Turkcell E-Fatura

Çevreci, hızlı ve pratik E-fatura ile hayatınızı kolaylaştırın!

Ücretsiz
Hemen Al
Turkcell Turkcell E-Fatura

Turkcell E-Fatura Nedir?

Turkcell E-Fatura, size zaman kazandıran ve kolaylık sağlayan ücretsiz bir servistir. Gerektiğinde tüm devlet kurum ve kuruluşlarında yasal belge olarak kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi

Turkcell E-fatura;
 • Hızlıdır, faturanız postada gecikmez. Güvenlidir, kaybolmadan size ulaşır. Pratiktir, geçmişe dönük faturalarınız arşivlenebilir. Yasaldır, kağıt faturaya eş değerdir. Çevrecidir, kağıt tasarrufu yaparak çevrenin korunmasına katkıda bulunur, ağaçları kurtarır.
 • Turkcell hattınızı iptal etmeniz durumunda, son kullanımlarınıza ait faturanız e-fatura olarak kayıtlı e-posta adresinize gönderilir.
Faturanızın gelmesini istediğiniz e-posta adresinizi 2222’e kısa mesaj ile göndermeniz yeterli. Talebiniz doğrultusunda aylık faturalarınız kağıt yerine vermiş olduğunuz e-posta adresinize internet ortamında gönderilecektir.
E-fatura kağıt faturanızın aynısıdır ve yasaldır. Gerektiğinde e-faturanızı tüm devlet kurum ve kuruluşlarında yasal belge olarak kullanabilirsiniz. Vergi ve muhasebesel işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Turkcell E-fatura servisini istediğiniz zaman Turkcell Uygulaması sayfasına giriş yaparak veya Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak iptal edebilirsiniz.
SMS
 • E-posta adresini yaz 2222’ye gönder
 • 532 ya da 0532 532 0000
  Turkcell E-fatura servisi ücretsizdir.
  • E-Fatura, kağıt faturanın T.C. Maliye Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu standartlarda oluşturulan, elektronik imzalı dijital halidir.
   1. E-posta adresinizi başında veya sonunda hiçbir boşluk veya başka bir bilgi olmadan 2222’ye gönderebilirsiniz ya da Turkcell Uygulaması'ndan E-fatura’ya geçiş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
   2. Vınn hatlarına ait faturaları e-fatura’ya geçirmek için ise iki yöntem mevcut:
    1. VINN veya Diğer Modeminiz ile internete bağlanın.
    2. İşlem Listesinden "SMS"(Text)' e tıklayarak Kısa Mesaj Kutunuza ulaşın.
    3. Kısa Mesaj listenizin hemen üzerinde yer alan "Yeni" (New) seçeneğine tıklayın ve Yeni Mesaj sayfasını açın.
    4. "Gönder" (Send To) bölümüne 2222,mesaj bölümüne de başında veya sonunda hiçbir boşluk veya başka bir bilgi olmadan eposta adresinizi yazıp"Gönder" (Send) e basın.

    ya da

    5. Turkcell ses hattınızı kullandığınız telefondan 2222’ye “e-posta adresi boşluk TC kimlik numaranızın son 5 hanesini" yazıp ücretsiz SMS gönderin.

  • E-fatura servisi tamamen ücretsizdir.
  • E-fatura servisini tüm faturalı hat sahipleri kullanabilir.
  • Geçmiş 6 aylık faturanızı Hesabım'dan görüntüleyebilirsiniz.
  • Hayır, E-Fatura servisine geçiş yaptığınız takdirde mevcut tarifenizde bir değişiklik olmayacaktır.
  • E-Fatura ile birlikte detay kullanım bilgilerinizi de alabilirsiniz. Kağıt faturanız ile birlikte detay kullanım bilgileriniz de geliyorsa, e-fatura kullanmaya başladığınızda da detay kullanım bilgileriniz gelmeye devam edecektir. İlk kez detay kullanım talebinde bulunacaksanız, detay kullanım bilgilerinizin faturanız ile birlikte gönderilmesi için Turkcell Müşteri Hizmetleri, Hesabım'dan veya Turkcell Mağazalarından talepte bulunabilirsiniz. E-Fatura kullanan müşteriler için Ayrıntılı Fatura 10.04.2011'den itibaren ücretsizdir.
  • E-Fatura servisine geçtiğiniz zaman faturalarınız sadece e-posta adresinize gönderilecektir. Kağıt fatura gönderilmeyecektir.
  • E-Faturanız, fatura kesim tarihini takiben yaklaşık 1 hafta içinde yollanır.
  • Kullanabilirsiniz.E-Faturanız, kağıt faturanız ile aynı geçerliliğe sahiptir. E-Fatura’nızın çıktısını alarak ya da bilgisayarınızda saklayarak arşivleyebilirsiniz.
  • E-Faturanızın gönderildiği e-posta adresini değiştirmek için yeni e-posta adresinizi 2222’ye kısa mesaj ile gönderebilir veya Hesabım'dan yeni adres tanımlayabilirsiniz.
  • En yakın Turkcell Mağazasına giderek ya da Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak destek alabilirsiniz.
  • E-Fatura servisi aboneliğinizi istediğiniz zaman Turkcell Müşteri Hizmetleri'ni arayarak iptal edebilirsiniz.