Daha Fazla Bilgi

Akıllı Fatura Özelliği Kampanyası, başvuru sonrasında telefonunuza gönderilen onay mesajını yanıtlamanızın ardından başlar ve iptal edilmediği sürece devam eder.
Yurt içinde, yurt dışına doğru ve yurt dışındayken paket bitiminden sonra veya pakete dahil olmayan ücretli dakika, SMS, MMS ve internet kullanımı yapmak istediğinizde kullanımınız kısıtlayarak durdurur, size SMS, hücresel mesaj veya anons ile bilgilendirme yapılır.
İsterseniz, bireysel faturalı müşterilerimize sunulan ve kriterlerini sağladığınız Turkcell paketlerini veya Akıllı Fatura kapsamında sunduğumuz ek paketleri alarak kullanım yapabilirsiniz.

Akıllı Fatura Özelliği Kampanyası’ndan faydalanan müşterilerimiz için geçerli ek paketler;

 • 7 TL’ye yurt içinde geçerli her yöne 100 Dakika. Almak için EKLE yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.
 • 14 TL’ye yurt içinde geçerli her yöne 250 Dakika. Almak için EKLE 250DK yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.
 • 9 TL’ye yurt dışı yönüne geçerli 30 Dakika. Almak için EKLE 30DK yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.
 • 1 TL’ye yurt içinde geçerli her yöne 10 SMS. Almak için EKLE 10SMS yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.
 • 3 TL’ye yurt içinde geçerli her yöne 30 SMS. Almak için EKLE 30SMS yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.
 • 7 TL’ye yurt içinde geçerli her yöne 100 SMS. Almak için EKLE SMS yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.
 • 1 TL’ye yurt içinde geçerli her yöne 10 MMS. Almak için EKLE 10MMS yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.
 • 7 TL’ye yurt içinde geçerli 100 MB. Almak için EKLE MB yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.
 • 9 TL’ye yurt içinde geçerli 250 MB. Almak için EKLE 250MB yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.
 • 5 TL, 10 TL ve 20 TL Paketleri. Almak için EKLE 5TL, EKLE 10TL, EKLE 20TL yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.
Paket ücretlerine %18 KDV ve %25 ÖİV dâhildir. Dakika, SMS, MMS, MB ve TL paketlerinin ücretlendirme periyodu müşterimizin tarifesi ile aynıdır.
Akıllı Fatura Özelliği Kampanyası kapsamında fatura döneminin birinci gününde, fatura kesim tarihinde çıkacak tahmini fatura tutarıyla ilgili bilgilendirme SMS’i gönderilir. Bu tutarın üstüne ek tutarlar geldiğinde ara bilgilendirmeler yapılır. Fatura kesimi gerçekleştikten sonra da çıkan fatura tutarı ile ilgili bilgilendirme SMS’i gönderilir. Bilgilendirme SMS’leri AKILLI FAT. adresinden gönderilir.

Kampanyadan faydalanan müşterilerimiz için faydalanma süresi 9 Temmuz'da sona erecektir. Faturanızın sözünüzden çıkmaması için Akıllı Fatura kullanmaya devam etmek isterseniz hemen Akıllı Fatura Kampanyası'na katılın, ayda sadece 3 TL’ye faturanızı kontrol altında tutmaya devam edin. Talepte bulunmayan müşterilerimizin ücretsiz Akıllı Fatura Özelliği Kampanyası 9 Temmuz’da sonlanacaktır.

Akıllı Fatura Kampanyası’na KABUL yazıp 5010’a göndererek katılabilirsiniz. Akıllı Fatura Kampanyası detayları için lütfen tıklayın.
 • Kampanyaya AKILLI FATURA yazıp 2222’ye göndererek, 532’yi arayarak, iletişim merkezlerimizden veya Turkcell.com.tr’den Turkcell şifrenizle giriş yaparak Hesabım’dan başvuru yapabilirsiniz. Gelen onay mesajını EVET yazıp cevapladığınızda kampanya katılımız gerçekleşmiş olur.

