Yönetim Takımı

Turkcell üst yönetimine ilişkin detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.​

 


Murat Erkan

Genel Müdür

Murat Erkan 15 Mart 2019 itibarıyla Turkcell Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. Profesyonel iş hayatına Toshiba’da başlayan Murat Erkan, Biltam Mühendislikte Uygulama Mühendisi olarak görev almış, ardından Türkiye’nin ilk “Sistem Mühendisi” olarak Cisco Türkiye’de görev yapmıştır. Cisco Systems’da Teknoloji, Satış, İş geliştirme ve Kanal yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2006 yılından itibaren Aneltech’de Telekom, Mobil, ICT, savunma sanayi ve endüstriyel ürünler sektörlerine yönelik çözümlerin İş Birim Yöneticiliği görevini sürdüren Murat Erkan Haziran 2008’de Turkcell’e Superonline Genel Müdürü olarak katılmış, Aralık 2015-Mart 2019 döneminde Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Murat Erkan, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 2010 yılında Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama Programını tamamlamıştır.

 


Osman Yılmaz

Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Osman Yılmaz 1 Ağustos 2018 itibarıyla Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini üstlenmiştir. Profesyonel iş hayatına 2006 yılında Türkiye İş Bankası Hazine Bölümünde başlayan Yılmaz, 2007 yılında BNP Türk Ekonomi Bankası Hazine Bölümünde Bilanço Yönetimi Sorumlusu olarak görev almıştır. 2008-2016 yıllarında HSBC Global Asset Management’da, Yapılandırılmış Ürünler Kıdemli Fon Yöneticisi ve Sabit Getirili Fonlar ve Çoklu Varlık Fonları Grup Yöneticisi görevlerini yürütmüştür. Ağustos 2016 itibarıyla Turkcell’de Hazine, Risk & Tahsilat Yönetimi Direktörü görevini üstlenmiştir. Lisans eğitimini Ekonomi ve İşletme alanlarında London School of Economics and Political Science ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden alan Yılmaz, ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde Finans Mühendisliği yüksek lisans programını tamamlamış ve Finans doktorasını Özyeğin Üniversitesi’nden almıştır.

 


Serhat Demir

Hukuk ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Serhat Demir İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Profesyonel iş hayatına 1997 yılında Dun&Bradstreet - Türkiye Ofisi'nde başlamıştır. 2003-2007 yılları arasında Yıldız Holding - Hukuk Müşavirliği bünyesinde görev alan Demir, 2007 yılında Çalık Holding A.Ş. Hukuk Müşavirliği görevini üstlenmiş ve 2009-2015 yılları arasında Çalık Holding Hukuk İşleri Direktörü ve eş-zamanlı olarak holding, telekom ve finans alanında faaliyet gösteren grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Mayıs 2015 itibarıyla Hukuk ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Turkcell’e katılan Serhat Demir, ayrıca Mart 2020 – Eylül 2021 döneminde İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürütmüştür.

 


Kadri Özdal

Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Kadri Özdal 26 Eylül 2019 itibariyla Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Profesyonel iş hayatına 1999 yılında Vodafone’da başlayan Kadri Özdal, satış, pazarlama ve ticari operasyonlar birimlerinde çalışmıştır. Daha sonra Türk Telekom bünyesinde satış geliştirme, kanal optimizasyonu ve yönetimi gibi değişim görevlerinde rol almıştır. 2011 - 2012 yılları arasında satış geliştirme direktörü ve sonra CSO olarak görev yapan Kadri Özdal, 2012-2016 yılları arasında Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformu olan n11.com'un kurulum ve yönetiminde yer almış ve CSO rolünde çalışmıştır. 2016 Şubat ayında Turkcell Alternatif Satış Kanalları Direktörü olarak başlayan Kadri Özdal, sırasıyla münhasır olmayan kanallar ile dijital satış kanallarını yönetmiştir. Son olarak da Bireysel Kanallar Satış Direktörü olarak görev yapmıştır. Kadri Özdal Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur.

