Kontratlı Cihaz Yenileme

Kampanya sona erdi.

Cihaz kontratınız* devam ederken, yeni kontratlı telefon almak isterseniz** sizi de Turkcell Mağazalarına bekleriz.* Sadece akıllı telefonlar kampanyalarında geçerlidir​.** Faturalı abonenin, ilgili cihaz yenileme kurallarını sağlaması gerekir.

Ücretsiz Kargo

Ücretsiz Kargo

Türkiye'nin her yerine teslimat.

1 İş Gününde Kargoda

1 İş Gününde Kargoda

Siparişiniz 1 iş gününde kargoya teslim edilir.

Mağazadan Teslim

Mağazadan Teslim

Turkcell.com.tr üzerinden verdiğiniz cihaz siparişlerinizi kargo süresi beklemeden Turkcell mağazalarımızdan teslim alabilirsiniz.

Aynı Gün Teslimat

Aynı Gün Teslimat

İstanbul siparişleriniz 24 saat içinde adresinize teslim edilir.

2 Yıl Turkcell Garantisi

2 Yıl Turkcell Garantisi

Türkiye’nin lider ve en güvenilir operatörü olarak tüm aşamalarındaki taleplerinizi açık, şeffaf, hızlı, güvenilir ve müşteri odaklı bir şekilde çözüyoruz.

Daha Fazla Bilgi
 • Yeni geçiş yaptığınız kampanyaya ait kampanya paket bedeli ile birlikte, ilk kampanyanıza ait cihaz taksitini ödemeye devam edersiniz
 • Kampanya Sözleşmesi için tıklayın.
 • Kampanya 31.08.2018 tarihine kadar geçerlidir.
 • İlgili cihaz teklifi yalnızca Turkcell Mağazaları ve Yetkili Turkcell Satış Noktaları’nda geçerlidir. Turkcell.com.tr ve Telesatış kanalları kampanya kapsamı dışındadır.”
 • Cihaz yenileme, abonenin mevcut cihaz kontratı varken, yeni bir cihaz kampanyasına taahhüt vermesidir.
 • Alcatel Bireysel Akıllı Telefon Kampanyası, Casper Bireysel Akıllı Telefon Kampanyası, General Mobile Bireysel Akıllı Telefon Kampanyası, HTC Bireysel Akıllı Telefon Kampanyası, iPhone Bireysel Akıllı Telefon Kampanyası, LG Bireysel Akıllı Telefon Kampanyası, Samsung Bireysel Akıllı Telefon Kampanyası, Sony Bireysel Akıllı Telefon Kampanyası, Turkcell T Serisi Bireysel Akıllı Telefon Kampanyası ve Vestel Bireysel Akıllı Telefon Kampanya'ları altında yer alan cihaz tekliflerinden yararlanabilecektir. Seçtiğiniz cihaz tekliflerine sahip olmak için kredi limitiniz, en az kampanya kapsamında sunulan cihaz için belirlenmiş kredi limiti kadar olması gereklidir.
 • Kredi kartı tahsilat seçeneği, cihaz yenilemede kullanılamamaktadır. Kredi Kartı ödeme koşulu ile mevcut cihaz kontratı olan aboneler, kredi kartı taksitleri devam ettiği sürece cihaz yenileme yapamayacaktır.
 • Geçiş yapılacak cihazın kontrat süresi, ilk paketin geçiş yapılmak istenen tarihten sonra kalan kontrat süresinden kısa ise bu pakete geçiş yapılamaz. (Örneğin 24 ay kontratı olan abone cihaz yenileme yapmak istemesi durumunda 12 aylık yeni bir kampanyaya geçememektedir.)
 • Akıllı telefon harici telefonlara geçiş yapılamamaktadır.
 • Abonenin cihaz yenileme yapması durumunda birinci kampanyasından kalan cihaz bedelleri yeni kampanyasına ek olarak aylık yansıtılmaya devam edecektir.
 • Cihaz yenileme sürecinde uygulanacak erken iptal bedeli: Cihaz yenileme sürecinde ilk kampanyaya ait taahhüt süresi dolmadan, ikinci kontratını erken iptal etmesi durumunda, ilk kampanyaya ait kullandığı kadar fayda indirim bedelleri ve ikinci kampanyaya ait kullandığı kadar fayda indirim bedelleri toplamı abonenin Mobil İletişim faturasına erken iptal ücreti olarak yansıtılacaktır. Ayrıca birinci kampanyadan kalan cihaz taksitleri ve ikinci kampanyadan kalan cihaz taksitleri de abonenin Mobil İletişim faturasına tek seferde yansıtılacaktır. İlk kampanyaya ait taahhüt süresi dolduktan sonra ikinci kontratını iptal etmek istemesi durumunda, ikinci kampanyaya ait kullandığı kadar fayda indirim bedelleri abonenin Mobil İletişim faturasına erken iptal ücreti olarak yansıtılacaktır. Ayrıca ikinci kampanyadan kalan cihaz taksitleri de abonenin Mobil İletişim faturasına tek seferde yansıtılacaktır.
 • Cihaz yenileme yaparak yeni kampanyaya katılan müşterilerin Mobil İletişim faturasına, tarife değişikliği yok ise, ilk fatura kesim tarihinden itibaren, eski cihaz taksiti, yeni cihaz taksiti ve yeni paket bedeli yansıtılacaktır. Tarife değişikliği yapılarak yararlanılacak tekliflerde, eski cihaz taksiti ve yeni cihaz taksiti abonenin ilk Mobil İletişim faturasına, paket bedeli ise ikinci fatura kesim tarihinden itibaren yansıtılacaktır.
 • Cihaz yenileme yaparak internet paketi sunan yeni kampanyaya katılan müşterilerin Mobil İletişim faturalarına, ilk fatura kesim tarihinden itibaren, yeni paket ücreti, yeni cihaz taksiti ve eski cihaz taksiti yansıtılacaktır.
 • "Sadece internet faydası içeren" kampanyalardan cihaz yenileme yapılarak herhangi bir kampanyaya geçilmesi durumunda bir defaya mahsus, ilgili internet paketi faturaya yansıtılacaktır.
 • Ses tarifesine kontratı olan abonelerin, cihaz yenileme işlemi yaparak sadece internet içeriği olan paketlere taahhüt vermesi durumunda, önceki kampanyası iptal edilecektir. Cihaz yenileme sürecinde, yeni bir tarife seçilmediği sürece, abonenin ilk kampanyasına ait tarifesi taahhütsüz olarak devam edecektir. Paket aşım ücretleri güncel internet ve tarife paket aşım ücretleri ile aynı şekildedir. Sadece internet paketi içeriği olan kampanyalardan, tarifeli paketlere veya sadece internet paketi içerikli paketlere cihaz yenileme yapıldığında aboneye 1 ay geçerli olacak ek 4GB internet paketi ücretsiz olarak tanımlanacaktır. 4GB ücretsiz paketin kullanımı dolması durumunda abone standart paket aşım ücreti olan 0,000049 TL/KB olarak ücretlendirilir. İnternet paketi aşım ücretlerine yapılan değişikliklerden, paket aşım ücreti ayrıca etkilenecektir
 • Müşterilerimiz 14 Temmuz itibarıyla turkcell.com.tr üzerinde (web ve mobil) cihaz yenilemeden faydalanabilecekler.
Sıkça Sorulan Sorular

