GençTarife - TURKCELL

GençTarife

25 yaş ve altı gençler! Artık sizin de herkesle konuşup mesajlaşabileceğiniz bir tarifeniz var. Dakikalara, bedavalara ve mesajlara doyamayacağınız bu tarifede, 100 MB’lık internete de çok ucuza sahip olacaksınız. 19 Haziran 2012’den itibaren yeni hat alarak, numarasını taşıyarak veya faturasızdan faturalıya geçerek gençTarife’ye kayıt olan gençlere 12 ay boyunca her ay Turkcell’lilerle 5000 SMS hediye.

GençTarife
KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET
300 DK HER YÖNE
3000 SMS HER YÖNE

Daha Fazla Bilgi

Ücretler
Aylık Paket Ücreti29 TL
Paket SüresiHer yöne 300 dakika +
Turkcell'lilerle Haftada 2 Gece Bedava*
Ses Paket Aşım Ücreti60 kr/dk
Her yöne geçerli kısa mesaj3.000 SMS
SMS**100 SMS bedava
SMS***50 kr/adet
100 MB İnternet Paketi5 TL
 • 24 Temmuz 2012 itibarıyla abone alımına kapatılmıştır.
 • *Akşam 21:00 - Sabah 09:00 arası geçerlidir. Ücretsiz dakikalar yurt içinde geçerlidir. Şanslı gecelerde 21:00 - 09:00 saatleri arasında yurt içi Turkcell yönüne ücretsiz konuşmalarda dakika sınırlaması yoktur.
 • **Günde her yöne 1 ücretli SMS'ten sonra 100 SMS aynı gün içinde kullanılmak üzere bedavadır.
 • **Genç SMS Paketi ile 5 TL’ye her yöne geçerli 5.000 SMS alabilirsiniz.
 • ***Yurt içi her yöne SMS fiyatıdır.
 • Tüm vergiler dahildir.
 • Telsiz kullanım ve telsiz ruhsat ücreti dâhil değildir.
 • Ücret bilgisi yurt içi aramalar için geçerlidir ve görüşmeleriniz 6 saniyede bir ücretlendirilir.
 • 5000 SMS kampanyası 23 Temmuz 2012’ye kadar geçerlidir.
 • Yeni Faturalı gençTarife ile her yöne 300 dakika konuşabilir, tam 3.000 SMS gönderme hakkına sahip olabilir ve 100 MB internet paketini 5 TL’ye kullanabilirsiniz.
 • Haftada 2 Gece Bedava hakkınızla, akşam 21:00 - ertesi sabah 09:00 saatleri arasında yurt içinde tüm Turkcell'lilerle ücretsiz konuşursunuz. Üstelik konuşmalarınızda dakika sınırlaması da olmaz.
 • Tarifeye başvurulduğunda, son 60 gün içinde bireysel faturalı hattan faydalanmaya başlamış olan herkes 3.000 SMS’ten faydalanabilir.
 • Paket aşım çözümümüzle, paket aşımında yurt içi her yöne konuşma 30 dk'sı 3 TL (KDV, ÖİV dahil) ve her yurt içi her yöne SMS kullanımı 30 SMS 3 TL (KDV, ÖİV dahil) olacak şekilde ücretlendirilir. Müşterilerimiz, ses paket aşımında ücretlendirme periyodu (6 sn) değişmeyecek şekilde ilk yurt içi her yöne 408 sn'lik (6,8 DK) kullanımlarına kadar 43,89 KR /DK (KDV, ÖİV Dahil) olarak ücretlendirilir. Müşterilerimizin kullanımlarına devam etmelerini takiben ilk yurt içi her yöne 30dk'den kalan yurt içi her yöne 1392 sn'lik (23,2 DK) kullanım hakkı müşteriye toplamı 3 TL'ye sağlanır. Bu 30 dk'nın bitmesini takiben müşterinin yaptığı ilk kullanımda ikinci 30 dk'lık kullanım hakkı devreye alınır ve müşteriler 3 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam ederler. Kullanım devamını takiben müşteriler her yurt içi her yöne 30 dk için 3 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam ederler. Müşterilerimiz, SMS paket aşımında ücretlendirme periyodu değişmeyecek şekilde ilk yurt içi her yöne 9 adet SMS kullanımlarında 33,25 KR/adet (KDV, ÖİV Dahil) ücretlendirilir. Kullanıma devam etmelerini takiben ilk yurt içi her yöne 30 SMS'den kalan yurt içi her yöne 21 adet SMS kullanım hakkı müşteriye 3 TL'ye sağlanır. Bu 30 SMS'in bitmesini takiben müşterinin yaptığı ilk kullanımda ikinci yurt içi her yöne 30 SMS'lik kullanım hakkı devreye alınır ve müşteriler 3 TL ödemeye devam ederler. Kullanım devamını takiben müşteriler her yurt içi her yöne 30 SMS için 3 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam ederler.
 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir, telsiz kullanım ücreti ve telsiz ruhsat ücreti dahil değildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
 • 01.06.2016 tarihi itibarıyla paketsiz dakika kullanımı ve aşım çözümünün son tekrarı sonrası dakika aşım ücreti 60 kr/dakika KDV,ÖİV dahil), paketsiz SMS kullanımı ve SMS aşım çözümünün son tekrarı sonrası paket aşım ücreti 50 kr/adet ( KDV, ÖİV dahil) olarak ücretlendirilecektir.
 • 03.04.2017 tarihi itibarıyla geçerli olan ses ve sms paket aşım ücretleri için tıklayın.

