Yurt dışına çıkmadan telefonumu kullanmak için neler yapmalıyım?

​Hattı​nızı yurt dışında kullanmak için Turkcell.com.tr'de en altta bulunan "İşlem merkezi" sayfasına Turkcell şifrenizle giriş yapın. Ardından açılan ekranda sol menüde bulunan "Ayarlar" seçeneğine tıklayın. "Yurt Dışı Ayarlarım​" bölümünü açarak "Yurt Dışında Kullanım"ı açık hale getirebilirsiniz. ​Hattınızı yurt dışında kullanıma açık hale getirmek için tıklayınız.​


Ayrıca, faturalı hattınızdan yurt içinde ROAM yazıp 2200’e ücretsiz SMS göndererek, Hazır Kart kullanıyorsanız *111#'i ücretsiz olarak tuşlayıp arayarak hattınızı yurt dışında kullanıma açabilirsiniz.
​Yurt dışında internet kullanmak istemiyorsanız kapatmak için IPTAL YURTDISI INTERNET yazıp 2200’e ücretsiz gönderebilirsiniz. Açma işlemi için YURTDISI INTERNET yazıp 2200’e ücretsiz gönderebilirsiniz.
Gideceğiniz ülkeden, numaranın başına ‘+’ koyarak arama yapabilirsiniz. Turkcell.com.tr sağ üst kısımda yer alan "TL/Paket Yükle" sayfasında kredi kartınızla TL ve paket yükleyebilirsiniz. Kredi kartınızla hemen TL/Paket yüklemek için tıklayınız.​​
Ayrıca, yurt dışında TL yüklemek için, TL kartının arkasında bulunan paneli kazıyarak gördüğünüz şifreyi telefonunuzdan *122*12345678901234# şeklinde tuşlamanız yeterlidir.