Sepet 0

Hasbro Jenga A2120

Henüz yorum yok Yorum Yaz
RENK
Çok Yakında Turkcell Pasaj' da
Ücretsiz Kargo
Turkcell Pasaj Garantisi

Ücretsiz Kargo

Türkiye'nin her yerine teslimat.

Turkcell Pasaj Garantisi

Türkiye’nin lider ve en güvenilir operatörü olarak tüm aşamalarındaki taleplerinizi açık, şeffaf, hızlı, güvenilir ve müşteri odaklı bir şekilde çözüyoruz

Diğer Satıcılar

DİĞER TEKLİFLER

Ürün Bilgileri

Jenga, oyuncularından biraz el becerisi biraz da denge istiyor.  Oyun sırasında tüm dikkatinizi tahta bloklara vererek çok iyi konsantre olmanızı gerektiriyor.  Bir tür strateji oyunu olan Jenga, rakibin hamlelerini dikkate almayı gerektiriyor. El becerilerinin gelişmesine, stratejik düşünmeye yardımcı oluyor ve gözlem yeteneğini arttırıyor. Oyunu kazanmak için yalnızca dikkatli bir gözlemci olmanız yetmiyor, oyunun akışını iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekiyor. 18 Kat, 54 Blok, sınırsız eğlence Jenga kulesi, her katında 3 blok olan 18 katlık blok kuleden oluşur. Toplam 54 tahta blok bulunmaktadır. Tahta bloklar yerleştirilirken ilk 3 blok boylamasına sıralanmışsa diğer 3 blok enlemesine sıralanacak şekilde yerleştirilmelidir. Jenga oyunu en az 2 ve en fazla 6 kişiye kadar oynanabilir. Jenga kulesini kuran oyuna başlar. 
Parça Sayısı: 54 
Malzeme: Ahşap 
Oyuncu Sayısı: 2-6 Kişi 
Yaş: 6+ 
Tek paket ölçüsü :8x12x28 cm
Ürün Model Adı
HASBRO GAMES JENGA HAS-A2120
Üretim Yeri
ÇİN
Yaş Grubu
BELİRTİLMEMİŞ
Güç (w)
BELİRTİLMEMİŞ
Garanti Süresi
BELİRTİLMEMİŞ
Marka
HASBRO
Henüz yorum yok

Anlaşmalı olduğumuz bankalarla alışverişini kredi kartına taksit seçeneği ile hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde tamamlayabilirsin.

Sepetini hemen oluşturup Alışveriş Kredisi seçeneği ile ödeme adımında taksitlendirebilir, hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilirsin.

Pasaj’da ödeme kolaylığı sağlayan kredi kartı kampanyalarımızı kaçırmayın!

Campaign Img
Turkcell Pasaj’da taksitli alışverişlerde +2 taksit fırsatı!

Anlaşmalı kredi kartlarıyla yapılan taksitli alışverişlerde vade farksız +2 taksit fırsatı!​

Devamı
Campaign Img
Maximum Kart’a özel peşin fiyatına 3 taksit!

1-10 Mart 2024 tarihleri arasında Maximum Kart’ınız ile Turkcell Pasaj'dan yapacağınız alışverişlerinizde peşin fiyatına 3 taksit fırsatı!

Devamı
Campaign Img
Turkcell Faturasıyla Ödeyen Kazanıyor

Pasaj alışverişinizi Turkcell faturanızla ödeyin, 150 TL'ye varan hediye kazanın!

Devamı

Dikkat edilmesi gerekenler
•İade edilecek ürünün orijinal kutusu bozulmamış olmalı, ürünlerde çizik veya herhangi bir hasar olmamalıdır. İade edilen ürün tüm yan ürün ve aksesuarlarıyla birlikte gönderilmelidir. Ürünlerin 14 günde iade koşullarına uygun bir şekilde iade edilmesi gerekmektedir.
•Büyük desili ürünlerde (Beyaz eşya, TV vb.) ambalajın teknik servis tarafından açılmadığı durumlar veya hasarlı ambalajlarda tutanak tutulmaması durumunda cayma hakkı geçerli değildir.
•İlgili yasa gereği faturasız iade ve değişim yapılamamaktadır.

