Sim kartımı kaybettim, nasıl yeni bir sim kart alabilirim?

Yedek sim kart hizmeti, faturalı ve Hazır Kart'lılar için KDV dahil 136,52 TL'dir. Kurye hizmeti ücretsiz olup 81 ilde verilmektedir.

  • Hattınız sizin adınıza kayıtlıysa;
Kimlik belgenizle birlikte Turkcell Mağazasına başvurmanız yeterlidir. Turkcell Mağazasına başvurduğunuzda yeni sim kartınızı hemen alabilirsiniz.
Turkcell Müşteri Hizmetleri'ni aradığınızda ise yedek SIM kartınızın adresinize kurye ile gönderilmesini isteyebilirsiniz. Eğer yurt dışındaysanız kargo ile sim kartınızın gönderilmesini isteyebilirsiniz.
Turkcell.com.tr anasayfasında "Hesabım" kategorisinin üzerine gelin. Açılan giriş sayfasından Turkcell şifrenizle giriş yapın. En altta yer alan "İşlem Merkezi" seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta bulunan menüde "Ayarlarım" kategorisinden "4.5G uyumlu sim kart talebi"ne tıklayarak sim kart değişikliği yapabilirsiniz. Yeni sim kartınız size kurye ile ulaştırılacaktır.
 
Turkcell Uygulaması  ana sayfasından “Yardım” menüsüne gelin, “Talep İlet” seçeneğine tıklatın. Turkcell Uygulaması’e giriş yaptığınız hat için talepte bulunmak isterseniz “Mevcut Hat için Simkart Talebi”ne, farklı hattınız için talepte bulunmak isterseniz “Farklı Hat için Simkart Talebi”ne tıklayarak sim kart değişikliği yapabilirsiniz. Yeni sim kartınız size kurye ile ulaştırılacaktır.
  • Eğer hattınız başkası adına kayıtlıysa;
Hattın üzerine kayıtlı olduğu kişinin vekalet belgesi ve kendi kimliğinizle bir Turkcell Mağazasına başvurduğunuzda da yeni sim kartınızı alabilirsiniz.
Hazır Kart kullanıyorsanız kalan TL bakiyenizi de yedek sim kartınızı aldığınızda kullanmaya devam edebilirsiniz.