Cihaz yenileme nedir?

​Cihaz Yenileme mevcut cihazlı kontratı olan abonenin kontratı devam ederken, yeni bir cihazlı kontrat alabilmesidir.​

Cihaz yenileme yapabilmek için katılım koşulları nelerdir?

 • TCKN ile adınıza kayıtlı tüm hatlardaki kullanım alışkanlıklarınız değerlendirilerek adınıza bir kredi puanı belirlenir.
 • Seçtiğiniz cihaz tekliflerine sahip olmak için kredi limitiniz, en az kampanya kapsamında sunulan cihaz için belirlenmiş kredi limiti kadar olması gereklidir.
 • Kredi limitiniz seçtiğiniz cihaz için yeterli olmaması halinde, hiçbir ek ücret ödemeden banka kredili teklilerimizden yararlanmak için Turkcell Mağazalarına başvurabilirsiniz.
 • Kredi limiti ile ilgili detaylı bilgiyi Müşteri Hizmetlerinden ya da Turkcell Mağazalarından edinebilirsiniz.
 • Müşterilerimiz 14 temmuz itibari ile online ,işlemlerde(web ve mobil) cihaz yenilemeden faydalanabileceklerdir.

Cihaz yenileme yapan bir müşteri kaç kez cihaz yenileme yapabilir?

Aynı anda sadece 1 kez yapılabilir. 1. Kontrat süresi bittikten sonra, 2. Kez cihaz yenileme yapmaya hak kazanır.​

Cihaz yenilemede kurgu nasıldır?