İade yapılamayan ürünler:
•Dijital ürün kodlarında iade bulunmamaktadır. Elektronik ortamda anında iletilen hizmetler veya teslim edilen ürünlerde iade bulunmamaktadır.
•Kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ve kullanımla beraber sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünlerin iadesi/değişimi yapılamamaktadır. (Tüm Kişisel Bakım Ürünleri, Kulak içi /kulak üstü kulaklık, saat, akıllı bileklik vb.)

1

Ürünün teslim tarihinden itibaren
14 gün geçmediğine emin olun.

2

Pasaj üzerinde
“Siparişlerim” sekmesine girin

3

İade nedeninizi seçerek “İade Talebi OIuştur” butonuna tıklayın.

4

SMS ile gelecek
kargo kodunu
not alın.

5

Ürünü eksiksiz bir şekilde paketleyerek faturası ile birlikte Yurtiçi Kargo’ya 7 iş günü içinde teslim edin.

6

Ürün bize ulaştıktan sonra maksimum 5 gün içinde kontrol edilir, iade talebiniz onaylandığında paranız otomatik olarak bankanıza aktarılır.

El Becerilerini Göstermenin Tam Zamanı: Jenga

Tabu ve monopoly gibi popüler kutu oyunları arasında yer alan Jenga; denge ve konsantrasyon üzerine kurulu bir oyundur. En az iki en fazla altı kişiyle oynanabilir. Toplamda 54 tahta bloktan oluşan jenga oyununda amaç; her katta üç blok olacak şekilde 18 katlık blokları düşürmeden kuleyi uzatabilmektir. Aile içinde, yakın arkadaş gruplarında ve kalabalık bir aktivite yapılmak istenildiğinde ilk akla gelen oyunlardandır. Eglenceli vakit geçirmeyi ve oyundan keyif almayı sağlayan kutu oyunları eğitici yönleriyle de dikkat çeker. Jenga el-göz koordinasyonu geliştirmeyi desteklerken aynı zamanda da stratejik akıl yürütmeyi öğretir. Oyun esnasında dikkat ve konsantrasyonu gerektiren bu oyun analitik düşünmeyi ve karşıdan gelecek hamlelere karşı da planlamayı gerektirir. Çok basit bir sistemden oluşmasına karşın el becerilerini geliştirir ve stratejik düşünme yeteneğini destekler. Oyun boyunca rakibin hamlesine karşı yapılacak hamlelerle oyun kaybedilmemeye çalışılır. Jenga oynarken iyi bir gözlem yeteneği ve rakibi okuyabilme yetileri kazanma yolunda işe yarar. 6 yaş ve üzeri için uygun olan bu oyun en fazla altı kişiye kadar oynanabilir.

Ahşap Blokların Yükselişi: Jenga Nasıl Oynanır?

Az malzemeli ve basit mantığıyla Jenga dikkat gerektiren bir oyundur. Bu oyunu kazanmak için yüksek dikkat özelliğine el becerisi ve rakip analizini yapabilme özelliği gerekir. Oyun boyunca rakipler birbirinin hamlelerini izleyerek ve gelecek hamlelere okuyarak blokları düşürmeden yükseltmeye çalışır. Oyun başlangıcında her sırada üç blok olacak şekilde kule yapılır. Kule dışarıdan gelebilecek müdahalelere kar​şı düz bir zemine yerleştirilmelidir. Oyunda şans unsurlarından çok el becerisi kazanmaya yardım eder. Kule üç bloktan 18 kata geldiğinde karşılıklı oyun başlar. Oyun başladıktan sonra rakipler kendi oyun stratejilerine göre uygun tahta bloklarını yerinden çıkartarak kulenin üzerine yine üç blok olacak şekilde dizmeye çalışır. jenga ahşap blokları yerinden çıkarılırken tek elle çıkarılmalı ve bu esnada kulenin dengesini bozabilecek hareketlerden uzak kalınmalıdır. en üst sıradan tahta blok çekilmesi yasaktır. Oyun devam ederken çekilmek istenen blok karar verilmeden önce tek elle yoklanabilir. Oyun devamı için çekilen blok, en üst sıraya konur ve 10 saniye kadar kulenin düşmediğinden emin olunarak sıra rakibe geçer. Kuleyi devirmeden son Jenga bloğunu alan oyunu kazanmış olur.

