Platin Plus - TURKCELL

Platin Plus

Abone alımına kapatılmıştır.

Platin Plus
KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET
5000 DK TURKCELL'LiLERLE
2500 DK HER YÖNE
4 GB İNTERNET

Daha Fazla Bilgi

Paket Dakika/SMS/Data Aylık Paket Ücreti


Platin Plus
5.000 dk Turkcell içi
2.500 dk her yöne
60 dk Uluslararası arama
Avrupa’da 25 dk arama, 25 dk aranma
2.500 SMS/MMS
4 GB İnternet


199 TL
 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir, telsiz kullanım ücreti ve telsiz ruhsat ücreti dahil değildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Ücret bilgisi yurt içi aramalar için geçerlidir ve görüşmeleriniz 6 saniyede bir ücretlendirilir. Platin Plus Paket ile Turkcell’lilerle 5.000 dakika, her yöne 2.500 dakika konuşabilir, her yöne geçerli 2.500 SMS/MMS ve 4 GB’lık internet paketini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda uluslararası arama 60 dakika ve Avrupa ile 50 dakika (25 dakika arama, 25 dakika aranma) konuşabilirsiniz.
 • Platin Plus Paket’e kayıt olmak için PLATIN PLUS yazıp 2222 'ye kısa mesaj göndermeniz yeterli. Paket üyeliğinizi Hesabım'dan de başlatabilirsiniz. Paketiniz siz başvurduktan sonraki ilk fatura kesiminizden itibaren geçerli olur ve bu bilgi size başvuru sırasında bildirilir.

  Platin Plus Paket’ten bütün bireysel faturalı müşterilerimiz faydalanabilir.

  Tüm kontratlı paket tekliflerinden faydalanan müşterilerimiz Platin Paket’e geçmek isterlerse mevcut kontratlı tekliflerini iptal ettirmeleri gerekir.

 • Paketinizi, talep ettikten sonraki ilk fatura kesim tarihinizden itibaren kullanabilirsiniz.
  Paketi aldığınızda ilk fatura kesiminizle beraber tarifeniz Gold Tarifesi olur. Fatura kesiminizden sonra paketinizin başladığına dair bilgi kısa mesaj ile telefonunuza iletilir. Bu mesaj ile birlikte Paket dâhilindeki aylık kullanım hakkınız başlamış olur.
  Eski tarifeniz kapsamında hattınızda kalan ücretsiz dakikalarınız varsa silinir.

  Paketinizdeki dakikalarınız, SMS’leriniz ve internet kullanımınız, siz iptal etmediğiniz sürece her ay yenilenir.
 • Platin Plus Paket ile Turkcell’lilerle 5.000 dakika, her yöne 2.500 dakika konuşabilirsiniz.

  Aynı zamanda uluslararası arama 60 dakika ve Avrupa** ile 50 dakika (25 dakika arama, 25 dakika aranma) konuşabilirsiniz.

  Platin Plus Paket’te 5.000 dakikanızı Turkcell ile yaptığınız yurt içi aramalarınızda, Her yöne 2.500 dakikanızı ise diğer operatör numaraları ve sabit hat (ev, iş) numaraları ile yurt içi konuşmalarınızda kullanabilirsiniz.

  Paket dakikalarınız görüntülü görüşmelerinizde de geçerli olur.

  **Avrupa yönüne dakikalarınız Almanya, Andora, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Bugaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Vatikan, Yunanistan, Karadağ'da geçerlidir.

 • Platin Plus Paket’e geldiğinizde 4 GB’lık internet paketine sahip olursunuz.
  Yurt dışındaki internet kullanımınız paketinize dâhil olmaz ve uluslararası dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
 • Platin Plus Paket kapsamındaki 2.500 SMS/MMS kullanım hakkınız var olup, bu SMS/MMS’leri yalnızca bir fatura döneminiz için kullanabilirsiniz.

  Platin Plus Paket kapsamında size verilen SMS’lere; "SMS ile sorgulama servisleri, farklı bir hizmete kayıt için atılan SMS'ler, yurt dışında atılan SMS’ler, uluslararası SMS’ler, Akıllı mesaj ve web mesaj üzerinden atılan SMS ler” dâhil olmaz.
  Paketinizdeki SMS kullanımını yurt içi mesajlarınız standart kısa mesaj ücretleri üzerinden ücretlendirilir.
  Standart kısa mesaj ücretlerini öğrenmek için lütfen tıklayın.

  Platin Plus Paket MMS’lerini Turkcell ve Vodafone Türkiye yönündeki yurt içi mesajlaşmalarınızda kullanabilirisiniz. Paket aşımında gönderilen yurt içi MMS’ler standart MMS ücretleri üzerinden ücretlendirilir.

  Standart MMS ücretleri için lütfen tıklayın.