 • Hayır, ücretsizdir.

 • Kampanyadan bireysel faturalı ses hattı olan müşterilerimiz faydalanabilir.
  Bir Fiyat, BizBize, Bizbiz Canımın 3u, Tarife Saniye, Bizbize Aramızda, Park, Bizbize Destek, Faturalı Destek, Pratik tarifeleri ve Kamu Turbo Paket; Çiftçi Tarifesi'ndeki Çiftçi 1000 Paketi; Bizbize Kamu 1500DK Tarifesi'ndeki Bizbize Kamu 1500 Dak Heryone; Hepsi Bir Arada Tarifesi'ndeki Calışan Paket, Profesyonel 1000, Profesyonel 1000 Plus,Hepsi 1000 Paketi, Hepsi Bir Arada Full Paket, Hepsi Bir Arada Gold Plus Paket, Full Plus Paket, İnterneti Bol 500dk + 1GB Paketi, Platin Eksta Konuş, Platinum Prestige; Kamu Hepsi Bir Arada Paketi; Her Yöne Paketler Tarifesindeki Her Yöne Gold Paket, Star Plus Paketi, Star Ekstra Paketi, Karma 1000 Paketi, Alo Konuşkan Paket; Kamu Kontrol Sende Tarifesi'ndeki Kamu Kontrol Sende 1000 Paketi; Alo Tarifesi'ndeki Alo Süper Paket;Canım Ailem Tarifesi'ndeki Canım Ailem Eko Paket,Canım Ailem Süper Paket; Yeni Genç Tarifesi'ndeki Ben Yaptım 700, Ben Yaptım750 Paketi, Kaçmaz İkili,Kaçmaz 25lik, Kaçmaz 35lik paketindeki müşterilerimiz bu özellikten yararlanamamaktadır. Akıllı Fatura’dan yararlanırken bu tarife veya paketlere geçiş yapılırsa Akıllı Fatura özelliği iptal olur.

 • Yurt içinde, yurt dışına doğru ve yurt dışındayken paket bitiminden sonra veya pakete dahil olmayan ücretli dakika, SMS, MMS ve internet kullanımı yapmak istediğinizde kullanımınız kısıtlanır; SMS, hücresel mesaj veya anons ile bilgilendirme yapılır. İsterseniz, bireysel faturalı müşterilerimize sunulan ve kriterlerini sağladığınız Turkcell paketlerini veya Akıllı Fatura kapsamında sunduğumuz ek paketleri alabilirsiniz.

 • Yurt içinde, yurt dışına doğru ve yurt dışındayken paket bitiminden sonra veya pakete dahil olmayan ücretli dakika, SMS, MMS ve internet kullanımı yapmak istediğinizde kullanımınız kısıtlanır. Yurtdışında çağrı almak da ücretli olduğu için çağrı almanız da kısıtlanır. Bunlar dışındaki işlemler kısıtlanmaz.
  Kısıtlanmayan ücretlendirmeler aşağıdaki gibidir;
  Tarife ve Paket ücretleri, Katma Değerli Servisler, Mobil Ödeme Servisi, Bağış Servisi, Yurt dışında Camel anlaşması olmayan operatöler aracılığıyla yapılan kullanımlar, Ödemeli arama , Yönlendirme (yurt içi ve yurt dışında), Sim kart değişiklik ücreti, Numara değişiklik ücreti, Borç açma ücreti, İlave fatura borcu, Kredi transfer/faturadan TL yükleme, Gecikme faizi, Münferit detay ve ayrıntılı fatura ücreti, Cayma bedelleri, Cihaz ücretleri, Damga vergisi, TGM vergileri (Ruhsat ve kullanım), Yeni Tesis ÖİV Vergisi

  Faydalanılan tarife, paket veya kampanya kurgusu gereği otomatik yenilenen paketler olması durumunda, paketli kullanım otomatik olarak devam ettiği için Akıllı Fatura ile kısıtlanma yapılmaz.

 • Paket dakikalarınız bittiği anda konuşmanız kısıtlanır ve bilgilendirmesi yapılır. İsterseniz paket alarak konuşmaya devam edersiniz.

