Turkcell Esneyen Paket - Siz Kullandıkça Esneyen Tarife

Esneyen Paket

Turkcell Esneyen Paket ile kullanımlarınızı düşünmeyin! Paket değiştirme derdi olmadan paketiniz kendini sizin için ayarlasın!

260 TL / AY
Hemen Al
Turkcell Esneyen Paket
KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET
1500 DK HER YÖNE
5 GB İNTERNET
250 SMS HER YÖNE

Katılım Kriterleri

 • Esneyen Paket’in internet kotası esneme özelliğine sahiptir.
 • Paketin başlangıç seviyesi 5 GB internet, 1500 dk ve 250 SMS içerir.Kullanımlarınız paketin internet kotasına ulaştığında paket interneti otomatik olarak esner ve paketin internet kotası bir üst kotaya yükselir. Esneme özelliği ile kota artışı 5 GB’lık artışlarla olur. Paket kotaları 5 GB, 10 GB, 15 GB, 20 GB ve 25 GB olabilir. Esneyen paket internet kotası en fazla 25 GB’a yükselebilir. Kullanımlarınız 25 GB’a ulaştığında internet kullanımlarınız içinde bulunduğunuz fatura dönemi sonuna kadar durdurulur.
 • Pakete giriş sadece 5 GB başlangıç seviyesinden olur. Üst kotalara sadece esneme özelliği ile geçilebilir.

Esneyen Paket
İnternet
Fiyat
Dakika
SMS
Başlangıç seviyesi5 GB
260 TL
1500 DK


250 SMS


1. Esneme Seviyesi10 GB310 TL
2. Esneme Seviyesi
15 GB
360 TL
3. Esneme Seviyesi
20 GB410 TL
4. Esneme Seviyesi25 GB
460 TL
 • Dilediğiniz takdirde 5 GB başlangıç seviyesine geri dönebilirsiniz. 5 GB başlangıç seviyesine geri dönebilmek için bulunduğunuz fatura dönemindeki internet kullanımlarınızın 5 GB altı olması gerekmektedir. 5 GB başlangıç seviyesine geri dönmek için Turkcell müşteri hizmetlerinden, SMS ile veya Turkcell uygulaması üzerinden başvuru yapılabilirsiniz. SMS ile 5 GB başlangıç seviyesine geri dönmek için "BASA DON" yazıp 2200'a SMS gönderilmelidir. 
 • Tüm seviyelerden sadece 5 GB başlangıç seviyesine geri dönülebilir. Başlangıç seviyesine geri döndükten sonra internet kullanımlarınız 5 GB’a ulaştığında paketinizin internet kotası yeniden esner. İnternet kotası her dolduğunda esneme özelliği devam eder ve 25 GB’a kota seviyesine kadar esner. 5 GB başlangıç seviyesine geri döndüğünüzde mevcut kullanımlarınız ile 5 GB kota seviyesinden devam edersiniz.
 • 5 GB seviyesine geri dönüş talep alındığı anda kriterlere uygunsa sağlanır. Kriterlere uygun olmadığı durumda ilerleyen fatura dönemlerinde tekrar talep iletilebilir.
 • Paketin esneme özelliği sadece internet için geçerlidir. Dakika ve SMS kotası sabittir, esnemez.
 • Paket içerisindeki 250 SMS, MMS olarak da kullanılabilir.
 • Paket dahilinde verilen faydalar yurt içi kullanım için geçerlidir.
 • Paketten Turkcell bireysel faturalı ses hattı aboneleri faydalanabilir. 
 • Esneyen Paket Esneyen Tarife altında sunulur. 