  Paketlerdeki kısa mesajlar sadece kişisel kullanımınız içindir, ticari gelir elde etmek amacıyla kullanılamaz, satılamaz.
 • Paketten kalan dakika/İnternet/SMS bilgilerinizi Dijital Operatör Uygulaması'nı kullanarak veya KALAN yazıp 2222'ye kısa mesaj göndererek ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz ancak size gönderilen dakika durum SMS’lerinde, son 6 saat içerisinde yaptığınız görüşmelerin, İnternet ve SMS/MMS durum SMS’lerinde, son 12 saat içerisindeki kullanımınızın dâhil olmayabileceğini unutmayın.
 • Paket dakikalarınız o ayki fatura döneminiz için geçerli olup, kullanmadığınız dakikalarınız bir sonraki döneme devrolmaz. Paketinizi iptal etmediğiniz sürece paket dakikalarınız her ay yenilenir. Paketinizi iptal ettiğinizde kullanmadığınız dakikalarınız varsa iadesi yapılmaz.

  Paketiniz kapsamındaki internet paketiniz bir fatura dönemi için geçerli olur ve kullanmadığınız paket datası bir sonraki aya devrolmaz. İnternet kullanımınızda indirdiğiniz ve yüklediğiniz (download+upload edilen) datalar, paket limitinizden düşer.

  Paket SMS’leriniz o ayki fatura döneminiz için geçerli olup, kullanmadığınız SMS’leriniz bir sonraki döneme devrolmaz. Paketinizi iptal etmediğiniz sürece paket SMS’leriniz her ay yenilenir.
  • Platin Plus Paket dâhilindeki internet kullanım hakkınızı aştığınızda ücretlendirme, internet paketleri aşım ücretleri üzerinden yapılır ve indirilen ve yüklenen data için paket aşım ücreti üzerinden ücret ödersiniz. İnternet paket aşım ücreti 5 TL/100 MB'dir.
  • Paket dahilindeki konuşma hakkınız bittiğinde ücretlendirme periyodu (6 sn) değişmeyecek şekilde yurt içi her yöne 408 sn'lik (6,8 DK) kullanımlarına kadar 43,89 KR /DK (KDV, ÖİV Dahil) ücretlendirme devam edecektir. Kullanımla devam etmenizi takiben ilk yurt içi her yöne 30dk'den kalan yurt içi her yöne 1392 sn'lik (23,2 DK) kullanım hakkı size 3 TL'ye sağlanacaktır. İlk 30dk'nin bitmesini takiben yaptığınız ilk kullanımda ikinci 30dk'lık kullanım hakkı devreye alınacak ve 3 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edeceksiniz. Kullanım devamını takiben her yurt içi her yöne 30dk için 3 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edeceksiniz.
  • Paket dahilindeki SMS hakkınız bittiğinde ücretlendirme periyodu değişmeyecek şekilde yurt içi her yöne 9 adet SMS kullanımlarında 33,25 KR/adet (KDV, ÖİV Dahil) ücretlendirme devam edecektir. Kullanıma devam etmenizi takiben ilk yurt içi her yöne 30SMS'ten kalan yurt içi her yöne 21 adet SMS kullanım hakkı size 3 TL'ye sağlanacaktır. İlk yurt içi her yöne 30SMS'in bitmesini takiben yaptığınız ilk kullanımda ikinci yurt içi her yöne 30SMS'lik kullanım hakkı devreye alınacak ve 3 TL ödemeye devam edeceksiniz. Kullanım devamını takiben her yurt içi her yöne 30SMS için 3 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edeceksiniz.
  • Paket aşımında gönderdiğiniz yurt içi MMS’leriniz ise standart MMS ücretleri üzerinden ücretlendirilir. Standart MMS ücretlerini öğrenmek için öğrenmek için lütfen tıklayın..
  • Paket kapsamında ve paket aşımındaki yurt dışını arama dakikalarının ücretlendirme periyodu Turkcell Uluslararası Arama Tarifesi kapsamında ülke ve numaraya göre bölge bazlı değişmektedir.
  • Paket kapsamında ve paket aşımındaki yurt dışında arama ve aranma dakikalarının ücretlendirme periyodu Turkcell Dünya Tarifesi kapsamındadır.
  06.07.2015 tarihi itibarıyla paket aşım çözümümüz ile paket aşımında yurt içi her yöne konuşma 30 dakikası 5 TL (KDV, ÖİV dahil) ve her yurt içi her yöne SMS kullanımı 30 SMS 5 TL (KDV, ÖİV dahil) olacak şekilde ücretlendirilir.
  • Fiyat değişikliği bu pakette taahhütlü kampanyalarından mevcutta faydalanmayan müşterilerimiz için geçerlidir.
  • Bu pakette taahhütlü kampanyada bulunan müşterilerimiz için taahhüt sürelerinin sona ermesini takiben ilgili fiyat değişikliği geçerli olacaktır.
  • Bu pakete yeni tesis, numara taşıma, ödeme tipi değişikliği ile yeni gelen müşterilerin paket aşım ücretleri yeni fiyatlar üzerinden hesaplanacaktır.
  • Bu pakete tarife değişikliği ile yeni bir 12 ay taahhütlü kampanyalara gelen mevcut müşterilerin paket aşım ücretleri yeni fiyatlar üzerinden hesaplanacaktır.
  • Müşterilerin, tarife paketleri içeriğinde kullanımı sınırlı hizmet olarak konuşma dakikası olan paketlerde paket bitimini takip eden ilk kullanımda 2,5 TL (KDV, ÖİV Dahil) olarak ücretlendirilecektir. Devam eden kullanımlarda 900sn sonuna kadar ek bir ücretlendirme olmayacaktır. Bu kullanımın ardından takip eden ilk kullanımda yeni bir ek 2,5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ücretlendirilecektir. Takip eden kullanımlarda 1800sn’lik (30dk’lık) kullanımın sonuna dek ek bir ücretlendirme olmayacaktır. İlk 30dk'nin bitmesini takiben abonenin yaptığı ilk kullanımda ikinci 30dk'lık kullanım hakkı devreye alınacak ve müşterilerimiz 5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edecektir. Kullanım devamını takiben müşterilerimiz her yurt içi her yöne 30dk için 5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edecektir. Müşterilerimizin, tarife paketleri içeriğinde kullanımı sınırlı hizmet olarak SMS olan paketlerde paket bitimini takiben ücretlendirme periyodunun ilk SMS kullanımında 2,5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ile ücretlendirilecektir. Takip eden 14 SMS müşterilerimize ücretsiz sağlanacaktır. 16. SMS’te ek 2,5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ile ücretlendirilecektir. Takip eden yeni bir 14 SMS müşterilerimize ücretsiz sağlanacaktır. İlk 30SMS'in bitmesini takiben müşterilerimizin yaptığı ilk kullanımda ikinci 30SMS'lik kullanım hakkı devreye alınacak ve müşterilerimiz 5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edecektir. Kullanım devamını takiben müşterilerimiz her yurt içi her yöne 30SMS için 5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edecektir.

