Turkcell Hazır Kart Dünyasına Hoş Geldiniz

Hattınızla ve kullanmak isteyebileceğiniz ürün ve servislerimizle ilgili önemli bilgileri sizin için bir araya getirdik.
Dilediğiniz zaman, Turkcell hatlı telefonunuzdan sadece 532'yi tuşlayarak ister sesli yanıt sisteminden, isterseniz müşteri temsilcisiyle işlemlerinizi kolayca yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Diğer operatörler ve sabit hatlardan ise 5325320000’ı arayabilirsiniz.
Ayrıca, turkcell.com.tr ye ücretsiz bağlanarak istediğiniz konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Önemli sorgular:

 • TL bakiyeniz için: *123#’yi tuşlayabilir,
 • Paketinizden kalan haklar için KALAN , hattınızdaki paket ve servisler için DURUMUM yazıp 2222’ye gönderebilir,g
 • Haftalık TL özetiniz ve diğer işlemler için: *100# ‘yi tuşlayabilirsiniz.

TL Yükleme:

Turkcell.com.tr üzerinden tıklayarak TL yükleyebilirsiniz. Turkcell Uygulaması'nı indirerek de TL yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Uygulaması:

Turkcell Uygulaması sayesinde TL yükleyebilir, hat işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell Uygulaması'nı indirmek için buraya tıklayın. 

Veri/Bilgi işleme izni:

Aboneliğiniz boyunca hatlarınızın bilgilerine göre size uygun Turkcell fırsatlarını size iletebilmemiz için DEVAM yazıp 3557’ye gönderebilirsiniz.

Paketli kullanım:

Daha uygun fiyata daha çok konuşabilmek, mesajlaşabilmek ve internet kullanabilmeniz için paket kullanmanızı tavsiye ederiz. Kullanımınıza en uygun paketi seçmek için buraya tıklayın. 

Hazır Kart'ınızı kullanmaya devam etmek için:
 • Yeni Tesis, MNT, Ödeme Tipi Değişikliği, PI Geriverme, Geriverme ile Turkcell Faturasız Hat satın almış müşterilerimiz için hattın ilk aktivasyonunda 60 gün boyunca telefonunuzdan arama yapabilir, aranabilir ve tüm faturasız hat hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bu 60 gün süresince 10TL ve üzeri TL, paket yüklemez veya 10 TL ve üzeri TL Transfer almazsanız, 95 Günlük “Yarı Aktif Dönem” başlar. Bu dönem boyunca arayanlar size ulaşabilir, ancak siz hattınızda TL olsa dahi arama yapamaz, sms atamaz, data kullanımı yapamazsınız. Hattınızın yarı aktif olduğu dönem sonuna kadar TL yüklemezseniz, Hazır Kart numaranız iptal edilir ve hattınız tekrar kullanılamaz.
 • Turkcell Faturasız Hattınızı satın aldıktan sonra 10 TL ve üzeri TL, paket yüklediğiniz andan veya 10 TL ve üzeri TL Transfer aldığınız tarihten itibaren hattınız ile 185 gün boyunca telefonunuzdan arama yapabilir, aranabilir ve tüm Hazır Kart hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu 185 gün süresince tekrar 10TL ve üzeri TL, paket yüklemez veya 10 TL ve üzeri TL Transfer almazsanız, 180 Günlük “Yarı Aktif Dönem” başlar. Bu dönem boyunca arayanlar size ulaşabilir, ancak siz hattınızda TL olsa dahi arama yapamaz, sms atamaz, data kullanımı yapamazsınız. Kullanıma devam edebilmek için her 185 günde bir en az 10 TL, paket yüklemeniz ya da hattınıza en az 10 TL Transfer almanız gerekir. Hattınızın yarı aktif olduğu dönem sonuna kadar tekrar TL yüklemezseniz, Hazır Kart numaranız iptal edilir ve hattınız tekrar kullanılamaz.
 • Bunun yanında, her yılın 1 Ocak - 29 Mart arasında son yüklemesini yapmış aboneler 185 gün boyunca arama yapabilir, aranabilir ve tüm Hazır Kart hizmetlerinden yararlanabilir. Bu 185 gün süresince tekrar TL yüklenmezse  “Yarı Aktif Dönem” başlar. Bu dönem boyunca arayanlar size ulaşabilir, ancak siz hattınızda TL olsa dahi arama yapamaz, sms atamaz data kullanımız yapamazsınız. Hattınızın yarı aktif olduğu dönem sonuna kadar tekrar TL yüklemezseniz ya da hattınıza en az 10 TL Transfer almazsanız 31 Aralık yıl sonunda hattınız iptal edilir ve hattınız tekrar kullanılamaz.
 • Aşağıdaki koşulları sağlamanız durumunda yarı aktif döneminiz 30 gün daha uzatılır:
  • Yarı aktif dönem sonunda, eğer hediye edilen bakiyelerin tamamını harcadı iseniz ve 0 TL üzerinde bakiyeniz var ise yarı aktif döneminiz 30 gün daha uzatılır. İlgili dönem Telsiz kullanım ücreti bakiyenizden tahsil edilir. Hattı aktive ettikten sonra hiç yükleme yapmamış aboneler bu kurala dahil edilmez. Ancak bakiyenizi kullanmaya devam edebilmek için 10 TL ve üzeri TL, paket yüklemeniz veya 10 TL ve üzeri Kredi Transferi almanız gerekmektedir. Uzatma işlemi aynı yıl içerisinde kalacak şekilde yapılmaktadır. Yükleme yapılmadığı durumda hatlar yıl sonunda kapatılır.
  • Yarı aktif dönem sonunda kapanmadan önceki ay herhangi bir yurt içi çağrı ya da yurtdışından çağrı almanız durumunda yarı aktif döneminiz 30 gün uzatılır. Hattı aktive ettikten sonra hiç yükleme yapmamış aboneler bu kurala dahil edilmez.Uzatma işlemi aynı yıl içerisinde kalacak şekilde yapılmaktadır. Yükleme yapılmadığı durumda hatlar yıl sonunda kapatılır.
*166*5# arama tuşuna basarak kullanım dönemlerinizi öğrenebilirsiniz.

Vergiler:
Her operatörde aynı olan Telsiz Kullanım Ücreti adınıza devlete ödenmek üzere her ay bakiyeniz müsait oldukça sizden tahsil edilmektedir. *100# yazıp arama tuşuna basarak menüden Telsiz Kullanım Ücreti borcunuzu sorgulayabilirsiniz. TL yüklerken önce TKÜ borcunuz bulunmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. TKU hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayın.

SIM kartınız bloke olursa:

**05*PUK numarası*yeni PIN numarası*yeni PIN numarası# arama tuşuna basınız. Bu işlemi 10 defadan fazla yanlış yapmanız durumunda, SIM kartınızı değiştirmeniz gerekir.

SIM kartınız kaybolursa:
Numaranızı değiştirmeden Turkcell Mağazaları’ndan yedek SIM kartınızı hemen alabilir ve hattınızdaki TL leri yeni kartınızla kullanmaya devam edebilirsiniz.
Hazır Kart'ınızla ilgili herhangi bir konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz buraya tıklayın.

61cell:
61cell Yeni Tesis Hazır Kart Tanışma seti, diğer ücretlere ek olarak +61TL özel numara ücreti uygulanmaktadır.