 • Aramanız kısıtlanır, arama yapamazsınız ve bilgilendirmesi yapılır. İsterseniz paket alarak konuşmaya devam edersiniz. Yurtdışında çağrı almak da ücretli olduğu için çağrı almanız da kısıtlanır.

 • SMS gönderiminiz kısıtlanır ve gönderimi yapamazsınız. Bilgilendirmesi yapılır. İsterseniz paket alarak mesaj atabilirsiniz.

 • İnternet kullanımınız kısıtlanır ve bilgilendirmesi yapılır. İsterseniz paket alarak kullanıma devam edersiniz.

 • İnternet kullanımınız kısıtlanır. İsterseniz paket alarak kullanım yapabilirsiniz.

 • Hayır, her kullanım münferit olarak kısıtlanır. Örneğin hem dakika hem sms hem de internet kullanımını içeren bir paket kullanıyorsanız ve paketinizin sadece dakikalarını bitirirseniz konuşmanız kısıtlanır ama sms göndermeye ve internete girmeye devam edersiniz.

 • Paket alınca veya fatura kesiminde hattınıza tanımlı paketler yenilenince kısıtlama kalkar.

 • Evet. Yurt dışındayken akıllı faturaya üye olabilir ve kısıta gelirseniz ihtiyacınıza ek paketlerimizden yurtdışında geçerli olan ek 5/10/20 TL paketlerini alabilirsiniz.

 • Arayabilirsiniz. Yurt içinde kısıttayken 532 aramaları varsa paket dakikalarından düşer, paket dakikası olmadığı durumda da ücretlenmez. Yurt dışından yapılan 532 aramaları, Akıllı Fatura'dan faydalanan müşterilerimiz için ücretsizdir.

 • Kampanyanız 9 Temmuz'da sonlandırılacaktır. Kampanya sonlandığında Akıllı Fatura'sız kalmamak için Akıllı Fatura Kampanyası'na başvurabilirsiniz, böylece ayda sadece 3 TL'ye Akıllı Fatura kullanmaya devam edersiniz. Başvurmak için KABUL yazıp 5010'a gönderebilirsiniz.

 • Başvuru sonrası anında aktiflenir. 30 gün boyunca ve yurt içinde geçerlidir. Paket dakikaları ödemeli ve konferans görüşmelerde geçerlidir. Dakika ve SMS ve MMS’ler her yöne geçerlidir. Kullanılmayan dakikalar, SMS’ler, MMS'ler ve MB’ler devretmez. Üst üste alınabilir. Paketlerin ücretlendirme periyodu tarifeniz ile aynıdır. Paket dakikaları ödemeli ve konferans görüşmelerde geçerlidir. Bilinmeyen numara servisleri, örneğin 11880’e yapılan aramalar ve bu numaralara gönderilen SMS’ler, Yarışma ve sohbet hatlarına yapılan aramalar veya gönderilen SMS'ler, uydu telefonlarına (örneğin 0522 veya 0592 ile başlayan) yapılan aramalar, bankalara gönderilen sorgulama SMS'leri, Turkcell web üzerinden gönderilen mesajlar ve Akıllı Mesaj paketlere dahil değildir. Paketlerden kalan kullanım haklarını KALAN yazıp 2222’ye göndererek sorgulayabilirsiniz.

 • Kampanya kapsamındaki ek dakika/SMS/MB paketlerinden kazandığınız faydalarınız hattınız üstündeki tüm kendi paket faydalarınız varsa hediye/ücretsiz faydalarınızdan sonra, Akıllı Fatura kapsamındaki ek TL paketlerinden ve otomatik yenilenen paketlerden önce kullanılır. Kampanya kapsamındaki ek TL paketlerinden kazandığınız faydalarınız da hattınız üstündeki tüm kendi paket faydalarınız varsa hediye/ücretsiz faydalarınızdan ve Akıllı Fatura kapsamındaki ek dakika/SMS/MB paketlerinden sonra kullanılır.

