Özel Servis Numaraları

Cep telefonununuzdan kısa numaralara yaptığınız aramaların ücretlendirme detayları aşağıdaki gibidir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


Servis Adı Numara Faturalı ve Ön Ödemeli Hatlar
Ses Çağrıları
Ücretlendirme
Periyodu
Faturalı ve Ön Ödemeli Hatlar
SMS
Ücretlendirme
Periyodu
Turkcell Bilinmeyen No
11832
6,90 TL / dakika
60 sn-
-
RA TELEKOM
118228,90 TL / Dakika60 sn12 TL/Adet
Adet
PLUSS TELEKOM
118704,99 TL / dakika
60 sn-
-
PLUSS TELEKOM
1189919,00 TL / Dakika60 sn
39,00 TL/Adet
Adet
PLUSS TELEKOM
118905,50 TL / Dakika60 sn-
-
TT Bilinmeyen No118111,25 TL / dakika60 sn-
-
TT Bilinmeyen No
118556,93 TL / dakika60 sn-
-
Vodafone Bilinmeyen No118421,25 TL / dakika60 sn-
-
BN ELEKTRONİK REHBERLİK HİZMETLERİ1188029,99 TL / dakika60 sn-
-
BN ELEKTRONİK REHBERLİK HİZMETLERİ11888
10,99 TL / dakika60 sn-
-
MEGA TELEKOM REHBERLİK HİZMETLERİ11881
3,99 TL / dakika60 sn-
-
REHBERLİK HİZMETLERİ SERVİSİ118509,99 TL / dakika60 sn
-
-
CALLTURK REHBERLİK HİZMETLERİ1185839,99 TL / dakika 60 sn-
-
118 Telekomünikasyon Hizmetleri
1183479,95 TL/dakika
60 sn79,95 TL/Adet
Adet
Mobilişim İletişim A.Ş11877
39,00 TL/dakika60 sn39,00 TL/Adet
Adet
YANGIN İHBAR * 110ÜCRETSİZÜCRETSİZ-
-
SIHHI İMDAT * 112ÜCRETSİZÜCRETSİZ-
-
ALO KIYI EMNİYET * 151ÜCRETSİZÜCRETSİZ-
-
POLİS İMDAT * 155ÜCRETSİZÜCRETSİZ-
-
JANDARMA İMDAT * 156ÜCRETSİZÜCRETSİZ-
-
İNSAN TİCARETİ MAĞDURLARINA YARDIM VE İHBAR HATTI * 157ÜCRETSİZÜCRETSİZ-
-
ALO SAHİL GÜVENLİK * 158ÜCRETSİZÜCRETSİZ-
-
ALO KARAYOLLARI * 159ÜCRETSİZÜCRETSİZ-
-
TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ * 168ÜCRETSİZÜCRETSİZ-
-
ORMAN YANGIN İHBAR * 177ÜCRETSİZÜCRETSİZ-
-
ALO AFAD 122ÜCRETSİZÜCRETSİZ-
-
GÜMRÜK MÜSTEŞARLIĞI136ÜCRETSİZÜCRETSİZ-
-
ALO SOSYAL YARDIM HATTI144ÜCRETSİZÜCRETSİZ-
-
ALO TRAFİK154ÜCRETSİZÜCRETSİZ-
-
Kadın Ve Sosyal Hizmetler183ÜCRETSİZÜCRETSİZ-
-
ALO DOKTORUM YANIMDA 113Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ZEHİR DANISMA114Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
POSTA KODU DANISMA119Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
TELEFON ARIZA121Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO DASK125Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
KABLOLU TV DANIŞMA126Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO VAN ERÇİŞ EĞİTİM BAKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİ147Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
BAŞBAKANLIK İLETİŞİM MERKEZİ150Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
BOTAŞ İHBAR HATTI152Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO ZABITA153Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
E DEVLET KAPISI ÇAĞRI MERKEZİ160Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
TELEKOM BORÇ SORMA163Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO INTERNET BILGI IHBAR166Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO POSTA169Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ÇALIŞMA VE SOSYAL GUVENLİK170Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
UYUŞTURUCU BİLGİ191Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO ATEK172Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO İZCİ KAN BİLGİ MERKEZİ173Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO GIDA174Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO TÜKETİCİ175Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
RTÜK178Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ALO VALİLİK179Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
İŞ VE İŞÇİ BULMA180Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ÇEVRE BİLGİ181Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi)182Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
SAĞLIK DANIŞMA184184 aramaları ücretsizdir, müşterilerin paketlerinden düşmez.
SU ARIZA185Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
ELEKTRİK ARIZA186Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
GAZ ARIZA187Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
CENAZE HİZMETLERİ188Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.
VERGİ DANIŞMA189Ses paketi olan müşterilerin paketindeki sabit hat yönüne olan dakikalarından düşer, ses paketi olmayan müşterilerin ise tarifesinin sabit hat yönüne olan ücreti ve ücretlendirme periyodu ile aynıdır.