Ücretlendirme

 • 20.12.2023 tarihinde  Esneyen Paket seviye ücretleri 5 GB başlangıç seviyesi için 260 TL, 10 GB kota seviyesi için 310 TL, 15 GB kota seviyesi için 360 TL, 20 GB kota seviyesi için 410 TL, 25 GB kota seviyesi için 460 TL olarak güncellenmiştir. Paket ücretlerine KDV ve ÖİV dahildir.
 • Paket ücretlerine KDV ve ÖİV dahil olup aylık ücretlerdir. Telsiz kullanım ücreti ve telsiz ruhsat ücreti dahil değildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Aboneler fatura kesim gününde hangi internet kota seviyesinde ise o seviyenin ücreti faturaya yansıtılır. 
 • Aboneler fatura döneminin sonunda hangi internet kota seviyesinde ise yeni fatura dönenimde internet kotası o seviyesinden devam eder.
 • Paketin dakika ve SMS faydaları bitişindeki kullanım bilgisi için tıklayınız.
 • Aboneler diledikleri takdirde 25 GB kullanım sonunda interneti durdurma özelliğini iptal edebilirler. İnternet durdurma özelliğini iptal etmek için "IPTAL DURMA" yazıp 2200'a SMS gönderilmelidir. İnternet durdurma özelliği iptal edildiğinde devam eden kullanım bilgisi için tıklayınız.
 • Kampanyada verilen, data paketinin 4.5G şebekesinde üst hız limiti terminal yeteneklerine göre değişmekle birlikte Turkcell şebekesi 1.6* Gpbs desteklemektedir.
  *1.6 Gbps hız desteği terminalin yeteneklerinin yanında baz istasyonlarının konfigürasyonuna da bağlı olarak değişmekte olup, Turkcell şebekesinde verilebilecek Max Downlink -DL hız değerlerini ifade etmektedir.
 • Turkcell, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin internet paketleri ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Data paketi sadece internet erişim noktası kullanılarak yapılan bağlantılarda geçerlidir. İnternet erişim noktası, Blackberry cihazları tarafından kullanılan Blackberry erişim noktası ve 3G netbook, notebook ve USB modemler tarafından kullanılan Mobil Genişbant (MGB/MGBS) erişim noktaları paketlere dahil değildir.
 • Paket dahilinde verilen ve kullanılmayan faydalar bir sonraki fatura dönemine devretmemektedir.
 • 755'Li numaralar, 444'lü numaralar, 1 ile başlayan ücretli 3 haneli numaralar paket kapsamındadır. Bu numaralar dışındaki 118'li numaralar, kısa numaralar, yarışma servisleri, sohbet hatları, bilgi ve danışma numaraları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaralarına doğru yapılan arama ücretleri yararlanılan tarifedeki ücretlendirmelerden farklıdır, tarifede belirtilen ücretler veya var ise ücretsiz görüşme süreleri bu servisleri kapsamamaktadır.
 • Turkcell, sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama hakkını saklı tutar.
 • FCT cihazlarına takılan hatlar bu paketten yararlanamazlar.
 • Paket dahilinde sunulan faydalar 3.şahıslara transfer edilemez.
 • Bu tarife paketine geçiş yapan abonelerimiz yurtiçi 4.5G hizmetinden faydalanmak için onay vermiş ve abonelik başvurusunda bulunmuş sayılır.
 • Yurt içi her yöne ses ve SMS faydaları KKTCELL yönüne de geçerlidir.

SMS
 • ESNEYEN5GB yaz 2200’a gönder
 • 532 ya da 0532 532 0000
  Anlaşmalı Zincir Mağazalar
  0532 757 22 22
  • Esneyen Paket’in internet kotası esneme özelliğine sahiptir.
   Paketin başlangıç seviyesi 5 GB internet, 1500 dk ve 250 SMS içerir. Kullanımlarınız paketin internet kotasına ulaştığında paket interneti otomatik olarak esner ve paketin internet kotası bir üst kotaya yükselir. Esneme özelliği ile kota artışı 5 GB’lık artışlarla olur. Paket kotaları 5 GB, 10 GB, 15 GB, 20 GB ve 25 GB olabilir. Esneyen paket internet kotası en fazla 25 GB’a yükselebilir. Kullanımlarınız 25 GB’a ulaştığında internet kullanımlarınız içinde bulunduğunuz fatura dönemi sonuna kadar durdurulur.
    
   Pakete giriş sadece 5 GB başlangıç seviyesinden olur. Üst kotalara sadece esneme özelliği ile geçilebilir.
    
   Dilediğiniz takdirde 5 GB başlangıç seviyesine geri dönebilirsiniz. 5 GB başlangıç seviyesine geri dönebilmek için bulunduğunuz fatura dönemindeki internet kullanımlarınızın 5 GB altı olması gerekmektedir. 5 GB başlangıç seviyesine geri dönmek için Turkcell müşteri hizmetlerinden, SMS ile veya Turkcell Uygulaması uygulaması üzerinden başvuru yapılabilirsiniz
    
   Tüm seviyelerden sadece 5 GB başlangıç seviyesine geri dönülebilir. Başlangıç seviyesine geri döndükten sonra internet kullanımlarınız 5 GB’a ulaştığında paketinizin internet kotası yeniden esner. İnternet kotası her dolduğunda esneme özelliği devam eder ve 25 GB’a kota seviyesine kadar esner. 5 GB başlangıç seviyesine geri döndüğünüzde mevcut kullanımlarınız ile 5 GB kota seviyesinden devam edersiniz.
    
   5 GB seviyesine geri dönüş talep alındığı anda kriterlere uygunsa sağlanır. Kriterlere uygun olmadığı durumda ilerleyen fatura dönemlerinde tekrar talep iletilebilir.
    
   Paketin esneme özelliği sadece internet için geçerlidir. Dakika ve SMS kotası sabittir, esnemez.
    
   Her yeni fatura dönemine bir önceki ay sonunda bulunduğunuz internet seviyesinden devamınız sağlanır. İstediğiniz zaman 5GB internet seviyesine geri dönüş talebinde bulunabilirsiniz. 
   Paket dahilinde verilen faydalar yurt içi kullanım için geçerlidir. 

  • Paketten Turkcell bireysel faturalı ses hattı aboneleri faydalanabilir.

