Turkcell Hazır Kart Dünyasına Hoş Geldiniz


Hattınızla ve kullanmak isteyebileceğiniz ürün ve servislerimizle ilgili önemli bilgileri sizin için bir araya getirdik.

Dilediğiniz zaman, Turkcell hatlı telefonunuzdan sadece 532'yi tuşlayarak ister sesli yanıt sisteminden, isterseniz müşteri temsilcisiyle işlemlerinizi kolayca yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Diğer operatörler ve sabit hatlardan ise 5325320000’ı arayabilirsiniz.
Ayrıca, turkcell.com.tr ye ücretsiz bağlanarak istediğiniz konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.


Önemli sorgular:

  • TL bakiyeniz için: *123#’yi tuşlayabilir,
  • Paketinizden kalan haklar için KALAN, hattınızdaki paket ve servisler için DURUMUM yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.
  • Haftalık TL özetiniz ve diğer işlemler için: *100#‘yi tuşlayabilirsiniz.

TL Yükleme:

Turkcell.com.tr anasayfasından hesabınıza giriş yapın. Ana menüde "Hesabım" seçeneği üzerine gelin. Açılan ekranda "TL İşlemlerim" altında yer alan "TL Yükle" seçeneğine tıklayarak, Hazır Kart hattınıza TL yükleyebileceğiniz sayfaya yönlenebilirsiniz. Aynı sayfaya sağ üst köşede bulunan "TL/Paket Yükle" alanından da ulaşabilirsiniz.
"TL Yükle" sayfasında yüklemek istediğiniz TL miktarınızı seçtikten sonra ödeme bilgilerinizi girerek hızlı bir şekilde hattınıza TL yükleyebilirsiniz. Hattınıza TL yüklemek için tıklayın.
Kredi kartı bilgilerinizi Turkcell ve Grup Şirketlerince hatırlanmak üzere güvenli bir şekilde kaydederek TL yükleme işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.
www.turkcell.com.tr’de kart numaranızı tekrar tuşlamak zorunda kalmadan en güvenli ve hızlı şekilde hattınıza TL ve paket yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
İnternet bağlantınız olmasa bile, size gönderdiğimiz mesajda istenen bilgileri girerek ile Turkcell’de kayıtlı kredi kartınızdan güvenli ve kolay bir şekilde TL yükleyebilirsiniz.
Eğer Turkcell Mobil Ödeme kullanıyorsanız, hattınızdaki TL bittiğinde Mobil Ödeme işlemleriniz yarım kalırsa size gönderdiğimiz mesajda istenen bilgileri girerek Turkcell’de kayıtlı kredi kartınızdan güvenle TL yükleyebilir, sonrasında alışverişinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Kredi kartınızı kaydederek her an her yerden, ihtiyacınız olduğu anda cep telefonunuzla TL yükleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken telefonunuzdan*136# tuşlayıp arama tuşuna basarak kayıtlı kartınızdan TL yükleme işlemini başlatmak!
Tüm bu kolaylıklardan yararlanmak için, eğer kredi kartınızı daha önce kaydetmediyseniz hementıklayın.

Turkcell Uygulaması:
Turkcell Uygulaması sayesinde TL yükleyebilir, paket alabilir, tüm hat işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell Uygulaması'nı indirmek için buraya tıklayın.

Veri/Bilgi işleme izni:
Aboneliğiniz boyunca kullanımınıza uygun size özel Turkcell fırsatlarından haberdar olmak istemiyorsanız IZINIPTAL yazıp 2780’e gönderebilirsiniz.

Paketli kullanım:
Daha uygun fiyata daha çok konuşabilmek, mesajlaşabilmek ve internet kullanabilmeniz için paket kullanmanızı tavsiye ederiz. Kullanımınıza en uygun paketi seçmek için buraya tıklayın.

Hazır Kart'ınızı kullanmaya devam etmek için:
Hazır Kart’ınıza TL yüklemeniz ya da 10TL ve üstü miktarda Kredi Transfer almanız gerekir. Her yılın son 3 ayı (Ekim-Kasım-Aralık) hariç, bu işlemlerden birinin 180 gün boyunca yapılmaması durumunda, hattınız arama yapmaya, mesaj göndermeye ve diğer hizmetlere kapanır. Her yılın son 3 ayında ise bu süre 270 gün olarak düzenlenmiştir. 166*5# arama tuşuna basarak kullanım dönemlerinizi öğrenebilirsiniz.

Vergiler:

Her operatörde aynı olan Telsiz Kullanım Ücreti adınıza devlete ödenmek üzere her ay bakiyeniz müsait oldukça sizden tahsil edilmektedir. *100# yazıp arama tuşuna basarak menüden Telsiz Kullanım Ücreti borcunuzu sorgulayabilirsiniz. TL yüklerken önce TKÜ borcunuz bulunmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. TKU hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayın.

SIM kartınız bloke olursa:
**05*PUK numarası*yeni PIN numarası*yeni PIN numarası# arama tuşuna basınız. Bu işlemi 10 defadan fazla yanlış yapmanız durumunda, SIM kartınızı değiştirmeniz gerekir.


SIM kartınız kaybolursa:
Numaranızı değiştirmeden Turkcell Mağazaları’ndan yedek SIM kartınızı hemen alabilir ve hattınızdaki TL leri yeni kartınızla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hazır Kart'ınızla ilgili herhangi bir konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz buraya tıklayın.