Faturamdaki kalemler nelerdir?

Tarife ve Paket Ücretleri; kullanmakta olduğunuz tarife, paket ve bazı diğer aylık servislerin ücretidir.

Kullanım Ücretleri; konuşma, mesajlaşma, internet ve kullandıysanız içerik servis ücretlerinin toplamını göstermektedir. Paket kullanıyorsanız buraya yansıyan ücretler paket harici kullanımlarınızı göstermektedir. Ücretlendirilen kullanımların hangi yöne yapıldığı ise faturanın arka yüzünde gösterilmektedir.

Katma Değerli Servisler; içerik, müzik, logo, melodi gibi servislerden tanımlanan paketleri gösterir. ÇalarkenDinlet, GollerCepte, Anadolu Ajansı Haber Paketi, MMS Paketi gibi paketler.

Yurt Dışında Kullanım Ücreti; yurt dışında yaptığınız kullanımlar bu kalemde gösterilmektedir.

Diğer Ücretler; kullanım ve paket ücretleri haricinde hattınızdan yaptığınız ücretli işlemleri göstermektedir.

Gecikme Bedeli; faturalarınızın son ödeme tarihinde ödenmemesi durumunda hesaplanan faiz tutarıdır. Gecikme bedelinin hangi ay faturalarından yansıdığı ise faturanın arka yüzünde gösterilmektedir.

İndirimler; Turkcell tarafından yapılan kampanyalarda kazandığınız indirimler toplamı fatura önyüzünde bu kalemde gösterilmiştir. Detayları faturanın arka yüzünde yer almaktadır.

Düzeltme; önceki dönem faturalarınız için yapılan düzeltmeler sonucunda tarafınıza iade edilen tutar toplamı fatura önyüzünde bu kalemde gösterilmiştir.

Tahsil Edilmemiş Alacak; önceki dönemlerde faturalandırılmamış borç tutarıdır.

Tahsilatına Aracılık Edilen Ödemeleriniz; bağış ücreti, mobil ödeme, cihaz ücreti gibi sadece tahsilatına aracılık edilen ödemeler bu kalemde gösterilmektedir.

Yuvarlama farkı: Ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla, fatura toplamındaki küsuratların yuvarlanması sonucu oluşan kalemdir. Virgülden sonraki haneler 10 kuruş ve katları olacak şekilde aşağıya veya yukarıya doğru yuvarlanır. Başında eksi görülen tutar aşağıya yuvarlandığı için tahsil edilmeyen tutardır.