  • Paketin başlangıç seviyesi 5 GB internet, 1500 dk ve 250 SMS içerir. Kullanımlarınız paketin internet kotasına ulaştığında paket interneti otomatik olarak esner ve paketin internet kotası bir üst kotaya yükselir. Esneme özelliği ile kota artışı 5 GB’lık artışlarla olur. Paket kotaları 5 GB, 10 GB, 15 GB, 20 GB ve 25 GB olabilir. Esneyen paket internet kotası en fazla 25 GB’a yükselebilir. Kullanımlarınız 25 GB’a ulaştığında internet kullanımlarınız içinde bulunduğunuz fatura dönemi sonuna kadar durdurulur.
    
   Pakete giriş sadece 5 GB başlangıç seviyesinden olur. Üst kotalara sadece esneme özelliği ile geçilebilir.
    
   Fatura kesim gününde hangi internet kota seviyesinde iseniz o seviyenin ücreti faturaya yansıtılır.
    
   Fatura döneminin sonunda hangi internet kota seviyesinde iseniz yeni fatura dönenimde internet kotası o seviyesinden devam eder.
    
   Esneme özelliği sadece internet için geçerlidir. Paketin dakika ve SMS kotası sabittir.

  • Her yeni fatura dönemine bir önceki ay sonunda bulunduğunuz internet seviyesinden devamınız sağlanır. İstediğiniz zaman 5GB internet seviyesine geri dönüş talebinde bulunabilirsiniz.  

  • Bulunduğunuz fatura dönemi içerisindeki kullanımlarınız 5 GB’ın altında olduğu sürece paketin başlangıç seviyesi olan 5GB internet seviyesine geri dönebilirsiniz.
   Tüm seviyelerden sadece 5GB başlangıç seviyesine geri dönüş yapabilirsiniz. 5 GB seviyesine geri dönüş yaptığınızda mevcut kullanımlarınız taşınır. Aynı fatura dönemi içerisinde kullanımlarınız 5GB’a ulaştığında paketiniz yeniden esner.
   Örneğin; 15 GB internet seviyesindesiniz ve 3 GB internet kullandınız. 5 GB seviyesine geri dönebilirsiniz. Geri döndüğünüzde kullanmış olduğunuz 3GB taşınır ve 2 GB kullanım kotanız kalır. Aynı fatura dönemi içerisinde toplam kullanımlarınız 5 GB’a ulaştığında paketiniz 10 GB seviyesine esner.
   5 GB başlangıç seviyesine dönmek için Turkcell Uygulaması uygulaması üzerinden, Turkcell çağrı merkezini arayarak veya BASA DON yazıp 2200’a SMS atarak talebinizi iletebilirsiniz.

  • Anında devreye girer. Devreye girdiğinde bilgilendirme SMS'i gönderilir.

  • Evet, her fatura döneminde paketiniz yenilenir.

  • Turkcell Uygulaması uygulamasından, Turkcell bayilerinden veya web sitemizden katılabilirsiniz. Ayrıca ESNEYEN5GB yazıp 2200’a SMS gönderebilirsiniz. 

  • Geçmek istediğiniz paket/tarifeye geçiş talebinde bulunarak değişiklik yapabilirsiniz.

  • Hayır, yoktur.

  • Hattınızı başka bir numaraya yönlendirmeniz durumunda yapacağınız görüşmelerinizde paket dakikalarınız geçerli olmaz. Yönlendirme servisimizin ücretlendirme bilgileri için lütfen tıklayın.

  • Hayır, devretmez. 

  • yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve sms’i yurt dışında geçerli ülkelerde günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve sms’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadigi ülkelerde, baska bir yurt disi paketiniz yoksa belirli ülkelerde devreye giren akilli dünya tarifesi, 14.12.2022 Itibariyle yeni abone alimina kapanmistir. Bu tarihten önce akilli dünya tarifesi faydasini içeren paket veya kampanyalardan birine kayit olan abonelerimiz, kampanya süreleri sonuna kadar bu tarifeden faydalanabilirler. Akıllı dünya tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

  • Müşteri hizmetlerini arayarak  iptal edebilirsiniz.

  • Paketinizi iptal ettirdiğinizde o ay içinde kullanmadığınız dakika ve internet kullanımınız fatura kesiminizde silinir ve iptal talebiniz (veya tarife/paket değişiklik talebiniz) fatura kesiminizden itibaren geçerli olur.

  • Evet, kullanım haklarınızın %80 ve %100’üne ulaştığınızda SMS ile bilgilendirme yapılır. 

  • Turkcell Uygulaması uygulamasından ücretsiz olarak fatura kesim tarihinize kadar paketinizden kalan dakika/ internet bilgilerini öğrenebilirsiniz.

  • Hayır, edilemez

  • Numara değişikliği ve fatura kesim tarihi değişikliğinde devam eder, diğer durumlarda devam etmez.

  • Kullanım haklarınızın %80 ve %100’üne ulaştığınızda SMS ile bilgilendirme yapılır.

  • Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalarla ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

  • Hayır, kullanamazsınız.

  • internet paketinin üst limit hızı 4.5G bağlantıları için 100 Mbps, 3G bağlantıları için 63 Mbps olacaktır. 4.5G Hızını Deneme Kampanyası kapsamında 4.5G şebekesinde 600 Mbps üst hız limiti sunulur.

  • Evet, kalkar.