıp 2222’ye göndererek aylık abonelik yapabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerinden, Turkcell bayilerinden veya internetten katılabilirsiniz.

  • Başvuru SMS’i ücretsizdir.

   • Paketiniz siz başvurduktan sonraki ilk fatura kesiminizden itibaren geçerli olur. Fatura kesiminizden sonra paketinizin başladığına dair bilgi, kısa mesaj ile telefonunuza iletilir.
   • Hazır Kart’tan faturalıya geçen, numarasını Turkcell Faturalıya taşıyan veya yeni faturalı hat alan müşterilerimiz ise tarifelerini bu teklif ile başlattıklarında hemen faydalanmaya başlar.

  • Tüm bireysel faturalı müşterilerimiz yararlanabilir.

  • Paketinizi iptal etmediğiniz veya başka bir pakete geçmediğiniz sürece yenilenir.

  • Geçmek istediğiniz paket/tarifeye geçiş talebinde bulunarak değişiklik yapabilirsiniz.

  • İlk fatura kesim tarihinizden itibaren devreye girer.

   • Platinum Elit 8GB Paket kapsamında turbo hızında aşımsız 8GB internet, her yöne 8000 dakika ve her yöne 1000SMS/MMS sunulmaktadır.
   • Platinum Elit 8GB Paket kapsamında sunulan internetinizin 1 GB’ını yurt dışında; konuşma ve mesaj hakkınızın 1000 dakikasını ve 100 SMS’ini Türkiye’den yurt dışı yönüne veya yurt dışındayken ek bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.
   • Paketinizde belirtilen SMS/MMS’lerinizi; yurt içi Turkcell, diğer operatörler ve sabit hatlara yönelik kullanabilirsiniz.
   • "SMS ile sorgulama servisleri, farklı bir hizmete kayıt için atılan SMS'ler, yurt dışında atılan SMS’ler, uluslararası SMS’ler, Akıllı mesaj ve web mesaj üzerinden atılan SMS ler” paketinize dâhil değildir.
   • 31.05.2016 itibarıyla, yurt içi tarifenizin içeriğindeki yurt dışında geçerli 1 GB internet ve hem yurt dışında hem de yurt dışı yönüne kullanabileceğiniz 1000 dakika ve 100 SMS'iniz bittikten sonraki kullanımlarınız için, tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. 
   • Yurt içi tarifenizdeki mevcut yurt dışı haklarınız bittikten sonraki yurt dışı kullanımlarınız için hattınıza otomatik olarak tanımlanan bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız. 
  • Paket kapsamında sunulan faydalar o fatura dönemi için geçerli olur, kullanılmayan faydalar dönem sonunda iptal olur.

  • Bir defa alabilirsiniz.

  • Hattınızı başka bir numaraya yönlendirmeniz durumunda yapacağınız görüşmelerinizde paket dakikalarınız geçerli olmaz. Yönlendirme servisimizin ücretlendirme bilgileri için lütfen tıklayın.

  • Hayır, devretmez.

   • Platinum Elit 8GB Paket kapsamında sunulan internetinizin 1 GB’ını yurt dışında; konuşma ve mesaj hakkınızın 1000 dakikasını ve 100 SMS’ini Türkiye’den yurt dışı yönüne veya yurt dışındayken ek bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz. 
   • 31.05.2016 itibarıyla, yurt içi tarifenizin içeriğindeki yurt dışında geçerli 1 GB internet ve hem yurt dışında hem de yurt dışı yönüne kullanabileceğiniz 1000 dakika ve 100 SMS'iniz bittikten sonraki kullanımlarınız için, tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. 
   • Yurt içi tarifenizdeki mevcut yurt dışı haklarınız bittikten sonraki yurt dışı kullanımlarınız için hattınıza otomatik olarak tanımlanan bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
   • Yurt dışı yönüne yapacağınız aramalar Alo Dünya 1 Saat Paketi’nin geçerli olduğu ülkeler yönüne geçerlidir.
   • Yurt dışı yönüne SMS’ler için ülke sınırı yoktur.
   • Yurt dışı yönüne göndereceğiniz MMS’ler paketiniz haricinde ücretlendirilir. Detaylar için tıklayın.

    

  •  

   Paketiniz kapsamında verilen yurt dışında veya yurt dışı yönüne geçerli kullanım haklarınız bitince avantajlı paketler otomatik olarak hattınıza tanımlanır. 

   31.05.2016 itibarıyla, yurt içi tarifenizin içeriğindeki yurt dışında geçerli 1 GB internet ve hem yurt dışında hem de yurt dışı yönüne kullanabileceğiniz 1000 dakika ve 100 SMS'iniz bittikten sonraki kullanımlarınız için, tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. 