 • Müşterinin ilk kampanyası iptal edilir.
 • İlk kampanyaya ait, sadece cihaz bedeli, kalan ay kadar taksitlendirilmeye devam eder.
 • 2. Kampanya sıfırdan başlar. Süresi kadar devam eder. Servis ve cihaz bedeli toplam yansır.
 • Aynı anda, müşteri hem ilk cihazın taksidini, hem de ikinci kampanyaya ait, cihaz ve servis bedelini öder

Cihaz yenilemede ücretlendirme nasıl olur?

​Aynı anda, müşteri hem ilk cihazın taksidini, hem de ikinci kampanyaya ait, cihaz+servis bedelini öder.
Geçiş anına mahsus, ilk kampanya iptal edilse dahi, ilk kampanyaya ait servis ücreti yansıtılır. (Aynı tarife içinde geçiş yapılmadığı sürece)

Cihaz yenileme yapan bir müşteri erken iptal ettiğinde, erken iptal ücreti nasıl yansır?

Aşağıdaki bedeller yansıtılacaktır;

 • Cihaza ait kalan taksit bedelleri
 • Cihaza ait kalan taksit bedelleri
 • Cihaz kampanyasının kalan süresi bitmediyse, 1. Kampanyaya ait verilen fayda indirimleri toplamı
 • ​Cihaz kampanyasının kullandığı kadarı için, verilen fayda indirimleri toplamı

Hangi cihazlara, cihaz yenileme yapılabilir?

​Akıllı telefon olduğu sürece, portföyde yer alan tüm cihazlara cihaz yenileme yapılabilir. Yapılamayacak cihaz kampanyalarına örnek olarak, Bireysel İnternet Paketli telefon kampanyasında yer alan Nokia C2-01, Nokia C3, Nokia C3-01 cihazları verileblir.​

Cihaz yenileme sırasında, geçişler nasıl gerçekleşir?

​İnternet paketi -> internet paketi teklifleri için;

 • İlk kampanya iptal edildiği an ek 4GB ücretsiz internet paketi tanımlanır.
 • İlk ay için, hem ilk kampanyaya, hem de ikinci kampanyaya ait internet paketi bedeli yansır.
 • İkinci internet paketi anında aktiflenir.
İnternet paketi -> tarifeli teklifleri için;
 • İlk kampanya iptal edildiği an ek 4GB ücretsiz int. paketi tanımlanır.
 • İlk ay için, hem ilk kampanyaya, ait internet paketi bedeli yansır.
 • Eğer tarife değişikliği var ise, 2. Faturadan itibaren, eğer yok ise, 1. Faturadan itibaren 2. Kampanyaya ait tarife bedeli yansıtılmaya başlar
Tarife paketi -> internet paketi teklifleri için;
 • İlk kampanya iptal edildiği an ilk kampanya iptal anında, hangi tarife geçerli olacaksa o tarife geçerli olur.
 • İnternet paketi anında aktiflenir, ilk faturaya yansıtılır. Tarife paketi -> tarife paketi teklifleri için;
 • Eğer tarife değişikliği var ise, 2. Faturadan itibaren, eğer yok ise, 1. Faturadan itibaren 2. Kampanyaya ait tarife bedeli yansıtılmaya başlar
Cihaz bedelleri, geçilen kampanya kurallarına göre ayrıca yansıtılacaktır.

Faturada cihazlar nasıl görünecektir?

2 kampanyaya ait cihaz bedelleri ayrı ayrı görünecektir. Örnek aşağıda verilmiştir.

 • Cihaz kampanyası ismi (10. Taksit/12) X TL
 • ​ Cihaz kampanyası ismi (2. Taksit/24) Y TL

Kredi kartlı kurgulara cihaz yenileme yapılabilir mi?

​Hayır, yapılamamaktadır.​

Kredi kartlı kurgulardan, faturalı tekliflere cihaz yenileme yapılabilir mi?

​Kredi kartı ödemesi sürdüğü sürece yapılamaz. Örneğin ilk 12 ay kredi kartından çekilen iPhone kampanyasına katılan bir müşteri, 13. Aydan itibaren faturasına yansıtılmaya başladığından itibaren cihaz yenilemeye katılabilir. 10. Ayda cihaz yenleme yapamaz.​

İlk kampanya tek başına iptal edilebilir mi, cayma bedelli ya da bedelsiz?

​Hayır, edilemez. İkinci kampanya da otomatik olarak iptal olacaktır.​

İlk kampanyaya ait kalan bedeller, tek seferde tahsil edilebilir mi?

​Hayır, kalan taksitlerin, mevcut sistemdeki gibi ödenmesi gerekmektedir. ​

Özel Servis Numaralari ve 444’lü Aramalar

​​Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalarla ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın​.​