Yurt dışına çıkmadan telefonumu kullanmak için neler yapmalıyım?

Hattınızı yurt dışında kullanmak için Turkcell.com.tr'de en altta bulunan "İşlem merkezi" sayfasına Turkcell şifrenizle giriş yapın. Ardından açılan ekranda sol menüde bulunan "Ayarlar" seçeneğine tıklayın. "Yurt Dışı Ayarlarım" bölümünü açarak "Yurt Dışında Kullanım"ı açık hale getirebilirsiniz. Hattınızı yurt dışında kullanıma açık hale getirmek için tıklayınız.


Ayrıca, faturalı hattınızdan yurt içinde ROAM yazıp 2200’e ücretsiz SMS göndererek, Hazır Kart kullanıyorsanız *111#'i ücretsiz olarak tuşlayıp arayarak hattınızı yurt dışında kullanıma açabilirsiniz.
Yurt dışında internet kullanmak istemiyorsanız kapatmak için IPTAL YURTDISI INTERNET yazıp 2200’e ücretsiz gönderebilirsiniz. Açma işlemi için YURTDISI INTERNET yazıp 2200’e ücretsiz gönderebilirsiniz.
Gideceğiniz ülkeden, numaranın başına ‘+’ koyarak arama yapabilirsiniz. Turkcell.com.tr sağ üst kısımda yer alan "TL/Paket Yükle" sayfasında kredi kartınızla TL ve paket yükleyebilirsiniz. Kredi kartınızla hemen TL/Paket yüklemek için tıklayınız.
Ayrıca, yurt dışında TL yüklemek için, TL kartının arkasında bulunan paneli kazıyarak gördüğünüz şifreyi telefonunuzdan *122*12345678901234# şeklinde tuşlamanız yeterlidir.