Paycell Mobil Ödeme

Paycell Mobil Ödeme, hattınızla Mobil Ödeme anlaşmalı kurumlardan alacağınız mal veya hizmetin bedelini nakit ya da kart kullanmadan, Turkcell faturanıza yansıtarak ya da TL bakiyenizi kullanarak hızlıca ödeme yapabilmenizi sağlayan bir hizmettir.

Paycell Mobil Ödeme

Paycell Mobil Ödeme Nedir?

Paycell Mobil Ödeme, hattınızla Mobil Ödeme anlaşmalı kurumlardan alacağınız mal veya hizmetin bedelini nakit ya da kart kullanmadan, Turkcell faturanıza yansıtarak ya da TL bakiyenizi kullanarak hızlıca ödeme yapabilmenizi sağlayan bir hizmettir. Mobil ödeme ile yaptığınız alışveriş tutarı faturalı hatlar için Turkcell faturanıza yansır, faturasız hatlar için TL bakiyenizden düşer.

Nasıl Kullanırım?


Dijital kanal deneyimleri anlaşmalı üye işyeri web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden ya da Paycell Mobil Uygulama içerisinden gerçekleşmektedir. Anlaşmalı üye işyeri firmasıyla bağlantılı internet sitesi üzerinden ödeme aşamasında telefon numarası girişiyle, aboneye gelen SMS’e “EVET” yanıtının verilmesiyle ya da aboneye ulaşan “Tek Kullanımlık Şifre” girişi ile işlem yapılabilir. Buna ek olarak anlaşmalı üye işyeri firmasıyla bağlantılı mobil uygulama ya da Paycell Mobil Uygulama içerisinde onay adımları takip edilerek işlem yapılabilir.
 
Fiziksel kanal (mağaza içi) deneyimleri anlaşmalı üye işyerlerine ait mağazalarda Paycell Mobil Uygulama ya da anlaşmalı üye işyeri uygulaması içinden QR okumak ya da okutmak yöntemleri ile Paycell anlaşmalı üye işyerlerinde işlem yapılabilir.
 
Detaylı bilgi ve deneyim için https://paycell.com.tr/ sitesini ziyaret edebilir, Apple ve Google gibi uygulama marketlerden Paycell uygulamasını indirebilir ya da 0850 622 60 60 Paycell Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.


Paycell Mobil Ödeme ile App Store, Google Play, N11, Kahve Dünyası, Burger Kıng, Pubg, Facebook ve Joygame gibi binlerce üye iş yerinde güvenli ve kolay alışveriş yapabilirsiniz.

Paycell Mobil Ödeme servislerine ilişkin detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Paycell Mobil Ödeme hizmeti Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş tarafından verilmektedir.

Hattınızı Mobil Ödemeye kapatmak için (Bireysel Hat Müşterileri) 0850 622 60 60 numaralı Paycell Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz.
Kurumsal hat sahipleri şirket yetkilisine başvurabilir. Şirket yetkilisi tarafından hat mobil ödemeye kapatılabilir. 


Paycell Mobil Ödeme 3 aylık üyelik ücreti standart kullanım için 5,99 TL; Premium kullanım için ise 6,99 TL'dir. Premium servislerin kullanımı durumunda üyeliğiniz otomatik olarak Premium olarak güncellenecek ve daha önce standart üyelik tipi için üyelik ücreti alındı ise ilgili periyot için yalnız 1 TL’lik fark ücreti alınacaktır. Turkcell faturanıza yansıyan alışveriş tutarınız üzerinden ayrıca ÖİV alınmayacaktır. 
Premium Servisler; N11, Tab Gıda (Burger king), Facebook Reklam gibi. Fiziksel ve OTP kategoriden geçen tüm servisler Premium’dur. Premium servisten işlem yapan abonelere üyelik bedelinin premium olarak alındığında dair sms gönderilir.

Müşterinin kredi ile satın aldığı cihazların kredi geri ödemelerine TÖHAŞ tarafından aracılık edilmesi halinde mobil ödeme kullanan müşterilerden işlem ücreti olarak her bir kredi başına akıllı telefondan 24,99 TL, aksesuardan 14 TL, tablet ve PC den 11 TL ve kredi geri ödemeleri devam ettiği sürece aylık olarak 2,49 TL üyelik ücreti alınmaktadır.

