Askercell

Askerde serbestçe cep telefonu ile konuşmanın yolu Askercell, Askercell yalnızca Turkcell'de!

Ücretsiz
İncele
Turkcell Askercell

Askercell Nedir?

Mehmetçik ile ailelerinin özlemi bitsin diye, Askercell Türkiye’nin hizmetinde!

Turkcell, Genelkurmay Başkanlığı’nın tüm koşullarını yerine getirerek, Türkiye’de ilk defa Askercell’i er ve erbaşların emrine sunuyor. Artık Askercell’i kullananlar kışlalarda sevdikleriyle serbestçe konuşup mesajlaşabilecek!

Üstelik numaranızı Askercell'e taşırsanız yeni hat ücreti ödemezsiniz.

Askerlik bittiğinde ise kolayca herhangi bir Turkcell Mağazası ya da Yetkili Turkcell Satış Noktasından servisi iptal edip Askercell koşulları olmadan hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Askercell yalnızca Turkcell'de...

Nasıl Kullanırım?

Turkcell Mağazaları ve birliğinizdeki noktalarımızdan Askercell Talep ve Onay Belgesi doldurulup imzalanır.

Daha sonra konuşulmak ve mesajlaşılmak istenen 10 yurt içi mobil, 4 sabit ya da yurt dışı hatlarla olmak üzere 14 numara çalışanlarımız tarafından Askercell’e tanımlanır. Numaralar tanımlandıktan sonra değiştirmek için Turkcell hattınızdan 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri'ni arayabilir ya da Turkcell Mağazalarına uğrayabilirsiniz.

Hat kısa bir süre sonra data kullanımına kapanır ve Askercell servisi ancak bundan sonra aktif olur. (Askercell'in aktif olup olmadığı *199# sorgusuyla öğrenilebilir.)

Bu işlemlerden sonra hat TSK’nın kriterlerini otomatik olarak sağlamış olur.

Askercell kışlalarda er ve erbaşların telefonla konuşabilmesi için ön şart olan özellikleri sağlayan bir Turkcell hizmetidir. Askercell;
Faturasız hatlarda çalışır,

  • Konuşma ve mesajlaşma yalnızca 10'u yurt içi mobil, 4'üi sabit ya da yurt dışı hat olmak üzere en fazla 14 numara ile yapılabilir,
  • Hafta içi 08:00 – 18:00 saatleri arasında konuşmaya kapalıdır,
  • Data özelliği kapalıdır,
  • Telefondan *199# tuşlandığında hatta Askercell aktif olup olmadığı öğrenilebilir.
  • Askercell servisi ücretsizdir fakat Askercell servis aboneliği ücretsiz sesli görüşme, SMS veya veri kullanım hakkı sağlamaz. Askercell servisi ile dilerseniz Askercell'e özel avantajlı Askercell paketlerinden yararlabilirsiniz.
  • Askercell servisindeki aboneler veri içeren paketleri alsalar dahi paket içeriğindeki veriyi kullanamazlar.

Not: Askercell Servisi tüm cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. TSK’nın koyduğu kriterlerdeki cihazları kullanmak müşterilerimizin kendi sorumluluğundadır.

Tüm Turkcell noktalarından Askercell iptal edilebilir.

Diğer
Askeri birliğinizden Askercell abonesi olabilirsiniz.

Askercell ücretsiz bir servistir fakat Askercell servis aboneliği ücretsiz sesli görüşme, SMS veya veri kullanım hakkı sağlamaz.