TL Kartı Fiyatları ve Kullanım Dönemleri

TL Kartı Fiyatları ve Kullanım Dönemleri

Hazır Kart’ınıza TL yükleyerek, telefonunuzdan rahatça arama yapabilir, aranabilir ve tüm Hazır Kart hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

TL Kartı Fiyatları ve Kullanım Dönemleri
KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET

Daha Fazla Bilgi

Kart Fiyat
50 TL
50 TL
95 TL95 TL
180 TL180 TL
Ultra Kart**360 TL
Mini Kartlar*1 TL, 2 TL, 3 TL, 4 TL, 5 TL,
6 TL, 7 TL, 8 TL, 9 TL, 10 TL,
11 TL, 12 TL, 13 TL, 14 TL

* 1 TL, 2 TL, 3 TL, 4 TL, 5 TL, 6 TL, 7 TL, 8 TL, 9 TL, 10 TL, 11 TL, 12 TL, 13 TL, 14 TL'lik Mini Kartlar, fiziksel TL Kart olarak satılmamaktadır. Turkcell nakit pos cihazlarından yüklenebilmektedir. Müşterilerimizin bu kartları yükleyebilmesi için ön koşul, son 24 saat içerisinde Dijital Operatör, turkcell.com.tr, çağrı merkezi veya banka kanalından 50 TL'lik kart yüklemesi yapmış olması ya da 3 TL ve üzeri Telsiz Kullanım Ücreti borcu bulunmasıdır.

** Fiziksel TL Kart olarak satılmamaktadır.

 • TL Kartı fiyatlarına KDV ve ÖİV dahildir.
 • Fiziksel TL kartlarının üzerlerinde belirtilen son kullanım tarihine kadar yüklenmesi gerekmektedir.
 • Turkcell, tarifelerinin tarihlerinde, ücretlendirmelerinde ve koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 • Yeni Tesis, MNT, Ödeme Tipi Değişikliği, PI Geriverme, Geriverme ile Turkcell Faturasız Hat satın almış müşterilerimiz için hattın ilk aktivasyonunda 65 gün boyunca telefonunuzdan arama yapabilir, aranabilir ve tüm faturasız hat hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bu 65 gün süresince 10TL ve üzeri TL, paket yüklemez veya 10 TL ve üzeri TL Transfer almazsanız, 90 Günlük “Yarı Aktif Dönem” başlar. Bu dönem boyunca arayanlar size ulaşabilir, ancak siz hattınızda TL olsa dahi arama yapamaz, sms atamaz, data kullanımı yapamazsınız. Hattınızın yarı aktif olduğu dönem sonuna kadar TL yüklemezseniz, Hazır Kart numaranız iptal edilir ve hattınız tekrar kullanılamaz.
 • Turkcell Faturasız Hattınızı satın aldıktan sonra 10 TL ve üzeri TL, paket yüklediğiniz andan veya 10 TL ve üzeri TL Transfer aldığınız tarihten itibaren hattınız ile 185 gün boyunca telefonunuzdan arama yapabilir, aranabilir ve tüm Hazır Kart hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu 185 gün süresince tekrar 10TL ve üzeri TL, paket yüklemez veya 10 TL ve üzeri TL Transfer almazsanız, 180 Günlük “Yarı Aktif Dönem” başlar. Bu dönem boyunca arayanlar size ulaşabilir, ancak siz hattınızda TL olsa dahi arama yapamaz, sms atamaz, data kullanımı yapamazsınız. Kullanıma devam edebilmek için her 185 günde bir en az 10 TL, paket yüklemeniz ya da hattınıza en az 10 TL Transfer almanız gerekir. Hattınızın yarı aktif olduğu dönem sonuna kadar tekrar TL yüklemezseniz, Hazır Kart numaranız iptal edilir ve hattınız tekrar kullanılamaz.
 • Bunun yanında, her yılın 1 Ocak - 29 Mart arasında son yüklemesini yapmış aboneler 185 gün boyunca arama yapabilir, aranabilir ve tüm Hazır Kart hizmetlerinden yararlanabilir. Bu 185 gün süresince tekrar TL yüklenmezse  “Yarı Aktif Dönem” başlar. Bu dönem boyunca arayanlar size ulaşabilir, ancak siz hattınızda TL olsa dahi arama yapamaz, sms atamaz data kullanımız yapamazsınız. Hattınızın yarı aktif olduğu dönem sonuna kadar tekrar TL yüklemezseniz ya da hattınıza en az 10 TL Transfer almazsanız 31 Aralık yıl sonunda hattınız iptal edilir ve hattınız tekrar kullanılamaz.
 • Aşağıdaki koşulları sağlamanız durumunda yarı aktif döneminiz 30 gün daha uzatılır:
  • Yarı aktif dönem sonunda, eğer hediye edilen bakiyelerin tamamını harcadı iseniz ve 0 TL üzerinde bakiyeniz var ise yarı aktif döneminiz 30 gün daha uzatılır. İlgili dönem Telsiz kullanım ücreti bakiyenizden tahsil edilir. Hattı aktive ettikten sonra hiç yükleme yapmamış aboneler bu kurala dahil edilmez. Ancak bakiyenizi kullanmaya devam edebilmek için 10 TL ve üzeri TL, paket yüklemeniz veya 10 TL ve üzeri Kredi Transferi almanız gerekmektedir. Uzatma işlemi aynı yıl içerisinde kalacak şekilde yapılmaktadır. Yükleme yapılmadığı durumda hatlar yıl sonunda kapatılır.
  • Yarı aktif dönem sonunda kapanmadan önceki ay herhangi bir yurt içi çağrı ya da yurtdışından çağrı almanız durumunda yarı aktif döneminiz 30 gün uzatılır. Hattı aktive ettikten sonra hiç yükleme yapmamış aboneler bu kurala dahil edilmez.Uzatma işlemi aynı yıl içerisinde kalacak şekilde yapılmaktadır. Yükleme yapılmadığı durumda hatlar yıl sonunda kapatılır.
 • *166*5# arama tuşuna basarak kullanım dönemlerinizi öğrenebilirsiniz. 
Diğer
Kapat
Yardım ister misiniz?