* Hattınızın geçici olarak aramalara kapatılması durumunda da tabloda yer alan ücretsiz kısa numaraları arayabilirsiniz.444' lü Aramalar (Faturalı Müşterilerimiz)

 
Ücretlendirelecek Numaralar Ses Paketi Olan Müşteriler Ses Paketi Olmayan Müşteriler Ses Paketini Aşan Müşteriler
444'lü numaralarSes Paketindeki Sabit Hat Yönüne DakikalarındanSabit hat yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynıSabit hat yönüne tarifesinin dakika başına paket aşım ücreti
755'li numaralarSes Paketindeki Turkcell Yönüne DakikalarındanTurkcell yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynıTurkcell yönüne tarifesinin dakika başına paket aşım ücreti
532 yada 0532 532 0000
Turkcell Çağrı Merkezi
Turkcell ve Turkcell Superonline Ses Müşterilerimiz için ücretsizdir.
Turkcell ve Turkcell Superonline Ses Müşterilerimiz için ücretsizdir.
Turkcell ve Turkcell Superonline Ses Müşterilerimiz için ücretsizdir.
850'li numaralarSes paketindeki sabit hat yönüne dakikalardan
Sabit hat yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynıSabit hat yönüne tarifesinin dakika başına paket aşım ücreti
1 ile başlayan ücretli 3 haneli numaralarSes Paketindeki Sabit Hat Yönüne DakikalarındanSabit hat yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynıSabit hat yönüne tarifesinin dakika başına paket aşım ücreti

 • Turkcell’in söz konusu hizmetin ticari amaçlarla veya haberleşme amacı dışında kullanılması ve suistimal hallerinde kullanımları kısıtlama hakkı saklıdır.
 • Turkcell müşteri menfaatini korumak amacıyla, hukuka aykırı ya da hileli bir faaliyetin varlığı veya bu hususta haklı şüphe bulunması durumunda hizmetin kısıtlanması veya durdurulması hakkını saklı tutar.
 • Hattınızı yurt dışında kullanırken 444’lü numaralara yaptığınız aramalar yukarıda belirtilen ücretler üzerinden değil, kullanmakta olduğunuz yurt dışı tarifesinden ücretlendirilir.
 • Yukarıdaki numaralar dışındaki 118’li numaralar, kısa numaralar, yarışma servisleri, sohbet hatları, bilgi ve danışma numaraları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaralarına doğru yapılan arama ücretleri yararlanmakta olduğunuz tarifedeki ücretlendirmelerden farklıdır, tarifenizde belirtilen ücretler veya var ise ücretsiz görüşme süreleri bu servisleri kapsamamaktadır.
 • Turkcell hatları ile 0800 ile başlayan numaralar aranamaz.
 
 
 

444'lü Aramalar (Faturasız Müşterilerimiz)


Ücretlendirelecek Numaralar Ses Paketi Olan Müşteriler Ses Paketi Olmayan Müşteriler
444'lü numaralarSes Paketindeki Sabit Hat Yönüne DakikalarındanTarifenizin sabit hat yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynı
755'li numaralarSes Paketindeki Turkcell Yönüne DakikalarındanTarifenizin Turkcell yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynı
532 yada 0532 532 0000
Turkcell Çağrı Merkezi
Turkcell ve Turkcell Superonline Ses Müşterilerimiz için ücretsizdir.
Turkcell ve Turkcell Superonline Ses Müşterilerimiz için ücretsizdir.
850'li numaralarSes paketindeki sabit hat yönüne dakikalardanSabit hat yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynı
1 ile başlayan ücretli 3 haneli numaralarSes Paketindeki Sabit Hat Yönüne DakikalarındanTarifenizin sabit hat yönüne ücreti ve ücretlendirme periyoduyla aynı

 • Turkcell’in söz konusu hizmetin ticari amaçlarla veya haberleşme amacı dışında kullanılması ve suistimal hallerinde kullanımları kısıtlama hakkı saklıdır.
 • Turkcell müşteri menfaatini korumak amacıyla, hukuka aykırı ya da hileli bir faaliyetin varlığı veya bu hususta haklı şüphe bulunması durumunda hizmetin kısıtlanması veya durdurulması hakkını saklı tutar.
  Hattınızı yurt dışında kullanırken 444’lü numaralara yaptığınız aramalar yukarıda belirtilen ücretler üzerinden değil, kullanmakta olduğunuz yurt dışı tarifesinden ücretlendirilir.
 • Yukarıdaki numaralar dışındaki 118’li numaralar, kısa numaralar, yarışma servisleri, sohbet hatları, bilgi ve danışma numaraları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaralarına doğru yapılan arama ve sms gönderimleri ücretleri yararlanmakta olduğunuz tarifedeki ücretlendirmelerden farklıdır, tarifenizde belirtilen ücretler veya var ise ücretsiz görüşme süreleri bu servisleri kapsamamaktadır.
 • Turkcell hatları ile 0800 ile başlayan numaralar aranamaz.

Tüm 444'lü numaraların arama ücreti 1 Mayıs 2012 tarihinde değiştirilmiştir.