Kurumsal Müşteri Kredi Geri Ödemeleri için; Kurumsal müşterinin kredi ile satın aldığı cihazların kredi geri ödemelerinde, Paycell ile mobil ödeme kullanan kurumsal müşterilerden 3 ayda bir tek bir işlem ücreti alınmaktadır. Her 3 kategorideki cihazlara (Akıllı Telefon, Aksesuar, Tablet/PC) ilişkin kredi kullanımının yapıldığı durumda geri ödemelerde Paycell tarafından alınacak işlem ücreti, en yüksek işlem ücretine denk gelen cihaz üzerinden hesaplanmaktadır. Kurumsal müşteri tarafından kullanılan kredilerin geri ödemelerinin, Paycell vasıtasıyla 6493 s. Kanun'un 12. 1 (d) maddesi kapsamında mobil ödeme hizmeti ile gerçekleştirilmesi halinde aşağıdaki işlem ücretleri uygulanır: Akıllı telefon: 24,99 TL Aksesuar: 14 TL, Tablet ve PC: 11 TL’dir.

*TFŞ (Turkcell Finansman Şirketi’nden) cihaz kredisi kullanan müşterilerinden Nisan 2020 itibarıyla Paycell Mobil Ödeme 3 aylık üyelik ücreti standart kullanım için 4,99 TL alınıyordu. 1 Kasım 2020 itibarıyla, kredi geri ödemeleri devam ettiği sürece, aylık olarak 2,49 TL üyelik ücret alınmaya başlanacaktır.

Müşterilerin satın aldıkları ürün tutarını mobil ödeme ile cep telefonu faturasına yansıtılarak ödemeyi tercih etmeleri ve bu ödemeleri geciktirmeleri halinde; faturanın son ödeme tarihinden itibaren geç tahsilat bedeli yansıtılacak olup bu tutarlar müşterinin bir sonraki faturası ile tahsil edilecektir. 

Yansıtılacak geç tahsilat bedeli;
0-30 gün gecikme durumunda 150 TL'ye kadar olan gecikme tutarları için 6,99 TL, 150 TL ve üstü tutarlarda 11,99 TL
30 gün ve üzeri gecikme durumunda 150 TL'ye kadar olan gecikme tutarları için 11,99 TL, 150 TL ve üstü tutarlarda 16,99 TL

MOBILODEME LIMIT yazıp 2222’ye göndererek kalan mobil ödeme limit bilginizi öğrenebilirsiniz. Limitler üye iş yerine göre farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi için: 0850 622 60 60 Paycell Ödeme Hizmetleri MH’lerini arayabilirsiniz.

Abonelik yaşı 90 günün altında olan Bireysel faturalı hatlar için aylık limit 70 TL'dir. Kurumsal hatlar için bu durum geçerli değildir. Kurumsal hatlarda limiti şirket yetkisi belirler.

**1 Mayıs 2017 itibarıyla kısa mesaj ile ödeme onayı verdiğiniz kurgularda, işlemin başarılı olması durumunda 0,5 TL SMS ücreti alınır.

LİMİT BİLGİLERİ


KategorilerTek İşlem LimitiFaturalı Hatlar
için
Aylık Limit
Faturasız Hatlar
için
Aylık Limit


Oyun, Apple Store, Google Store, Sosyal Ağ vb. Dijital İçerikler
300  TL
200 TL - 1200 TL500 TL
Fiziksel Ürün ve Hizmetler300  TL200 TL - 1200 TL150 - 350 TL

300 TL

200 -1100 TL

150-350 TL


 • Paycell Mobil Ödeme’yi, hattı bu işleme açık olan tüm Turkcell aboneleri kullanabilir.
 • Avans TL bakiyeniz ile Paycell Mobil Ödeme servisini kullanamazsınız. İşlem yapabilmek için TL yüklemelisiniz.
 • Turkcell faturanızda “Mobil Ödeme” başlığı altında ya da Paycell uygulaması üzerinden "Cüzdanım" sekmesi atında seçip "İşlem Geçmişim" başlığı altında işlemlerinizi görebilirsiniz. Ön ödemeli hat sahipleri ise müşteri hizmetlerini 532’den arayarak mobil ödeme işlem tarihçesini sorgulayabilirler. "
   
   
 • Her işlem SMS onaylı değildir. Bazı işlemler aboneye ulaşan SMS’e EVET yanıtının verilmesiyle ya da aboneye ulaşılan “Tek Kullanımlık Şifre” girişi ile yapılır. Bazı işlemlerde de mobil uygulama içerisinde onay adımlarıyla ya da QR ile okutularak gerçekleştirilebilir. 