 • Başvuru sonrası anında aktiflenir. 30 gün boyunca geçerlidir. Yurt içi, yurt dışı ve uluslararası dolaşımda dakika, SMS ve MMS kullanımlarında geçerlidir. Paket ücretlerine KDV ve ÖİV dahildir.
  TL paketleri kapsamına girmeyen kalemler şunlardır;
  Tarife ve Paket ücretleri, Data kullanımı, Katma Değerli Servisler, Mobil Ödeme Servisi, Bağış Servisi, Non-Camel roaming, Ödemeli arama, Yönlendirme (yurt içi ve yurt dışında), Simcard değişiklik ücreti, Numara değişiklik ücreti, Borç açma ücreti, İlave fatura borcu, Kredi transfer/faturadan TL yükleme, Gecikme faizi, Münferit detay ve ayrıntılı fatura ücreti, Cayma bedelleri, Cihaz ücretleri, Damga vergisi, TGM vergileri (Ruhsat ve kullanım), Yeni Tesis ÖİV Vergisi

 • Akıllı Fatura Kampanyası anında iptal olur. İptal durumunda kısıtlam özelliği anında iptal olur, özellikle birlikte üzerinde Akıllı Fatura kapsamındaki ek paketler varsa onlar da iptal olur, kalan kullanım hakları 30 günlük süresi doluncaya kadar geçerli olur ve ücretin tamamı faturaya yansıtılır.

 • Akıllı Fatura Özelliği aynen devam eder. İhya olduğunda ek paketlerin 30 günlük süresi dolmadıysa, 30 günlük süresi dolana kadar kalan hakları kullanılabilir.

 • Kampanya kapsamındaki ek paketlerden kazandığınız faydalarınızdan kalan haklarınız bir sonraki döneme devretmez.

 • Kampanya kapsamındaki ek paketlerden kazandığınız faydalarınız bitince SMS ile bilgilendireceğiz.

 • Kampanya kapsamındaki ek paketlerden kazandığınız faydaların kalan miktarını ve geçerlilik süresini KALAN yazıp 2222’ye göndererek öğrenebilirsiniz.

 • Yönlendirme Akıllı Fatura Kampanyası kapsamında kısıtlanan bir kullanım değildir. Ancak ücretli bir kullanım olduğu için eğer TL paketiniz varsa ücreti TL paketinizden düşer, TL paketiniz yoksa da ek olarak ücretlendirilirsiniz.

 • Akıllı Fatura Kampanyası'nda 20 Şubat itibarıyla ile katılımı ile sınırı kaldırılmıştır.

 • Akıllı Fatura Kampanyası’nı IPTAL AKILLI FAT yazıp 2222’ye göndererek iptal edebilirsiniz. İptal durumunda özellik anında iptal olur, özellikle birlikte üzerinde Akıllı Fatura kapsamındaki ek paketler varsa onlar da iptal olur, kalan kullanım hakları 30 günlük süresi doluncaya kadar geçerli olur ve ücretin tamamı faturaya yansıtılır.
  Akıllı fatura özelliğini iptal etmeden sadece ek paketleri iptal etmek isterseniz;
  ek 100 Dk paketini IPTAL EK DK,
  ek 100 SMS paketini IPTAL EK SMS,
  ek 100 MB paketini IPTAL EK MB,
  ek 250 Dk paketini IPTAL EK 250DK,
  ek 250 MB paketini IPTAL EK 250MB,
  ek 10 SMS paketini IPTAL EK 10SMS,
  ek 30 SMS paketini IPTAL EK 30SMS,
  ek 10 MMS paketini IPTAL EK 10MMS,
  ek 30 Dk paketini IPTAL EK 30DK,
  ek 5 TL paketini IPTAL 5 TL,
  ek 10 TL paketini IPTAL 10 TL,
  ek 20 TL paketini IPTAL 20 TL yazıp 2222’ye göndererek iptal edebilirsiniz.

 • Ek paketler iptal edildiğinde kalan kullanım hakları 30 günlük süresi doluncaya kadar geçerli olur ve ücretin tamamı faturaya yansıtılır.