 


Ceyhun Özata

Kurumsal ve Ev Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Ceyhun Özata, 26 Eylül 2019 itibarıyla Turkcell Kurumsal ve Ev Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Ceyhun Özata, profesyonel iş hayatına 1995 - 1996 yılları arasında Reuters’da Müşteri Danışmanı olarak başlamıştır. 1996 - 1999 yılları arasında Superonline’da Müşteri Operasyonları Müdür Yardımcısı görevinde rol almıştır. IXIR AŞ’de 1999 - 2001 yılları arasında CRM ve Ürün Yönetimi Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. Özata, Turkcell Superonline’da, 2002 yılından itibaren Proje Müdürlüğü, Online Satış Müdürlüğü, CRM & Direkt Satış Direktörlüğü ve Pazarlama Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2008 - 2015 yılları arasında, fiber altyapı yatırımlarına hız veren Turkcell Superonline bünyesinde bireysel satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Ceyhun Özata, son olarak 2015 yılından itibaren Turkcell Ev ve Küçük - Orta Ölçekli İşletmeler Satış Direktörlüğü görevini yürütmüştür. Ceyhun Özata, Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Bölümünden mezun olmuştur.

 


Fatih Alper Ergenekon

Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Fatih Alper Ergenekon, 1996 yılında lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1996 yılında Berlin, Almanya'da OTA Vakfında proje uzmanı olarak başlayan Fatih Alper Ergenekon 1997 - 2000 yılları arasında I-BİMSA şirketinde danışman olarak çalışmıştır. 2002 yılında New York Rochester Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisans programını tamamladıktan sonra 2002-2005 yılları arasında FedEx firmasının Memphis, Tenneesee, ABD merkez ofisinde Kıdemli Pazarlama Uzmanı görevini yürütmüştür. 2005 yılında Turkcell ailesine katılan Fatih Alper Ergenekon Pazarlama fonksiyonunun çeşitli bölümlerinde çalışmış 2006-2010 seneleri arasında Pazarlama Müdürü ve 2010 senesinden itibaren Pazarlama Direktörü olarak görev almıştır. Son olarak Eylül 2018 itibarıyla Strateji Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. 29 Nisan 2020 itibarıyla Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Bu görevine ek olarak Strateji Direktörlüğü görevini devam ettirmektedir.

 


Ataç Tansuğ

Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Ataç Tansuğ, 26 Eylül 2019 itibarıyla Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Profesyonel iş hayatına 1999 yılında Datapro’da Sistem Destek Mühendisi olarak başlayan Tansuğ, 2002 - 2009 yılları arasında Alcatel Lucent’de Uluslarası NGN / IMS Destek Mühendisi, Takım Liderliği ve Takım Müdürlüğü görevlerinde yer almıştır. 2009 - 2011 döneminde Alcatel Lucent Türkiye ve Azerbaycan bölgesinde Ürün Servis Direktörlüğü görevini yürütmüş, kurumdaki son iki yılında Global Müşteri Servisleri Direktörlüğünde görev almıştır. 2013 yılında Turkcell Grubu’na Turkcell Superonline Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Ataç Tansuğ, 2016’da Turkcell’de Transmisyon & Temel Şebeke Planlama Direktörü ve son olarak 2017’de Dijital Servisler & Çözümler Teknoloji Direktörlüğü görevlerini üstlenmiştir. Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.

 


Serkan Öztürk

Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Serkan Öztürk, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş, İstanbul Üniversitesinde MBA derecesini tamamlamıştır. Turkcell’e 2000 yılında Proje Yöneticisi olarak katılan Serkan Öztürk, 2000 - 2009 yılları arasında Turkcell Proje Yönetim Ofisinde Proje Yöneticisi ve Müdürü olarak görev yapmıştır. 2009 - 2010 döneminde Life-Ukrayna’da, 2010 - 2011 döneminde Superonline’da Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, 2011-2015 yılları arasında ise Turkcell Müşteri İlişkileri Yönetimi ve İş Zekâsı Çözümleri (CRM & BIS) Direktörü görevini yürütmüştür. Eylül 2015’den itibaren Bilgi ve İletişim Teknolojilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Serkan Öztürk, 2017-2019 yılları arasında ek olarak Müşteri Deneyiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 

