Siparişimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

  • Turkcell kontratlı ürünlerimizi teslim alırken, faturanızı almayı, sözleşmenizi imzalamayı ve nüfus cüzdanınızı (ya da TC Kimlik numaranızın olduğu pasaport, ehliyet vb.) yanınızda bulundurmayı unutmamalısınız. Kimliğinizin önlü-arkalı fotoğrafı çekilecektir. Siparişiniz elinize ulaştığında hem kontratlı ürünlerde hem de kontratsız geçerli olmak üzere paketinizi kurye veya kargo yetkilisinin önünde açmalı, ürününüzün eksiksiz ve hasarsız olduğunu kontrol etmelisiniz. Herhangi bir sorun olmadığına emin olduğunuzda kargonuzu teslim almalısınız.
 
  • Kontratsız (Kredi kartı ile tek çekimde/taksitle alınan cihazlar/aksesuarlar) ürünlerimizde, teslimat adresinde bulunan kişiye kimlik kontrolü yapılarak ve imzası alınarak teslim edilmeye başlanacaktır. “Sipariş, adreste bulunulması durumunda siparişi veren kişiye, aksi durumda teslimat adresinde bulunan kişiye kimlik bilgisi alınmak sureti ile teslim edilir.” (mesafeli satış sözleşmesinde bilgi yer almaktadır.)
 
  • Kontratsız sipariş verilen ürünlerin teslimat bilgisi iş adresi girilmişse ve güvenlik ya da muhaberat birimleriniz varsa, ürün teslimatlarınızın bu birimlerden takip edilmesi gerekmektedir.
 
  • Teslimat anında ya da sonrasında herhangi bir ücret ödemezsiniz.
 
*Özellikle buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası vb kurulum gerektiren ürünlerin garanti şartlarının geçerli olması için yetkili servis dışında ürün kutusunun açılmaması gerekmektedir.