Turkcell Hazır Kart Dünyasına Hoş Geldiniz

​Hattınızla ve kullanmak isteyebileceğiniz ürün ve servislerimizle ilgili önemli bilgileri sizin için bir araya getirdik.
Dilediğiniz zaman, Turkcell hatlı telefonunuzdan sadece 532'yi tuşlayarak ister sesli yanıt sisteminden, isterseniz müşteri temsilcisiyle işlemlerinizi kolayca yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Diğer operatörler ve sabit hatlardan ise 5325320000’ı arayabilirsiniz.
Ayrıca, turkcell.com.tr​ ye ücretsiz bağlanarak istediğiniz konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Önemli sorgular:

  • TL bakiyeniz için: *123#’yi tuşlayabilir,
  • Paketinizden kalan haklar için KALAN , hattınızdaki paket ve servisler için DURUMUM yazıp 2222’ye gönderebilir,​g
  • Haftalık TL özetiniz ve diğer işlemler için: *100# ‘yi tuşlayabilirsiniz.

TL Yükleme:

Turkcell.com.tr üzerinden tıklayarak TL yükleyebilirsiniz. Dijital Operatör Uygulaması'nı indirerek de TL yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dijital Operatör:

Dijital Operatör Uygulaması sayesinde TL yükleyebilir, hat işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Dijital Operatör Uygulaması'nı indirmek için buraya tıklayın. 

Veri/Bilgi işleme izni:

Aboneliğiniz boyunca hatlarınızın bilgilerine göre size uygun Turkcell fırsatlarını size iletebilmemiz için DEVAM yazıp 3557’ye gönderebilirsiniz.

Paketli kullanım:

Daha uygun fiyata daha çok konuşabilmek, mesajlaşabilmek ve internet kullanabilmeniz için paket kullanmanızı tavsiye ederiz. Kullanımınıza en uygun paketi seçmek için buraya ​tıklayı​n. 

Hazır Kart'ınızı kullanmaya devam etmek için:
Hattınızı kullanmaya devam etmek için Hazır Kart’ınızı aldıktan sonra ilk 185 gün içerisinde 10 TL ve üstü miktarda TL yüklemeniz, paket ya da Kredi Transfer almanız gerekir. İlk 185 gün içerisinde bu işlemlerden birinin yapılmaması durumunda, hattınız aramaya, mesaj göndermeye ve diğer hizmetlere kapanır. Her yılın 1 Ocak - 13 Mart günleri arasında son yüklemesini yapmış aboneler için takip eden 92 gün, yılın kalan günlerinde son yüklemesini yapmış aboneler içinse takip eden 180 gün içerisinde hala 10 TL ve üstü miktarda​ TL yüklenmemesi, paket veya Kredi Transfer alınmaması durumunda ise Hazır Kart’ınız ve numaranız iptal edilir. Yaptığınız ilk yüklemeyi takip eden her 185 gün içerisinde Hazır Kart’ınızı aktif kullanmaya devam etmek için Hazır Kart’ınıza 10 TL ve üstü miktarda TL yüklemeniz, paket ya da Kredi Transfer almanız gerekir.
*166*5#​ arama tuşuna basarak kullanım dönemlerinizi öğrenebilirsiniz.​​​​​

Vergiler:
Her operatörde aynı olan Telsiz Kullanım Ücreti adınıza devlete ödenmek üzere her ay bakiyeniz müsait oldukça sizden tahsil edilmektedir. *100# yazıp arama tuşuna basarak menüden Telsiz Kullanım Ücreti borcunuzu sorgulayabilirsiniz. TL yüklerken önce TKÜ borcunuz bulunmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. TKU hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayın.

SIM kartınız bloke olursa:​

**05*PUK numarası*yeni PIN numarası*yeni PIN numarası# arama tuşuna basınız. Bu işlemi 10 defadan fazla yanlış yapmanız durumunda, SIM kartınızı değiştirmeniz gerekir.

SIM kartınız kaybolursa:
Numaranızı değiştirmeden Turkcell Mağazaları’ndan yedek SIM kartınızı hemen alabilir ve hattınızdaki TL leri yeni kartınızla kullanmaya devam edebilirsiniz.
Hazır Kart'ınızla ilgili herhangi bir konuda ​daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz buraya tıklayın.​

61cell:
61cell Yeni Tesis Hazır Kart Tanışma seti, diğer ücretlere ek olarak +61TL özel numara ücreti uygulanmaktadır.