Financell kredi taksitlerim dışında ödemem gereken diğer ücretler nelerdir?

  • ​ Kredi Tahsis Ücreti: Müşterilerimizin kredi ihtiyacının karşılanmasına olanak sağlayan sistemin işletilmesi ve operasyonel süreçlerin yönetilmesi amacıyla kredi açılışında alınan tek seferlik bir ücrettir. Kredi açılışlarında kredi ana para tutarının %0,5'i kadar alınmaktadır. Tek seferde, ilk kredi taksitinin yer aldığı Turkcell faturası ile ödenir.
  • Cihaz Kredisi Mobil Ödeme İşlem Ücreti: Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. (TÖHAŞ) tarafından, kredi taksitlerini Turkcell faturasına yansıtarak ödeme yapan müşterilerden alınan tek seferlik bir ücrettir. İşlem ücreti, müşterilerimizin taksitlerini ödeme süreci boyunca daha iyi hizmet sunabilmek için TÖHAŞ tarafından yapılan çalışmaların maliyetini yansıtmaktadır. 17 Nisan 2020 tarihinden itibaren kredi başına işlem ücreti akıllı cihazlar için 24.99 TL’dir. 31 Ağustos 2020 itibarıyla aksesuardan 14 TL, tablet ve bilgisayardan ise 11 TL alınmaktadır.
  • Mobil Ödeme Üyelik Bedeli (Aidat): Kredi ödemesini Turkcell faturasına yansıtarak yapan müşterilerimizden TÖHAŞ tarafından alınan, mobil ödeme sistemi kullanımı üyelik bedeli aylık 2,49 TL’dir.