Jenga Oyun Kuralları Nedir?

Jenga oyununun başında oyuncular alt katlardan blok çektiklerinde daha özgür davranırken zamanla azalan bloklardan sonra daha dikkatli ve tam konsantrasyon bir şekilde oyuna devam ederler. Bu oyunda en temel kural; bir kere el ile temas edilen blok çekilmek zorundadır. Bu yüzden bloklara dokunmadan önce iyi düşünülmeli ve ona göre hareket edilmelidir. Kuleyi bloklar dışında düzeltmeye çalışmak kural dışı bir harekettir. Kule kendi dinamiği içerisinde tek tek yükselmelidir. Ahşap blok çıkarma esnasında tek el kullanılmalı böylece iki elle kuleye müdahale eden oyunu kaybetmiş sayılır. Jenga kuralları içerisinde oyunda en üstten blok çekmek yasaktır. Bir kişi bloğunu üste koyduktan sonra 10 sn beklemelidir eğer ki kule devrilmiyorsa karşı kişi oyuna aynı şekilde devam edebilir. Kuleyi deviren oyunu kaybetmiş sayılır ve sıradaki oyun için 18 katlık kule dizimini yapar. Bloklar, üç blok enlemesine üç blok boylamasına göre dizilmelidir. Tüm bu dizim boyunca 54 adet ahşap blok kullanılmış olur. Kuleyi bitirip kuran kişi aynı zamanda yeni oyuna da başlayan kişidir. oyun devamında da yine aynı kurallar geçerliliğini korur.

Jenga Oyunu Yorumları

Markanın diğer ürünlerine ve bu ürününe yapılan pek çok değerlendirme mevcuttur. Eğlence arayanlar, klasik Jenga oyununu oynadıktan sonra deneyimlerini paylaşırlar. Kutu oyunları içinde fazla materyali olmayan ve basit bir mantıkla oynanan bu oyunun faydaları ürünü satın almak için referans olarak gösterilebilir. Jenga oyununda fiziksel yetenekler, özellikle el-göz koordinasyonu desteklenir. Düşünsel yetenekler arasında da mantık ve analitik düşünmeyi geliştirdiği geri dönüş bildirimlerinde göze çarpar. Jengadan genel olarak basit eğlenceli bir oyun diye bahsedilir. Konsantrasyon yeteneklerini artırdığına dair yorumlar bu oyunun kullanıcıları tarafından ilgi gördüğünün kanıtıdır. Kazanmanın ve kaybetmenin çok hızlı yaşanması sebebiyle heyecanlı bir ürün olması üzerine yorumlar mevcuttur. Bununla birlikte olumsuz özelliklerine dair de yorumlar vardır. Jenga oyun seçeneklerinde olumsuz yorumları da okumak ihtiyaca yönelik beklentilerin karşılanıp karşılanmaması adına önem arz eder. Jenga oyununun zeminden direkt etkilenmesi oyunla ilgili olumsuz deneyimlerdendir. Jenga eğer ki düz bir zemine konumlandırılmazsa oyun boyunca denge problemi yaşanır ve kazanan-kaybeden belirlenemez. Ayrıca kule dizilirken elle yapılan düzeltmeler yerine kule düzelticilerin kullanılması gerektiği de yapılan yorumlar arasında yer alır. Kararınızı her türlü yorumu okuyup değerlendirdikten sonra pratik bir online alışveriş ile taçlandırabilirsiniz.