 • Evet, kampanya katılım limiti olduğu dönemde katılım limiti dolmadıysa tekrar üyelik yapılabilir.

 • Evet, alınabilir.

 • Akıllı Fatura aboneliği ilk yapıldığı anda bekleyen talebiniz yoksa Otomatik paket aboneliği iptal edilir ve SMS’le bilgisi verilir. Akıllı Fatura aboneliği gerçekleştikten sonra istenirse tekrar Otomatik paket alınabilir.

 • Akıllı Yurt Dışı kullanım ile devreye giren bir tarifedir, kısıtlanma olmaz.

 • Platin Süper Yurt Dışı Kampanyası kapsamında sahip olduğunuz yurt içi paket faydalarınızı yurtdışında da kullanabilirsiniz. Ancak paket faydalarınız bittikten sonra ücretli olan paketsiz kullanım yapmanız Akıllı Fatura ile kısıtlanmaz.

 • Yurt içindeyken dakika kullanımında kısıtlanmış olsanız da çağrı alabilirsiniz. Yurt dışındayken dakika kullanımlarından kısıtlandıysanız, çağrı almak da ücretlendirildiği için çağrı alamazsınız ve kimin aramaya çalıştığı ile ilgili bilgi verilememektedir.

 • Başvuru öncesi başlatmış olduğunuz internet oturumunun başlama süresine göre paketsiz kullanımda kısıtlama anında yapılmayabilir. Başlatmış olduğunuz oturum 20 MB veya 30 dakikaya ulaşıncaya kadar paketsiz kullanım eder, kısıtlama 20 MB veya 30 dakikadan hangisine ilk kez ulaşılırsa o anda devreye girer.

 • Kontrol Sende Tarifesi ve Faturalı Kontrol Sende Tarifesi'nde, tarife özelliğinden ötürü paket bitiminde ek paketler otomatik olarak yenilenir, dolayısıyla yurt içinde dakika ve sms kullanımlarında otomatik paket yenilemesi olduğu için Akıllı Fatura ile kısıtlanma olmaz.

 • Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalarla ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

 • AKILLI FATURA YURTDISINI ARAMA EK 30DK paketi aşağıda belirtilen ülkeler hariç, Dünyadaki ülkelerin GSM ve sabit hatlarını aramayı kapsamaktadır.
  Pakete dahil olmayan ülkeler;
  Fiji, Somali, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Sao Tome, Küba, Mayotte Adaları, Gine, Cibuti, Bulgaristan, Azerbaycan, Makedonya, Cezayir, Libya, Tunus, Monaco, Estonya, Karadağ, Senegal, Moritanya, Fildişi Sahili, Kongo, Djibouti, Gambia, Jameika, Myanmar(Burma), Lihtenştayn, Honduras, Demokratik Somali Cumhuriyeti, Fransız Polinezya’sı, Grönland, Brunei, P. Yeni Gine, Falkland Adaları, Orta Afrika Cumhuriyeti.

 • Paket dakikalarınızın ücretlendirme periyodu 10 saniyedir.

  Sadece yurt içinden Turkcell Europe arandığında periyot 300 saniyedir.

 • Platin paketlere özel ek 250dk/sms/mb ve 60dk ek international paketler Akıllı Fatura ile birlikte kullanılamaz.
  Günlük Süper Yurt Dışı paket aşımları kısıtlanmaz.

  • Mevcut tarife paketinizi değiştirmediğiniz sürece Akıllı Fatura Özelliği Kampanyasından ücretsiz yararlanmaya devam edersiniz.
  • Kampanyanın geçerli olmadığı paketlere geçerseniz Akıllı Fatura Özelliği Kampanyanız anında iptal olur.
  • Verimli 500, Çiftçi Ekonomik, Emekli Duran, Faturalı Nar, Faturalı Nar Avantaj paketlerine geçerseniz Akıllı Faturadan ücretsiz yararlanmaya devam edersiniz.
Kapat
Yardım ister misiniz?