 • Platin Plus Paket’iniz varken aynı anda başka internet paketi de alabilirsiniz. Kullanımınızda, Platin Plus Paket’e ek olarak alınan internet paketiniz öncelikli olur.

  Platin Plus Paket’iniz varken aynı anda başka bir SMS paketi de alabilirsiniz. Kullanımınızda, Platin Plus Paket’e ek olarak aldığınız SMS paketiniz öncelikli olur.
 • Platin Plus Paket avantajlarından, paketinizle birlikte yeni fatura kesim tarihinizde başlar.

  Size özel 0 532 757 1 532 nolu Turkcell Platin Plus Müşteri Hizmetleri'ni ücretsiz olarak arayarak dilediğiniz an hiç beklemeden ayrıcalıklı hizmet, adresinizde teknik destek, faturanızda indirim, konser/sinema davetiyeleri, cihaz indirimleri gibi birçok ayrıcalığa sahip olursunuz.

 • Platin Plus Paket’inizi iptal ettirmek için kısa mesajla ile IPTAL PLATIN PLUS yazarak 2222’ye ücretsiz olarak gönderebilir veya başka bir tarife veya pakete geçme talebinde bulunabilirsiniz.

  Paketinizi iptal ettirdiğinizde o ay içinde kullanmadığınız dakika, mesaj ve internet kullanımınız fatura kesiminizde silinir, iptal talebiniz (veya tarife/paket değişiklik talebiniz) fatura kesiminizden itibaren geçerli olur.

 • FCT cihazlarında kullanılan hatlar bu kampanyadan faydalanamazlar. Böyle bir kullanımın belirlenmesi durumunda veya kampanyadan faydalanan fakat telekomünikasyon ihtiyacını karşılamak dışında kötüye kullanım tespit edilen kullanımların belirlenmesi durumunda bu hatların tarifeleri Bizbize olarak değiştirilecek ve geçmiş kullanımları da Bizbize Tarifesi üzerinden yeniden ücretlendirilerek hat sahibine faturalandırılır.
 • Vergilerde ve/veya mevzuat gereğince ilgili kurumlara yapılması gereken ödemelerde meydana gelecek artışlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının işlem ve kararları nedeni ile yapılması gereken tarife değişiklikleri, tarifelere aynen uygulanır. Turkcell, sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama hakkını saklı tutar.

  Aboneler yararlandıkları hizmeti ticaret amacıyla üçüncü kişilere sunamazlar. Aksine davranan kullanıcıların abonelik sözleşmesi feshedilir.
  Turkcell hat sahiplerinin kullanımını inceleme ve kötü niyetten kuşkulandığı takdirde, aboneyi uyarma, kampanya kullanımından çıkarma, gerekirse hattı kullanıma kapatma ve tek taraflı iptal hakkını saklı tutar
Sayfayı kaydırın