Jenga Oyunu Fiyatları

Kutu oyunu oynamayı ve eğlenmeyi sevenler için Jenga, uygun fiyatlı alternatiflerdendir. Modeller kendi aralarında fiyatta değişkenlik gösterir. Eski modeller daha uygun fiyatlıyken yeni modellerde bu fiyatlar daha farklıdır. Kalabalık arkadaş grubunda keyifli vakit geçirmek için eğlenceli bir oyun olan Jenga malzeme kalitesine ve ahşabın temizliğine göre farklı fiyatlandırılır. Her bir parçasının ahşap olması ve toplamdaki ahşap maliyetinden dolayı ürün fiyatlandırılması değişiklik gösterebilir. Jengada oyun malzemesinin az olmasına karşın pürüzsüz yapıda ahşap bloklar bulabilmek zordur. Ahşap doğal bir materyal olduğu için üzerinde pürüzler, kılçıklar olabilir. Bu pürüzlerin giderilebilmesi için ahşaba ayrıca zımpara yapılması gereklidir. Bu işlem de maliyete yansır. Bu yüzden pürüzsüz ve kaliteli seçenekleri basit yapıdaki modellere göre yüksek fiyatlıdır. Genellikle her bütçeye hitap eden fiyat aralıkları mevcuttur. Çoğu kampanya dönemlerinde ise kutu oyunları içerisinde Jenga da indirim gören ürünler arasında yer alır. İndirim zamanlarının bu avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ailelerle, keyifli dost toplantılarında veya daha az kişiyle eğlenilmek istenildiğinde tercih edilen Jenga’ya indirim dönemlerinde sahip olabilirsiniz.

Turkcell Pasaj Farkıyla Jenga

Hasbro markasının kutu oyunlarına Turkcell Pasaj üzerinden ulaşabilirsiniz. Eski ve yeni modelleri bulabileceğiniz Turkcell Pasaj’da pratik bir alışveriş deneyimi elde edebilirsiniz. Daha önce satın almış müşterilerinin yorumlarını okuyarak karar verebilme şansınız da vardır. İstek ve ihtiyacınıza yönelik şekilde değerlendirmeleri okuyarak satın almak istediğiniz ürüne karar verebilirsiniz. Bu sayede Jenga’yı satın almadan önce detaylı bilgilere sahip olarak oyunla ilgili bilinmesi gerekenleri öğrenebilirsiniz. Turkcell Pasaj, kullanıcılarına avantajlı Jenga fiyat seçeneklerini sunarak onl​ine alışverişte farkını gösterir. Dönem dönem uygulanan kampanyalarda en uygun kutu oyunlarına indirimli sahip olabilirsiniz.

Eğer fazla detaylı bir oyun aramıyorsanız, eğlenirken hem stratejinizi hem el becerilerinizi artırmak istiyorsanız Hasbro markasının oyunlarından Jenga’yı Turkcell Pasaj aracılığıyla inceleyebilir ve hemen satın alabilirsiniz.

Daha Fazla

Sıkça Sorulan Sorular

Jenga Tek Kişilik Oynanabilir mi?

Jenga’yı tek başına oynuyorsanız kendi en yüksek kule rekorunuzu kırmaya çalışarak Jenga oyununun eğlencesinden ve faydalarından yararlanabilirsiniz.

Jenga Ahşap Blokları Aynı Boyutta mıdır?

Jenga ahşap blokları birbirinden az şekilde boyut ve ağırlık farklılıklarına sahiptir. Böylece her dizim farklı olacağından Jenga’daki her oyun da farklıdır.

Daha Fazla