 • Paycell müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 


 • Kısa mesaj olarak gelecek hata metni sizi yönlendirecektir. Detaylı bilgi almak isterseniz müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.
 • Bireysel müşteriler için 0850 622 6060 numaralı Paycell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.
  Paycell App ve Dijital Operatör üzerinden abone olabilirsiniz.
  AC yazıp 5522'ye SMS gönderebilirsiniz.
  Mobil uygulamalar üzerinden satın alım yapılırken, üyelik ve kullanım şartlarını kabul ederek abone olabilirsiniz.
  Kurumsal hat için şirket yetkiliniz ile iletişime geçebilir. Şirket yetkilisi iseniz çağrı merkezimizi arayarak şirket hattını mobil ödemeye açtırabilirsiniz.
 • Alışverişinizle ilgili tüm soru ve talepleriniz için ödemeyi yaptığınız üye iş yerinin müşteri hizmetleriyle iletişime geçmelisiniz.
 • Paycell Mobil Ödeme iş ortağı olarak toplayıcı firmalar ile birlikte çalışmaktadır. Toplayıcı firmalar, Paycell Mobil Ödeme servisini kullanmak isteyen işyerleri ile ilgili her türlü ilişkiyi yürütmekle görevlidir. Bilgi almak için toplayıcı firmalarımız ile iletişime geçebilirsiniz;
   
  Wirecard Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A. Ş.
  0850 210 56 59
  destek@wirecard.com.tr

   
  Klon Ödeme Kuruluşu A. Ş.
  0850 532 5040
  cc@payby.me
   
  Trend Teknoloji ve Pjore Geliştirme A. Ş.
  0850 545 42 22

  info@payguru.com

 • Paycell Mobil Ödeme olarak sizlere benzersiz bir ödeme deneyimi sunmak için sürekli kendimizi yenilemekte ve geliştirmekteyiz. Sadece Turkcell kullanıcılarına özel restoran ödemelerinden hava limanı hızlı geçişlerine, ulaşımdan otopark ödemelerinize birçok alanda hızlı ve güvenli ödeme yapabileceğiniz teknolojik servisler ve altyapılar geliştirmekte, her geçen gün bu hizmetlere yenilerini eklemekteyiz. Mobil Ödeme kolaylığını daha fazla yaygınlaştırmak için yatırımlarımızı yapmakta bunun için de üyelik ücreti/işlem ücreti almaktayız. Bu ücreti sizlere daha iyi ve yaygın hizmet sunabilmek için yaptığımız çalışmaların maliyeti olarak değerlendirmenizi rica ederiz.
  Kredi kartı, banka kartı gibi ürünlerde üyelik ücreti/işlem ücreti hem Türkiye'de hem Dünya'da kullanılan standart bir uygulamadır. Bu kapsamda Paycell Mobil Ödemenin üyelik ücreti/işlem ücreti benzer ürünlere oranla çok makul bir bedel olarak düzenlenmiştir. Bu uygulama yasalarımız ve siz kullanıcılarımızla imzalamış olduğumuz sözleşmeler gereğince yasal niteliktedir.

 • Ödeme Hizmetleri Ve Elektronik Para İhracı İle Ödeme Kuruluşları Ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkındaki Yönetmeliğin 41/2 maddesi uyarınca sözleşme ile belirlendiği şekilde ücret alınması yasal bir uygulamadır. Siz kullanıcılarımızın onayladığı Paycell Mobil Ödeme çerçeve sözleşmesine istinaden bu bedel alınmaktadır . Sözleşmeye https://turkcellodemehizmetleri.com.tr/kullanim-sartlari-ve-sozlesmesi adresinden ulaşabilirsiniz.

 • İşlem ücreti Turkcell Finansman AŞ. ya da Finansbank aracılığı ile finansmanı sağlanan akıllı telefon alımlarında, ödemenin Turkcell faturasına yansıtılması için talep alındığında alınmaktadır. İlgili ücret müşterinin akıllı telefon alımı sonrası ilk faturasına, tek seferde yansıtılır. Cihaz kredileri için verilen ödeme hizmetinde yalnız işlem ücreti alınmakta üyelik ücreti alınmamaktadır.

Kapat
Yardım ister misiniz?