Diğer
 • GENC TCKN YIL (GENC boşluk 11 HANELİ TC KİMLİK NUMARASI boşluk DOĞUM YILI) yaz 2222'ye gönder
  • GECELER yazıp 2222’ye göndererek veya 0532 757 22 22'yi ücretsiz arayarak kayıt olabilirsiniz. Katılım sonrası size gönderilecek “Gece Bedava konuşmalarınız başlamıştır" SMS’inden sonra, haftada 2 gece hakkınız başlamış olur. Böylece haftada 2 gece, akşam 21:00 ertesi sabah 09:00 saatleri arasında bedava konuşabilirsiniz.

   Tüm bireysel faturalı müşterilerimiz gece bedava hakkından yararlanabilirler.
  • Tarifeniz, başvurduktan sonraki ilk fatura kesim tarihinizden itibaren kullanabilirsiniz.

   Tarifeye geçiş işlemi sizin onayınızdan sonra gerçekleşir. Fatura kesiminizde sonra paketinizin başladığına dair bilgi, kısa mesaj ile telefonunuza iletilir.

  • Yeni Faturalı gençTarife ile her yöne 300 dakika konuşabilir,aynı zamanda Turkcell'lilerle Haftada 2 Gece, akşam 21:00 - ertesi sabah 09:00 arası bedava konuşma hakkından yararlanabilirsiniz. Paket dakikalarınız görüntülü görüşmelerinizde de geçerli olur.

   Dahası, faturalarınızı e-posta adresinizden ücretsiz takip ederek 2 ay boyunca akşam 9:00 dan sabah 9:00a kadar yurt içinde Turkcell'lilerle bedava mesajlaşabilirsiniz.
  • SMS paketiniz günde ücretli 1 SMS’ten sonra 100 SMS bedava teklifinden öncelikli olur. Gün içinde gönderilen ilk SMS eğer SMS paketinizin kapsamındaysa SMS paketinden düşer ve paketten düşen SMS ücretlendirilmediğinden bedava 100 SMS teklifiniz başlamaz. SMS paketiniz bittikten sonra atılan veya paket kapsamında olmadan atılan ilk ücretli SMS’ten sonra her yöne 100 SMS teklifiniz başlar.
  • Kayıt olduğunuz andan itibaren haftada 2 gece 21:00 - 09:00 saatleri arasında (12 saat) yurt içinde tüm Turkcell’lilerle bedava konuşabilirsiniz.

   Aramalarınız yurt içinde Turkcell’den Turkcell’e yapılan aramalar için geçerli olup, sabit hatlar ve diğer operatör aramalarında geçerli olmaz.


   Gece Bedava hakkından yararlanmaya başlayan müşterilerimizin, haftada 2 gece ücretsiz konuşmalarını kullanmaya devam etmeleri için tarifede kalmaları gerekir. Tarifeden çıktıklarında Gece Bedava hakkı da sona erer.

   İnternet hatları bu faydadan yararlanamaz. Şanslı gecelerinizde 444’lü aramalarınız ve Müşteri Hizmetleri aramalarınız Gece Bedava kapsamına girmez.

   Kampanya dâhilinde ya da değil, haftada iki gün paketinden faydalanıyorsanız Gece Bedava kampanyasına katılabilirsiniz. Haftada iki gün paketiniz varken, Yeni Faturalı gençTarife Gece Bedava kampanyasını katılırsanız haftada iki gün paketiniz iptal olmaz.

   Şanslı gecelerinizde Turkcell’lilerle ödemeli görüşmeleriniz bedava olur.

   Bu kampanya konferans görüşmelerinizde geçerli olmaz. Eğer şanslı gecelerinizde görüşmeleriniz 21:00 - 09:00 saatleri dışında başlatılmış ise kampanya devreye girmez.
  • Yeni Faturalı gençTarife’ye geldiğinizde 100 MB’lık internete sadece 5 TL’ye sahip olabilirsiniz.

   Yeni Faturalı gençTarife’ye özel indirimli 100 MB internet paketini almak için GENC INTERNET yazıp, 2222’ye kısa mesaj göndermeniz yeterli. Başvurunuz onaylandıktan hemen sonra internet paketiniz aktif hale gelir.

   Yurt dışındaki internet kullanımınız paketinize dâhil olmaz ve uluslararası dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

  • Yeni Faturalı gençTarife kapsamındaki SMS'leriniz ile her yöne 3.000 hakkınızla bol bol mesajlaşabilirsiniz ve SMS’lerinizi yalnızca bir fatura döneminiz için kullanabilirsiniz.

   Tarifeye başvurduğunda son 60 gün içinde bireysel faturalı hattan faydalanmaya başlamış olan herkes 3.000 SMS’ten faydalanabilir.