   Yurt içi tarifenizdeki mevcut yurt dışı haklarınız bittikten sonraki yurt dışı kullanımlarınız için hattınıza otomatik olarak tanımlanan bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

    

   PaketİçerikÜcret
   Yurt Dışı Yönüne Arama Paketi60 dakika12 TL
   Yurt Dışı Yönüne SMS paketi30 SMS3 TL

    

  • Hayır. Sadece ana tarifenizdeki paketler geçerlidir.

  • Yurt içi tarifenizi yurt dışında geçerli ülkelerde kullanabilme özelliği kapsamında bu özelliğin aşım ücretlendirmesi devreye girer. Detaylı bilgi için tıklayınız.

  • Paketinizi iptal etmek için müşteri hizmetlerini arayabilir veya başka bir tarife ya da pakete geçme talebinde bulunabilirsiniz. Paketinizi iptal ettirdiğinizde o ay içinde kullanmadığınız dakika ve internet kullanımınız fatura kesiminizde silinir ve iptal talebiniz (veya tarife/paket değişiklik talebiniz) fatura kesiminizden itibaren geçerli olur.

  • Evet, kullanım haklarınızın %80 ve %100’üne ulaştığınızda SMS ile bilgilendirme yapılır.

  • KALAN yazıp 2222'ye kısa mesaj gönderdiğinizde veya telefonunuzdan *159#’yi tuşladığınızda ücretsiz olarak fatura kesim tarihinize kadar paketinizden kalan dakika/ internet bilgilerini öğrenebilirsiniz.

   • Paketinizdeki konuşma ve mesajlaşma haklarınızı bitirdiğinizde sizin bir şey yapmanıza gerek olmadan fatura kesim tarihinize kadar geçerli ek paketleriniz tanımlanır. Ek paketleriniz bittikçe yenisi tanımlanır.
   • İnternet kullanım hakkınızı bitirdiğinizde ise başka bir internet paketiniz yoksa internet kullanımınız durdurulur. Kullanmaya devam etmek isterseniz INTERNET DEVAM yazıp 2222’ye göndermeniz gerekmektedir. İlk kullanımınızla birlikte ek paketiniz tanımlanır. Ek paketiniz 14 defa yenilenir, sonrasında bağlantı hızınız 5kbp/s’ye düşürülür.
   Ek paket detayları aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

   Ek PaketİçerikÜcret
   Ek Konuşma PaketiHer yöne 250 dakika7 TL
   Ek Mesajlaşma PaketiHer yöne 250 SMS/MMS7 TL
   Ek İnternet Paketi500 MB7 TL

  • Numara değişikliği ve fatura kesim tarihi değişikliğinde devam eder, diğer durumlarda devam etmez.

  • Devam eder.

   • Vergilerde ve/veya mevzuat gereğince ilgili kurumlara yapılması gereken ödemelerde meydana gelecek artışlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının işlem ve kararları nedeni ile yapılması gereken tarife değişiklikleri, tarifelere aynen uygulanır.
   • Turkcell, sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama hakkını saklı tutar.
   • Turkcell, hat sahiplerinin kullanımını inceleme ve kötü niyetten kuşkulandığı takdirde, hat sahibini uyarma, kampanya kullanımından çıkarma, gerekirse hattı kullanıma kapatma ve tek taraflı iptal hakkını saklı tutar.
   • Aboneler yararlandıkları hizmeti ticaret amacıyla üçüncü kişilere sunamazlar. Aksine davranan kullanıcıların abonelik sözleşmesi feshedilir.
   • Turkcell’in söz konusu hizmetin ticari amaçlarla veya haberleşme amacı dışında kullanılması ve suistimal hallerinde kullanımları kısıtlama hakkı saklıdır.

  8GB ile neler yapabilirim?

  Her işlemin karşısındaki adetler, o işlemin 8GB'lık internet paketi kullanımının tamamına eşittir.

  Web Sitesi

  Twitter, blog ve forum vb. gibi siteler​​​

  46,603
  Zengin içerikli Web Sitesi

  Facebook ve haber portalleri gibi siteler​​

  2,048
  MP3 Dinleme

  ​​4 Dakikalık MP3

  2,048
  Video İzleme (SD)

  1 Dakikalık​​​​ SD Video

  579
  Video İzleme (HD)

  ​1 Dakikalık 720p Video

  253
  E-Posta

  Dosya eklemesi olmadan.

  419,430
  Zengin içerikli E-Posta

  Dosya eklemesi ile

  23,967
  Sayfayı kaydırın