 


Gediz Sezgin

Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden mezun olan Gediz Sezgin, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini aynı üniversitede tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1991 yılında Alcatel Teletaş’da başlamıştır. 1995 yılında Turkcell ailesine Şebeke Mühendisi olarak katılan Gediz Sezgin Teknoloji Fonksiyonunda farklı sorumluluklar üstlendikten sonra sırasıyla Servis Şebeke Direktörlüğü, Uygulama Operasyonları Direktörlüğü, Turkcell Superonline Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Grup Başkanlığı, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Gediz Sezgin Ekim 2015 itibarıyla Turkcell’de Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 

 


Ali Türk

Tedarik Zinciri Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Ali Türk, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun olmuş, ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Executive MBA derecesini tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1999’da Başak Hayat Sigorta’da başlamıştır. 2002-2007 arasında Ülker Şirketler Grubunda lojistik planlama, depo ve tedarik zinciri yönetimi süreçlerinden sorumlu çeşitli yöneticilik görevleri üstlenmiştir. 2007-2011 arasında Ceva Lojistik’te Depo ve Katma Değerli Operasyonlar Grubu Müdürü olarak görev yapmıştır. 2011’de Türk Hava Yollarına Kargo Operasyon Başkan Yardımcısı olarak katılan Ali Türk, 2012 yılı itibarıyla Türk Hava Yolları Kargo Başkanı olarak göreve devam etmiştir. Ali Türk Mayıs 2016 tarihi itibarıyla Turkcell’de Tedarik Zinciri Yönetiminden Sorumlu Grup Başkanı olarak göreve başlamıştır; Mart 2017 tarihinden bu yana Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

 


M. Akif Konar

Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

M. Akif Konar lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde, İşletme Mühendisliği alanında tamamlamıştır. İş hayatına 1995 yılında başlayan Konar, sırasıyla Belbim A.Ş.’de Uzman, Vestel Şirketler Grubu’nda Uygulama Uzmanı, Opet Petrolcülük A.Ş.’de Sistem Geliştirme Müdürü olarak çalışmıştır. 2004-2013 yılları arasında Türk Hava Yolları’nda sırasıyla Üretim Planlama Müdürlüğü, Yatırım Planlama ve Projeler Müdürlüğü, Amerika ve Uzakdoğu Bölge Müdürlüğü, Üretim Planlama Başkanlığı, Pazarlama ve Satış Başkanlığı görevlerini üstlenen Konar, son olarak 2013 – 2021 döneminde THY bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı (Ticari) olarak görev yapmıştır. Konar, ayrıca SunExpress’te Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu üyeliği ve TCI Kabin İçi Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini de üstlenmiştir. M. Akif Konar, 1 Eylül 2021 itibarıyla Turkcell Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. 

 


Ali Rıza Esmen

İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Ali Rıza Esmen, 1 Eylül 2021 itibarıyla Turkcell İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Profesyonel iş yaşamına, 2000 yılında SUNY, Nassau Community College, English Language Institute’de Asistan olarak başladı. Sırasıyla İnsan Kaynaklarından Sorumlu Süpervizör, Program Müdürü ve Assistant Direktör olarak görev yaptıktan sonra 2008’de Dowling College English Language Institute kuruluşunda Direktör Yardımcısı ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2008-2009’da Mytechnic MRO Technic Services A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev aldıktan sonra Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini üstlendi. 2012-2015 döneminde SOCAR Grubu, Petkim Petrokimya Holding A.Ş.'de İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Esmen, aynı zamanda TED Aliağa Koleji yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu. Esmen, 2016’dan bu yana EUAS International ICC’de İnsan Kaynaklarından ve Nükleer İşgücünün Yetiştirilmesinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. 1997’de Kırıkkale Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Esmen, Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde yüksek lisans çalışmasına devam etmiş ve 2004 yılında Dowling College’da İşletme Yönetimi master programını tamamlamıştır.