   SMS’leriniz yurt içi her yöne geçerli olur.
   Paketlerdeki kısa mesajlar sadece kişisel kullanımınız içindir, ticari gelir elde etmek amacıyla kullanılamaz, satılamaz.

   Yurt dışına veya yurt dışında gönderilen SMS'ler ayrıca ücretlendirilir.
  • 19 Haziran’dan itibaren Hazır Kart’tan faturalıya geçer, numaranı Turkcell Faturalıya taşır veya yeni faturalı hat alıp yeni faturalı gençTarife’yi tercih edersen, 12 ay boyunca her ay Turkcell’lilerle geçerli 5000 SMS hediye edilecektir. Hazır Kart’tan faturalıya geçenlerin, faturasız hat yaşı 90 gün ve üzerinde olmalıdır

  • GECELER yazıp 2222'ye göndermenizden ve kaydınızın yapılmasından sonra şanslı geceleriniz kısa mesaj ile size bildirilir. Daha sonra tekrar öğrenmek isterseniz SANSLIGECE yazıp 2222'ye ücretsiz kısa mesaj atarak şanslı gecelerinizi sorgulayabilirsiniz.

   Şanslı günleriniz, biri hafta içi biri hafta sonu olmak üzere rastgele verilir ve şanslı günleriniz değiştirilemez.

  • KALAN GENC yazarak 2222'ye kısa mesaj gönderdiğinizde, kalan dakikalarınızı ve SMS'lerinizle ilgili bilgi alabilirsiniz. İnternet için ise KALAN INTERNET yazıp 2222'ye kısa mesaj göndererek kalan kullanımlarınızı sorgulayabilirsiniz.

   Günde kazanılan 100 SMS sorgulanamamaktadır.


  • Paket dakikalarınız o ayki fatura döneminiz için geçerli olup, kullanmadığınız dakikalarınız bir sonraki döneme devrolmaz. Paketinizi iptal etmediğiniz sürece paket dakikalarınız her ay yenilenir. Paketinizi iptal ettiğinizde kullanmadığınız dakikalarınız varsa iadesi yapılmaz.

   Paket SMS’leriniz o ayki fatura döneminiz için geçerli olup, kullanmadığınız SMS’leriniz bir sonraki döneme devrolmaz. Paketinizi iptal etmediğiniz sürece paket SMS’leriniz her ay yenilenir.
  • 300 dakika bitiminde tarifenizin paket aşım ücreti olan 50 kuruş/dakikadan aramalara devam edersiniz.

   İnternet paketinizin aşım ücreti ise tüm vergiler dâhil 0,05 TL / MB’dır. (Bu aşımlar, faturada birim fiyat olan 0,000049 TL/KB üzerinden ücretlendirilir.)

   3.000 SMS bitiminde günde yurt içi her yöne atılan ücretli 1 SMS'ten sonra aynı gün içinde geçerli olmak üzere yurt içi Turkcell, sabit hat ve diğer operatör yönüne geçerli ücretsiz 100 SMS kazanılır. Günde gönderilen ilk ücretli SMS ve o gün içinde kazanılan 100 SMS hakkının bitmesi durumunda atılan ilave SMS'ler standart SMS tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

  • Tarife değişikliği yapmadığınız sürece tarifeniz her ay yenilenir.

   İnternet paketinizi iptal etmek için IPTAL GENC INTERNET yazıp 2222’ye mesaj göndermeniz yeterli olur.

   Gece bedava hakkınızı iptal etmek için IPTAL GECEBEDAVA yazıp 2222’ye mesaj göndermeniz yeterli olur.

   Hat iptal, numara taşıma, ödeme tipi değişikliği ve devir işlemlerinde paket aboneliği devam etmez. İşlemin gerçekleşmesi ile beraber paketin iptali geçerli olur ve son paket ücretinizin tamamı paketinizin geçerli olduğu fatura dönemi sonunda çıkacak olan faturaya uygulanır. Numara değişiklik işlemi yapıldığında paket aboneliği devam eder.

  • FCT cihazlarında kullanılan hatlar bu tarifeden faydalanamazlar.

   Tüm kontratlı paket tekliflerinden faydalanan müşterilerimiz bu tarifeye geçmek isterlerse mevcut kontratlı paket kampanyalarından vazgeçmeleri gerekir.

  • Vergilerde ve/veya mevzuat gereğince ilgili kurumlara yapılması gereken ödemelerde meydana gelecek artışlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının işlem ve kararları nedeni ile yapılması gereken tarife değişiklikleri, tarifelere aynen yansıtılır.

   Turkcell, sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama hakkını saklı tutar.

   Aboneler yararlandıkları hizmeti ticaret amacıyla üçüncü kişilere sunamazlar. Aksine davranan kullanıcıların abonelik sözleşmesi feshedilir.

   Turkcell bilgilendirme yapmak koşulu ile tarife ve kampanyalarının fiyat ve koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

   Turkcellin söz konusu hizmetin ticari amaçlarla veya haberleşme amacı dışında kullanılması ve suistimal hallerinde kullanımları kısıtlama hakkı saklıdır.

  Sayfayı kaydırın