Financell kredi taksitlerim dışında ödemem gereken diğer ücretler nelerdir?

Kredi Tahsis Ücreti: Müşterilerimizin kredi ihtiyacının karşılanmasına olanak sağlayan sistemin işletilmesi ve operasyonel süreçlerin yönetilmesi amacıyla kredi açılışında alınan tek seferlik bir ücrettir. Kredi açılışlarında kredi ana para tutarının %0,5'i kadar alınmaktadır. Tek seferde, ilk kredi taksitinin yer aldığı Turkcell faturası ile ödenir.

Cihaz Kredisi Mobil Ödeme İşlem Ücreti: Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. (TÖHAŞ) tarafından, kredi taksitlerini Turkcell faturasına yansıtarak ödeme yapan müşterilerden alınan tek seferlik bir ücrettir. İşlem ücreti, müşterilerimizin taksitlerini ödeme süreci boyunca daha iyi hizmet sunabilmek için TÖHAŞ tarafından yapılan çalışmaların maliyetini yansıtmaktadır. Kredi başına işlem ücreti, akıllı cihazlar için 36,99 TL, aksesuarlar için 21 TL, tablet ve bilgisayarlar için ise 16 TL’dir.

Tarife Bağımsız Cihaz Kredisi Mobil Ödeme İşlem Ücreti (Sepete Kredi): Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. (TÖHAŞ) tarafından, kredi taksitlerini Turkcell faturasına yansıtarak ödeme yapan müşterilerden alınan tek seferlik bir ücrettir. İşlem ücreti, müşterilerimizin taksitlerini ödeme süreci boyunca daha iyi hizmet sunabilmek için TÖHAŞ tarafından yapılan çalışmaların maliyetini yansıtmaktadır. Kredi başına işlem ücreti 9,90 TL dir.

Mobil Ödeme Üyelik Bedeli (Aidat): Kredi ödemesini Turkcell faturasına yansıtarak yapan müşterilerimizden TÖHAŞ tarafından alınan, mobil ödeme sistemi kullanımı üyelik bedelidir. Cihaz kredisi mobil ödeme işlemleri, faturama yansıt işlemleri için ücret aylık 7,50 TL/ay  olarak taksit süresi boyunca her faturadan tahsil edilmektedir. Tarife bağımsız cihaz kredisi mobil ödeme işlemlerinde ise bu bedel aylık 4,50 TL/ay olarak alınacaktır.

Sepete Kredi Operasyon Bedeli: Müşterilerimizin kredi ihtiyacının karşılanmasına olanak sağlayan sistemin işletilmesi ve operasyonel süreçlerin yönetilmesi amacıyla kredi açılışında alınan tek seferlik bir ücrettir. Ürün tutarına ek olarak küçük desili ürünlerde 150 TL, büyük desili ürünlerde 200 TL tutarında bedel eklenerek hesaplanan ana tutar üzerinden aylık kredi ödemesi hesaplanmaktadır.